Okula bisikletle gidenler

Tepki
12
Bisiklet
Giant
Kızımın okulunda toplantı vardı ona gitmiştim (Bu arada kızım ilk okul bire gidiyor )toplantı bitipde çıktığımda çocuklar bisiklette ne var ne yok hepsini çıkartmış kimini parçalamış.bu yüzden birkez daha düşünmek lazım. :)

Scudo

SerdarK.

Daimi Üye
Tepki
162
İsim
serdar
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Arkadaşlar okula bisikletle gidenler kimler?
Tecrübelerinizi bizimle paylaşır mısınız?
Zorlukları neler?
bisikletli-üniversiteli.jpg

@Yusuf Yılmazvural "Kask takmadan sürüp, kafanı kaldırıma çarpıp felç olduğunda, altını günde iki kez kim temizleyecek? Kask taktığın için sana gülenler mi?"
yusuf abi sözünü çaldım.Bizim okulda lazım olur. :D

Sabih Bağcı

Trakya Bisiklet Kulübü
Tepki
205
İsim
Sabih Bağcı
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Keşke daha önceden başlasaydı bisiklet sevdam ama lise sonum ve artık okula gidiyoruz gitmiyoruz belli olmuyor :D Ünide katılırım aranıza gençler :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
İlk dersin beden eğitimi dersi olduğu günler gidiyorum yaklaşık 7 km 10 dakikada varıyorum park yerinin demirlerinin üstü açık zinciri demire geçiremiyorum arka tekerle bagajı kitliyorum yine de problem olmuyor okuldakiler gülmüyor aksine havam oluyor :D her gün gitmek istiyorum ama çok yokuş olduğu için fazla terliyorum ona nasıl bi çözüm buluruz :D

SerdarK.

Daimi Üye
Tepki
162
İsim
serdar
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Arda Bozlak Ben uygun bir zamanda okulun müdürü ile görüşüp bisiklet garajı yaptırmayı düşünüyorum.Sonrasında eski bir bisiklet alıp 12.sınıfta okula bisiklet ile gitmeyi düşünüyorum.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@serdarkoc Güzel fikirmis. Bizim okulun müdürünün dikkatini çekmeyi başarmışım ben. Bi gün bi iş için odasına gittiğimde sen okula bisikletle mi geliyorsun dedi koca okuldada bir tek ben gidiyorum evet dedim aman dikkat et kaskını tak seni seviyoruz dedi sırtımı sıvazladı gururlana gururlana çıktım odasından :D bidahakine garaj fikrini konuşayım belki yardımcı olur başkalarını da teşvik ederiz

Güvenç Terzierol

Forum Bağımlısı
Tepki
251
Bisiklet
Salcano
Yağmur haricinde ve çok soğuklar haricinde bisikletle gidip geliyoruz. :)
Kız arkadaşımda bende. Ancak kısa mesafe 2,58KM sadece. Eğer geç kalmışsak bisiklete atlıyoruz :) öylede bir tezatlık var :D
Ancak yol kullanım için pek müsait değil ve emniyet şeridi yok kadar dar. Bende sıkıntı olmuyor sağ şeridin sağ lastik izinde gidiyorum ancak kız arkadaşım baya çekiniyor yolda sürerken.
Fakat kaskı lütfen takın arkadaşlar. Çok denyo var.

Tepki
3
Bisiklet
Specialized
Celal Bayar Üni'de tam urban downhill ik yerler var ama İzmir'den nasıl giderim bilmiyorum :D:D:D

Otep

Üye
Tepki
20
İsim
hüdaverdi
Bisiklet
Mosso
Evim ve okulum arası 12km. Geç kalma durumum yoksa 1- 1:30 saat önce çıkıp gidiyorum. Çoğunlukla fazla fazla dinlenme vaktim kalıyor. Tek zorluğu hava şartlarını kestirememek . Kalın ya da ince mi giyinsem derdi çok oluyor. :)

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
Benim de ev okul arası 7-8 km kadar sürekli olarak bisiklet ile gitmeye başladım ama anayolda çok sıkıntı oluyor, sürekli arabalarla uğraşıyoruz :cool::mad:

gmfaruk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.090
Bisiklet
Kron
Sultan ciftligi eyup arasi gidiyorum

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
Vayy. Gençler. İşe bisikletle gidenlerden sonra, Okula Bisikletle Gidenler konusunda da var bir popülarite. Güzel. Sevindim bu işe. Hep destek Tam destek.

Ahmet A. Atalay

Aktif Üye
Tepki
140
Bisiklet
b'Twin
Btwin Triban 3 İle Her Sabah Gitmeye Gayret Gösteriyorum... 5,5 Kilometre Fakat Sıkıntı mesafe değil Çantanın Ağırlığı -_- Hele Sınav Haftası Tam Bir Eziyet.... Çanta Ağır Olunca Denge Kaybıda oluyor...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
http://images.tapatalk-cdn.com/15/04/20/71ebf4d41fe01ae0301319a3dde8c9ee.jpg
http://images.tapatalk-cdn.com/15/04/20/55c68f16b33ebdfe31fb9317949e546f.jpg Benimki de bu :) koca okulda yalnız başına bir bisiklet

oskitos

Üye
Tepki
3
İsim
osman sevki sevinc
Bisiklet
Trek
bazı unıversıtelerde park yerı oluyor bısıklet ıcın mesela gazi iibf

Özer Koç

Daimi Üye
Tepki
91
İsim
Özer Koç
Bisiklet
Salcano
Hava yağmurlu olmadığı sürece her gün gitmeye çalışıyorum. 5.5 km. Geçen sene başladım kullanmaya. İlk başlarda dalga geçen de oluyordu tehlikeli diyende. Ben takmadım fazla başkalarının ne dediğini. Şimdi bir üst dönemdekilerden 6 kişi falan bisikletle geliyor. Alt dönemlerden de 4 kişi falan geliyor. Baya ilgi duyulmaya başlandı. Hatta sosyoloji hocamız Mehmet Aygün'le bisiklet kulübü bile kurduk. Havalar ısınınca aktifleşeceğiz inşaallah. Yani kısaca tek başıma çıktığım bu yolda bisiklet kulübü kurmaya kadar ilerledim.

Not: Her gün Bağcılardan Şirinevlerden geçerek Yenibosnaya gidiyorum. Kullanan varsa bu yolu beraber turlayabiliriz :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
çanakkale' de terzioğlu kampüsüne tırmanıyorum canım çıka çıka :D
fakültede bisiklet parkı var oraya bırakıyorum bisikleti. arkadaşlarım manyak mısın otobüse bin olm sizin arabanız yok mu zaten ne öldürüyon kendini falan filan diyolar. bende diyorum ki ;
http://36.media.tumblr.com/fa768d78d39c4cb1719b5bf099efeae9/tumblr_n0bvraX56R1tqa9joo1_250.jpg

Berkay*

Daimi Üye
Tepki
91
Bisiklet
Salcano
Ben de yağmursuz günler yol bisikletimle 3 km yol yapıyorum okula. Okula giderken genelde iniş var, okulda dik bir yokuşun sonunda. Giderken rahat oluyor 6 dakika civarında varıyorum. Gelirken o dik yokuş çantayla terletse de minibüsden çok daha iyi. :D

Okuldan çıkınca hangi yola giderseniz gidin her yerde dimdik yokuşlar var. Bu yüzden insanlar bisikletle gelmek istemiyor. Hatta müdür yardımcısı bisikletle gelmememiz için elinden geleni yapıyor tehlikeli diye.