Sabah Turu Beslenme

EnesKlf07

Daimi Üye
Tepki
532
İsim
Enes Kalfa
Bisiklet
Scott
Merhabalar,

Ben her sabah 6 da 2 2.5 saatlik toplam 60 km bisiklet sürüyorum. Performans yaptığım için ortalama hız yapıyorum. Sabah gitmeden kahvaltı yapıyorum ve sürüş esnasında da çikolata ve meyve suyu ile takviye yapıyorum. Acaba bu kadar mesafe için başka bir besin almalı mıyım ? Turdan gelince yine kahvaltı yapıyorum protein ağarlıklı.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@EnesKlf07 merhaba, bu konuda sevgili @Bahadır Gürel 'in forumda paylaştığı konu başlıklarına göz atmanızda fayda var. Özellikle performans sürüşleri yapıyorsanız ve düzenli bir antrenman programıyla hareket ediyorsanız yeterince bilinçlenmeden yaptığınız sürüşler size olumsuz dönebilir. Bu yüzden öncelikle beslenme, verimli antrenman vs. gibi konu başlıklarına, sonrasında ise paylaştığı diğer konu başlıklarına göz atmanızda müthiş fayda var. Zira her biri birbirinden kıymetli.
Bu arada sürüş sırasında meyve suyu ve çikolata ikilisi doğru bir tercihmiş gibi gelmiyor (çikolata üzerine tartışmalar olsa bile), kahvaltı için ise sürüşten ne kadar süre önce, ne aldığınız çok önemli. Bu yüzden öncelikle Bahadır beyin paylaşımlarına göz atın lütfen, bahsettiğiniz meselenin ciddiyetle ele alındığını göreceksiniz o paylaşımlarda.

hydrocon

Forum Bağımlısı
Tepki
1.174
Beslenme konusu kişiden kişiye farklılık göstermekle beraber yaptığımız sporun en önemli kısmını teşkil ediyor. Peki siz ne şekilde besleniyorsunuz?

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
@hydrocon vay be, bir tek Çağrı, antrenman türüne göre farklı besilenilmesi gerektiğini, ve ihtiyaca göre protein veya karbonhidrat ağıklıkla beslenme tercihi yapılması gerektiğini söylemiş.
Videoda kaç bisikletçi var sayamadım :D Sadece çağrının verdiği bilgiyi faydalı buldum.
2 saat öncesinden makarna yiyorum diyenler, sahurdan bahsetmiş sanırım, malum ramazan o_O

• Beğen
Tepkiler: hydrocon

hydrocon

Forum Bağımlısı
Tepki
1.174
@Serkan Mıstınoğlu

Çağrı bu işi profesyonelce icra ettiğinden yapılması gerekenleri de biliyor haliyle :) kalan arkadaşlar için pek aynı şeyi söyleyemeyeceğim tabi. En önemli konu atlamamak lazım.

ottcci

Daimi Üye
Tepki
309
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Diğer
Ben 100 km ve üzeri turlardan önce 3-4 tane biber dolması yiyorum. 70-80 km'ye kadar güzel yakıt sağlıyor. Tabi 70-80 km'ye kadar tur esnasında 2-3 çikolata yiyorum, onlar da yakıta destek. Tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: hydrocon

hydrocon

Forum Bağımlısı
Tepki
1.174
Biber dolmasını da ilk kez duydum [emoji2]