Öğrenci için yazın çalışılacak işler

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
@Sadettin Z. benim ileride tıp okumak gibi bir hedefim var biyolojiyi matematiği severek yapıyorum belki sayısal zekam çok iyi değil ama severek yaptığım dersler olduğu için çalışmayla açığı kapatabiliyorum.kafayı derse gömüp saatlerce çalışmaya müsait birisi değilim bundan dolayı tıp biraz zor olabilir sonuçta biyoloji ezber gerektiren bir ders kimyada öyle.ayrıca ingilizcemde oldukça iyi bir tek konuşma dilinde sıkıntılarım var.yani tıp olmazsa tercümanlık vs okurum diye düşünüyorum.gelecek için bunları düşünürken yazın ilerisi için katkı sağlayacak meslek hatay şartlarında biraz zor.ama yinede herhangi bir işte çalışmam ilerideki mesleğime direk katkısı olmasada dolaylı olarak çok faydası olacağını düşünüyorum.yani söylediklerinize tamamen katılmakla beraber iskenderun gibi bir yerde elden geldiği kadarıyla uygulamaya çalışacağım.

Scudo

Melih Muratoğlu

Daimi Üye
Tepki
175
Bisiklet
Kron
Kardeşim yaşıtız seninle tebrik ederim,ben çalışmadım fakat belki bilirsin parasız yatılılık bursları var.3 ayda bir aldığım 450 lira,onu biriktirdim.Soruna gelecek olursak komiklik iyi seçenek,bahşişi de olur fakat Suriyeliler dezavantaj senin için :( Burger MC gibi yerler için 16 yas siniri var.Arkadaşlarım çalıştı kapitalizmi yüreğimde hissettim diyorlardı :D Kuyumculara gir bak,gözüne girersen adamın iyi paralar kazanirsin.Yine bir diğer arkadaşım haftalık 200 lira alıyor sadece hoşgeldiniz diyerek :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
Aslında şu an için güzel alternatiflerden biri de araba yıkama ve yağlama servisinde çalışmak. Günlük aldığın bahşişlerle bile aylık güzel para çıkartırsın. Aklıma bu geldi de söyleyeyim dedim. :) Ayrıca tebrik ediyorum.

MustafaNR

Daimi Üye
Tepki
78
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Herkesten Farklı Biraz,Programlama öğrenebilirsin telefonlara oyun vb uygulama yazmaya kadar gelirsen çok güzel paralar kazanabilirsin,bunu ek olarak yapmanı tavsiye ederim.Sanayi işleri ağır gelmezse onlarda çalışmanı da tavsiye ederim bilgin olur ilerisi için hemde.

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.080
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Burger King mc donalds gibi yerlerde de cok eleman ihtiyaci oluyor. Yas icin 16 alt sinir sanirim, dogum gunun kurtarirsa basvur bu gibi yerlere. Asgari ucretten calisirsin, sigortan da baslamis olur. Nispeten mesai saatlerinde belli olur. Ben universiteye gitmeden once calismistim, yaptigim diger islere gore en kolayiydi

Eren D.

Daimi Üye
Tepki
153
İsim
Eren Demirbaş
Bisiklet
b'Twin
Sanayiyi yazmayı unutmuşum. Ben de sanayide oto serviste başladım çalışmaya, ilerisi için ciddi tecrübe oluyor. Ama ne kadar alırsın birşey diyemem, ben babamın bir tanıdığının yanında çalıştığım için haftalık 50 veriyordu :D Yağı kiri seviyorsan sanayiye bakabilirsin, biriktirdiğin paranın çok da önemi yok, ailen bu azmini gördükten sonra zaten üstünü tamamlayacaktır. Önemli olan yaptığın işi işkence çekiyormuş gibi değil zevkle yapabilmen. Bütün tatilini orada geçireceksin çünkü

Recep G

Aktif Üye
Tepki
65
Bisiklet
Santos
Yazın ver işgaliyeni bi yerde su sat.
Hatta plajlara inip dondurma, meşrubat su vs. soğuk şeyler de satabilirsin.
2. söylediğimde başarılı olursan planladığın parayı 1 haftada toplarsın belkide :)

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
@Şükrü Kılıbık
Kuyumcu nun yanında çalışabilirsin :harika:

hüseyingürgah

Aktif Üye
Tepki
104
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Cyclocross
Bodrum 2 sezondur ölü atalya da gecen sezon ölüydü alanya da calisabilirsin biraz daha hareketli yorucu olur ancak hem eglenirsin hem para kazanirsin ingilizce sart olmasa da ingilizcen varsa guzel tip var

DurgunDeniz

Daimi Üye
Tepki
419
Bu seçeneği de düşünmek zorundayım :) Her ne kadar babam bana almayı istiyorsa da adama 500-700 lirayı kitlemeyi içim almıyor,zaten babam para basalım bir kere alalım yakışır oğluma kafasında.Beni dinlemeyip B'twin yerine Giant,Merida,Bianchi falan alır kesin.Kask ışık vs de cabası :(

O yüzden bu seçeneği mutlaka değerlendireceğim.Bursum var ama katiyen onunla bisiklet almama izin vermezler,kan çıkar.Geriye kalan tek çözüm bu.

Hem belki kaliteli bir bisiklet alacak kadar para biriktirmiş olurum,kim bilir:)

YigitOzturk

Aktif Üye
Tepki
109
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Mosso
(link) Linke tıklayıp 'Bisiklet Kurye' sitesine göz atmanızı tavsiye ederim. Ben Ankara'da olduğum için resmi olarak bir bisiklet kurye olamıyorum. Ancak inşallah bir yemek firmasında bisiklet kurye olarak çalışacağım.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
Saati 3 liraya it gibi calistiriyorlar gelin Ispartaya. 15 metrekare bile etmeyen yerden de 500 600 lira kira aliyor. Ogrenciyseniz kendi isinizi yapin, pazarcilik bile yapabilirsiniz eger cekinmiyorsaniz ancak gidipte su adi heriflerin ucuz işçi sifatina girmeyin. Daha ilkokul terk dangalak herif universite okuyan gencleri azarliyor saati 2 -3 liradan calistirip Deyyus!

DurgunDeniz

Daimi Üye
Tepki
419
@Ahmet Bilge Kaan AKIN

Eee,ne diyorlardıı,hah!"Her şey köprüyü geçene kadar." Sonrası dehşet :D

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot
Merhaba Arkadaşlar;

Şu an hazırlık sınıfında okuyan bir üniversite öğrencisiyim. Final sınavım 22 Mayıs'ta yani yaz tatiline 1 ay bile kalmadı. Sınavdan çıkar çıkmaz Ulak, Scotty veya Glovo şirketlerinden birine bisikletimle hizmet vermek için başvuracağım. Yaz tatilinde olacağım için tam gün çalışacağım. Haftada 1 izin günümün olması iyi olur. Bu firmalarda bisikletle hizmet vermiş olanlardan firmalarındaki çalışma koşullarını, paket başına aldığı parayı konuya yazmasını istiyorum.

Demirayk

Üye
Tepki
7
İsim
mustafa
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
knk ben kayseriliyim sabah 10:00 dan 18:00 'e kadar en işlek yerlerde su sat günlük 60-70 den aşağı alman bir ayda ortalama 1200-1500 alırsın gider kendine sağlam bir bisiklet alırsın mis gibi sürersin...

Cyanide

Daimi Üye
Tepki
404
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Demirayk
Adamsın güzel kardeşim. Bu kadar içten yazılabilirdi.

• Beğen
Tepkiler: Gökay Akçay

dost acı söyler

Aktif Üye
Tepki
111
Ben inşaatlarda amelelik yapıyordum gençliğimde boş kalırsamda hamallık. İnşaat işinde bugünkü para ile 100-150 arası yevmiye vardı hamallık da daha güzel para var ama sürekli iş çıkmıyordu zamanın şartlarında yani 30 sene önce memur maaşından fazla kazanıyordum tavsiye ederim hem kondisyon kazanırsın ?

GagarinlerinYuri

Aktif Üye
Tepki
217
İsim
Murat Esen
Bisiklet
Salcano
2013'de bisikletli kuryelik yapardım iyi dolandırmıştı beni patron ? şimdiyse fındıkta patoza yardım ediyorum bizim fındığın başındayım karadenizde olanlar bence düşünmesin fındık bekçiliği bile 80 lira günlük

• Beğen
Tepkiler: efaruk

abidin3714

Forum Demirbaşı
Tepki
1.617
İsim
zeynel abidin ö
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bisikletle kuryelik nasıl oluyor

Bisiklet sever 93

Pejocu genç :-)
Tepki
514
İsim
Mert
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bana da bir bardan gitar çalmayı bildiğim için akşamları orada çalmamı istediler gecelik 60 TL veriyorlardı oraya gidip Max 2-3 saat gitar çalıp alicaktım parayı ama bağzı sorunlar yüzünden kabul edemedim ama aranızda temel akorları bilip bir kaçta numara bilen arkadaş varsa bence çok yorulmadan iyi para kazanmanın güzel bir yöntemi