PTT Kargo

bisikletle

Üye
Tepki
104
Bisiklet
Giant
arkadaşlar merhaba
sormak istediğim bi şey var.aranızda ptt kargo ile bisiklet gönderen ya da alan oldu mu?olduysa ayrıntıları paylaşabilir misiniz?

Scudo

fletcher

Forum Bağımlısı
Tepki
196
kadro yollamıştım..dolayoıslya bisiklet de çok rahat gönderilcektir..güzelce paketlemeniz yeterli..yani kendiniz bisiklete zarar gelmiycegni düşündügünz an, ptt görevlisi de yeterli buluyor ambalajı:)

sonrası zaten süper:)

ilk 1 kg 3 tl..sonraki her kilogram için 50 kurş alınıyor yanımıyorsam..dolayısıyla 10 tl ye filan bisiklet yolama imkanınız var..

hacim önemli degil..sadece agırlıgına bakılıyor...

• Beğen
Tepkiler: bisikletle

bisikletle

Üye
Tepki
104
Bisiklet
Giant
yani kendi kafamıza göre sağlam bi paket yapıp iyice ambalajlarsak bi sıkıntı olmuyo demekki.fiyatı da oldukça münasip ya diğer kargo şirketleri uçuyo.ben tekerlekleri bi kutuya diğerlerinide başka kutuya koyup iki paket yaparsam 10 liraya istediğim yere gönderebileceğim demekki...cvp attığın için teşekkür ederim.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
PTT ucuzluk konusunda rakipsiz evet, ama kargoyu zamanında teslim etme konusunda ciddi sorunları var. Benim tavsiyem PTT aracılığı ile alışveriş yapıyorsanız şube teslim şeklinde yapın. Mesela ben eve teslim edilsin istemiştim kargomu, o şekilde yollandı bana. Ama kargo buraya, şubeye ulaştıktan 2 gün sonra geldi evime. Yani kuryeler hızlı çalışmıyorlar. Beklemek istemiyorsanız şube teslim diye isteyin kargoyu, zaten internetten takip ediyorsunuz...

fletcher

Forum Bağımlısı
Tepki
196
çok dogru...ama eve diye yollanan kargonuzu da internetten takip edebiliyorunzu ..

dolayısyla yine gidip şubeden alma şansınız var takip numarasıyla birlkte...

fiyat farkını da uygulamadıklar için çogu zaman,şansınızı denemekte yarar var...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@fletcher

İnternetten takip ederken, kuryeye teslim edildi yazıyorsa mecbur kuryeyi bekleyeceksiniz. Kuryeye verildikten sonra yapacak tek şey beklemek maalesef...

Anıl Kuşaksız

Forum Bağımlısı
Tepki
508
@dgt97

katılıyorum
yurtiçinde hiç ptt kargo kullanmadım ancak yurtdışından gelen ürünlerde hep sorun oluyor. ptt kendi şubeleri arasında çok hızlı bi şekilde aktarım yaparken, "DAGITICIYA VERiLEREK DAGITIMA ÇIKARILDI " yazısının ardından çok uzun bi süre beklemek gerekiyo. gün sonunda adam kargoyu evine mi götürüyo napıyo anlamıyorum ki..

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Aynen öyle, alıp araçta mı bekletiyorlar, eve mi götürüyorlar, ne yapıyorlar bilemiyorum.:) Ayrıca "Kargo şu gün gelir." diye hesap da yapamıyorsunuz. Evde beklemek zorundasınız. Çünkü kargo siz evde yokken gelirse, kağıt bırakıyorlar. O kağıtta da bir tarih yazıyor, o tarihte o şubeden almanız gerekiyor. Kağıda göre en az 1 gün bekleyip, sonra almaya gitmeniz gerekiyor.:( Büyük bir kargoysa, şubeden eve kadar kendiniz taşıyarak yoruluyorsunuz, ayrıca fazladan para ödemiş oluyorsunuz. Bunu defalarca yaşadım.:(

bisikletle

Üye
Tepki
104
Bisiklet
Giant
yanisevgili arkadaşlar koca bi bisikleti10liraya yollayabiliyoruz demi.ayrıntılar pek de önemli değil artık :) hepinize teşekkürler...

• Beğen
Tepkiler: Enis Özer

Burak AŞIK

Forum Bağımlısı
Tepki
392
Bisiklet
Salcano
Ucuzluk ilk plandaysa kesinlikle PTT...

fletcher

Forum Bağımlısı
Tepki
196
valahii postahaneizle olan ilişkileirniizi sorgulayın derim ben:)

çok şükür bunların hiçbirisi gelmiyor başımaa.sagolsunlar mutlaka yardımcı oluyolar..pek beklemiyorum ..

• Beğen
Tepkiler: Enis Özer

BF Okuru

Üye
Tepki
2
çok dogru...ama eve diye yollanan kargonuzu da internetten takip edebiliyorunzu ..

Bu olayı nasıl takıp edıyoruz ?
Hangı siteden ?

suzunkopru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.474
Bisiklet gönderdim. 3 günde teslim ettiler. Tek şartı var, güzelce sarmak ve jantları ve gidonu söküp kısa boylu bir paket yapmak. 13 lira falan tutar.

• Beğen
Tepkiler: bisikletle

BF Okuru

Üye
Tepki
2
ucuzluk konusunda kesinlikle ptt. aras kargo ile isranbuldan maşa geldi. 18 lira aldılar :S. oysa ptt ile 3 kg desek kargoya max. 5 lira. ben her zaman adrese teslim alıyorum. eğer çok acelem varsa 1 gün önceden şubeye gidip alabiliyorum. çünkü kargo şubeye geldikten 1 gün sonra dağıtıma çıkıyor. aceleniz varsa öyle yapabilirsiniz.

Enis Özer

Daimi Üye
Tepki
58
Bisiklet
Sedona
PTT kargo fiyat olarak çok iyi ama hayatımda bu kadar yavaş bir kargo daha görmedim.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Alanya - mersin arası 24 saat sürdü ;) 24 saat derken kapıma geldiklerinde 1 gün olmuşdu kargo verılelı bence ptt ile olan ilişkilerinizi düzeltin :) arada ziyaret edin onları ;)

Can Sonbay

Forum Bağımlısı
Tepki
315
Bisiklet
Giant
Ben sele borusu almıştım.İzmir di sanırım , İzmir-Kadıköy dağıtım 1 gün,Kadıköy Bizim ev(Erenköy) 4 gün sürmüştü.Toplam 5 günde elime ulaştı elime.
Not:Bilmeyenler için,Kadıköy - Erenköy Bisikletle Ortalama 15 dk

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
Sanırım ben çok şanslıyım.PTT'nin rekor kırdığına inanıyorum.Spd pedallarım Antalya'dan İzmir'e 18 saatte geldi.2 saat sonrada evimdeydi.Çok şaşırdım.