Ramazan ayında bisiklet kullanımı

Tepki
5
Bisiklet
Trek
Şöyle tepeden aşağı okuduğumda en mantıklısı iftar-sahur arası gibi görünüyor. Eğer oruçlu iseniz ve gündüz uzun mesafe süreceksiniz su sıkıntısı çekebilirsiniz. Kondisyonu kaybetmemek ve hevesi gidermek için teravihten çıkınca sahura kadar istediğiniz kadar pedallayın :) Ramazanımız mübarek olsun.

Scudo

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
Ben psikolojikmen ne acıkıyorum ne susuyorum(eriniyorum yemek yemeye,hazır olacak önümde:D),Bir keresinde aç karınla 70 km yol yapmıştım.Geçtiğimiz sene Ramazan ayında dolaptaki su buz tuttuğundan bende sıcak çeşme suyu içmiyeyim diye 4 gün boyunca su içmemiştim:D.O zaman şunu anladım su tabiki hayattır ama,olmadan da olabiliyormuş.Gerçi onun yerine kola-ayran yapmıştım ne kadar su ihtiyacını karşılar hatta su yerine geçer bilemem.Şuan dışarı çıkacam çarşıdan ev 5,5 km toplamda 12 15 km yaparım her halde.

• İnanılmaz
Tepkiler: necmeddin

ysufdran

Daimi Üye
Tepki
70
Bisiklet
Cannondale
dün gece, sahura kadar bineyim dedim ki SPD yi ilk kezz deneyecektm. evden öyle engellediler ki anlatamam:(... neyse bi kaç gun geçsn, gecleri deneyeceğim ;)...

Tepki
2
Bisiklet
Scott
Sıvı takviyesi yapmadan yol almak mümkün ancak tehlikeli.Her yarım kiloluk sıvı kaybı için 0.75 litre (6 bardak) sıvı alınması gerekir, ayrıca susuzluk hissi öncesi sıvı alımı önerilir. Ramazan ayı boyunca iftar sonrası devam etmeyi düşünüyorum. Hayırlı ramazanlar.

• Beğen

The Ertuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
315
Aleyküm Selam Bu konuyu kim açacak diye merakla bekliyordum doğrusu :)
Valla ben geceleri sürmeyi planlıyorum gündüz bisiklet üzerinde kaybettiğimiz suyun haddi hesabı yok (En azından bende böyle). İşe gidip geliyorsanız kendinizi yormadan yokuş varsa yokuşlarda elinde çıkararak işe gidip gelebilirsiniz ama ev - iş arası km de önemli arkadaşların dediği gibi...

• Beğen

Ubeyd

Üye
Tepki
8
Bisiklet
Carraro
bence ramazanda ara verin yada yatsı ezanından yahut teravihten sonra bisiklete binin ben geçen gün o saatlerde bindim sanırım kendimi zorladım kondisyonumun berbat olmasına rağmen(1 yıl ösym falan filan-daha toparlayamadım).Sonra biraz kötü oldum midem bulandı oturdum 10 dk dinlendim falan sonra düşük tempo su içmeye gittim(caddebostan sahil)...
gece böyleyse gündüz hiç sürmeyin demeye getiriyorum aslında ama belki benim formsuzluğumdandır.
Ama genede oruç oruç bisiklete binmemeli...

Ali Demir

Forum Bağımlısı
Tepki
1.572
Bisiklet
Specialized
iftara 2 saat kala yola çıkıyorum, öyle çok büyük kmlerce yol gitmiyorum tabiiki. ama 60-70 km yetiyor. dönüşte iftara yakın bir vakitte evde oluyorum.

• Beğen
Tepkiler: bilalfidanboy

hakan çelik

Forum Demirbaşı
Tepki
266
İsim
Hakan ÇELİK
Bende pek tavsiye etmem çünkü 22 km az bişey değil bunun yokuşu var inişi var malum İstanbul. :) Bence bu ramazan da kendinizi yormayın. Vapurla gidin bisikletle giderseniz emin olun çok susayacaksınız. Ha birde şu var eğer susuzluğu anlamak istiyorsanız tabi binin. :)

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
@Hakan ÇELİK
Ben Kocaeli'de oturuyorum. Benim geçtiğim yollar dümdüz :) Şanslıyım o yönden. Ama yine de vapuru tercih ediyorum.
Ayrıca bu sabah çarşıda işim vardı, bisiklete bindiğim için yürümekten kurtuldum ve hiç yorulmadım. :D

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.058
Bisiklet
Diğer
bugün Bursa da kent meydanına gitmem gerekti samsung servisinden telefonu almam gerekiyordu dolmuşa 4 tl vermek yerine bisikletle yavaş yavaş giderim dedim tabi oruçta var saat 17 civarı evden çıktım giderken el parmaklarım da bir uyuşma hissettim parmaklarımı biraz hareket ettirdim geçer gibi oldu gidiş geliş 16 km yol hiç zorlanmadim ama uyuşma korkuttu beni neden dir acaba

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Oruçluyken bu tür atraksiyonlara gerek yok hocam. Hele kondisyonunuz yoksa hiç zorlamayın. Bir kaç kilometre yeter.

Ömer Ş.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.154
@Ali Demir

Çok gitmiyorum demişsiniz ama 60-70 km yeterince çok değil mi,nasıl dayanıyorsunuz o kadar yol boyunca? İnsanın dermanı kalmaz.

enzo

Forum Psikopatı
Tepki
1.183
İsim
Enes Ç.
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geceleri biniyoruz dostlar :D Sahura kadar sokaklar insan dolu :D

Ali Demir

Forum Bağımlısı
Tepki
1.572
Bisiklet
Specialized
@mtkeskin

açlıktan ziyade susuzluk çok etkiliyor insanı hocam. ama kondüsyonum yerinde çok şükür, bir de yol bisikletiyle daha kolay oluyor tabii.. eve gelincee ters düşüyorum susuzluktan, ama değiyor... : )

niyazi akarken

Daimi Üye
Tepki
181
Bisiklet
b'Twin
sakaryada 2 arkadaş 5-5=10 km yol yapıyoruz sabah 7:30 gidiş akşam 18:30 dönüş etkilenmiyoruz. sabah 18-20 km\sa akşam 10 ile hiç sıkıntı yok....

Ömer frk

Aktif Üye
Tepki
58
Bisiklet
Salcano
iftara yakın 10-15 km yapıyorum.ilk başlarda zorlansamda şimdi alıştım.iyi oluyor. :)

• Beğen

neycitizen

Üye
Tepki
27
İsim
Mustafa Yurttaş
Bisiklet
Carraro
Konu açılalı epey olmuş ama yine bir Ramazan daha geldiz
İzmir'de gözüm yemedi Ramazan'da bisiklet sürmeyi. İftara yakın olabilir mi acaba diye geçiriyorum aklımdan ama uygulamakta tereddüt ettim. O sebeple bir aylık mola benden.
Herkese hayırlı Ramazanlar :)