Salcano 2011

AHMET67

Aktif Üye
Tepki
75
Bisiklet
Amoeba
@bozkusramazan

kardeşim sen onunu bunun dedigine degil kendi gözüne inan salcano kötü degil diyelimki kötü sen almazsan ben almazsam nasıl geliştirecek ismini saydıgın firmalar bir andamı dogdular hiç emeklemedenmi zirveye geldiler ben şahsen bu siteden bir salcano yetkilisiyle (yetkilisi oldugunu bilmiyordum) yazıştık neden türkiyede bir firma yok diye bey efendi sordu yapılsa alırmısın dedi ve alırım dedim sözümü tutum hemde 2 adet bisiklet aldım salcanodan pişmanmıyım diye sorar san hayır pişman degilim aksine iyiki almışım dedim bir zararını görmedim 2009 da aldım her ikiside dah taş gibi bırakın bu firma isimlerini hepsi kadrosunu dogu asyada ki firmalara yaptırıyorlar kompenantlarıda shimano yada sram compagnalo varmı ötesi hiç olmasa türk firması gelişsinki türk sporcusuna hizmet etsin maşallah başlamışlar bile bakın 47 cumhurbaşkanlıgı bisiklet turunun resmi sponsoru olmuş senin çevrendeki bisiklet sevenler hiç salcano bisiklet sürmüşmü ne farkı var giant dan scoot dan ben hepsini sürdüm inan bir fark yok sadece ölçüne uygun kadro seç

• Beğen
Tepkiler: Burak/
Scudo

serkan hilal

Forum Bağımlısı
Tepki
669
@Goflet

işte böyle bir tepki bekliyordum :D
Ne için !! sorumu yapıştırmak için!!!

YAPIŞTIR......

bana hepsini üreten bir bisiklet firması SÖYLE, sadece kendi ürettikleri compenentleri kullanan !!!!

serkan hilal

Forum Bağımlısı
Tepki
669
@Goflet

Madem bunları biliyorsun, el yapımı olmayan bütün carbonlarında %95 ininde uzakdoğu da üretildiğini bildiğiniz halde, hala nasıl "kadroları axman üretiyor..komponentler sram,avid,shimano

marka salcano...bisiklet üretmek böylemi oluyor? " böyle bir cümle kurabiliyorsunuz anlamış değilim? aaa anladım yaş 12 iydi demi!!!

serhat toy

Forum Demirbaşı
Tepki
369
Ben onu bunu bilmem ama şuna eminim,
günün birinde karbon bisiklete verecek param olursa, Salcano yol bisikleti alıcam o zaman XRS 010 RIVAL olmazsa başka bir şey olur onu alırım.

Bana nedense çok güven veriyor Salcano... He adı başka bir şey olsaydı daha çok sevinirdim ama isim seçimi de genel anlamda çok iyi bir strateji, insanımızda bianchi yüzünden italyan sempatisi var bisiklet konusunda... :)

2011 bisikletleri gerçekten güzel...

Şunu sormak istiyorum ;
(link)
Salcano'nun CITY SPORT serisinden kullanan birisi varsa yorum yapabilirse sevinirim...

Özgün ÇETİN

Forum Demirbaşı
Tepki
332
O zaman ebayda satılan karbon kadrolar var no name,onlarla cervelonun specialized 'ın farkı yok mu ?Adamlar Integrated seat postlu kadro bisiklet bile üretiyor örnek;
(link)
bu kadro 450$
(link)
Bu jant seti 460$ mavic,zipp 80 mm jant seti için kaç para istiyor biliyorsunuzdur.

Özet olarak,Büyük firmalara verdiğimiz para, firmaların yaptığı arge çalışmalarına,mühendislere,laboratuvarlara,testlere veriliyor.Bu fiyatlar gayet normal ayrıca salcano da kötü değildir yerel, küçük bisiklet firmaları da bu şekilde kendi markalarını yaratmış olurlar.

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
salcanonun yol modellerine baktım ,ama sadece baktım,genel açıklama hiç yok ,karşıdan bakılınca herşey güzel duruyor,am adı ,ağırlık bilgileri yer almalı.bence geometri bilgileri,açılar,ölçüler,kullanılan karbon un tam adı olmalı tabiki yerli üreticilere de imkan vermeli ,tabi onlarda her haliyle kendini kanıtlamalı ve servis hizmeti ve iadeler de bu büyüklüğü göstermeli,tabi marka takıntısı olan arkadaşlar karşı çıkabilir,tabi isim yapmak kolay değil,şu an isim yapan markalar genelde pro turlarda izlediklerimiz,onlarında çok büyük bütçe imnkanları var,dediğim gibi karşıdan çok hoş,kullanan arkadaşların yorumlarıda olumlu.ancak fiyatlar biraz uçuk olduğu görünüşündeyim

• Beğen

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
@d.berkay

bu ağırlığı pedallar dahilmi ,yazılmadığına göre değil sanırım ama ,kadro maşa ağırlığı nedir bilgin varmı?karbon kadro force grup ve diğer malzemelerle fazla geldi ağırlığı bana,gerçi jantlar ne kadar ayrı bir soru işareti,birde hangi boyuttaki bisiklet verdiğiniz ağırlık ,bir örnek vereceğim kullandığım bisiklet small kadro 7005 alu 2007 model kadro ağırlığı 1450 gr,ama pedallar dahil suluk kafesi km saat vs net 8kg geliyor ki arka değ,kaset,aynakol ön değşt hiç te üst malzemeler değil.

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Geçen gün tekrar tarttık, Red olan look pedallarla beraber 7.4kg geldi. Rival olanda byte pedallarla 8.1kg geldi. Force'u tekrar tartıp yazarım. Önceki tarttığımızda üzerinde m520 mtb pedalları vardı.
Redli olanın Jantları Sram'in sitesinde 1.460gr görünüyor..
Force'un ki 1530gr
Rivalin ki 1630gr
Vites ve fren grubu dışındaki herşey birebir aynı bisikletlerde.. Ritchey wcs alu kadro donanımı. Conti GP4000 lastikler vs. Kadro vs maşa ağırlığını bunları çıkartıp bulabiliriz aslında.

• Beğen
Tepkiler: Fırat Dizman

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
salcanoya bir mail attım yaklaşık on gün oluyor hiçbir cevap gelmedi,
sorduğum sorular:
geormetri ve ölçü bilgisi
kullanılan karbonun tam adı veya numarası diyelim
kadronun garantisi
kadro ve maşanın ağırlık bilgisi
kadro ve veya kadro maşa satışı olup olmadığı
son olarak fiyatın muadillerine göre bir bana bahalı gelmesinin nedeni?

Özgün ÇETİN

Forum Demirbaşı
Tepki
332
açıkçası bende pahalı olduğunu düşünüyorum ama ritcheyler biraz arttırıyor fiyatı sanırım.Ayrıca kişisel fikrim o fiyat aralıklarla ithal scott almayı tercih ederim.

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
10 gün oldu belki fazla hala cevap yok büyük firma böyle olunmuyor,ondan sonra yabancı marka tercih edince türkiyede hop oturup kalkılıyor,cevap veren yok hala...

Tolga Yücel

Forum Demirbaşı
Tepki
328
Bisiklet
Salcano
Salcano ng020 SLX alıcam.. buyrun bakın bakalım o fiyata bulun bisiklet koyun alkışlıyayım..
Ve o bisikleti o fiyata değil çok indirimli bir fiyata alıcam.. Salcano bu sene çok iyi diye düşünüyorum

• Beğen

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
@Tolga Yücel

güle güle kazasız belasız kullanın.bizim bu yazıdan ne çıkarmamız gerekiyor...

Tolga Yücel

Forum Demirbaşı
Tepki
328
Bisiklet
Salcano
@Fırat Dizman

Teşekkürler,Fiyata göre bisiklet verilmiyor demişsiniz.. Fabrika cevap vermiyor olabilir ona lafım yok ama paraya göre hakkını veriyor

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
bende bunun peşindeyim ,üzerindeki tüm parçaları geçiyorum, benim sonuç aradığım kadro ve maşa hakkında ayrıntılı ve garantili bilgi.

Tolga Yücel

Forum Demirbaşı
Tepki
328
Bisiklet
Salcano
@Fırat Dizman

Bende oradan şüpheliyim,dostlarımın kullandığı salcano kadrolarda sorun yok gayet memnunlar,ve maşa 2250g.. Ama zamanla kadro ve maşa değiştirilebilir dahada güzel bi bisiklet olabilir diye düşünüyorum.. Servise gelincede,çok şikayet var ilgilenmiyorlar diye.. umarım ki öyle değildir. Fabrikanın cevap vermemeside bi garip

mert deniz

Aktif Üye
Tepki
202
http://www.makinaturkiye.com/UserFiles/Images/Product/3029151533404a748144e117ca9077b5_th.jpg

Merhabalar,
fotoğraftaki ürünü almayı planlıyorum, tavsiye edermisiniz?
Önceki bisikletim 14km ağırlında ve eski model bir bisikletti, benim ihtiyaçlarımı karşılıyordu, fakat şuanda il değişikliği sebebiyle bisikletimi parçalamak durumunda kaldım bu sebeble kadro hurdaya çıktı. Salcanonun bu modeli benim hoşuma gitti, birde sizlerin düşüncesini almak istedim,
teşekkürler.

(link)

Özellikler:
TİP: 700C TREKKING
VİTES: SHIMANO ST-EF60/ RD-TX55 21 VİTES
KADRO: 6061 ALÜMİNYUM KADRO
MAŞA: SUNTOUR SF11-NEX4610-V2-DS MLO KİLİTLEMELİ MAŞA
FREN: TEKTRO 837 ALÜMİNYUM V-FREN
GİDON BOĞAZI: ZOOM AHEAD ALÜMİNYUM DERECELİ GİDON BOĞAZI
KRANK TAKIMI: SUNTOUR CW10- XCC-T208 KRANK TAKIMI
ÖN&ARKA TEKER GÖBEĞİ: SHIMANO FH-RM30/HB-RM40
RUBLE: SHIMANO CS-HG20 KASET 12-28
TEKERLEK: SALCANO X-PRO3 8X4ÖZEL ÖRÜM TEKERLEK SETİ
LASTİK: CONTINENTAL TOURING PLUS REFLEKTÖRLÜ LASTİK

Fiyat:530tl

• Beğen
Tepkiler: Volkan Ceyhan

samed akman

Aktif Üye
Tepki
33
Bisiklet
Specialized
Bisiklet üretiminin geçmişini düşününce Türkiye'de yerli bir marka yaratmak hayli zor gerçekten. Bazı arkadaşlar salcano bisikletlerin sağlamlığına inanabilirler ve yabancı markalara tercih edebilirler. Herkes kaliteli bisiklet üreten Türk üretici ister eminim. Kadrolar belki gerçekten çok kaliteli üretilmiştir. Fakat kadrolarla ilgili bilgiye ulaşmak çok önemli bence. Fırat Bey bunu dile getirmiş. Bizim inanmamız ve satın almamızla bu firmalar gelişmez, ancak varlıklarını sürdürebilirler malesef. Yani daha çok zaman var bir Orbea ya da Canyon markası çıkarmak için. Canyonun 25 senelik geçmişi var sitesinden bakarsanız. Bana kalırsa büyük miktarda yatırımlar yapılmasıyla da gelişecek bir sektör değil bu. Tüketiciye bakıyor sonuçta herşey. Muadili fiyatlı yabancı bisikletlerle de karşılaştıramazsanız Salcanoyu malesef. Çünkü hiçbir şey eşit değil avrupa ya da amerikadakiyle. Bir defa tonla vergi var dışarıdan alınan componentlerde. Dengeyi nasıl kuracaksınız bisiklet satarken Türkiye'de. Aşağıda linkini verdiğim componentlerde bir bisiklet satmaya çalışsanız burada 10bin liraları geçer fiyatı. UK fiyatı Salcanoya yakın...

(link)

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
aldığım sonuç fabrikadan biriyle görüştüm kim olduğunu bilmiyorum teknis servisi rica ettim ve olay şu: bisikletlerin muhtemel ağırlıklarını sordum,cevap 6.1 peki hangisi dedim ,doğal olarak red mi dedim ,evet,peki force cevap 6.1!
peki rival 6.1 hepsi 6.1 hiçbirşey demedim bu cevaplar üzerine,satıştan biriyle görüşmek istedim,aynı soruları yönelttim ,cevap tam bilmiyorum,peki sadece kadro veya maşa satışınız varmı ? yok,component seçebiliyormuyuz shimano,campagnolo ,hayır sadece sramla çalışıyoruz belki seneye,başka sorularım oldu ben size derliyeceğim dendi ,mailim istendi,yaklaşık geçen zaman 10 gün :)