Öyle biri varmı?

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@boreas
El cevap: kaldığı yurttaki internetten foruma giriyor olamaz mı? Yada nereden girdiği onun bileceği birşey değil mi? Nereden internete girdiği ona iyilik yapılmasına mani mi?

@boreas
El cevap: buna sen yada ben değil de, bilgisayarı alacak kişi karar verse daha iyi olmaz mı? o bilgisayarda çoğu mikrosoft ofis uygulamaları(excel, word, powerpoint vd.) , internet erişimi, e-book, sesli kitap çalışıyor, ses kaydı (ek aksesuarla) yada video izlenebiliyor. mühendislik hesaplamaları, ileri matematik formülleri çözülebiliyor. Hatta tıp konusunda tanı ve tedavi algoritma programları dahi çalışıyor. Ben içine 20.000 sayfalı bir Tıp literatörü indirmiş ve kullanmıştım. Ayrıca 10.000 küsur hastamın tüm tıbbi bilgileriyle birlikte 1.5 sene takibini o bilgisayarda yapmıştım. Bigisayarın ek kartla hafızası ek 2 GB a çıkartılabiliyor. Ana bilgisayarla kızılötesi yada USB bağlantı ile veri transferi sağlanabiliyor. falan filan.. fazla reklama gerek yok, bisikletforum.com a da girilip mesaj yazılabiliyor:D

@boreas
Sen de bir bilgisayar hediye et senin 3 hakkın olsun. Böylece herkes bilgisayar hediye ettiği için demokrasi de sağlanmış olur.

@boreas
O kişi sen misin yoksa:eek: İstersen seni oylamadan çıkartabiliriz. Ozandan önce senin adını okuduğumu hatırlıyorum oysa.. :)

@boreas
Oylamayı gerçekten ben de kapalı olarak yapmak isterdim ama, senin bana gerçekten güveneceğine emin değildim. :rolleyes:

@boreas

Bence akıl yaşta değil baştadır. Çok yaşayan değil çok okuyan, çok gezen bilir. Sen beni yaşıma göre değil, konuştuklarıma ve yaptıklarıma göre değerlendir istersen. Böyle yapman daha isabetli olur kanaatimce. :) :) :)

Selamlar, iyi geceler.

Scudo

boreas

Forum Demirbaşı
Tepki
159
@Mesut Girgiç
beni oylamaya girmedim.:eek: girmek içinde msj atmadım:eek: ozandan önce beni düşünmenizi gerektirecek bir davranışta bulunmadım. sadece yorumum daha öncede dediğim gibi sizi takdir etmekti... kime hediye ederseniz edin ama ben olmayım bu seçnekler arasında

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@boreas

Tamam boreas, anlaşıldı. :)
Aslında ben, sadece senin adını okuduğumu hatırlıyordum. Yani, oylamaya girmek için mesaj yazmadığını anlamıştım, ancak seni oylamaya ben katmak istemiştim. Ama tercih sana ait...Bize farketmez.

Senin için önemli mi bilmiyorum ama, kalpten gelen duyguyla söylüyorum ki zahmet edip fikirlerini paylaştığın her topik için teşekkürler. Ben senin samimiyetine inanıyorum. Sana karşı bilmeyerek de olsa incitecek bir ifade kullandıysam hakkını helal et lütfen.

bisikletci

Forum Bağımlısı
Tepki
380
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ürünün özellikleri bence görmeye değer ..

(link)

Ve tabi doktordan temiz olmasıda cabası :):) Bilgisayar kullanmayı seviyorum yahu :) mbkilimci

boreas

Forum Demirbaşı
Tepki
159
@Mesut Girgiç

ben kolay kolay incilmem, ne hakkım geçmiş olabilir ki...ama sen iste, helal olsun mesut abi

KIRAC

Üye
Tepki
4
Ürün gerçekten güzelmiş. Bende bursla ve üniversitede çalışıp aldığım maaşla okumaya çalışıyorum. Açıkçası bu hediyeye sahip olmak isterdim ama durumu daha kötü olan varsa tabi ona gitmesi daha güzel olur :)

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
Arkadaşlar, görüyorum ki herkes öncelikle kendini değil maddi olarak kendinden daha zor durumda olabilecek bir başka insanı düşünmeye çalışıyor.
İnanın hepinizle gurur duyuyorum.
En iyisi ve en güzeli hayırlısıyla hep sizlerin olsun.
Bu bilgisayar da gerçekten ihtiyacı olup da kendi imkanlarıyla alamayacak bir arkadaşa nasip olur inşaAllah... :)

bisikletci

Forum Bağımlısı
Tepki
380
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
aminnn :) Hayırlısı kimse onun olur zaten ..

bisikletci

Forum Bağımlısı
Tepki
380
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Benden başka istekli yokmu yaw :) niye hic kimse mesaj yazmıyor :eek: :eek:

Mesut abi son durum nedir ?

Ozan Güven

Forum Bağımlısı
Tepki
201
yanlış anlanmasından korktuğumdan dolayı :) sessizliği koruyorum ben, dikkatle izlemedeyim :)

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
Gençler selam,
Talipliler arasından müstakbel bilgisayar sahibini belirleme süreci titizlikle devam etmektedir. Bu konu askıya alınmış değildir, beklettiğim için özür dilerim.:)

Ancak başka bir topikte konu ettiğim, bana ait dört adet ikinci el bisiklet lastiklerinin ayrıca sıfır masa saati ve sıfır termos bardağın fotoları ve gönderici kargo makbuzlarını forumda yayınlamam çok sevgili bir forum üyesi arkadaşımızın enteresan bir tepkisine (yada yorumuna??? diyelim) yol açmıştı.
Bu sebeple, ben de bu sefer göndereceğim bilgisayarı NE ZAMAN, NASIL, NEREYE ve KİME göndereceğimi hiç kimseye açıklaMAyacağım. Aslında bu şekilde sizlere haksızlık ta etmiş sayılırım, biliyorum ama bu kararımı anlayışla karşılamanızı umuyorum. Çünkü; böyle bir kararı ilgili şahsa tepki olarak değil tam tersine; o şahıs ta dahil olmak üzere her üyenin fikrine ve tepkisine saygı gösterme gereği olarak almış bulunmaktayım. :cool:

Yani sonuç olarak; maalesef hepiniz bir müddet daha bekleyeceksiniz. Bu müddet sonunda, elinize bilgisayar geçmediyse, cihazı mutlaka ama mutlaka bir başkası almış demektir. Lastikleri nasıl ısbatlı bir şekilde gönderdiysem, bilgisayarı da ısbatsız olarak ama mutlaka göndereceğime emin olabilirsiniz. Göndereceğimden emin olmayan da olabilir. Bu da onun sorunu olarak kalsın.
Eline bilgisayar geçen de güle güle kullansın. Benim için de bir “ALLAH razı olsun” dese yeter. Bilgisayara sahip olamayanlar da haklarını helal etsinler. Umarım onlar da daha iyisine başka imkanlar vesilesiyle sahip olurlar. :)

Bigisayardan peşinen vazgeçip, ihtiyaç sahiplerini kollayan arkadaşlara tekrar teşekkür ederim.
Ancak unutmayalım “almaktan vazgeçmek” te “vermek” kadar kıymetli olsa gerektir. Verme olayının faziletlerini özetlemek gerekirse;
Ne verirsen elinle, o da gelir seninle.
Verdiklerimiz bizimledir.
Veren el alan elden üstündür ancak insanların birbirine mutlak üstünlüğü ancak takva iledir. ;)

Sevgiyle kalın.

sercangedik

Aktif Üye
Tepki
77
uzaklarda arama Mesut abı hem muhendıslıkte okuyorum hem ogrencıyım :d
yaa ben gec gordum topıgı yoksa bende gırmek ısterdım oylamaya :D alan arkadas gule gule kullansın Mesut abı cıdden sen cok ıyı bır ınsansın ya ıyıkı konyadasın bılıyorum bu sekilde övülmeyı sevmıyorsun ama ınan ınsanların sevgısını gercekten fazlasıyla hakedıyorsun haftaya gorusmek uzere ınsallah aeo

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
Arkadaşlar, bugün(perşembe) akşam 19:45 de Oylama süresi bitiyor.
Cuma günü bilgisayarı mevcut oylama neticelerine göre hakeden sahibine göndereceğim.
İyi geceler.

boreas

Forum Demirbaşı
Tepki
159
@Mesut Girgiç

aslında benim gibi düşünen çok kişi olmuşturda burada ulu orta söyleme cesaretinde bulunamamıştır. neyse bu ayrı bir konu... anlaşılan içine işlemiş hala dile getirmektesin :rolleyes:

çok doğru bir karar vermişsin... yapacağın hayırı kimse bilmesin ki makbule geçsin hakk'ın katında...

bisikletci

Forum Bağımlısı
Tepki
380
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Mesut Girgiç

Evet sessiz halledilmesi gerektiği fikrine bende katılıyorum , Zaten daha öncede yazmıştım bu yöndeki fikrimi ..

deutz

Forum Demirbaşı
Tepki
292
Mesut abi tam emin degilim ancak elbet cevrenden bu bilgisayara ihtiyaci olacak birini bulabilirdin,yada ben yaniliyor muyum bilmiyorum.

Birde buradaki arkadaslar siniflarindan tanidigi biri adina da aday olabilirler miydi?Bende 2. sinif ogrencisiyim ve yazlari okul masrafi icin calisan arkadaslarim var,insallah hediyeniz bilgisayari olmayan birine degilde,bu derece ihtiyaci olan birine gider ve sizde daha cok makbule gecmis birsey yapmis olursunuz.

Yaptiginiz bu iyilikler icinde gercekten Allah razi olsun cunku oyle bir zamanda yasiyoruz ki elimizde 10 tane ayni seyden olsa bile(ihtiyac fazlasininda fazlasi:D) birini vermek zor geliyor,paraya donusturmeye calisiyoruz....

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@scorpion99

Sevgili Efe,
İçten ve güzel mesajın için çok teşekkürler. :)
Tabiki çevremde bu bilgisayara ihtiyacı olan insanlar var. Hatta bende, bu bilgisayarlardan iki taneydi, compaq marka olanı bisikletle ilgisi olmayan Konyalı bir öğrenciye verdim.
Ancak Tungsten-c yi özellikle BİSİKLET VE bisikletforum.com DOSTU olan birine vermek istediğim için konuyu forumda paylaştım. ;)
Bisiklet severlerin yeri ayrıdır nezdimde.
Selam ve sevgiler.

kont26

Daimi Üye
Tepki
95
merhaba bende eskısehır osman gazı unıwersıtesı mımarlık muhendıslık fakultesı ogrencısıyım :)

kont26

Daimi Üye
Tepki
95
fakat durumum yeterı kadar ıyı durumu anlamadan yazdım muhendıslık okudugumu umarım ıhtıyacı olan bırını secersınız bu dawranısınız gercekten cok guzel mesut abı

bisikletci

Forum Bağımlısı
Tepki
380
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Mesut abi be ilandan kendi isteğimle çekiliyorum ... Kalan arkadaşlara başarılar .. Kolay gelsin ..