Profesyonel şekilde kendiniz bisikletinizi boyayın.

Uğur Sabuncu

Daimi Üye
Tepki
327
İsim
Uğur Sabuncu
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Halilibrahim
Yorumları okursanız benım evımde zaten cok eskı yorumlardada var hava tabancası dedıgınız kompresordur o mevcut 100 lırayada kompresor var oyle pahalı bı alet degıl kendılerı boya tabancası 50 lıraya yapı marketlerden gıdıp alabılırsın bende baya var zaten boya tabancası. O konulara girmicem zaten bu işlerin içinde araba boyayan tamır eden motorsıklet imal eden birine bunları anlatmanız ne denlı komik geldi anlatamam size 10 lıralık spreye gelelim toz boyanın litresi nekadar ??? 8tl en kalitelisi gelin karaköyden birlikte alalım. Kullanmıs oldugum boyalar toz boyadan kaliteli sadece doğru uygulama yaparsanız kaliteli olur yoksa hiçbi cacık yapamazsınız dogru ıslem herzaman ıyı sonuc verır zaten spreyde üst derece deneyımlıyım ve ne tarz uygulamam gerektini bılıyorum. Ve şu konuyu uygun fiyata butcesı olmayan arkadaslar halletsın dıye hazırladım paylastım fırından tozdan daha saglam olacagına kalıbımı basarım cunkı baska seyler boyadım sızler elınıze kackez sprey boya aldınız söylermısınız ben hayatınız boyunca attıgınız adım kadar sprey kolılerı tuketmısımdır bunu paraya vurursak belkı 1 ev parası vermısımdır bu boyalara bılmem anlatabıldımmı ?
Üye oldugum tarıhe gelınce tum moderator arkadaslar bılıyor üyeligimi bulamadık eski üyeligimi aktif edemedik yeni açtık kendilerinden bunu talep ettim ama fazla ilgili olunmadı yeni üyelik açmada bana pek zor gelmedi eski üyeyimdir hatta senin üye oldugun tarihden daha eskiyim bu foruma illa üye girişle takıp edılmıyor ben hergun gırıyor bılgı bırıkım paylasımı aktarımı yapıyorum. 3 4 gun gırmeyınce bı sure uzak kalmıs oluyorum dogal olarak sızın gıbı ayda 2 kere gırmıyoruz yanı hergun mutlak buradayım.

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Öncelikle toz boyanin litre isi satisi yoktur ve olamazda cünkü sivi bir sey degildir. Bunuda bilmekte yarar var diy e düsündüm. Toz boya bildigin tozdur ve firina girince erir.
Sonra tebrik ederim bi grafitici olmadigin kalmisti onuda oldun ya helal olsu vallaha.:D

@(link) beyin attigi adim kadar koli tükettigini söylemen biraz tuaf olmus gercekten. Sen daha domadan belki o senin tükettigin koliler kadar adim atmistir.;)

Alizee

Daimi Üye
Tepki
296
İsim
Ali
Biri eger biseyi yanlis yapiyosa usta degil master of xxx bile olsa insan gibi uyarilir polemik yaraticak ve yastan bastan uyelikten girerek degil. kardesim bence sen bunu boyle yapmalisin bu senin icin daha iyi demek nere, cenk sen hayirdir 1 aydir uye olali ama her konuda bilgilisin nedemek. anlayan anladi zaten eminim benim gibi dusunenlerde vardir. benim bu konuyla ilgim sifir sirf bi okuyucu gozuyle yorum yapiyorum ve konuda ki son mesajim. iyi pedallamalar.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bu arada ben sızlere ne dıye acıklama yapıyorum ya ? Konu bu beğenmeyen neden girip bakıyor yorum atıyor anlamıyorum onca forum üyesi mutlu oldu sevındı kafalarında fikir önlerinde örnek takıp edebılıceklerı uygulayabıleceklerı konu hazır siz neden ısrarla baltalarsınız anlayamadım gitti begenmıyorsan okuma kardeşim okuyupda uygulama aşamasına girişmiş benimle iletişimde daha 1 gunluk konu olmasına ragmen 4 kişi var demekki ihtiyac varmıs insanlara bugune kadar kimse yol göstermemiş bütün forumu ayakda alkıslamak gerek bildiginimi kimse anlatmıyor yoksa gercekden bunca bisikletcı bu işlemleri bilmiyormu anlayamıyorum. Biz bildigimizi fotograflıyor hicbir talep beklemeksizin detaylıca anlatıp paylasıyoruz ama bi dayak yemedigimiz kalıyor hayret edilcek husus üye olurken bence şu forum kurallarında bi güncelleme gerekli.:harika:

Murat Cömez

Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Alizee
Keske kime demek istediginizide yazsaydiniz. :( Simdi kim üzerine alinacak bu yorumu?????????????

muhiddin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.031
Bisiklet
Giant
@c33nk tercih sizin.siz bilirsiniz:)iyi eglenceler.iyi forumlar.ortaya cikan islerede lutfen siz kendiniz mi yaptiniz diye camur atmayin..:)tekrardan iyi forumlar.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Murat Cömez ben uygulamayacagınız işinize yaramıyacak bilgiyse sizi bu konudan uzaklaştırmıştım ama varsa imkan moderatörlere duyurulur murat beyın açtıgım hiçbir konuya girememesi için bi engel varsa koyalım daha sorunsuz paylasım olur.

@ramotek teşekkürler kardeşim detaylarınıda acıklayıcı sekılde devam edicem.

Halilibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
2.288
İsim
Halil ibrahim
Bisiklet
Specialized
@c33nk

Çok net anladım sizi :)
Aferim size ne mutlu.
Bu üslupla devam edin siz.
Hani bilgiye , ilime , tekniğe hürmetiniz yok eyvallah.
Ama Türk toplumunda gelenektir. Bir büyüğümüz geldiğinde bile ayağa kalkarız.
Sizin de yaşı sizden bu kadar büyük insanlara cevap verirken geleneklere uygun davranmanız daha iyi olurdu.
Forumda polemik çıkmasından hiç mutlu olmuyorum o nedenle agresif cevap vermeyi düşünmüyorum. Cahilliğin en güzel yanı da sanırım burada cereyan ediyor. Cahilsiniz ve bunu bilmiyorsunuz.
Bizler dünyanın geneli tarafından kabul görmüş standartlar üzerinden sizlere doğruları öğretmeye çalışıyoruz ne forumdaki dar gelirli arkadaşlarımızın ne de sizin düşmanınız olmuyoruz.
Şimdi sakince yazılanların hepsini üşenmeden gene bir okuyun ve sonra tekrar yazın bence.
Bu konunun uzayıp dallanıp budaklanıp saçma sapan mecralara doğru gitmemesi adına ya adminler bizim yazdıklarımızı silsinler ya da konuyu bence.

Murat Cömez

Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@c33nk
Sen beni böyle hic bir konudan uzaklastiramasin buna kimsenin yeksi yok. Sadece beni kendin engellersen olur bu is.;)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Halilibrahim ben konu sılınırse üyeliğimin silinmesini talep edicem.
Silinmesini isteyenler gereksiz paylasım bu konu kapatılsın dıye yorum atsın cogunluk ne derse onu yapalim bence. Polemigi yaratan kişi bu uygulamayı kullanmayacak ama dur bı yorum atayımda ortalık bulansın konuyuda baltalamış oluruz anlamında konumuza girdi işine yaramayacak bilgi sen fabrika boyası yaptırıyosun neden giriyorsunda biz degerlı arkadasların yaptıgı işe dahıl oluyorsun zaten kullanmayacaksın burda anlatılanı yorum yapma okuma geregi neden duydun ?
Ve @Halilibrahim bey cahıl demıs etmişsiniz siz bu foruma üye olurken o üyelik kurallarını size forum yönetımı kabul eettirirken soruyorum acaba okudunuzmu şu yorumunuz forumdan uzaklaştırma sebebi diye tahmın edıyorum nerde moderatorler evet beklıyorum incelemeye alın bu yorumu . @Sadettin Z. @BF Okuru

Halilibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
2.288
İsim
Halil ibrahim
Bisiklet
Specialized
@c33nk

Cahil bir hakaret değildir

Buyrun size devletin sözlüğü ne diyor bakın : (link)

Ha üyeliğinizi siler misiniz kalır mısınız o kısım beni ilgilendirmiyor bu foruma bilgi, beceri bağlamında katkı sağlarsanız ne ala, yok bu tarz yarım konular açarsanız o da sizin bileceğiniz iş :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Halilibrahim neyazıkkı forum kuralları alay uslubunu turk dıl kurumuna dahıl etmemıs ben şikayetciyim @Sadettin Z. gereken neyse uygulayın. Kim hatalıysa ne konu açsam faydalı hemen atlıyorlar begenmıyorsan ilgili degılsen ne diye girersin benim paylasımıma ??

Halilibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
2.288
İsim
Halil ibrahim
Bisiklet
Specialized
@c33nk

Cahil derken sizinle alay etmiyorum. Türk dil kurumunun da belirttiği üzere " Belli bir konuda yeterli bilgisi olmayan" anlamında kullanıyorum ki, Elektrostatik toz boya ve fırın boyalar konusunda 1. mesajınızda belirttiğiniz hususlar yanlış.

Ha sizin üslup bi değişik olduğundan alay etmek gibi algılıyor olabilirsiniz. Görecelidir. Bir şey diyemiyorum.

Bir de moderatörler ve yöneticiler sizin ücretli personeliniz değiller. Tavırlarınıza bence dikkat edin.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bundan sonra bana yorum yazarken herkez daha dogrusu bana cephe almış kısım dıkkatlı olursa iyi olur. Ve madem kural koydunuz o kurallarınızı göz ardı etmeyin küfür etseler eyvallah ediceksiniz nası moderatör ekibi varsa bilemedim.

@Halilibrahim
Siz resmen benim egıtım düzeyime kadar laf sokuyorsunuz bu forumun belli başlı kuralları var ya uyarsınız yada uydururlar uyumsağlayamazsanız uzaklaştırırlar.

Halilibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
2.288
İsim
Halil ibrahim
Bisiklet
Specialized
@c33nk

Eğitim düzeyi derken? Ne yazmışım aldığınız eğitimle ilgili?
Forum kuralları konusundaki uyarınız da doğrudur siz benden daha eski olduğunuz, artık kaç kere uzaklaştırıldıysanız, tecrübelerinize saygı duyuyorum.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Halilibrahim
Ben üyeligimi unuttum güzel kardeşim bulabilsem açtıracaktık zaten.
Neyse artık forum yönetimi onaylı şu forum üye kayıt kuralları bi mail atılsın bana mahkemede görüşecegiz.

D.Mustafa

Forum Bağımlısı
Tepki
754
Profesyonellik nedir? Bir işte uzun süre çalışmak mı? O rutin e bağlamak olur, Yapılan işte hata varsa ve bunu söyleyen kişilere tahammül edilemiyorsa hiç kimse profesyonel değildir. Şimdi sizin üslubunuz gibi ben şunları bunları yaptım şöyle iyiyim böyle para sprey ustayım diye hoş olmaz.
"
Siz hiç bir sarrafın bağırdığını duydunuz mu?
Kıymetli malı olanlar bağırmaz.
Domatesci, biberci bağırır da kuyumcu bağırmaz.
Eskici bağırır ama antikaci bağırmaz.
İnsan bağırırken düşünemez.
Düşünemeyenler ise hep kavga içindedir.
Popçular, rockçular boğazlarını patlatana
kadar bağırıp duruyor.
Ama Dede Efendi'yi okuyanlar bağırmıyor.
İnsanın kazandığı paradan değil, paranın
kazandığı insandan korkulur
"
Demiş şair...
Kendi görüşümü söyleyeyim sprey boya çok kalitelileri hariç(çok pahalılar) dandik boyalardır. Amatör çalışanların kullandıkları taşınabilir ucuz gün kurtaran cinstendir. Şimdi sakın bana sizin ne tecrübeniz var hani elinize sprey alıp bisiklet boyadınız mı hiç filan deyip kıyaslamaya girmeyin lütfen. Burada herkes her bildiğini söylerse olur mu hiç, neden bu kadar bilen varda paylaşmıyor diyorsunuz olmuyor işte. Forumdaki bu konuda kıdemli abi ler kardeşler size bu şekilde tepki gösteriyor. Yanlış yapıyorsun diyorlar, keşke biraz daha yapıcı pozitif bir üslupla yazsaydın diyorlar, hatanı gösterelim ki konuyu okuyanlarda yanlış öğrenmesin diyorlar.
Ama yaptığınız iş düşünce olarak çok güzel, imkanı olmayanlara bir şeyler yapma konusunda destek olmak fakat bunu yaparken diğer yöntemleri yer meniz uygun olmamış.