Ramazan ayında bisiklet kullanımı

M.İhsan

Love Mountains!
Tepki
3.208
İsim
Muhammed İhsan
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Bıyıkov Tavsiyeleriniz için tekrar teşekkürler :) Peki izin işini nasıl çözmeyi planlıyorsunuz?

Scudo

M.İhsan

Love Mountains!
Tepki
3.208
İsim
Muhammed İhsan
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yaptığım iyi bir şey değil bunu en baştan belirteyim. Konya'da yaşıyorum. Geçen hafta ve bu hafta pazar günü yarış vardı ve finish noktasında bulunmak istedim. Ortalık zaten polis kaynıyordu. Çok çekinerek çıkmıştım fakat sonradan öyle olmaması gerektiğini öğrendim. Polislerle kol kolaydık ve polislerin biri de çıkıp da senin ne işin var burada demedi. Bu hafta da aynı şekilde. Yarışçılar geçtikten sonra aynı rotadan ben de finish alanına gidiyordum, polisler beni yarışçı zannetti. Polisler şakalaşıyorlar falan ben tabi şok :D İlk başlarda korkarak çıktığım sokakta artık rahattım. Sayısız polisin yanından selam vererek geçtim hiçbiri ses çıkartmadı. Yani söylemek istediğim polislerin sıkıntı yaratmadığı. Bana öylesi denk gelmiş olabilir tabii ki sizler denemeyin.

Ramazan ayında iftar sahur arası çıkmayı düşünüyorum polislerin verdikleri tepkilerden sonra. Düzgünce işin içine yalan katmadan polislere karşı dürüst olursak bence anlayışla karşılayabilirler. Herkese bol şans diliyorum ceza konusunda 🙂

Myali

Forum Bağımlısı
Tepki
1.570
İsim
Sef
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Cemal Ç. Burda saat 4 gibi oluyor. Amin cümlemizin kabul olsun.
04:20 bugün abi :)
Hayırlı ramazanlar herkese öncelikle,ben de iki gündür 30-40 km sürüyorum iftardan önce keyifli geliyor.
Bu arada maden suyu günde bir adet içmeniz özellikle şu ramazan dönemi boyunca kaybettiğimiz mineralleri kazanmak açısından çok faydalı olacaktır.Herkese iyi forumlar dilerim

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Toplanıp bir araya gelmedikten sonra bisikletlilere yasak olmamalı. Hem bisiklete özendirir hem de buna rağmen buluşup sosyalleşenlerden, beher kelle başına 3k ceza alır devlet. Kazan kazan i bol bir uygulama olur ama bunu cimere mı yazmam gerekiyor bilemedim.

• Beğen
Tepkiler: Scott_Bisikletli

Bıyıkov

Forum Bağımlısı
Tepki
3.070
İsim
Ayhan Bıyıklıoğlu
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ilk surusumu dun gece yaptim. 22.45 gibi cikip 01.00 de bitirdim. 2 saat 20 dakika civari watt degerlerime gore zone 2 nin ust limitlerinde surus yaptim. Iftardan sonra aradan gecen zaman sindirim icin yeterli oldu. Zone 3 ve ustune cikmadigim icin glikojen depolari da cok kullanilmamistir diye düşünüyorum cunku en ufak bir halsizlik yada bitkinlik hissetmeden surusu tamamladim. Sürüş sonrasi bir protein katkısı ve muz yedim sahur dışında. Simdilik hersey normal gözüküyor ama ilk gündü tabi devamina bakmak lazim.

erman35

Forum Demirbaşı
Tepki
1.174
İsim
ERMAN
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
sabahları iyi de akşam eve dönüşleri bitiriyor beni :(

• Hahaha
Tepkiler: necmeddin

RoninRider

Daimi Üye
Tepki
465
İsim
Metehan
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Konu başlığı "Ramazan ayında bisiklet kullanımı". Ama şunu söylemeliyim, işten çıkıp haldır huldur 6'ya kadar ev ihtiyaçlarını marketlerden alabilip, eve yetişebilirsek ŞÜKÜR!!!!!!!!!!

Zira 4-5'ten sonra müthiş kalabalık olduğunu gördük dün akşam marketlerde.

Bisiklet kullanmaktan geçtim, "hayatta kalma mücadelesidir" bunun adı! :acpsnr:

M.İhsan

Love Mountains!
Tepki
3.208
İsim
Muhammed İhsan
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Metehanr Haklısınız. Yasağa getirilen son güncellemeden sonra yoğunluk artması zaten doğal. Allah yardımcımız olsun.
@Bıyıkov Artık klasikleşmiş bir soruyu yöneltmenin vakti geldi sanırım. İzin meselesini ne yaptınız? :D

Bıyıkov

Forum Bağımlısı
Tepki
3.070
İsim
Ayhan Bıyıklıoğlu
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Metehanr Haklısınız. Yasağa getirilen son güncellemeden sonra yoğunluk artması zaten doğal. Allah yardımcımız olsun.
@Bıyıkov Artık klasikleşmiş bir soruyu yöneltmenin vakti geldi sanırım. İzin meselesini ne yaptınız? :D
Yukarida yazmıştım, yaradana sığınıyorum. Lisansim cebimde ancak herhangi bir iznim yok. Nasip.

M.İhsan

Love Mountains!
Tepki
3.208
İsim
Muhammed İhsan
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Bıyıkov Çok özür dilerim 2 kere sormuşum. Teşekkürler 2 kere de cevaplamışsınız :)

Bilal Akbaş

Daimi Üye
Tepki
425
İsim
Biloo
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Lisans çıkartıp, yarışlara katılacağım diye bulunduğunuz kaymakamlık yada valiliğe lisansınız ile birlikte dilekçe yazarsanız muaf tutuyorlar yasaklardan.

• Beğen
Tepkiler: Ali Eren

Bıyıkov

Forum Bağımlısı
Tepki
3.070
İsim
Ayhan Bıyıklıoğlu
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Lisans çıkartıp, yarışlara katılacağım diye bulunduğunuz kaymakamlık yada valiliğe lisansınız ile birlikte dilekçe yazarsanız muaf tutuyorlar yasaklardan.
Valilikte hangi birime basvuracagimiz acaba bunun icin? Ornek bir dilekce formati vs var mi bildiğiniz? Acikcasi korkuyorum izinsiz cikmaya ama bu kadar emeğimin de kaybolmasini istemiyorum. Her an gidip bir trainer mi alsam diyorum kendi kendime😇

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.646
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.969
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben onu birine önerdim de (sayın @hamlet2006 olur kendisi) bana "ben hamster mıyım lan" dedi. Baktım sinirleri gerilmiş, dövecek, üsterlemedim.🤣
Hadi leyn! Öyle demediğimi ikimizde çok iyi biliyoruz değil mi? Lanlı konuşmadığımı ve o gün sinirli olmadığımı hatta espri yaptığımı çok iyi biliyorsun değil mi? :snzdglsn:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
İnsan vücudu herşeye alışıyor. Bunu yıllardır ağrılarla yaşayan annem babamdan biliyorum. Açlık demeyelim ama oruç yeme düzenine de ayak uydurur beden. Yaklaşık 10 ilâ 12 gün içinde oruç rutinine girersiniz. Tüm yıl o düzende gidebilirsiniz aslında belki araya su ekleyerek ramazandan sonra oruç düzeninde yaşamaya devam edersiniz.
Peki inanç açısından 365 gün oruç tutmak caiz mi? Yıllardır bu konuyu araştıranlar elbette birşeyler söyler. Ancak orucun sosyal bir amacı, empatiye yönelik bir olgu olduğunu bilmek gerek. Karni doyanın, karnını doyurmakta zorluk çeken insanlarla empati kurması. Eğer ömürünüzü sürekli oruç tutarak geçirdiğinizde aslında orucun manevi boyutunu ıskalıyorsunuz. Nasıl maddi durumu kötü biri bazen aç, bazen yarı yok düzensiz bir gıda rejimi uyguluyorsa, sürekli oruç tutanın bu farkı gözetmesi lazım. Yani ramazan dışında bazı günler oruç düzenini bozması, ara ra disipline olması gerekiyor. Burada orucu neden tutuyoruzun anlamını ıskalamamak lazım. Herkese hayırlı ramazanlar. Oruç tutanların Allah oruçlarını kabul etsin.

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.175
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
E devlet üzerinden şu aralar mümkün olmuyor,siz hangi yöntemi izlediyseniz buradan detaylı izah edebilirseniz bizlerde aynı yolu izleyip sonuca varalım,zira 1haftadır her kapıyı çaldım cimere bile yazdım,yanıt yok.

• Beğen
Tepki
27
İsim
hülya
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Katlanır
Bu iftara yakın ya da iftardan sonra sürecek arkadaşlar yasaklardan çekinmiyor mu? Ben işe gittiğim pazar günü iş dönüşü sürdüm. Yayaları çeviriyorlar. Hiç bisikletli olup çevrilen oldu mu ya da ceza yazılan?

• Hahaha

necmeddin

Acemi Balıkçı
Tepki
12.807
İsim
necmeddin
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bu iftara yakın ya da iftardan sonra sürecek arkadaşlar yasaklardan çekinmiyor mu? Ben işe gittiğim pazar günü iş dönüşü sürdüm. Yayaları çeviriyorlar. Hiç bisikletli olup çevrilen oldu mu ya da ceza yazılan?
Hocam memur arkadaşları görünce selamla geç. Daha sorun çıkaran çıkmadı. Gidona 1 pide asmayı ihmal etme. :)