Profesyoneller eklem sağlığı için ne yapıyor?

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.347
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Profesyoneller eklem sağlığı için bol bol kelle-paça çorbası içiyor...
Geçen yıl bir lokantada kasaplık yapan birine denk geldim. Oda müşteriydi ve yemek yiyordu. Halaoğlu ile konuşurken kulak misafiri olmuş ve "ayak-paça iste. O daha iyi gelir" demişti. Tad olarak kelle-paçaya benziyor.

• Beğen
Tepkiler: osmancan71
Scudo

Aykut S.

Üye
Tepki
88
İsim
Aykut S.
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçen yıl bir lokantada kasaplık yapan birine denk geldim. Oda müşteriydi ve yemek yiyordu. Halaoğlu ile konuşurken kulak misafiri olmuş ve "ayak-paça iste. O daha iyi gelir" demişti. Tad olarak kelle-paçaya benziyor.
Ayak paçada et yerine kıkırdak bulunur. Kılırdak dedıgımız yapı tip2 kolajen dir. Bu yüzden daha iyi geldiği doğrudur. Ama bir sürü çorba içmeye gerek yok. Hergün bisiklete binen birisinin günlük 10 gr kolajen tüketmesi yeterli.

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.
Tepki
5
İsim
Tolga Gürbüz
Başlangıç
2022—23
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ayak paçada et yerine kıkırdak bulunur. Kılırdak dedıgımız yapı tip2 kolajen dir. Bu yüzden daha iyi geldiği doğrudur. Ama bir sürü çorba içmeye gerek yok. Hergün bisiklete binen birisinin günlük 10 gr kolajen tüketmesi yeterli.
İyi akşamlar, kolajen takviyesi için önerebileceğiniz bir ürün ya da marka var mı acaba?

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.
Tepki
5
İsim
Tolga Gürbüz
Başlangıç
2022—23
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Teşekkür ederim tavsiyeniz için.

osmancan71

Forum Bağımlısı
Tepki
2.375
İsim
osman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
Günde kaç defa kullanıyorsunuz. Fiyatına baktım ısmdı epey varmış. Vitendo combo kullandım 2 defa şimdi 3. Kez sipariş verdim bende. 4. Sefere bu ilacı alırım belki

efaruk

Daimi üye
Tepki
355
İsim
Faruk
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Günde kaç defa kullanıyorsunuz. Fiyatına baktım ısmdı epey varmış. Vitendo combo kullandım 2 defa şimdi 3. Kez sipariş verdim bende. 4. Sefere bu ilacı alırım belki
Günde 2 kez kullanmıştım.

Bu arada geçen süre zarfında yeni ve faydasını gördüğüm yeni bir ürün daha oldu. K ve D vitamin kombinasyonu. Piyasa ismi Eylul duo. Link ini de şöyle bırakayım. Oldukça faydasını gördüm. (link)

CengoCenk

Daimi Üye
Tepki
1.161
İsim
Cenk
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Tolga Gürbüz
Benim 2017 de yaşadığım motor kazası sebebiyle sol diz altımda çok parçalı kırık oluşmuştu. Implant ile 7 veya 8 vida ile ancak birleştirilebildi. Koşu zıplama gibi ağır sporlar artık hayatımdan çıktı o kaza sonrası. Ancak yürüyüş fitness bisiklet gibi sporları yapabiliyorum şükür ki.

2018 den itibaren dizimde dönemsel olarak eklemlerde inanılmaz ağrılar ile boğuşmaya başladım. Dizimin içinde sanki savaş vardı.
Geçen yıl naturagen kolajen kullanmaya başladım. İnanılmaz faydasını gördüm. İlk kürde vücuttaki eksiği tamamlıyorsunuz. Sonrasında belli bir süre takviye olarak alıyorsunuz. Ardından yine bir kür vs(Burada uzman tavsiyesi ile ilerlemek faydalı olabilir) Ben bir dönem bıraktım (yaklaşık 1-2 ay). Sonrasında yavaş yavaş ağrılar yine başlar gibi oldu. Hemen yeniden başladım. Hayat kalitemi vs çok etkileyen bir soruna çözüm oldu.

Şu anda limon lu toz unu kullanıyorum.
(link)

Spora giderken suluğuma koyup su ile çalkalayıp içiyorum. Tadı çok çok güzel. Fresh.

Bu arada bu işi de biraz araştırdım. Piyasadaki kolajen markalarının çoğu kolajen i yine naturagen in bağlı olduğu holding den alıyor. Kısaca naturagen bu işin aslında asıl satıcısı gibi. Kişisel olarak tavsiye ederim.

RmzBurak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.439
İsim
Remzi Burak
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Tolga Gürbüz
Benim 2017 de yaşadığım motor kazası sebebiyle sol diz altımda çok parçalı kırık oluşmuştu. Implant ile 7 veya 8 vida ile ancak birleştirilebildi. Koşu zıplama gibi ağır sporlar artık hayatımdan çıktı o kaza sonrası. Ancak yürüyüş fitness bisiklet gibi sporları yapabiliyorum şükür ki.

2018 den itibaren dizimde dönemsel olarak eklemlerde inanılmaz ağrılar ile boğuşmaya başladım. Dizimin içinde sanki savaş vardı.
Geçen yıl naturagen kolajen kullanmaya başladım. İnanılmaz faydasını gördüm. İlk kürde vücuttaki eksiği tamamlıyorsunuz. Sonrasında belli bir süre takviye olarak alıyorsunuz. Ardından yine bir kür vs(Burada uzman tavsiyesi ile ilerlemek faydalı olabilir) Ben bir dönem bıraktım (yaklaşık 1-2 ay). Sonrasında yavaş yavaş ağrılar yine başlar gibi oldu. Hemen yeniden başladım. Hayat kalitemi vs çok etkileyen bir soruna çözüm oldu.

Şu anda limon lu toz unu kullanıyorum.
(link)

Spora giderken suluğuma koyup su ile çalkalayıp içiyorum. Tadı çok çok güzel. Fresh.

Bu arada bu işi de biraz araştırdım. Piyasadaki kolajen markalarının çoğu kolajen i yine naturagen in bağlı olduğu holding den alıyor. Kısaca naturagen bu işin aslında asıl satıcısı gibi. Kişisel olarak tavsiye ederim.
Benim eşimin dizlerinde sorun var acaba iyi gelir mi diye denemek istiyorum. Kullanım sıklığınız nasıl?

CengoCenk

Daimi Üye
Tepki
1.161
İsim
Cenk
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Benim eşimin dizlerinde sorun var acaba iyi gelir mi diye denemek istiyorum. Kullanım sıklığınız nasıl?
Kendi deneyimimi aktarayım size;

(link)

Bu üründen günde bir ölçek suya karıştırıp içiyorum. İçerisinde her ölçekte 10 mg kalojen var. O da bir insanın günlük ihtiyacını karşılıyor.
2 ay boyunca hergün kullandım. Zaten ilk bir ayın sonunda ağrı vs kalmamıştı. 2 ay sonunda istenirse ara verilebiliyor. Ancak ben vermedim. Devam ediyorum.
Zaten kullanım ile ilgili herhangi bir yan etki vs yok. Bildiğiniz saf hayvansal gıda takviyesi.

Evde çocuğumuza bakan yardımcımızın da dizlerinde şiddetli ağrı sorunu vardı. Güzellik olsun diye 2 aylık kürü kendisine hediye etmiştim geçen yaz. O da inanılmaz memnun kaldı. Kendisi de şu anda satın alıp kullanıyor.

Denemekten zarar gelmez diyebileceğim ürünlerden birisidir Kalojen.

osmancan71

Forum Bağımlısı
Tepki
2.375
İsim
osman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross

(link)

Bu üründen günde bir ölçek suya karıştırıp içiyorum. İçerisinde her ölçekte 10 mg kalojen var. O da bir insanın günlük ihtiyacını karşılıyor.
2 ay boyunca hergün kullandım. Zaten ilk bir ayın sonunda ağrı vs kalmamıştı. 2 ay sonunda istenirse ara verilebiliyor. Ancak ben vermedim. Devam ediyorum.
Zaten kullanım ile ilgili herhangi bir yan etki vs yok. Bildiğiniz saf hayvansal gıda takviyesi.

Evde çocuğumuza bakan yardımcımızın da dizlerinde şiddetli ağrı sorunu vardı. Güzellik olsun diye 2 aylık kürü kendisine hediye etmiştim geçen yaz. O da inanılmaz memnun kaldı. Kendisi de şu anda satın alıp kullanıyor.

Benim hapta tip 2 var. 1 ve 3 un faydası nedir

RmzBurak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.439
İsim
Remzi Burak
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti

(link)

Sipariş veriyorum. Görelim. Deneyimlerimi aktarırım bende

CengoCenk

Daimi Üye
Tepki
1.161
İsim
Cenk
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
  • Beğen
Tepkiler: RmzBurak

osmancan71

Forum Bağımlısı
Tepki
2.375
İsim
osman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
Kalojen hapı mı? Ben o şekilde bir ayrım bilmiyorum.
Kolajen tıp2 C D3 msm vs. İçeren bi hap. Vitendo combo ismi. 20 çeşidi varmış galiba bu kolajenın :D şimdi baktım netten

CengoCenk

Daimi Üye
Tepki
1.161
İsim
Cenk
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Kolajen tıp2 C D3 msm vs. İçeren bi hap. Vitendo combo ismi. 20 çeşidi varmış galiba bu kolajenın :D şimdi baktım netten
Sanırım olay burası,
Sizin Vitende Combo da açıklamada bu bilgi verilmiş.

Doğası değiştirilmemiş Tip II kollajen (tavuk)

Naturagen de direkt saf dana kalojen kullanılıyor.
Onu biliyorum. Onun dışındakilerde detay araştırmadığım için "bu iyisidir, bu kötüsüdür" şeklinde yönlendirmem yanlış olur.

• Beğen
Tepkiler: osmancan71

gunerokn

Forum Bağımlısı
Tepki
2.437
İsim
okan
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İçinde sığır jelatini bulunduğu için jelibon tarzı şekerlemeleri yemenin bir faydası var mıdır?

CengoCenk

Daimi Üye
Tepki
1.161
İsim
Cenk
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
İçinde sığır jelatini bulunduğu için jelibon tarzı şekerlemeleri yemenin bir faydası var mıdır?
Jelatin, kalojen ile aynı tarz üretim sonrasında çıkıyor ortaya. Ve direkt hayvansal bir gıda maddesi.
Uzman değilim. Ancak bildiğim kadarıyla jelibon gibi şekerlemeler eklemlere dolaylı olarak fayda sağlıyor.
Tabi şekerlemenin içerisindeki jelatin miktarına da bakmak lazım.

Kişisel görüşüm; saf kalojen, eklem/iskelet ve kas sistemine direkt olumlu etki eden bir madde. Tabi bu sonuç, benim kişisel deneyimim ve araştırmalarım ile sınırlı. O yüzden genel ve kesin koşumam yanlış olur.

Mete Can Karahasan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.135
Teknik manada kıkırdak yaralanmaları iyileşmez. Sizin iyileşme hisleriniz kemik zarının iyileşmesindendir.
Özellikle menisküsler fibröz kıkırdaktan oluşuyor, onlar iyileşiyor ama iyileşen kıkırdak, fibröz yapıda değil. Kıkırdakları kaplayan zar yerine konmuyor. Normalde yay gibi basmakla yaylanırken sünger gibi içindeki sıvıyla kendi kendini yağlayan bir yapı, yırtılınca su çekmeye devam ediyor ve fibröz yapısı kırılganlaşıyor diye biliyorum.
Jelatin, kalojen ile aynı tarz üretim sonrasında çıkıyor ortaya. Ve direkt hayvansal bir gıda maddesi.
Uzman değilim. Ancak bildiğim kadarıyla jelibon gibi şekerlemeler eklemlere dolaylı olarak fayda sağlıyor.
Tabi şekerlemenin içerisindeki jelatin miktarına da bakmak lazım.

Kişisel görüşüm; saf kalojen, eklem/iskelet ve kas sistemine direkt olumlu etki eden bir madde. Tabi bu sonuç, benim kişisel deneyimim ve araştırmalarım ile sınırlı. O yüzden genel ve kesin koşumam yanlış olur.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Özcan

CengoCenk

Daimi Üye
Tepki
1.161
İsim
Cenk
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Teknik manada kıkırdak yaralanmaları iyileşmez. Sizin iyileşme hisleriniz kemik zarının iyileşmesindendir.
Özellikle menisküsler elastik kıkırdaktan oluşuyor, onlar iyileşiyor ama iyileşen kıkırdak, elastik yapıda değil. Kıkırdakları kaplayan zar yerine konmuyor. Normalde yay gibi basmakla yaylanırken sünger gibi içindeki sıvıyla kendi kendini yağlayan bir yapı, yırtılınca su çekmeye devam ediyor ve elastik yapısı kırılganlaşıyor diye biliyorum.
Yanlış ifade etmiş olabilirim. Bende kemikler kırıldı. Kıkırdak dağılmadı. Halen aynı kıkırdağı kullanıyorum. (En azından doktor öyle söylemişti:) ) Tabi ki eskisi gibi değil illa orda da bir zarar oluşmuştur ancak yürüyüş veya bisiklete binmede sorun oluşturmuyor.
Eğer ben bacağımı güçlendirmeyi bırakırsam yani kütlemi kasa değil eklemlere yıkarsam o zaman asıl kıkırdak sorunları baş gösterecektir diye düşünüyorum.
O yüzden bacaklarımı olabildiğince zorlamadan güçte tutma gayreti içerisindeyim. Şimdilik sorun yok. Ancak ilerleyen yaşlarda aynı motto " sağlam vücut için güçlü bacak olmalı " ile elimden geleni yapmaya çalışacağım.

Mete Can Karahasan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.135
Yanlış ifade etmiş olabilirim. Bende kemikler kırıldı. Kıkırdak dağılmadı. Halen aynı kıkırdağı kullanıyorum. (En azından doktor öyle söylemişti:) ) Tabi ki eskisi gibi değil illa orda da bir zarar oluşmuştur ancak yürüyüş veya bisiklete binmede sorun oluşturmuyor.
Eğer ben bacağımı güçlendirmeyi bırakırsam yani kütlemi kasa değil eklemlere yıkarsam o zaman asıl kıkırdak sorunları baş gösterecektir diye düşünüyorum.
O yüzden bacaklarımı olabildiğince zorlamadan güçte tutma gayreti içerisindeyim. Şimdilik sorun yok. Ancak ilerleyen yaşlarda aynı motto " sağlam vücut için güçlü bacak olmalı " ile elimden geleni yapmaya çalışacağım.
Kıkırdaklar dolaylı dolaşımla beslendiği için ne kadar baskı gevşeme döngüsü olursa o kadar özsuyu yenilenip beslenebilmesi gerekiyor, normali bu. Ama, iyileşme sürecinde oluşan bağ doku sarmal yapıda değil. Üst zarı da kapanmadığından dolayı su tutamıyor, kendini yağlama işlevini yerine getiremiyor ve de kıkırdak çıkıntıları aşınmaya devam eder diye bir bilgi hatırlıyorum.
Siz çok ağırlık vermeyin, yüksek kadansla kullanın ve çok da kafaya takmayın. Hiç kullanmazsanız daha kötü ama yeni gibi de sayılmaz.

• Beğen
Tepkiler: CengoCenk