Salcano city sport-Kron xc500

muratt35

Daimi Üye
Tepki
144
Evet sevgili abilerim...
Bisiklet alıcağım kafam 1 haftadır çok karışık.Bütçem 650tl.Kron xc500'e karar vermiştim.Şimdide kafamı kurcalayan Salcano city sport 24vites var.Şimdi diyeceksiniz kullanım alanların neler neye göre seçim yapıcaksın hemen söyleyeyim sevgili abilerim.
Ben İzmir'de oturuyorum.Asfalt kalitesi iyi denilecek düzeyde.Ben bisikletimi tamamen asfaltta oturduğum ilçede kullanacağım.Yazın yazlıkta sahil kenarında deniz kenarlarında arkadaşlarla tur düzenleyeceğiz.Yani hiç ama hiç araziye girmeyeceğim dağla felan işim olmaz ayrıca :D Bana göre bende biliyorum ki en uygunu şehir bisikleti diyeceksiniz ama yinede kararsız kaldım.
Bisikletlerin özellikleri
1-Kron xc500 (link)

2-Salcano city sport 24vs (link)

Şimdiden değerli yorumlarınız için Çok ama Çok sağolun varolun.

Scudo

Berk Mercancı

Forum Bağımlısı
Tepki
887
Bisiklet
Raleigh-USA
Aslında İzmir'in asfaltı o kadar da iyi değil

muratt35

Daimi Üye
Tepki
144
Ben Foçada olucağım yazları.Foçayı bilirsiniz asfalt kalitesi gayet iyi foçanın.

onur tuna

Daimi Üye
Tepki
128
Bisiklet
Salcano
foçanın asfalt kalitesi iyi aslında İzmir'inde fena değil ama her yıl asfalt yenilerken yoldaki şebeke kapaklarının kotlarını yenilemiyorlar. böylece kanalizasyon, telefon, vb. kapakları çok çukur yapıyor. Kocaeli'de oturup bunları nerden biliyorum? memleketimdir İzmir :D
sen gene mtb al dağa taşa gidersin. :)

• Beğen
Tepkiler: muratt35

gok

Forum Bağımlısı
Tepki
324
şu an bağ evlerinden geldim.hybrid bisikletle trek.hem arazi hem de asfalt yol icin tasarlanmis.kadrosu yarıs bisikleti kadrosu.hem arazi hemde arazi icin cok saglam test ettim zaten:D cok bisiklet kullandim.alternatif cok aslinda diyelimki dağ bisikletin pismanmı olcaksin asla.tekerleri ince teker takiliyor ve de cok saglam oluyor kadrodan.istersen arazide dağ tekerlerini tak.hybrid bisikleti 28 inc jant yani asfaltta performans cok iyi.ilk basta bisikletin lock out kitlenebilir masası varmi ona bakilsa ikisindede kitlenebilir sorun yok.asfaltta masa kitlenmesi lazim yoksa gücü süspansiyon emer bu da performansi dürürür cok yorulursun.kron kadrosu garanti kapsaminda diyorlar sınırsız.ikiside yerli malı ama tayvan gibi ulkelerden uzak dogudan siparisle geliyor.montaj burda.Türkiyede
en iyi yerli kron derler.sen en iyisi kriterleri sor.özellikle kadro sınırsızmı kron bayiden.daha sonra ikisini test sürüsü yap.mesela ben salcona 241 srv aldim hdirolis disk vitesler sorunlu ayrıca vidaları bile sıklamamislar.üstat olan birisine bie vites ayar yaptirdim yine dandik.trek de hic oyle sorun olmadi marka bosuna dememisler.kalite guvenilir saglam garanti kadro.bu arada sırf asfaltta yolda sürecegim dersen 28 inc jant cok uygun city sport 28 inc.26 inc de avantajları daha cok.

tamer ulu

Aktif Üye
Tepki
200
Bisiklet
Salcano
merhaba murat kardeşim

eğer Salcano city sport 24vites düşünürsen hemen al derim çünkü geçen hafta çanakkale turuna çıktık ahmet arkadaşımın kullandığı yolda hiç bir sorun yaşamadı çokta rahat gitti yol yol tutuşu 10 numara

• Beğen
Tepkiler: muratt35

muratt35

Daimi Üye
Tepki
144
@gok
Donanım olarak aynı Kron xc500 de ömür boyu kadro garantisi var.İkiside kilitlenir maşa.Kron alıp 100tl masraf yapıp lastik alıcak bütçem yok.Her ne kadar lastikle işi düzeltmeye çalışsak bile kadro geometrisi yapısından hiç bir zaman tur bisikleti olmaz.Hiç arazi yapmıcam bu arada.

muratt35

Daimi Üye
Tepki
144
@onur tuna

Hiç dağa taşa gitmicem :D mtb alıpta ağırlık çekmek felan istemiyorum.Çok kararsızım hayırlısı neyse o olsun.

AhmetC

Üye
Tepki
20
Bisiklet
Merida
sorunun cevabı belli aslında: Salcano City Sport.

hiç boşuna mtb felan uğraşma, ben de karasızdım senin gibi, hatta kullanım amaçlarımız da cok benzer. gittim merida crossway aldım 2 hafta önce ve şuan çok memnun olduğumu söyleyebilirim. mtb almadığım için hiç pişman değilim. o 28" jantın spor sürüşün keyfi başka. asfalt ağlıyor valla :))

mtb zorlu arazi şartları, atlama zıplama için ideal fakat zaten xc500 o koşullara pek dayanacak bisiklet değil.

muratt35

Daimi Üye
Tepki
144
@AhmetC
Çok sağolun içimi fazlasıyla rahatlattınız :D Dedikleri gibi kadroların yada parçaların kırılması gibi oluyormu.Mtbciler her zaman çukur felan derler.Takılıyorum.Bu şehir bisikletleri bu kadar çukurlarda dayanıksızmı.

AhmetC

Üye
Tepki
20
Bisiklet
Merida
Ya öyle bir çukurda kadro kırılır mı? :) her söylenene inanmayınız. mtb ye göre belki tek dezavantajı ince lastikler nedeniyle kaldırım ve çukurları daha fazla hissetmeniz.. bu arada 28" lastiklerinde bir çok çeşidir var. incesi kalını, silik olanı, tırtıklı olanı. alır kullanırsınız ileride lastikler eskiyince kullanım tarzına daha uygun bir lastikle değiştirme imkanınız var.

• Beğen
Tepkiler: Tolga Günsezer

Mert.d

Üye
Tepki
4
Eğer sadece ilçende bineceksen şehir bisikleti gereksiz.Niye diye sorarsan;city ya da tur bisikletleri genellikle uzun yollar için tercih ediliyor.Tamam hızlı gidiyor ama sen şehirde/ilçede ne kadar hız yapabilirsin ki?Bisikleti sürmekten zevk alamazsın.Çünkü tur bisikletiyle yavaş gitmek,ferrariyle birinci viteste gitmek gibi bir şey :) Yine de karar senin

Tepki
17
yok kardeşim senin ihtiyacın şehir bisikleti. salcano bu fiyata gerçekten güzel biaiklet.yok kronun şekli daha güzel diyorsan alırsın bi ince lastik çok da bişey değişmez bence. satıcı çıkan lastiği alır zaten kendisi.yok olmadı beğenmedin üstüne 40-50 bişeyler verirsin daha kaliteli ince lastik alırsın. seda bisikletteki adam bana teklif etmişti.başta çok mantıksız gelmişti ama şimdi düşünüyorum da pek de mantıksız değil. lastik, ağırlıktan daha fazla farkkettiriyor bence.

Osman D.

Forum Bağımlısı
Tepki
261
Bisiklet
Cube
Murat marka model bişey demiyorum ama açıklamana göre MTB almamalısın bir MTB kullanıcı olarak :D şunları söyleyebilirim sadece kesinlikle 28 jant olsun bisiklet 26 jantları 2 pedalada sollayınca anlarsın ne demek isediğimi :in: gerisi hakkında artık bütçene göre özellikler belirlersin arka aktarıcının en azından bir acera olursa çok iyi idare eder seni kullanım sartlarında hadi hayırlı bakalım :)

Sinan Ceylan

Daimi Üye
Tepki
151
İsim
Sinan
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Murat bi alamadın şu bisikleti gitti. :D

Yol için istiyorsan Salcano tabi. Hiç dağa taşa girmeyeceksen MTB almanın anlamı yok. İnan bana acayip performans kaybı oluyor. Dün mtb ile yaptığım kadansı ince tekerlekli ile yapsaydım 25 km/s ortalama yerine en az 35 filan yapardım. Emin ol. :) Bazen ben de kendime kızıyorum ama, bazen de single track vb yaptığımız için sen çıkarmıyorum. :D

Yalnız bi arkadaş gidon boğazından şikayetçiydi City Sport'un. Belli bi süre kullandıktan sonra ses mi yapıyormuş, sabit mi kalmıyormuş, neydi tam hatırlamıyorum. Yaklaşık 90 km'lik bir tura çıkmıştık, o zaman yolda muhabbet ederken sormuştum memnunmusun filan diye.

Mesut C.

Forum Demirbaşı
Tepki
179
Bisiklet
Merida
Ben XC500'den vazgeçtim gibi. Carraro 419 araştır derim. Olumlu yorumu çok fazla...

muratt35

Daimi Üye
Tepki
144
@Sinan Ceylan
Sinan abicim çok saolasın yorumun için :D Bir türlü karar veremiyorum çok ama çok zor bir iş ya :D İnşallah hayırlısı olur diyelim artık :D