Salcano city sport-Kron xc500

muratt35

Daimi Üye
Tepki
144
@Mesut Can

Benim kullanım amacım mtb olmadığı için vazgeçtim diyebilirim mtblerden.O nedenle mtb almama gerek yok.Tavsiyeniz için saolun.

Scudo

Hakan®

Üye
Tepki
87
Bisiklet
Mosso
Bu gibi durumlarda kendi bisikletimi tavsiye edesim geliyor Sedona sağolsun 2012 modelleri bir türlü piyasaya süremedi. Beklemek isterseniz Sedona 331'den çok memnunum incelemenizi tavsiye ederim. Ama bu iki bisiklet arasında yazdıklarınıza göre size en uygunu Salcano. :in:

muratt35

Daimi Üye
Tepki
144
@hektorhgt
Sedona 321 bile almayı çok isterim fakat bütçe 650 tl sedona 321ler bile 850 tl civarlarında. :D Tavsiyeniz için çok teşekkür ederim sedonalar harika gerçekten ama öğrenciyiz işte bütçe bu kadar :D

Mesut C.

Forum Demirbaşı
Tepki
179
Bisiklet
Merida
@muratt35

Bende düz yol yapacağım fakat düz yola çıkana kadar mtb lazım olacağı için karar verdim.

Pendik-Kadıköy sahil yolu. :) İleride turlarada katılmayı düşünüyorum.

668 TL Carraro uygun bir türlü bulamadım. :S

muratt35

Daimi Üye
Tepki
144
Salcano city sport kullanan abilerim yorum yazabilir mi? ayrı bir konu açmak istemiyorumda.

muratt35

Daimi Üye
Tepki
144
Kafam hayla karışık lütfen biraz daha yardım edin....

Sait Hislioğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
212
ya gerek yok arkadaşım, MTB bisikletler de traktör gibi değil zaten. kilitlenebilir bi maşa alırsan şehir bisikletlerinden alacağın zevki, hızı konforu MTB den de alırsın. 28 inç senin yaşına göre çok büyük. Benim yaşım 21 ben de senin gibi başlarda city bisikletlere bakıyordum sonra bisikletleri gidip yakından inceledim, sürdüm MTB bisikletlerde asfaltta çok seri bir şekilde gidiyor hem citylerden daha güvenli lastik patlama derdi yok. Her yönden daha iyi, hem Türkiye şartlarında city bisiklet kullanmak risk almaktır bence bu riski alma kron xc500 al rahatla:)

muratt35

Daimi Üye
Tepki
144
Abi vücud yapısına göre büyük yaşıma göre büyük diyosan186 felan boy var 86 kg yim.O alanda sıkıntı yok saol yorumun için :D

bayramtok

Aktif Üye
Tepki
135
Merhaba Murat kardeşim, belki hatırlarsın, senin yorumlarına da başvurmuştum bisikletimi almadan önce, xc250 mi yoksa xc500 mü diye. Benim kullanım amacıma uygun oldugunu düşünerek mtb almaya karar verdim ve xc50 d aldım yaklaşık 1 ay önce. Oldukça memnunum şuan için, amatör bir bisikletçi olarak. Ancak açık bir şekilde sana tavsiyem, eger amacın şehir içi kullanmak ise çogunlukta, bulundugun ilin yolları ne kadar kötü olursa olsun, eger daga taşa vurmayacagım bisikleti diyorsan kesinlikle hybrid derim. Markalar hakkında sadece kulaktan dolma bilgilere sahibim, onun için marka yorumu yapmak şu an için haddim degil, ancak kullanım amacını iyi belirle ve seçimini ona göre yap. Sırf görüntüsüne kapılıp mtb ye yönelme, kaldıki, bir çok mtb kullanıcısı belli bir süre sonra lastik inceltme yoluna giderek daha rahat sürüş elde etmeye çalışıyor. Ne derece hybridin yerini tutar tartışılır. Onun için mtb alıp sonra lastigi ile şunu-bunu ile ugraşacagına amacına hizmet eden bir tercih-bisiklet al.
Bu arada her iki bisiklet türünü kullanan arkadaşlar varsa aramızda onların yorumları çok daha önemli.

muratt35

Daimi Üye
Tepki
144
@bayramtok
Saolasın abicim yorumun için.Ben kararımı verdim abi Salcano city sport alıcam inşallah kullanım amacıma en uygunu o.Hayırlısı olsun inşallah...

Sait Hislioğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
212
şuana kadar bu bisikletleri yakından inceledin mi murat? şehir bisikleti ya da MTB. Eğer incelemediysen almaya gittiğin zaman MTB alacaksın:) MTB dendiğinde de traktör lastiklerine sahip bisikletler gözünün önüne gelmesin, dişliler seni korkutmasın aksine insana güven veriyor dişliler. MTB ile şehir bisikletini yan yana koyduğunda şehirin MTB ye göre tek artısı lastiklerin daha büyük olması nedeniyle daha hızlı gitmesi ve insanı fazla yormaması(o da düz yolda) artısı var. Yaşın daha 15 bence 26 jant bisiklet al, bacak kasların daha iyi gelişir daha iyi spor yapmış olursun. benim gözümde 28 inç bisikletlerin 2 amacı var. ya çok uzun turlara çıkacaksın ya da günlük standart ulaşımların için(işe gitme, okula gitme vs..) onun haricinde 28 inçle ben ne gezerim ne de spor yaparım. yapılmaz da zaten.

erdemç

Üye
Tepki
4
@ibrahim uzun

öncelikle MTB tutkunuzu takdir ediyorum fakat gezme ve spor konusunda size katılmıyorum. gezme derseniz şehir bisikletleri göründüğü kadar narin değil neredeyse her ortamda gezebilirsiniz. spor yapılmaz demişsiniz fakat MTB ile 20 km giderken aynı enerji ile 30 km yol gidersiniz. aynı efor/zamanda fazladan gezdiğiniz 10 km yanınıza kar kalır daha fazla gezmiş olursunuz :)

muratt35

Daimi Üye
Tepki
144
@ibrahim uzun
Abi doğru diyorsun yaşım genç spor içinde iyi olur fakat yazın sahil kesimlerinde yazlığa gidicez.Orada arkadaşlarla keşif amacıyla :D tahminimce 40-50 km lik günlük yollar yapıcaz.Büyük ihtimal geceleride gezeriz günde 60-70 km yol belki gideriz abi.O nedenle pek yormaması için birde oturduğum yer tamamen asfalt diyebilirim.Şehir içinde alt yapı felan değişiyor yeni su boruları tatlı sular felan birde fiber internet yerleri kazıyorlar ama yollar gayet düzgün.Mtb'yide benim 7.sınıfta kadar kullandığım yani 10 yaşımdan 13 yaşıma kadar 20 kg civarı Umit 150tl lik mağaza bisikleti vardı :D Onunla şehirde felan rahat geziyordum aslında hiçta yormuyordu.Bilmiyorum abi birazda büyüdüm ya o zamanlar günde 10km felan geziyordum şimdi 50-60 km yi bulacak.Bakalım abi hayırlısı artık.

muratt35

Daimi Üye
Tepki
144
@erdemç
Erdem abicim aynen bende senin düşüncendeyim.