Rubledeki dişli sayısının önemi?

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Başlık
13
Tepki
726
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
abi ben 23 yaşındayım geçen sene bisiklete başladım dağ bisikelti var bende fotoğrafımdaki bisiklet 3'lü aynakol var bende 42t/32t/22t Diş li rublem de 28t/14t bu soruya kaliteli bir cevap veremem kendi dneyimlerimle ancak 36 diş çok rahat diyorlar çok uzun tırmanışlar yapmıyacaksan fıtı fıtı gidersin diye düşünüyorum tabi kondisyon da önemli bence bu soruyu kendin şehir içinde 30 40 km lik turlarla bulabilirsin :)
Ben 7 senedir aynı oranları kullanıyorum . Aynakol dişlilerini belirli durumlara göre kullanıyorum . 22t yi yokuş çıkarken ve aşırı ivmelenme istediğimde kalkışlarda kullanırım . 32t yi genelde şehir içinde kullanırım arka rubleyle beraber 40-45 km civarını görmememi sağlar . Hem yorucu olmaz . Çok nadir ise 42 t yi kullanırım arasıra kendimi kaptırırsam 45 km in üstü hızlara çıkmak için kullanırım fakat dağ bisikleti bu kondisyon ister daha da gitmez.

ByRe4L

Aktif Üye
Başlık
1
Tepki
70
İsim
Hamza
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ben 7 senedir aynı oranları kullanıyorum . Aynakol dişlilerini belirli durumlara göre kullanıyorum . 22t yi yokuş çıkarken ve aşırı ivmelenme istediğimde kalkışlarda kullanırım . 32t yi genelde şehir içinde kullanırım arka rubleyle beraber 40-45 km civarını görmememi sağlar . Hem yorucu olmaz . Çok nadir ise 42 t yi kullanırım arasıra kendimi kaptırırsam 45 km in üstü hızlara çıkmak için kullanırım fakat dağ bisikleti bu kondisyon ister daha da gitmez.
Alıştım ben yokuş dışında 22t yi 1 kez kullanmisimdir o da yeğenime beraber sürerken

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK

Bigpatron

Forum Bağımlısı
Başlık
0
Tepki
1.322
İsim
Semih
Bisiklet
Fuji
teşkkürler. peki 50/34 - 11/36 size göre uzun yolda kullanılabilecek çok zorlamaycak bir set midir? yokuş için önerilen ne olabilir?
Düz duvarami çıkacaksın :) Ben 52/36 - 11/28 kullanıyorum ve %10 uzeri eğimleri kendi tempomda rahatça çıkabiliyorum.

• Beğen
Tepkiler: uslsy

ByRe4L

Aktif Üye
Başlık
1
Tepki
70
İsim
Hamza
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Düz duvarami çıkacaksın :) Ben 52/36 - 11/28 kullanıyorum ve %10 uzeri eğimleri kendi tempomda rahatça çıkabiliyorum.
Hocam maşallah bunu her yerde söylemeyin

Bigpatron

Forum Bağımlısı
Başlık
0
Tepki
1.322
İsim
Semih
Bisiklet
Fuji
Nazar değer :) ciddiyim
Heya pardon, kendisi yapamıyorsa başkasının kesinlikle yapamacağına inanan zihniyet taşıyan kişilerin olduğunu unuttum bir anda. Neme lazım dediğin gibi değer nazarları.

• Beğen
Tepkiler: ByRe4L

Emrdgn

Üye
Başlık
0
Tepki
1
İsim
Emre
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
:D yaa konu nereden nereye geldi :D aslında aynakol ve ruble olayını tam kavrayamadım. benim yazdıklarım la sizin yazdıklarınız arasındaki fark nedir hocam? aynakolun daha büyük olması yokuşlar daha mı kolay oluyor yoksa küçükdükçe mi daha kolay oluyor ?

Düz duvarami çıkacaksın :)
:D :D :D okudukça gülüyorum

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Başlık
210
Tepki
927
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
:D yaa konu nereden nereye geldi :D aslında aynakol ve ruble olayını tam kavrayamadım. benim yazdıklarım la sizin yazdıklarınız arasındaki fark nedir hocam? aynakolun daha büyük olması yokuşlar daha mı kolay oluyor yoksa küçükdükçe mi daha kolay oluyor ?

:D :D :D okudukça gülüyorum
Aslında aynakola 11t ruble arkaya 52t aynakol dişlisi takıp denemek lazım. 😂

Son düzenleme:

CeRKeZ

Tek Rakibim Türk Hava Yolları
Başlık
1
Tepki
747
İsim
Yunus Emre
Bisiklet
Salcano
teşkkürler. peki 50/34 - 11/36 size göre uzun yolda kullanılabilecek çok zorlamaycak bir set midir? yokuş için önerilen ne olabilir?
Bu oranla yokuş çıkmak için bırakın pedala basmayı, pedala bir kuş tüyü koysanız dahi o yokuşu tırmanırsınız :D

• Beğen
Tepkiler: Emrdgn
Yukarı Alt