Ön far tavsiyesi

Başlık
0
Tepki
34
İsim
hard rocker
Bisiklet
Kron
@theburakt Ben de önce paylaştığım sayfaya göre ledin orijinal olmadığını az çok kestirmiştim zaten.
Ürünü deneyemedim daha. Yaz olsa çıkılır da, bahar his edildiğinden beri çıkmadım. Akşama kalacak işim de olmadı hiç.
Akşam öyle karanlık yerlerde pek işim olmaz zaten bisikletle diye tahmin ediyorum. F/p ürünü derken önceden de yazmıştım, şehir içi kullanıma ve giriş seviyesine göre olabilir yazmıştım. Fakat bu alanda uzman olmadığımdan siz ona da yeterli değil derseniz doğrudur. 3 ay bisiklet kullandığımdan belki bana tahmin ettiğim ışıktan fazla gelmiş olabilir.
Yine önceden yazdıklarımda dediğim gibi yanına daha kuvvetlisi alınıp ışık desteklenebilir. Bu daha yeni başlayıp da fazla bütçe ayıramayan kişilere şehir içinde biraz daha öğrenene kadar destek olabilir.
Zaten dolar kurundan dolayı ve set halinde daha ucuza geldiğinden almıştım. Yoksa dışarıdan çok sağlam bir ürün düşünüyordum. Hatta telefon şarj eden ürünler vardı.

theburakt

Üye
Başlık
0
Tepki
32
İsim
Burak
Bisiklet
Bianchi
İkinci ürün çakar olarak kullanılabilir. Çakar modunu beğendim diyebilirim. Şehir içinde de yeterli olabilir. Belkide yeni fiyatlara ben alışamadım o yüzden f/p yetersiz geldi.

Başlık
0
Tepki
34
İsim
hard rocker
Bisiklet
Kron
Aynen hocam, fiyatlar felaket arttı. Kaliteli markalar zaten 200 tl den filan başlıyor. Herkes veremez o kadar. Hatta şu an aldığım setin fiyatını artırmış n11 satıcısı. U kilit almıştım 100 tl. Onu da artırmış satıcı 170 tl yazıyor.
Anlayacağınız yeni fiyatlara adapte olmak çok zor.

yankiaslan

Üye
Başlık
0
Tepki
36
İsim
Yankı Aslan
Bisiklet
Bianchi
Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.

Bu fardan kullanan var mı? sizce nasıl bir ürün?

ippon

Forum Bağımlısı
Başlık
0
Tepki
3.379
İsim
behço
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Trek

Şeffaf

Forum Bağımlısı
Başlık
20
Tepki
2.139
İsim
Burak
Bisiklet
Carraro
Merhaba.
Bir süredir ben de ön / arka ışık araştırıyorum. Aliexpress'de satılan, bugünğün fiyatıyla 70-80 liralık ürünler oldukça iyi görünüyor. DAha ucuzları da var elbette ama onlar benim isteiğim bazı özelliklere sahip değiller. Bu led ışıklarda T6 ve L2 diye bazı model farklılıkları var. Bazıları pilli iken, bazıları da bataryaya entegre veya usb çıkışıyla powerbank üzerinden çalışan modeller. Hal böyle olunca fiyatları da değişiyor. Bildiğiniz üzere, bu lambalar aşırı ısınıyor, ısıyı dışarı atabilmesi için de adam akıllı, hava delikleri olan güzel bir aluminyum plakaya, yuvaya monte edilmesi gerekiyor.

Ben özellikle şarjlı pili olan bir model istemiyorum. 18650 denilen pillerden almak, ekstra yedek pil taşımak bana lüzumsuz geliyor. Şu nedenle, bir powerbank'ım var zaten. Bu pillerden daha yüksek kapasiteye sahip. Daha uzun süre çalıştırır. 2 veya 3 saat sonunda zayıflayan pil nedeniyle karanlıkta kalmak istemem. Hayır yanımdaki diğer ikinci pilin de şarjı için sürekli evde onu sök bunu tak da yapmak istemem. Benim istediğim şey belli. Powerbank ile çalışan cree sürücülü bir L2 ön far.

Benim sizlere sormak istediğim şey şu: Aliexpress'den alınan bu tarz ürünler ne kadar dayanıklıdır?

Yoldakiyabani

Evden Bisiklete Atlayan Adam...
Başlık
51
Tepki
297
İsim
Lemi Dolunay
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Dahon
Kaba olmayan küçük ve estetik çok kaliteli Moon meteor vortex pro +900 lümen Genel olarak 700 lümen kullanıyorum 5 saat dayanıyor şarjı çok iyi gidiyor 100 lümen de 14 saat

Alp Tigin Tengrikut

Gökbörü
Başlık
46
Tepki
12.350
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
D-Light ürünlerini tavsiye ederim.Led ve mercekte gerçekten iddialılar. Şu anda D-Light Gg 123p modelini kullanıyorum. Cnc kesim alüminyum gövdeli 7cm boyutunda oldukça minimalize ve şık bir tasarımı var. Gerçek 150 lm aydınlatmaya sahip bir ön lamba. Piyasada 120-150 tl civarında ben 50 tl gibi düşük bir fiyata denk getirdim ve çok memnunum.

image.jpg
image.jpg

sadi imren

Forum Bağımlısı
Başlık
12
Tepki
2.319
İsim
Sadi İMREN
Bisiklet
Giant

Bu iki ışığı 1 senedir yol bisikletinde kullanıyorum 10.000 lik power bank ile birlikte çok memnunum birer tane daha yedek alacağım.

mariokaldato

Bir karadelik'te B.İ.M mağazası açmak lazım
Başlık
97
Tepki
27.965
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@sadi imren
Kanka bu arkalar polis cakarlilardansa bende cok memnunum pil uzun gidiyor ve gucluler masallah .Ben gece polis cakari aciyorum arabalar 5 metre aciktan geciyor :D

emir yakup bulut

Forum Bağımlısı
Başlık
44
Tepki
764
Bisiklet
Ghost
şu ürünü beğendim, km saati gidonun üstünde yer kaplamıyor, sormak istediğim bu ürünün ön kısmında farlı olanı mevcut mudur piyasada, gidonun üstünde yer kaplayan far istemiyorum o yüzden.

CeRKeZ

Tek Rakibim Türk Hava Yolları
Başlık
1
Tepki
725
İsim
Yunus Emre
Bisiklet
Salcano
@mariokaldato
Ben de aldım bunlardan Raşit abi polis çakarlı 2 tane bir kask için bir de sele borusuna daha yeni geldi bakalım deneyince neler olacak :D:D

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Desert Fox

CARRARO Sportive 321 Deore+
Başlık
16
Tepki
1.158
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
arkadaşlar ben de ön far önerisi alabilir miyim? max 100 tl verebilirim aliexpress ya da yurtiçi farketmez.Asfalt yolda normal sürüşlerde kullanmak için

aklıma en çok powerbank ile çalışabileek içinde pil,batarya olmayan farlar yatıyor ama hangisi iyidir hangisi kötüdür bilemiyorum

Pino Kyo

Forum Demirbaşı
Başlık
34
Tepki
421
İsim
Önder
Bisiklet
Trek
@Desert Fox

Hocam ben yaklaşık 2 yıldır bu ürünü kullanıyorum. F/P olarak çok iyi bir ürün.
İncelemek isterseniz:

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Başlık
10
Tepki
7.974
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Video girmeye çalıştım ama beceremedim. Kullandığım ışıklar Trelock 750s- Plus Ön Far 400 Lümen ve Sigma Buster 100. Arka ışıklar meşhur polis çakarlı,
pilli model isterseniz Plus arka ışık efsane. Video atabilseydim tüm ışıkların videolarını yükleyecektim.

• Beğen
Tepkiler: Ozicu

mervan kızıl

Aktif Üye
Başlık
3
Tepki
295
İsim
Mervan K.
Bisiklet
Giant
Hocam 3-4 gündür ön far bakıyordum. Böyle bir ürün var cree xml-t6 lede göre daha parlak olan cree Xml-l2 led kullanıyor, 2 adet 18650 pil ile (5200mah) şarjı en yüksek modda 10 saat dayanıyormuş.

@sadi imren

AliExpressten 50 liraya sipariş edip 30-40 gün beklemek istemediğimden, N11 de 90 liraya almayı düşünüyorum Usb kablolu olanından.. Almadan birkaç sorum olacaktı hocam..
  1. Işık dağılımı nasıl? Plus 400 lümeni teslim aldım bugün, az önce de karanlık yollarda test ettim, ışık dağılımını beğenmedim malesef. Işık merkeze yoğun düşüyor ok, ama merkez dışındaki yerlere homojen vurmuyor. Bu da karanlık kötü yollarda güvensiz bir sürüş demek.. :(
  2. 10binlik powerbank ile en yüksek modda kaç saatlik ışık veriyor?
  3. 2li olanların ledleri ikisi de aynı hizada duruyor, 3lü olanlarda ortadaki altta, yanlardaki bi tık üstte hizalanmış. Sağlıklı aydınlatma için hangisi daha uygun olur arada kaldım.. (Sanki 3lüde,yanlardakilerin üstte değil altta olması daha uygun olurdu gibi geliyor. Uzak mesafeyi ve merkezi ortadaki, yakın ve geniş mesafeyi yandakiler aydınlatırdı böylece.)
2x olan:

3x olan:

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: sadi imren

sadi imren

Forum Bağımlısı
Başlık
12
Tepki
2.319
İsim
Sadi İMREN
Bisiklet
Giant
@mervan kızıl
Ben 2'li kullanıyoryum gece genelde turlara çıkıyoruz hiçbir sıkıntı çekmedim yolun tüm bölümlerini rahatça görüyorum 3'lü daha güçlü bir aydınlatma sunuyor ancak ben görüntüsünü biraz kaba bulduğum için almadım. 10.000 lik power ank ile 2 adet gece turu yapıyorum çok rahatlıkla bana yetiyor. Ben ışıkları facebook memhmet kurundan aldım güvenilir satıcı 35TL ikili 35 TL polis çakarı 70 TL ye işi bitirmiştim.

• Beğen
Tepkiler: mervan kızıl

mervan kızıl

Aktif Üye
Başlık
3
Tepki
295
İsim
Mervan K.
Bisiklet
Giant
Sadi İmren, Mehmet Kurun'un Facebook profiline baktım da, sanırım kalmamış 2li veya 3lüsü.. :(

• Beğen
Tepkiler: sadi imren

amd

Sic ad nauseam !
Başlık
36
Tepki
1.108
Bisiklet
Cube

Linkteki ürünü kesinlikle tavsiye ederim. Alır almaz bisiklete takıp test ettim ve sonrasında ürünü onaylarken aşağıdaki yorumu da ekledim, yardımı olur umarım.

"Öncelikle ürün açıklamada yazdığı gibi, hatta görünenden çok daha iyi çıktı. Paketinden çıktığı halde iki diş şarjı vardı ben de yarım saat kadar şarja takıp çıktım ve tahmini bir saat yüksek seviye ve çakar modunda çalıştırdım, eve geldiğimde hala üç diş şarjı vardı. Aydınlatması fazlasıyla iyi, hatta yüksek modda rahatsız olan sürücüler de çıktı :) En güzel yanı entegre kornasının olması. Bisiklet yolundan en azından 15 tane sığırı çıkarttım sayesinde. Fiyat performans olarak beklediğimin çok ötesinde çıktı, kesinlikle tavsiye ediyorum."

Not: 4000mah olan modeli kullanıyorum.

Smh

Üye
Başlık
2
Tepki
118
İsim
Semih
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Işık arayanlar
tercih edebilirler. 5 farklı modu var en düşük modda 24 saate kadar ışık verimi alabilirler geçen yıldan beri kullanıyorum.
Işığı çok güçlü karşıdan yaya yada bisikletli geldiğini görünce flaş modu kapatıp düşüğe alıyorum kör ediyor yoksa. Kesinlikle su geçirmiyor. Şarjı bitmeye yakın sizi dışarıda 1 saatten fazla idare etmek için kendi ışığını otomatik olarak kısıyor ve tepesinde ışık kırmıza dönüp sizi uyarıyor.

Yukarı Alt