Ön far tavsiyesi

Konular
0
Adı
hard rocker
Bisiklet
Kron
@theburakt Ben de önce paylaştığım sayfaya göre ledin orijinal olmadığını az çok kestirmiştim zaten.
Ürünü deneyemedim daha. Yaz olsa çıkılır da, bahar his edildiğinden beri çıkmadım. Akşama kalacak işim de olmadı hiç.
Akşam öyle karanlık yerlerde pek işim olmaz zaten bisikletle diye tahmin ediyorum. F/p ürünü derken önceden de yazmıştım, şehir içi kullanıma ve giriş seviyesine göre olabilir yazmıştım. Fakat bu alanda uzman olmadığımdan siz ona da yeterli değil derseniz doğrudur. 3 ay bisiklet kullandığımdan belki bana tahmin ettiğim ışıktan fazla gelmiş olabilir.
Yine önceden yazdıklarımda dediğim gibi yanına daha kuvvetlisi alınıp ışık desteklenebilir. Bu daha yeni başlayıp da fazla bütçe ayıramayan kişilere şehir içinde biraz daha öğrenene kadar destek olabilir.
Zaten dolar kurundan dolayı ve set halinde daha ucuza geldiğinden almıştım. Yoksa dışarıdan çok sağlam bir ürün düşünüyordum. Hatta telefon şarj eden ürünler vardı.

theburakt

Üye
Konular
0
Adı
Burak
Bisiklet
Bianchi
İkinci ürün çakar olarak kullanılabilir. Çakar modunu beğendim diyebilirim. Şehir içinde de yeterli olabilir. Belkide yeni fiyatlara ben alışamadım o yüzden f/p yetersiz geldi.

Konular
0
Adı
hard rocker
Bisiklet
Kron
Aynen hocam, fiyatlar felaket arttı. Kaliteli markalar zaten 200 tl den filan başlıyor. Herkes veremez o kadar. Hatta şu an aldığım setin fiyatını artırmış n11 satıcısı. U kilit almıştım 100 tl. Onu da artırmış satıcı 170 tl yazıyor.
Anlayacağınız yeni fiyatlara adapte olmak çok zor.

yankiaslan

Üye
Konular
0
Adı
Yankı Aslan
Bisiklet
Bianchi
Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.

Bu fardan kullanan var mı? sizce nasıl bir ürün?

ippon

Daimi Üye
Konular
0
Adı
burak
Bisiklet
Trek

Şeffaf

Forum Bağımlısı
Konular
14
Adı
Burak
Bisiklet
Carraro
Merhaba.
Bir süredir ben de ön / arka ışık araştırıyorum. Aliexpress'de satılan, bugünğün fiyatıyla 70-80 liralık ürünler oldukça iyi görünüyor. DAha ucuzları da var elbette ama onlar benim isteiğim bazı özelliklere sahip değiller. Bu led ışıklarda T6 ve L2 diye bazı model farklılıkları var. Bazıları pilli iken, bazıları da bataryaya entegre veya usb çıkışıyla powerbank üzerinden çalışan modeller. Hal böyle olunca fiyatları da değişiyor. Bildiğiniz üzere, bu lambalar aşırı ısınıyor, ısıyı dışarı atabilmesi için de adam akıllı, hava delikleri olan güzel bir aluminyum plakaya, yuvaya monte edilmesi gerekiyor.

Ben özellikle şarjlı pili olan bir model istemiyorum. 18650 denilen pillerden almak, ekstra yedek pil taşımak bana lüzumsuz geliyor. Şu nedenle, bir powerbank'ım var zaten. Bu pillerden daha yüksek kapasiteye sahip. Daha uzun süre çalıştırır. 2 veya 3 saat sonunda zayıflayan pil nedeniyle karanlıkta kalmak istemem. Hayır yanımdaki diğer ikinci pilin de şarjı için sürekli evde onu sök bunu tak da yapmak istemem. Benim istediğim şey belli. Powerbank ile çalışan cree sürücülü bir L2 ön far.

Benim sizlere sormak istediğim şey şu: Aliexpress'den alınan bu tarz ürünler ne kadar dayanıklıdır?

Tepkiler: mariokaldato

Yoldakiyabani

Daima geziyor...
Konular
52
Adı
Lemi Dolunay
Bisiklet
Dahon
Kaba olmayan küçük ve estetik çok kaliteli Moon meteor vortex pro +900 lümen Genel olarak 700 lümen kullanıyorum 5 saat dayanıyor şarjı çok iyi gidiyor 100 lümen de 14 saat

Alp Tigin Tengrikut

Gökbörü
Konular
45
Adı
Alp Tigin
Bisiklet
Trek
D-Light ürünlerini tavsiye ederim.Led ve mercekte gerçekten iddialılar. Şu anda D-Light Gg 123p modelini kullanıyorum. Cnc kesim alüminyum gövdeli 7cm boyutunda oldukça minimalize ve şık bir tasarımı var. Gerçek 150 lm aydınlatmaya sahip bir ön lamba. Piyasada 120-150 tl civarında ben 50 tl gibi düşük bir fiyata denk getirdim ve çok memnunum.

image.jpg
image.jpg

sadi imren

Forum Bağımlısı
Konular
12
Adı
Sadi İMREN
Bisiklet
Giant

Bu iki ışığı 1 senedir yol bisikletinde kullanıyorum 10.000 lik power bank ile birlikte çok memnunum birer tane daha yedek alacağım.

mariokaldato

Otobanda ışıksızım kanka
Konular
95
Adı
Raşit Cumhur Çakın
Bisiklet
Merida

Bu iki ışığı 1 senedir yol bisikletinde kullanıyorum 10.000 lik power bank ile birlikte çok memnunum birer tane daha yedek alacağım.
Kanka bu arkalar polis cakarlilardansa bende cok memnunum pil uzun gidiyor ve gucluler masallah .Ben gece polis cakari aciyorum arabalar 5 metre aciktan geciyor :D

emir yakup bulut

Forum Bağımlısı
Konular
44
Bisiklet
Ghost
şu ürünü beğendim, km saati gidonun üstünde yer kaplamıyor, sormak istediğim bu ürünün ön kısmında farlı olanı mevcut mudur piyasada, gidonun üstünde yer kaplayan far istemiyorum o yüzden.

CeRKeZ

Tek Rakibim Türk Hava Yolları
Konular
1
Adı
Yunus Emre
Bisiklet
Salcano
Kanka bu arkalar polis cakarlilardansa bende cok memnunum pil uzun gidiyor ve gucluler masallah .Ben gece polis cakari aciyorum arabalar 5 metre aciktan geciyor :D
Ben de aldım bunlardan Raşit abi polis çakarlı 2 tane bir kask için bir de sele borusuna daha yeni geldi bakalım deneyince neler olacak :D:D

Tepkiler: mariokaldato
Yukarı Alt