Power metre hakkında kampanyalar yenilikler indirimler, satmayı ve almayı düşünenler

Scudo

Furkan TK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.180
Bisiklet
Cube
@cagugur

Hiç bir sorun olmaz takabilirsin.

Oğuzhan Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.795
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Felt
@Murat B. Clevertraining sitesinden %10 indirim koduyla kargo dahil 263$'a geliyor. Fiyat gerçekten çok iyi incelemesi de gayet olumlu. Tek sıkıntı benim aynakol FSA. :snzdglsn:

• Hahaha
Tepkiler: sccetin

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
@Oğuzhan Y.
powerbeat, aynakolunuz ile uyumlu olabilir, sadece karbon aynakollar ile çalışmıyor diye biliyorum ben.

hafız

Üye
Tepki
22
İsim
Hafız
Güzel. 250 dolar altı cihazlar yaygınlaşsın seneye alalım :D

Ertan M.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.438
İsim
Ertan
Bisiklet
Merida
Stages powermetre ultegra 6800 merlinde indirimde zamanında 2000 küsür liraydı almak isteyen için güzel bir fiyat.
(link)

• Beğen
Tepkiler: ahmetyavuz

Emrah Demirci

Forum Bağımlısı
Tepki
482
Bisiklet
Scott
Güzel fiyat Çif taraflı powermetre (link)

gokhantig

Forum Bağımlısı
Tepki
362
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link)

Bu ürün için değerlendirme almak istesem yardımcı olabilecek arkadaşımız var mı acaba?

19tunahan93

Daimi Üye
Tepki
485
İsim
Tunahan
Bisiklet
Fuji
Arkadaşlar pedaldan güç ölçer ile aynakoldan güç ölçerin temel olarak ne farkları vardır ?
(Garmin 3s pedal ile Rotor 2ınpower arasındayım spesifik olarak )

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
@Murat B. size özel sorularım var :) Power2max Type S ile ilgili sorularım olacak. 130 BCD, Rotor uyumlu modeli ile ilgili araştırma yapıyorum.

1- Type S'i hala kullanıyor musunuz? Herhangi bir şikayetiniz oldu mu?
2- Batarya ömrü tam olarak nedir? Youtube'da 7000 km'de bataryası hala bitmemiş kullanıcı var :D
3- Type S'in batarya değişimi biraz dram, bazı kadrolarda aynakolu sökmek zorunda kalınıyor sanırım. Sizde durum nedir? Vidalara ulaşımı mümkün kılıyor mu kadronuz?
4- Batarya değişimi sırasında (eğer değiştirdiyseniz) batarya slotunda pasa rastladınız mı? Koruyucu contanın çok ince olduğu ve suyu geçirebileceği yorumları var.
5- Çok sıcak havalarda (40 derece gibi) güç değerinin yanlış ölçülme problemini yaşayan bir yorum okudum.
6- Olası bir sorunda, power2max ücretli teknik destek sağlıyor mu? Fatura, satın alınan tarih, satın alınan yer (mesela ebaydan aldığımızı varsayalım ve ikinci kullanıcıyız) ile ilgili sorun çıkarır mı, tecrübeniz oldu mu?
7- Aynakol vidalarıyla tutturulan bir model olduğu için "Creaking" problemi olduğuna dair yorumlar okudum. Sizde böyle bir ses oldu mu hiç?
8- Type S ile NGeco arasında sapma farkı (+-1 vs +-2) ve batarya kapağı tasarımı dışında bir fark göremedim, fiyatları da kafa kafaya. Jenerasyon farkında da bahsedilmiş tabi ama Type S eski olmasına rağmen oldukça sorunsuz bir ürün olduğuna dair çok sayıda yorum var. Sizin NGeco kıyaslama konusunda fikriniz nedir?

Umarım başka soru aklıma gelmez :D :islik:

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
@Serkan Mıstınoğlu

1) Evet, hala kullanıyorum, hiç bir şikayetim yok.

2) Sanıyorum 10 bin km falan kullandım ve iki kere pil değiştirdim. Yani benim kullanımımla 4000-5000 km dayanıyor. Aslında pil ömrünü km olarak değil saat olarak ölçmek daha doğru, 7000 km'yi aşmış olan vatandaşın ortalaması 40km/saat falan olabilir :D

3) Aynakolu sökmeden de vidalara ulaşmak mümkün ama o kadar zor ki, elim değmişken aynakolu da söküp temizlemeyi tercih ediyorum.

4) Hayır rastlamadım. Fakat contanın çok ince olduğu doğrudur, dikiş ipliğinden biraz daha kalın sadece.

5) 30 derecenin üstünde kendim pert olduğum için süremiyorum, bu konuda yorum yapamayacağım. Fakat sıfırın birkaç derece altına kadar sorun yaşamadım.

6) Hiç sorun yaşamadığım için hiç bilmiyorum. Aynı modeli kullanan 2 arkadaşım daha var, onlar da hiç teknik desteğe ihtiyaç duymadılar...

7) Olmadı. Belki bu sorunlar hatalı montaj kaynaklıdır, ben aynakol ile beraber aldığım için montajı yetkili servis yaptı.

8) Type S'in de hata payı %2. Benim yorumum şu; belki biliyorsunuzdur, Type S ilk çıktığında yaklaşık olarak şimdiki NG fiyatınaydı ve Power2max için son teknolojiydi, ancak sonradan daha gelişmiş model olan NG'yi çıkarttılar. Etrafta bu kadar rakip varken NG'yi, Type S'in fiyatından yükseğe satmaları çok zor; Type S ile NG aynı fiyat olursa da Type S satmaları imkansız. Dolayısıyla Type S üzerinde üretim maliyetini düşürecek birkaç ufak değişiklik yaptılar ve NG Eco adı altında çok daha rekabetçi bir fiyattan piyasaya sürdüler. Araştırma geliştirme maliyetini çoktan çıkartmış oldukları için düşük fiyata rağmen kar edebiliyorlar.

Fiyatları aynıysa, sırf Bluetooth desteği yüzünden NG Eco tercih edilir diye düşünüyorum.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Arkadaşlar sadece pedaldan bu gücü nasıl ölçüyor bu alet? Eğime göre güç harcamamız değişiyor, peki uydudan haritamı alıyor bu cihaz?

Aziz Unsal

Üye
Tepki
37
İsim
Aziz Ünsal
Bisiklet
Canyon
@BF Okuru Pedala uyguladığınız tork'u ölçüp çevirme devriniz ile çarpıyor (kadansınız ile) ve çıkan sonucu size watt cinsinden söylüyor. Yani ister evde trainer'da ister dışarıdaki sürüşlerde pedala kuvvet uygulamanız yeterli bu verileri alabilmeniz için. Harita, eğim gibi bilgileri kullanmıyor gücü ölçerken.

Veto8

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
4iiii Precision 105 5800 alınır mı? Her şey dahil 1736 liraya geliyor. Tek taraflı tabi.

celilcetiner

Forum Demirbaşı
Tepki
1.106
İsim
Celil ÇETİNER
Başlangıç
1964—65
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@vetohan 4iiii kullanıyorum tafsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: Veto8