Power metre hakkında kampanyalar yenilikler indirimler, satmayı ve almayı düşünenler

NKurtuldu

Forum Bağımlısı
Tepki
1.205
Bisiklet
Canyon
@Bahadır Gürel abi sol bacak olcumu neye gore guvenilmez geliyor? Salon calismalarinda sol taraf lehine bir fark hissetmis miydin?

Ben de vector 2s kullaniyorum. Power meter, zwift ve tacx trainer software 4 power degerlerim birbiri ile tutarli. Kafam rahat indoor training yapiyorum.

Gecenlerde bike fit e girdim. Sonuclarda vucudumun saga cektigi cikti. Sadece bisiklet ozelinde degil, genel olarak saga dogru hareket ediyormusum.Bu da sag tarafimin daha guvlu oldugu sonucuna yoneltti.

Haliyle soldan olcen power sisteminde soru isaretleri yaratiyor.

• Beğen
Tepkiler: Bahadır Gürel
Scudo

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.945
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
@NKurtuldu tek bir power metre kullandığımdan karşılaştırma şansım yok. Bu nedenle sorun var mı, yok mu emin olamıyorum. Bir arkadaşımda power ölçen trainer var. O trainer'da test yaparak her ikisinin sonuçlarını karşılaştırabilirim.

Coggan'ın belirttiği şey özetle şu: maksimum güç üretmeye çalıştığımızda sol bacak bunda rol oynuyorsa doğal olarak çıkan power değeri yüksek olacak (çünkü sol gücü 2'yle çarpıyor). Ama normal sürüşlerde bu fark ortaya çıkmayacak (çünkü maksimum güç üretmeye çalıştığımızda kontrol bizden çıkıyor). Bu nedenle maksimum güç değerine göre yapacağımız antrenmanlar tutarsız olacak (örneğin 20 dk maksimum güç çalışması).

Tambor'un açıklaması: yorgunluk arttıkça kontrol elden gidiyor. Coggan'da maksimum seviyede sürerken kontrol elden gidiyor, Tambor'da uzun sürüşlerde kontrol elden gidiyor. Biz yorulduğumuzda güç üretme işini hangi bacağımız güçlüyse o üstleniyor. Sol bacak örneğinde, güç ölçümünde tutarsızlık anlamına geliyor ve yine fazla güç üretiyor görünüyoruz.

Eskiden Atilla takımındayken bir çok kez Yalova-Çanakkale, Yalova-İzmir, İstanbul-Ankara performans turları yapmıştım. Bu turlarda en çok dikkatimi çeken şey, turun sonlarına doğru sol bacağımda ağrıların kasılmaların fazla olduğuydu. Tabii o zamanlar ne sol bacağımın daha güçlü olduğunu biliyordum ne de power metrem vardı. Çok bariz bir şekilde yorgunluk arttıkça sağ bacağım dinlenmeye geçiyor, sol bacağıma daha fazla yük biniyormuş. Bu da zamanla güç farkını arttırıyordu.

Sol bacağımın daha güçlü olduğunu spor salonunda ağırlık çalışırken keşfettim. Şu çalışmaları yapmaya başlamıştım:

- Tek bacak leg press
- Bulgar squatı
- Halterli step-up
- Halterli lunge

Bu hareketlerin hepsi yükü tek bacağa bindiriyor. İlk başladığımda bazı hareketleri yapamadım bile. Bulgar squatını sol bacakla yapabilirken sağ bacakla dengede duramıyordum. Single leg press hareketinde aynı ağırlığı sol bacakla rahat kaldırırken, sağ bacakta bacağım titriyordu. Neyse ki aylarca çalışmayla bu farkı azalttım.

Şimdi daha iyi görüyorum: eskiden 10-12 yıl boyunca düzenli halı saha maçları yapmıştım, kalp ameliyatı olduktan sonra bıraktım. O dönemde tüm top hareketlerini, şutları hep sol bacağımla yapıyordum. Sağ ayağımla kaleye şut çekmek, pas vermek daha zordu.

Bahadır S.

Daimi Üye
Tepki
698
İsim
Bahadır S.
Bisiklet
Canyon
DcRainmaker'ı bilenler bilir. Sponsor firmalardan dönemsel hediyeler dağıtıyor. Bu ay için stages powermeter krank kolu veriyor. Tek yapılması gereken aşağıdaki kendi sitesinin yorum kısmına önümüzdeki hafta için nasıl bir antreman planladığını yazmak. Konu sabit içerik serbest. Herkes için tek bir katılım, rasgele bir kazanan olacak. İyi şanslar

(link)

• Beğen
Tepkiler: Ahmet TOPAL

Ali Demir

Forum Bağımlısı
Tepki
1.572
Bisiklet
Specialized
bepro kullanan arkadaşlar, sizden bir ricam olacak.

benim sol pedalın kadans çizgisi kayboldu, kurulumunu yapamıyorum. aldığım yere yazdım ama bir ölçü vermeyip, gönderin yeniden çizelim diyorlar ama gümrük sorunları ve kargo ücretinin yüksek olması sebebiyle hiç gönderesim yok.

usb girişinden itibaren çizgiye kadar bana ölçü verebilir misiniz? sol taraf bu arada. teşekkür ederim. :)

Emrah Demirci

Forum Bağımlısı
Tepki
482
Bisiklet
Scott
CAM00043.jpg @Ali Demir

alibey daha önce bir arkadaşa daha yardımcı olmuştum bu konuda bana ulaşın özelden size dijital kumpasla resim çeker yollarım, whatsaptan..

Hatda resmide buldum, belki başka birininde işine lazım olur ilerde
CAM00043.jpg

Ali Demir

Forum Bağımlısı
Tepki
1.572
Bisiklet
Specialized
abi tam usb kapağının bittiği yerden ölçtün galiba?

o arkadaş bendim :D birtürlü yapamadık. ışık sürekli yanıp yanıp sönüyor, pcye bağlayınca açı bozukluğu var diyor. başka bir arkadaştanda ölçü aldım, yine aynı yer çıktı ama neden olmuyor anlyamıyorum artık.

Emrah Demirci

Forum Bağımlısı
Tepki
482
Bisiklet
Scott
Ali bey be pro'nun kendi konusuna yapalım sorunla ilgili açıklamayı, benim aklıma sorunla ilgili bir çözüm yolu geldi..;(link)

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
Kampanya değil, ama piyasaya yeni çıkan ürünün fiyatı çok uygun:

(link)

Vergi ve gönderim ücreti dahil 600€'nun biraz altına geliyor.

Emrah Demirci

Forum Bağımlısı
Tepki
482
Bisiklet
Scott
@Murat B.

Güzel fiyat sanırım bunla iki bacak gücünüde ölçme imkanı olacak, böylece sağ sol power'a tek fiyatına sahip olmuş olacağız, öyleyse çok mantıklı hemde krank boyu ve dişli seçenekleride varmış..:harika:

ilkin

Üye
Tepki
109
Bisiklet
Cannondale
@Murat B. Bende artik FSA Dusunuyorum, Hem crankset sahibi oluyorsunuz, hem 2 ayakdanda data aliyor, hem powermetreye FSA ta bir alman firmasi supply ediyor hemde fiyati bence cok uygun. Hatta bike-componentsden alindiginda VAT-i geri cikiyor ve 500 eur falan fiyatina geliyor

mehmet.ali

Forum Bağımlısı
Tepki
2.933
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ilkin Vergiden dolayı fark eden birşey olmuyor, gümrükte tekrar ekliyorlar.

Fiyat gerçekten iyiymiş fakat yeni çıkmış ürün bence beklenmeli biraz kullanıcı yorumları.

ilkin

Üye
Tepki
109
Bisiklet
Cannondale
@mehmet.ali 2 3 aya review lar çıkar , yalnız benim okuduğuma göre power meter kısmını poüerbox isimli deneyimli bir alman markası temin ediyor. Ben yeniden bisiklet toplasam başka bir crankset yerine direk bunu alırım. Türkiyeyi bilmiyorum lakin Bizde burda Azerbeycanda 1000$ kimi vergi tutulmuyor.

• Beğen
Tepkiler: mehmet.ali

Bahadır S.

Daimi Üye
Tepki
698
İsim
Bahadır S.
Bisiklet
Canyon
@ilkin ürünün adı powerbox. Powermetre tarafını yapan power2max alman firması. Sıkıntılı bir ürün olacağını sanmıyorum. Ama böyle bir ürün birleştirmesine de anlam veremedim. Power2max zaten istenilen crankset ile bütünleşik powermetreler satıyordu. FSA bastı parayı aldı desteği sanırım.

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
@ilkin
Powerbox, FSA modelinin adı. Powermetrenin ölçüm yapan kısmının üreticisi ise power2max. Ben neredeyse 1 senedir Rotor aynakol ile birlikte power2max powermetre kullanıyorum, hiç sorun yaşamadım. Aynı powermetreden kullanan arkadaşlarım var, onlar da çok memnunlar. İncelemelere bakarsanız, Sram'ın markalarından biri olan Quarq ile beraber en çok tavsiye edilenlerden biri.

Power2max'i direkt kendisinden almaktansa FSA almanın iki önemli avantajı var, ilki Power2max'in Türkiye'ye gönderim yapmaması ve Avrupa'da da çok az dükkanda satışının olması. Diğeri ise fiyatı; power2max ile uyumlu aynakolunuz varsa ona takacağınız powermetrenin fiyatı 690€'dan başlıyor. Hepsini birlikte alayım dediğiniz zaman, en ucuz seçenek bile dişliler ile beraber powermetreli FSA'den yaklaşık %50 daha pahalıya geliyor.

ilkin

Üye
Tepki
109
Bisiklet
Cannondale
@Murat B. Bende aynı kanaatdayım, Bike-componentsden bize Bakuye posta ücreti ile beraber 460 euroya geliyor. Bana göre hem kaliteli hemde çok hesabli bir seçim, 2 ayak ölçümü yaptığınıda varsayarsak , diğer modellerle kıyas 50% ucuz oluyor. Bu sezon almayı düşünüyorum. Amma ilk önce kendime bir söz verdim ilk önce 30 km average i görmeliyim))

Furkan TK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.180
Bisiklet
Cube
Şu ürünü Evans neden Türkiye'ye göndermiyor sizce?

(link)

Gri olanı €359.00 gayet iyi fiyat.

FSA'nın yakın zaman önce piyasaya sunduğu aynakola bağlı power metresi fiyat/performans açısından oldukça başarılı gözükmesine rağmen, fabrika verisi ağırlığından çok daha ağır olduğu incelemelerde, yorumlarda belirtilmiş. 994 gr ağırlığı olduğu ifade edilmiş, şu an kullanmış olduğum mevcut aynakolumdan hemen hemen 300 gr daha ağır.

(link)

Oğuzhan Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.795
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Felt
@Furkan TK Ürün gelmiyorsa Stages bölge kısıtlaması yapıyordur. Muhtemelen Evans'tan çoğu ülkeye gönderilmiyordur.

Benim aynakol Shimano olmadığı için ben bu aralar (link) bu ürünü inceliyorum. Piyasaya çıktığı zaman 350 euro civarlarına alınabilir.

Powerbox da çift taraflı ölçen bir sisteme göre oldukça iyi fiyata sahip. Benim BB30A göbeğe bir adaptör yardımıyla oluyor sanırım. O fiyata çift taraflı olduğu için ağırlığı gözardı edilebilir.

Boran Selçuk

Daimi Üye
Tepki
352
Bisiklet
Cube
Power Meter larda ölçüm hassasiyeti satışlarında temel kriter sanırım. Bu bir yüzde değeri ile ifade ediliyor. %1, %2 % bilmem kaç hassasiyet şeklinde. Ancak bu kriterde neyin kıstas alındığı çok açık değil. Markalar laboratuvarların(Hakem laboratuvarların) test değerlerine göre bir oran veriyor. Kimisi bunu Almanya da yaptırıyor. Kimisi ise Finlandiya da. İtalya bu konuda marka sahibi olmasına rağmen kendi laboratuvarlarını kullanmıyor. Bu nedenle de markaların birbirilerine göre ölçümleri arasında farklılıklar çıkıyor. Kimisinin %1 lik hata payı bir diğerinin %2 lik dilimi içinde kalıyor. EC nin hakem laboratuvarları arasında farklılıklar olmaması gerektiği ortada, ancak bildiğim kadarı ile bu konuda default bir standart henüz geliştirilmedi. Sıkıntının bir diğer ayağı da bu. Yani bu noktada herkes haklı gibi bir sonuç çıkıyor. PM ile ilgili KİŞİSEL tecrübemi aktarayım. Hem çok üst model ve gerçek PM li Trainer da ve hemde ayna kol üzerinde yani dışarıda PM kullanmış biri olarak, eğer profesyonel iddianız yoksa kesinlikle tavsiye etmiyorum. Çünkü bastığınız değerler karşısında çoğu zaman hayal kırıklığı yaşamanız işten değil. Bu gögüs bandı kullanan birinin bir kaç sene sonra düşürdüğü nabzına bakarak "eee sonra" demesi gibi bir şey.

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
@Boran Selçuk PM yi kendini bilerek kullanmak hepsinden önemli. Gelişmek için kullanılabilecek en büyük bisiklet teknolojisi. Nabız düzenli antrenmana bakar, antrenman hacminin haftalık 12 saatleri geçmeden (bisikletle ile yapacaksanız), beslenmeye dikkat etmeden kalbin adapte olmasını beklememek gerekli, işte PM tam olarak böyle antre olan sporculara daha fazla katkı sağlayacak birşey, çünkü bir süre sonra nabız hızlı yükselmediği için antrenman zone nunuza ayarlayamazsınız ya çok ya az efor sarfeder antrenman veriminin dalgalı olmasına sebep olursunuz.