Ön far tavsiyesi

theburakt

Üye
Konular
0
Adı
Burak
Bisiklet
Bianchi
Ben de çıkamadım henüz. 1 aydır evde döndüre döndüre hasta oluyoruz tüm aile. İşin aslı fara bakmak aklıma bile gelmedi. İyi oldu hatırlattığınız. İlk fırsatta bakayım.

Aryel

Demirat Jokeyi
Konular
7
Adı
Burak Boztepe
Bisiklet
Merida
Merhaba arkadaşlar. Konuyu görünce her ne kadar eski de olsa bir konuda mesaj yazdığım sayfayı sizinle paylaşmak istedim. Moon marka bir ön farım var ve çok memnunum. Beraber tura çıktığım arkadaşlar motosiklet gibi geliyon diyolar :) 330 lümen ama sanırım gerçek bir değer yazmışlar. Aşağıda attığım linkte fotoğrafları da var. Sadece o zaman gidonun kalın kısmına alamamıştım ama şu an onu da yaptım, yeri varmış ben farketmemişim. Bu arada knog marka ürünlerden de hiç şikayet duymadım. İmkanı olanların almalarını tavsiye ederim. Sağlıkla kalın, yolunuz aydınlık olsun :)

Bisikletime ön far önerileriniz...

Tepkiler: hardnrocker
Konular
0
Adı
hard rocker
Bisiklet
Kron
@theburakt Geçmiş olsun, tam mevsimi. Bir ara kısalarla gezdim, en son içlik ve uzun eşofman takımıyla çıkmıştım. Bakalım ben de yakalanacağım da en sonunda, inşallah yakalanmam. D vitamini ve balık yağı takviyeleri ile bağışıklığı kuvvetlendiriyorum. Normalde ben de nezleye ya da gribe yakalanırdım en ufak bir şeyde. 2 senedir filan biraz daha az yakalanıyorum.

theburakt

Üye
Konular
0
Adı
Burak
Bisiklet
Bianchi
Çocuk olunca ağzının içine kadar giriyor. Oradan da herkese dağılıyor.

Tepkiler: hardnrocker

Kayaemre

Üye
Konular
0
Adı
Emre kaya
Bisiklet
Merida
@Mavi Tuna @Yeni_kullanıcı
Paylaştığınız ürünler yol bisikleti gidonuna uyum sağlar mı ?
Daha önce aldığım bir çok ışık Gidona olmadı

Konular
0
Adı
Oğuzhan Aydın
Bisiklet
Kron
@Kayaemre
Normal gidonlara göre sizinkisi kalın mı yoksa ince mi ? Ben uyacağını düşünüyorum. Çünkü mandallı bir sistemi var.

Kayaemre

Üye
Konular
0
Adı
Emre kaya
Bisiklet
Merida
@Yeni_kullanıcı normal gidona göre kalın çünkü dağ bisikletime olan ışık yol bisikletimde kilidi kapanmamıştı

Kayaemre

Üye
Konular
0
Adı
Emre kaya
Bisiklet
Merida
Tahmini ne zamana elinize ulaşır ?

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Konular
10
Bisiklet
Lapierre
@Kayaemre
Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
bu iki ürün yol bisikleti gidonuna uyumlu kullanıldı test edildi.

Kayaemre

Üye
Konular
0
Adı
Emre kaya
Bisiklet
Merida
@trainspotting35 eyvallah
Plus nasıl tavsiye eder misiniz ? Önceki sayfaları okudum ama tam emin olamadım

Afyon35

Forum Bağımlısı
Konular
7
Adı
Samet A.
Moon 250 kullanıp memnun kalmayan var mı?

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Konular
10
Bisiklet
Lapierre
@Kayaemre Ben bu zamana kadar 3 adet öne far kullandım. Trelock 750, Sigma Buster 100 ve plus ön far en memnun kaldığım ön farlardan bir tanesi.

brdtl

Daimi Üye
Konular
1
Adı
Bora Dutal
Bisiklet
Orbea
@Afyon35 Moon 250 çakması Plus'ın 400 lümen olduğunu iddia ettiği ışığı kullandım. Merceği dandik olmasa, ışığı dağıtmasa gücü gayet yeterliydi. Şarj süresi da fena değildi. Sadece bağlantı aparatı çok kötüydü. Bu bilgiler ışığında Moon 250'nin çok daha iyi olduğunu tahmin ediyorum.
Ben de Moon Nebula seti kullanıyorum. Marka olarak bence çok kaliteli.

Tepkiler: Afyon35
Konular
0
Adı
Emre Doğan
Bisiklet
Mosso
Arkadaşlar el fenerinden bisiklet farı olmaz. Ben daha önce kullandım. Fenerin ışığı çok ileriye gitmiyor. Bisiklet için özel üretilen farların odak noktaları oluyor ileriye doğru uzanıyor ışık.

Ayrıca geçenlerde Decathlon'daki btwin vioo 900'den aldım. Ben açıkçası çok memnun kaldım. Şarjı 2 saat gidiyor (isterseniz power bankla da kullanabiliyorsunuz aynı anda) en sevdiğim özelliği ise pil bitmeye yakınlaşsa bile verdiği ışık gücü azalmıyor. ( 2 saat kullandım pil bitmedi gerçi) Baya araba farı gibi zifiri karanlık yollarda. Tavsiye ederim.

Kayaemre

Üye
Konular
0
Adı
Emre kaya
Bisiklet
Merida
@trainspotting35 ek olarak bu plus tam performansta ne kadar şarj süresi var biliyor musunuz ?

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Konular
10
Bisiklet
Lapierre
@Kayaemre

Kullanım süresi:
100% modda 2 saat (enparlak mod bu moddur.)
50% modda 4 saat
25% modda 8 saat

Tepkiler: Ozicu

Yoldakiyabani

Daima geziyor...
Konular
52
Adı
Lemi Dolunay
Bisiklet
Dahon
Ben aldım
adamın kafasına atsan kafası yarılır 500 gram ağırlığında 800 Lümen yazıyor uzaktan yakından alakası yok batrayayı açtım 2500 Mah Batarya yazıyor üzerinde ölçüm cihazıyla ölçtük 800mAh almayın yazık günah verdiğiniz paraya

Tepkiler: Afyon35

theburakt

Üye
Konular
0
Adı
Burak
Bisiklet
Bianchi
@hardnrocker Sonunda farı test edebildim. Şehir içi genel olarak ışıklı yollarda kullandım. Yaklaşık 1 saatlik sürüşün ardından karanlıkta deneyeyim diyerek daldım toprak köy yoluna. Çok geçmeden far aydınlatma konusunda güven vermemeye başladı.(Tümsekleri, çukurları göstermesine gösteriyor ama hangi hızda girersem sorun yaşamayacağımı çözemedim mesela o aydınlatma ile.) Önce hızımı düşürdüm sonrasında ilk fırsatta tekrar asfalta çıkıp eve döndüm. Hareketsizken karanlığı iyi aydınlatıyor gibi görünüyor ama sürüş sırasında ışığı çok iyi odaklayamıyor. LED kuvvetle muhtemel orijinal değil. Binmeden önce çok emin olamamıştım ama performansı da göz önüne alınca ikna oldu imitasyon olduğuna. Yine de %100 yorum yapamıyorum. Doğrusunu söylemek gerekirse f/p açısından harika denecek bir ürün değil. Bütçe varsa almamak lazım bile diyebilirim.

Yukarı Alt