Öğrenci için yazın çalışılacak işler

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot
Arkadaşlar, bu ayın 22'sinde final sınavları bitecek ben de aynı gün Glovo'ya başvurup bisikletimle kuryelik yapacam. Glovo, Scotty vb. firmalarda bisikletle kurye çekenler günde ne kadar kazandıklarını yazabilirler mi?

Scudo

abidin3714

Forum Demirbaşı
Tepki
1.618
İsim
zeynel abidin ö
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@turbotx150
Ben Bolu'da oturuyorum bu bahsettiğiniz sitelerden Bolu'da sadece hafta sonu çalışmak için iş bulunur mu acaba

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot
@abidin3714
Ben İstanbul'da yaşıyorum. Glovo Türkiye'de yalnızca İstanbul, Ankara ve İzmir var diğer siteler hakkında bir bilgim yok ne desem yalan olur ama büyük ihtimalle diğerleri de İstanbul, Ankara ve İzmir ve belki yaz aylarına özel Çeşme ve Bodrum dışında çalışmıyordur. Siz yine de kendiniz bir araştırın.

abidin3714

Forum Demirbaşı
Tepki
1.618
İsim
zeynel abidin ö
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@turbotx150
Teşekkür ederim sitede çok detaylı birşey bulamadım

GagarinlerinYuri

Aktif Üye
Tepki
217
İsim
Murat Esen
Bisiklet
Salcano
@abidin3714
Tavsiye etmiyorum benim yasamam bile mucize

caglara.

Aktif Üye
Tepki
677
İsim
Çağlar A.
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İzmir'de yaşayanlar için bir tavsiyede bulunayım.

Bildiğiniz (bilmeseniz de tahmin edebileceğiniz) üzere yaz aylarında Ege ve Akdeniz bölgelerinde bolca organizasyon düzenleniyor. Yalnızca konser olarak düşünmeyin. Düğünden konferanslara kadar hemen hemen her gün farklı illerde organizasyonlar gerçekleştiriliyor. Bu organizasyonların ses ve ışık sistemlerinin çooook büyük bir kısmı İzmir'deki firmalar tarafından karşılanıyor. Bu sistemlerin kurulup sökülebilmesi için de doğal olarak ekstra elemanlara ihtiyaç duyuluyor.

Geliri (en azından 5-6 sene önce) çoook iyiydi. 3-4 ay çalışıp para harcamamak şartıyla hayalini bile kuramayacağınız bisiklete ulaşma şansınız var. (Ya da benim gibi yapıp bir kaç ay götürebilecek kadar para biriktirebilirsiniz) Tabii biraz zor bir iş. Sonuçta o sahnenin kurulması için çok ciddi beden gücü kullanmanız, sabah 9'da evden çıkıp gece 2-3'te eve dönmeniz hatta bazen eve uğramadan kamyonla bir sonraki organizasyona yetişmeniz gerekebiliyor. İş yetişecek stresi de cabası. Buna karşılık başkalarının onca para verip izlediği grupları (maalesef bazen de düğünleri) izleme şansınız oluyor. (5 yıldızlı otellerde açık büfeye çok bulaşmayın. 70 kilo girip 110 kilo çıkmanız işten bile değil. Yapanlar var. Hoş görülmüyor. İnsan gibi yiyin.) Hatta ben bu işten zevk alıyorum derseniz alaylı olarak nispeten küçük ölçekli işlerde çalışmak üzere tonmaister ya da lightmaister olarak yetiştirilme şansınız bile olabilir.

İzmir'de Ekinses, SVL, Batıses, Farfisfon gibi bir sürü farklı firma var. Çekinmeyin gidin. Ramazan ayında pek bir şey olmadığı için rahatlıkla derdinizi anlatacak birilerini bulabilirsiniz.

abidin3714

Forum Demirbaşı
Tepki
1.618
İsim
zeynel abidin ö
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@GagarinlerinYuri

GagarinlerinYuri

Aktif Üye
Tepki
217
İsim
Murat Esen
Bisiklet
Salcano
@abidin3714
Maltepe'den dagitacaklarimi alir dudulluda dagitirdim o rotada hindistandan hallice bir trafik var sonradan ogrendim ki ortalama bir kurye yilda 25 kaza yasiyormus mesela ramazanda da iftardan once bisiklet surmem hakli ve ölü olmamak için elimden geleni yapiyorum hayatta kalin kuryelik yapmayin

Declu

Üye
Tepki
6
İsim
Fatih KAYA
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yıl 2021 oldu bu yaz sizce iş bulunur mu bir bisikletçi ya da bir berberde bir. Mosso alalım diyorum :D yola geçme vakti geldi sanırım.(Ankara)

Son düzenleme:

selim82

Forum Bağımlısı
Tepki
2.423
İsim
selim
2021 oldu yıl bu sene yaz sizce iş bulunur mu bir bisikletçi ya da berberde bir mosso alalım diyorum :D yola geçme vakti geldi (Ankara)
Yıl oldu 2021 . Bu yaz bir bisikletçi yada berberde iş bulabilir miyim. Yazmak istedin herhalde. Kısmet diyelim.
Paragrafın akışının bozulduğu , artık bir mosso alarak yol bisikletine geçme zamanım geldi demek istemişsin . Bencede artık geçebilirsin😀

necmeddin

Acemi Balıkçı
Tepki
12.809
İsim
necmeddin
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Yıl oldu 2021 . Bu yaz bir bisikletçi yada berberde iş bulabilir miyim. Yazmak istedin herhalde. Kısmet diyelim.
Paragrafın akışının bozulduğu , artık bir mosso alarak yol bisikletine geçme zamanım geldi demek istemişsin . Bencede artık geçebilirsin😀
Şöyle akıl verecek bir ağabeyim olsaydı, 30 yıl önce yol bisikletine geçerdim. Benim ağabeyler bağırdıkça vurdum kendimi dağa taşa. :koptum: MTB fanı olduk iyimi.:)

selim82

Forum Bağımlısı
Tepki
2.423
İsim
selim
@necmeddin Sen tayt olayından dolayı yolcu değilsin abi. Tayt seni ve bıyıkları bozar. :komik: :komik:
@selim82 Yazar burada ne anlatmak istemişi çok güzel açıklamışsınız.
Genelde telefondan yazıyorum.o yüzden bende çoğu zaman düşük cümleler ve imla hataları yapıyorum.
Benden kötüsünü görünce içim rahatladı 😀

• Beğen
Tepkiler: Taha_

asmuzz

Üye
Tepki
1
İsim
samet
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
20 yaşındayım hocam geçen kasım ayından beri iş arıyorum ama yok ah bi bulsam sizede tavsiye ederim :D

• Beğen
Tepkiler: seko35.50

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Öğrenci için çalışılacak en iyi yer sadece yazın değil okul zamanı bile Decathlon'dur tartışmasız.
Part-time'da aşırı esnek bir çalışma düzeni var. Kendi programını kendin yazıyorsun ne zaman istersen o zaman çalışıyorsun haftanın 1 günü de çalışabilirsin, 5 günü de çalışabilirsin çalıştığın saat kadar maaş + ticket alırsın, 1 sene çalışmış biri olarak tavsiye derim öğrenciyi her türlü döndürür.

Declu

Üye
Tepki
6
İsim
Fatih KAYA
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
:D devrik yazdım kusura bakmayın heyecan ile yazınca öyle oldu.
Öğrenci için çalışılacak en iyi yer sadece yazın değil okul zamanı bile Decathlon'dur tartışmasız.
Part-time'da aşırı esnek bir çalışma düzeni var. Kendi programını kendin yazıyorsun ne zaman istersen o zaman çalışıyorsun haftanın 1 günü de çalışabilirsin, 5 günü de çalışabilirsin çalıştığın saat kadar maaş + ticket alırsın, 1 sene çalışmış biri olarak tavsiye derim öğrenciyi her türlü döndürür.
Yaş sınırı yok mu Dechatlonda çalışabilmek için.

Taha_

Üye
Tepki
166
İsim
Taha
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Decathlon mu?
Hani şu 18 yaş altını içeri almayan mağaza zinciri mi?

Taha_

Üye
Tepki
166
İsim
Taha
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Şımarık ve mağazayı oyun parkı sanan 18 yaş altını diyorsanız doğru. :)
Tartışmanın tamamını okumak isteyenleri şuraya alalım :D
(link)
Sadece hatırlatmak istedim uzatmayacağım. Bence geçerli bir sebep değil, o kadar.