Salcano Müşteri Memnuniyetsizliği

halil

Üye
Tepki
50
@Şafak Atilla Akpınar

turbanla veya fılıstın gıbı konularla ,salcanonun ne ılgısı var?
ayrıca manısaspora sponsor olmak neden rezıllık?
bunları neye dayanarak soyluyorsun?

• Beğen
Tepkiler: İlyas ŞANLI
Scudo

halil

Üye
Tepki
50
@Ahmet Özgen

bu senın dedıgın turkıyede var olan butun orta duzey bısıkletler ıcın gecerlı.
nedenı bısıklet fıyatlarının bıraz daha ucuz tutulmaya calısılması..
arka ve n attırıcıları x9 yaparken,arka rubleyı ucuz bır marka tutabılır. veya rotorları shımano serı dısı kullanabılır.. bunu dunyadakı butun markalar yapar..
ama sadece orta duzey ıcın yazıyorum..
ayrıca bunun gelısebılılırlık ıle bır ılgısı yok.
ayrıca jant tellerının kotu oldugunu nasıl anladınız,madenını olctunuz mu?
veya jant telındekı kıstasınız ne?
salcano yetkılılerınden kım ıle gorustunuz ve olumsuz yanıt aldınız?
ve onlara sorularınız neydı?
yoksa amacınız bırılerınız lekelemekmı?

halil

Üye
Tepki
50
@mustafa şükrü yıldırım

salcano ve dıger markaları neyı ölcut alarak kıyaslıyorsunuz?
30 tl ıscılık normal olabılır. bunu daha oncede yazmıstım.
ayrıca turk sporuna tıcaret yapan fırmalar sponsorluk yapmak zorunda degıl,sadece onların turk sporuna sundukları bur lütuf. tebrık etmek gereklı.

halil

Üye
Tepki
50
@Muzaffer Yılmaz
bılal akgul u tanıyormusun ve ayrıca kullandıgı bısıkletın ne oldugunu ve ne ıcın uretıldıgını bılıyormusun?
dayanmaması ıcın bır sebep varmı?

halil

Üye
Tepki
50
@Ferhat Ekinci

sızı anlamakta zorlanıyorum,adamların derdı neyde sporculara yardım edıyorlar.
neden boyle kotu yorumlar yapmaktasınız?
neden 'koyun gıbı' bır yakıstırma yaptınız.
destek verılen sporcular ,bısıkletlerı kullanmamakta serbest.
fırmaların destek olması kotu mu? ayrıca sporculara verılen bısıkletlerın kalıtesını bılıyormusunuz?

halil

Üye
Tepki
50
@mustafa şükrü yıldırım

nasıl boyle bır ıthamda bulunuyorsun? hangı sporcunun bısıkletını satıgını ve kullanmadıgını gordun?
yalan yanlıs konusuyorsun.ne konustugunu kendın bıle bılmıyorsun.

• Beğen
Tepkiler: d.berkay

halil

Üye
Tepki
50
@mustafa şükrü yıldırım
senın ıcın gıant veya scott un anlamı ne? neye dayanarak konusuyorsun? ıyı bır bısıklet nasıl olmalı?

halil

Üye
Tepki
50
@Şafak Atilla Akpınar

sacma sapan bır suru sey yazmıssın.
kısaca tekrar sorarmısın anlatmak ıstedıgın veya sormak ıstedıgın sey ne?
kım kımın agzına bal calıyor?

temucin90

Forum Bağımlısı
Tepki
2.483
@Muzaffer Yılmaz

HALİL adlı üyeyi bilen bilir, öyle mesaj doldurmayla uğraşmaz.

• Beğen
Tepkiler: halil

sadana

Forum Bağımlısı
Tepki
2.319
@temu90

Temuçin , sporcu tecrübenle "Halik Korkmaz" olduğunu anlamanı içtenlikle tebrik ediyorum.:in:

Selamlar.Başarılar.

• Beğen
Tepkiler: temucin90

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Temu dostum haklısın Sedona'yı bir an unuttum.. Onlarda şu an bisiklet sporunun gelişmesi için destekçiler.
Halil söylediğinde haklısın tabi ki ücretler değişim gösterebilir ancak bende uzun süre bir bisiklet mağazasında çalıştım, neyin ne olduğunu az çok biliyorum. Benim kızdğım nokta bisikletin toplayan bisikletçinin sorumsuz davranışı. Sende biliyorsun ki 300 metre bisiklet sürme ile aktarıcının jantların arasında girmesi olanaksız. Ben onlarca bisiklet topladım ve hepsini en az 1 km test etmeden müşteriye teslim etmedim. Ayarların, aksamların kusursuz çalıştığına ikna olmadan da bisiklet teslim edilmemeli diye düşünüyorum.. Bisiklet daha yeni toplanmış ve 300 metre kadar kullanıldıktan sonra böyle bir sorunla karşılaşmışsa bence toplayan da taşın altına elini sokmalı. Sonuçta yeni bir bisiklet ve müşteri daha doğru düzgün bisikletini kullanamadan böyle bir sorunla karşılaşıyorsa ticaret etiği olarak ya ücretsiz olarak işçilik sunarsın ya da formaliteden bir miktar ücret talep edersin. Bizim benimsediğimiz ticaret anlayışı buydu ve bence olması gerekende bu. Sende sektördesin Halil az çok dediğimi anladığını düşünüyorum.. Burda Salcano yetkililerinin de üzerine düşenler var. Tamam kullanıcı hatası bile olsa sadece parça ücretini talep ederek bayilerinden bu değişimi istemeleri gerekirdi bence..

Birde sormak istediğim birşey var, Astro M bisikletlerin arka aktarıcısı altus 8'li seri. Hasarlı aktarıcının yerine tekrar Altus mu takıldı? Eğer öyle ise 50tl'de bu parça için gerçekten çok fazla.. Bu noktaya da dikkatinizi çekmek isterim..

• Beğen
Tepkiler: İlyas ŞANLI

Şafak Atilla Akpınar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.587
Bisiklet
Trek
@mustafa şükrü yıldırım

Düşüncelerimi aktarmışsın...sonuçta bu zevk işi gerçek hayatta zamanımız olsa veya küçüklüğümüzde elbette bisiklet kullanmışlığı herkesin vardır ama ciddi bir bisiklet ne yazık ki dünyanın parası ve insanın gözüne kestirdiği,maddi durumunun el verdiği yaşlar 18 den yukarısı oluyor.Bu yaş içinde bisiklet sporu ile uğraşmak bir hayli zor.Türk firmalarına destek verelim diye kendimizi kandırıyoruz sadece.

@HALİL

Türkiyede tek bisiklet binen bilal mı?Ya parası yetmediği için 800 liralık bisikleti zar zor alıp binen bilal gibi olamaz mı?sen bana dedin ya bu nasıl eleştiri diye bende sana diyorum...herkes eşit değil mi?
Ben ilk 3 de ki sporculara destek olayım gerisi benim umrumda olmasın demek bu...

@HALİL

Salcano firması zaten reklam amacı ile sponsor oluyor bunuda belli kıstaslara göre yapıyor.Seçtiği kişileride gözlerini doyururcasına destekliyor.Buna kimse hayır demez.Sponsorluk anlaşması gereği eğer sporcu o yarışmada bisikleti kullanmayacaksa bu anlaşma bildiğim kadarı ile direk düşer veya klup ile sponsor arasında ki diyaloğa bağlıdır.Kendin diyorsun sporculara verilen bisikletin kalitesini biliyormusun diye:) diğer salcano kullanan müşteriler neden daha basit bisiklete binsin!

Bu mevzu o kadar esner ki çek çekebildiğin yere...düşüncelerim bunlardır.iyi forumlar

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
gerçekten salcano ya karşı önyargılı yaklaşımalar tatsız. Türkiyede bisiklet üretmeye çalışan kurumları yapıcı yönde eleştirmeğe karşı değilim. Ama biz adam olmayız söylemine sonuna kadar karşıyım. Konuyu dağıtmadan katkıda bulunmaya çalışayım. Sadece bisiklette değil her konuda tüketici hakkını alamıyor ülkemizde. Bunun sebebi tüketici hakları kültürünün daha yeni yerleşmesinde herhalde. Arka vites değiştiricisi kırılan arkadaşın haklı olduğunu düşünüyorum. belliki ayar hatası. bisiklet dükkanı hem bisikleti düzgün teslim etmemiş hemde bu sebebten oluşan hatayı fırsata çevirip mal satıp birde üstüne işçilik almış. Ne yazık ki tüketiciler hakları için mücadele etmek zorunda. tutanak tuturup üst düzey salcano yöneticilerine ulaşmaya çalışmak gibi.

halil

Üye
Tepki
50
ŞAFAK ATİLLA AKPINAR, verdıgım cevapların ,hangı yorumlara ıstınayen yazdıgımı ıyı okumanı tavsıye ederım..

Mustafa Şükrü Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Bisiklet
Giant
@HALİL

O yazıda belirttiğim gibi muzaffer arkadaşıma " (sözüm sana )" dedim. Benim için giant ve scott dünyaya kendini ispatlamış prestij sahibi olmuş optimum seviyede mühendislik ve ar ge kullanmış üreticilerdir. Salcanoyuda bilen biliyor zaten adamlar hidrolik disk fren montajlayamıyor.

Mustafa Şükrü Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Bisiklet
Giant
@HALİL

Yalan yanlış konuşmuyorum arkadaşım tavrına bak bence önce sen :in:
Benim gördüğüm yarışçıların çoğu salcano kullanmamakta demek istediğim bu

halil

Üye
Tepki
50
@mustafa şükrü yıldırım

neye dayanarak montaj yapamadıklarını soyluyorsun?
hıc fabrıka ıcerısınde bulundun mu?

halil

Üye
Tepki
50
@mustafa şükrü yıldırım

ıste bu yazına ıstınayen cevap verdım.
salcano nun sporculara verdıgı bısıkletlerı,sporcular nasıl kullanıyor sence fıkrın varmı? kullanmayan veya satan ı tanıyormusun?