Önümü kesip saldıran sürücü !

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
Bugün 4 ay sonra yapacağım tur için kendimi hazırlamaya başladım ve git gel 105 km'lik yola 38 kg yüküm ile yola çıktım.

Yolculuğumun 46. km'sinde Kocaeli merkezde idim ve Kocaeli üniversitesi umuttepe fakültesine çıkan dik bayırın tam önünde bir araç sürücüsü aracını park etmek için aniden sağa yanaştı ve ani fren ile durdum kendimi kurtardım.

Soluna geçip camını tıklattım "kardeşim aracını park edeceksin anlıyorum ama sağ aynana bakarmısın lütfen, altına giriyordum" dedim, camını dahi açmadı ve el hareketiyle "yürü git!" işareti yaptı.

Bende kafamı sağa sola çevirerek ve ön camdan kendisine bakarak "Allah akıl fikir versin" dedim. Çok sakin davrandım çünkü her kavşakta her yolda mobese kamerası var, eğer bir şey olursa haksız duruma düşmek istemiyordum.

Kocaeli'de yaşayanlar bilir, umuttepe rampasından hemen sonra devlet hastanesi var ve devlet hastanesinin tam önünde önümü kesti bu şahıslar!

Arabadan 2 erkek indi ve "sen bize küfür mü ettin lan!" Deyip çıkıştılar, bu arada arabanın plakasının altında "rent a car" reklamı vardı, yani araç kiralık idi :) Arkada da 2 kız arkadaşları vardı sanırım artislik olsun diye bunları yapıyorlardı.

Bisikletimi kaldırama dayadım ve aracın bagaj bölümünün orada tartışmaya başladık ;

Ben; güzel kardeşim ben sana durumu izah ettim altına alacaktın beni diyorum, 4lünü yakmıyorsun yada sağa sinyal vermiyorsun!

Şahıs; kes sesini sana mı sorucam, ukalalık yapma s.......(küfürlü konuşmalar)

Şahıs bu konuşmadan sonra, sol omzumu tutup yumruk atmak üzereyken....

Ben; Polis memuruyum, polise hakaret etmekten, bisikletliyi kasten sıkıştırıp öldürmekten, önünü kesmekten, saldırmaktan senide içeri atarım arabayı'da bağlarım akıllı ol ! daha sonra (telefonumu çıkardım ve 155 polisi aradım, konumumu söyleyip polis otosu istedim)

Afallamaya başladılar...

Şahıs; Abi kusura bakma özür dileriz sinirliydik dalgınlığımıza geldi biz ettik sen etme. çok özür dileriz vs... cinsinden kıvırmaya başladılar.

Çok çabuk sinirlenen birisiyim, ama bisiklet üstündeyken uysal olurum, yoksa bunlara dalar yere sererim, yaşları max 24 idi...

Daha sonra gitmelerine izin verdim, kavga etsek tam tepemde mobese kamerası var, gerçi ben haklıyım ancak uğraşmak istemem.

5 dakika geçti geçmedi 3 motosikletli yunus ekipleri geldi, durumu izah ettim, sıkıştırdılar vs... anlattım, çevrede gezindiler aracı bulmak için ama nafile. Çocuklar arabaya bindiklerinde emniyet kemerini dahi taktılar :)

Şikayetçi vs olmadım, kiralık araba ile kız arkadaşlarına hava atmak isteyen ergen çocuklarla uğraşmak istemedim.

Bu arada, polis vs... değilim, kendimi korumak kavgaya yanaşmamak için böyle bir beyaz yalan uydurdum.
Siz siz olun, en önemlisi bayan arkadaşlarımız, yanınızda bunlar için biber gazı taşıyın...

Buda bisikletimin yüklü ikenki hali, normalde umursamam arka sokaklardan oradan uzaklaşırdım ancak yapacak durumda değildim ;

(link)

Scudo

Orhanalkaya

Forum Bağımlısı
Tepki
172
Bisiklet
Merida
neyse geçmiş olsun dileyim çok manyak var,iyi polis yalanı bu sefer tutmuş ama bundan sonrada fazla polisim demeyin milletimiz artık polisleri fazla sevmiyor daha fazla dayak yemenize davet çıkartabilir aman diyelim böyle manyaklar yolda karşımıza çıkmasın

Tepki
26
Keşke gitmelerine izin vermeseydiniz kızın yanında arabadan inip küfür etmeyi bilen polis gelincede hesabını vermesini bilir o zaman o kadar kendini haklı görüyorsa hadi size çarpmadı ileride birgün başkasına çarparsa?Polisler gelicekti akıllanıcaklardı bir daha ki sefer her zaman aynaya bakmayı öğrenirlerdi o zaman

Ozan Güneri

Forum Bağımlısı
Tepki
2.357
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arabada kullanıyorum,bisiklette ,motosiklette.Bu üçünüde kullanırken hangisinde oldugunuz önemli diil,önünüzü kesip el kol hareketi yapıyorlar.Bizim toplumun araç kullanırken ruh halleri, yolda yürürkenden çok ama çok farklılaşıyor.Çözemiyorum:(

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
geçmiş olsun sanberk arasaydın gelirdim :) :) izmitte genel olarak böyle tip çok yanında biber gazı olacak sıkıcaksın hangi biriyle uğraşıcan :evil:

• Beğen
Tepkiler: Sanberk E

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
Yok Orhan kardeş, bu tipler polisi sever emin olun.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
bende hatalı olduğum bir anda güzelce özür diledim.ergen genç araçtan inip kovaladı gell laannnn buraayağğ diyerek ,yüzüne bile tükürmüyeceğimiz cinslerden ,kökledim gazı kaçtım

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
@Orhanalkaya

İnşallah bir daha çıkmazlar, bisiklete bindiğim için çocuk sandılar heraldeki böyle bir şeye kalkıştılar..

Gökhan Taflan

Aktif Üye
Tepki
204
Bisiklet
Merida
Bodrumda jop yemişlikleri vardır bunların. O yüzden otomatik geri vites yapmışlar. Turda biber gazı taşıyorum bu yüzden, pompa da alüminyum. Birlikte mükemmel ikili oluyorlar.
Sizin taktiğiniz daha güzelmiş ama. Bundan böyle öncelikli olarak bunu deneyeceğim :)

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
@BünyaminÇ.

Bunların bu yaşa kadar öğrenemediklerini bundan sonra öğreneceklerini hiç sanmıyorum Bünyamin bey...

@Ozan Güneri

Bizim vatandaşımıza özgü bir durum Ozan bey, eğitim şart ne diyeyim...

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
@Melih Çolak

Dostum, senin gelmen 30 dakika sürerdi. Zaten sıska tipler, uğraşmak istemedim çok sakindim bugün... :)

Tepki
15
Bisiklet
Mosso
geçmiş olsun bisikletçi kardeşim! bu gibi durumlarda biber gazı şart... sıkıp ara sokaklara giriceksin.

• Beğen
Tepki
9
Bisiklet
Salcano
geçmiş olsun berksan, bu tipler her şehrimizde var maalesef. Her gün evlendirme programları yayımlanmasa spor kanalları yayımlansa, halkımız bilinçlenir. Yapacak bişey yok!

Turker.E

Daimi Üye
Tepki
211
İsim
Türker
Bisiklet
Cube
erkekliğin 10'da 9'u kaçmaktır...önceden kavgadan kesinlikle kaçmazdım laf söyleyene 2 misli söylerdim ama ne gerek var artık diye düşünüyorum...çünkü o hareketi yapan adam zaten seni anlamaz...geçmiş olsun bu arada sanberk

• Beğen
Tepki
15
Bisiklet
Merida
Öncelikle geçmiş olsun kardeşim, kocaelide ibrahim karaosmanoğlu yüzlerce bisiklet yolu yaptık demişti. Yaptı evet, inkar etmiyorum.

Hepsinide sahil boyuna yaptı, şehrin göbeğinde ise yürüyüş yolunun içine yaptı ve yürüyüş yolu zaten full dolu olan bir yer.

Hali ile bisiklet yolundan bisiklet yerine insanlar gidiyor. Halkta bilinçsiz olunca yerdeki çizgilerin bisiklet sembolünün ne olduğunu bilmiyorlar!

Senin gittiğin yol güzargahında 1 tane bisiklet yolu yok. Bir gün kocaelide bir bisikletlinin canı yanacak ve ben o zaman göreceğim o bisiklet yollarını !!

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Biber gazı kullananlar dikkat etsin, kendinizi hatalı çıkarmayın.

1 - Göz yaşartıcı gazlar, sadece gerekli olması durumunda kullanılmalıdır.

2 - Gazlar kapalı mekânlarda kesinlikle kullanılmamalıdır.

3 - Gaz kullanmadan önce bütün gerekli güvenlik önlemleri dikkatle alınmalıdır.

4 - Gaza maruz kalanlar, hızlı şekilde ilaç ve doktora ulaşma imkânına sahip olmalıdır.

5 - Göz yaşartıcı gazlar, kontrol altına alınmış; gözaltındaki ya da tutuklanmış bir kişiye karşı kesinlikle kullanılmamalıdır.

6 - Gazın ne zaman, nerede ve nasıl kullanılacağına dair yönerge, talimat vb. düzenlemeler olmalıdır.

7 - Göz yaşartıcı gazları kullanacak olan personelin bu konuda eğitim almış nitelikli ve yeterli olması gerekmektedir.

8 - Kullanımına ilişkin iyi bir kayıt sistemi olmalıdır.

9 - Bu gazların kullanılması konusunda iyi bir denetim mekanizması oluşturulmalıdır.

Tepki
10
Bisiklet
Trek
geçmiş olsun. Pür dikkat lazım şehir içlerinde. Dikkatimi de çekti, ağırlık olarak kitap mı kullandın? :)

• Beğen

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
@Hakan Yaroğlu

Sağol dostum, şikayetçi olmayacağım bunlardan. Kim uğraşır...

@alper Ku

İnanın şu durumda kavga ederdim, ancak vurduğuma değecek tipler değildi... Bisikleti birden yere bırakıp dalsam bisikletim çizilir, ne gerek var :)

@Gökhan Taflan

İnanın 4 ay sonraki muğla, marmaris datça fethiye turumda 2 şişe biber gazı taşıyacağım. Ne olur ne olmaz, yollarda gideceğiz iti var uğursuzu var...