Salcano 2011

Scudo

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Henüz tam karşılaştıramadık ancak şu an arkadaşlarımda her modelden var.. Force donanımlı olan; çift matara kafesi, pompa, km saati vs ile 8.2kg geldi.. Sanıım Rival olanda 8.5 falandır.. Red olanda 7.5 falan... İlerleyen günlerde hepsini tartıp net ağırlıkları yazarım..

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@d.berkay

Şuna ne diyorsunuz?
(link)

• Beğen
Tepkiler: sonEr´´

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
@Harun Salcı

Başlangıç için güzel bir bisiklet gibi duruyor. Sanırım 10-10.5 kg civarıdır ağırlığı. Ancak yarış veya profesyonel antremanları planlamıyorsanız gayet yeterli olur. Gerçi Sora donanımlı bisikleti ile büyük erkeklerde yarışa girmiş arkadaşımda yok değil :)

• Beğen
Tepkiler: Harun.

Özgün ÇETİN

Forum Demirbaşı
Tepki
332
@Harun Salcı

O ne biçim vites-fren kolu montajıdır yahu :) uzak dur:D

serkan hilal

Forum Bağımlısı
Tepki
669
Bİlen vardır yada yoktur ben yinede bildiğimi söyleyim...
SALCANO nun mühendislerinden 1 tanesi ile telefon görüşmesi yapmış bulunuyorum. Ve SALCANO ismine olan güvensizliğimi dile getiriyorum Ama Mühendisin bana verdiği CVP beni gerçektende şaşırtıyor ve bütün kötü düşüncelerimi siliyor. CVP: Kompenentler her bisiklette olduğu gibi aynı, hiç bir farkı yok, sizin kadrodan olan şüphenizi tek bir cümle ile şu şekilde gidere bilirim " O kadro AXMAN" ve bunu duyduğumda çok hoşuma gitti, AXMAN kadrolar gerçektende kaliteli güvendiğim bir marka ama yinede AXMAN firmasının bir Klasikleşmiş damgası vardır kadrolarda onu görmeden almam.
Orta göbeğin alt kısmında elips şeklinde bir sarı plaka üzerinde kadronun seri numarası yazar, bunu görmeden ben o kadroya güvenemem...

Şunu söylerebilirim, AXMAN güzel ve iyi bir kadro üreticisidir. SRAM RED li modeli üstündeki malzemelerle o fiyatlara toplamanız imkansızdır... Marka takıntınız yoksa kaçırılmayacak bir fırsattır.

Zira CANNONDALE SİX (7900 setli) bisikletten inip, RED li modele binmeyi tercih ederim :)

serkan hilal

Forum Bağımlısı
Tepki
669
@BARIŞ AKAN

Çok yavaşsın, yolda da böyleysen tokatlarım seni :D
AXMAN olması bana güven verdi açıkçası, Cannondale Sİx den inip, SALCANO ya binecem desem herhalde beni Ankara da Kızılayın ordasında sallandırırlar :D

• Beğen
Tepkiler: bianchiultra

bianchiultra

Forum Bağımlısı
Tepki
226
@serkan hilal

axman üretiyosa six kadar olmasa bile kalyiteli oldugu kesın :D
kararını vereebildin mi abi:rolleyes: ?
sana göre bi kadro boyu var mı onu da sormak lazım 58-60 cm:eek: :eek: biniyorsun

Goflet

Forum Bağımlısı
Tepki
1.588
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
kadroları axman üretiyor..komponentler sram,avid,shimano

marka salcano...bisiklet üretmek böylemi oluyor?

• Beğen
Tepkiler: serkan hilal

bianchiultra

Forum Bağımlısı
Tepki
226
@Goflet

evet öyle oluyo su an 100 marka varsa 90 tanesinin kadrolarını çinin bu büyük firmaları üretiyor ve üretilen kadrolar stickerlanmak üzere gönderiliyo ama bazıları stickerlarıda çinde veyaz uzakdoguda bi seferde yaptırıyo bilginize :D

Tepki
25
@d.berkay

scott s30 un gedikli bir kullanıcısı olarak kadro geometrisinde bir sorun çekip çekmediğinizi merak ettim? s30 la aynı mı?

Goflet

Forum Bağımlısı
Tepki
1.588
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@BARIŞ AKAN

yapma yaww...sağol bilgiler için çok aydınlattın bizi.

• Beğen

Zafer KAPLAN

Daimi Üye
Tepki
239
Bisiklet
Focus
Salcano XRS 800 modelini sipariş verdim 3 haftadır bekliyorum,fabrikada bir parçasını beklemekteymiş....İnşallah bu hafta gelecek ve bende bineceğim.. :(

Goflet

Forum Bağımlısı
Tepki
1.588
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
kadronun mühendisliğini ,ar-ge sini, geliştimesini, malzeme alaşımını kendisi yapıp sadece üretim maliyetleri düşük diye uzak doğuda ürettirmek ayrı birşey,

mühendisliğini, ar-ge sini, geliştimesini başkasının yaptığı kadroya kendi markasını yazdırıp satmak başka birşey.

okuduğunu anlamak bambaşka birşey zaten.

• Beğen

haldun989

Aktif Üye
Tepki
231
İsim
Haldun SAYI
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Benim de Salcano ile bir yazışmam oldu. Kendilerine Astro ve NG serilerindeki kadro ile ilgili bir kaç çekincemi söyledim. Arka çatalın lastiğe çok yakın geçmesi ve göze ince gelmesi, sele borusunun girdiği yerin yine göze ince görünmesi gibi bazı estetik hususlar ile gidon ve elciklerin kalitesiz oluşunu/görünüşünü ilettim. Sağolsun çok ilgilendi ve stres testerinden geçtiğini ama görsellik ile ilgili olarak not aldığını dile getirdi. Bu nedenle bisiklet kullanıcıları olarak bizler "geribildirim"leri markalarda doğru kişilere yapabilrsek, kesinlikle marka istekleri daha çabuk yerine getirebilir. Umarım herkes en azından Türk Milli Takım sponsoru olan bu firmaya da iyileştirme amaçlı geri bildirim yapar ki tercihlerde daha ön sıralarda yer bulsun :D

• Beğen
Tepkiler: Volkan Ceyhan

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
@Necati Durmaz

Açıkçası hiç bir sorun çekmedim.. Hatta şu an daha rahatım.. Scott'ın açıları sportif kullanıma daha uygun ama Salcano'nun ki daha agresif. Tabi bunun yanında karbon olmasının avantajları da çok, özellikle titreşimli yollarda gerçekten çok konforlu, scott ile tangır tungur gittiğim yollarda Salcano ile çok rahat gidiyorum.. Şu an 1000km'yi geçti.. Gerçekten iyi ki almışım diyorum.. 4-5 saatlik ortalama 30km/h'lik sürüşlerde bile en ufak bir rahatsızlık vermedi ki scott bu kadar uzun sürdüğüm zaman bel ağrısı yapıyordu biraz..