Salcano mu ?

ataprg

Üye
Tepki
1
Arkadaşlar salcano alırken iyice kontrol edin. Bisikleti aldım ama henüz kullanmak nasip olmadı. Herşeyden önce disk fren sürtmesi var ve bu sadece bende değil. Başkalarındada aynı sorun var. Ondan sonra al eline bisikleti servis servis gez durumları doğuyor.

• Beğen
Tepkiler: Uğur Taşdemir
Scudo

bjkcarsi

Üye
Tepki
0
bakım yaptırmadınız mı?İlk Aldığınızda ve ondan sonraki 30 gün içerisinde...

everon

Üye
Tepki
20
Bisiklet
Scott
mekanik disk frenlerin hepsi yeni iken sürter kafanı buna yorma ilerde sesi kesilir

Abdullah Hakkı

Forum Bağımlısı
Tepki
673
Bisiklet
Diğer
arkadaşın dediği gibi mekanik disklerde sürtme olabiliyormuş zaten eğer forumu aşartırırsan mekanik disk frenlerin o kadarda randımanlı olmadığı hakkında bi kanıya varabilirsin eğer disk diyosan hidroliği almaya bak ama çok pahalı olduğunuda unutma

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
"Mekanik disk sürter" çok yanlış bir yargı arkadaşlar.
Orta kalitede bir mekanik disk fren, işinin ehli biri tarafından doğru şekilde ayarlandığında sürtmez.
Yoksa sürten freni kim ister? Sürmesi eziyet olur, çıkan ses sinir bozucu olur...
Ataprg, bence bisikletini bir süre daha kullan ve 100 km'yi doldurduktan sonra bir servise götür. İyi bir bakım yapsınlar, kendine gelsin bisikletin. Ferahlasın ;).

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
ben de salcano marka bi bisiklet gördüm ama bisiklet konusunda çok acmiyim açıkçası kazıklanmaktan korkuyorum..salcano marka 21 vites,24 jant çift amortisörlü bi bisiklet için 190 ytl uygunmudur?

salcano

Aktif Üye
Tepki
24
Bisiklet
Salcano
ben kaç senedir hep salcano aldım ama böle birşeyle asla karşılaşmadım

celil.mayaoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
409
Şöyle bir sonuca varabiliriz, genellikle forumları gezdiğimde aynı sorular ve yanıtlar çıkıyo,

okuduğum kadarıyla Sedona,Kron,Scott,Trek gibi pahalı markalardan birine ait bir bisiklet aldığınızda, hangi bisikletçiden alırsanız alın, montajı, ürün kalitesi, sistemi falan her şeyi (fiyat da olabilir) tamamen aynı, yani Sirkecideki Sedona satan bayiden alacağınız bisikletle Bike&Outdoordaki Sedona aynı tamamen (marka model aynıysa), dağıtım daha düzgün ve düzenli yapılıyo, hatta satılırken tamamen müşteriye uygun satılıyo, müşteriye uymayan bisikleti vermezler.

Bu markaları da herkes satamaz yani, haşim işcandaki bisikletçi anlamaz zaten kadro boyu falan nedir diye, elinde kalır, bi de daha pahalı satar, sünnet karne hediyesi onlara göre bisiklet. Böyle adamların satacağı bisiklet de size yardım etmez, ancak şanslı olmalısınız.

Amaa gidip de siz Salcano almaya giderseniz, bu haşim işcanda da var, sirkecide de var, internette de var, ne bileyim yeri çok arçelik beko mağazalarında bile bulunur yani, dağıtımı servisçisi aynı değil, satana göre değişiyo, tabi muamele de değişiyo. Montajdan montaja fark oluyo.

Sistem farkı var bir kere aralarındaki en belirgin faktör bahsettiğimden anlıyorsunuzdur umarım. O kalitesiyle burada isim yapmış bisikletlerin satıldığı yer sayısı 10 parmağınızı aşmaz.

Düşününce umarım anlıyorsunuzdur dediğimi..