Odtü Yarışı... Son Bilgiler...

Erkut Yiğit

Forum Bağımlısı
Tepki
822
Yarış başlangıç: Baraka Spor Salonu (Merkez spor salonunun biraz yukarısında)

90 dakika yarışı: 09:00
Elite Bayanlar: 11:00 veya 12:00
Elite Erkekler: 13:00

Master'lar var birde sanırım ama, saatini hatırlamıyorum. Elite bayanlar da 11 veya 12, onu da tam göremedim. Ama 90 dk ve Elite Erkekler'den eminim. Bilgiler Odtü Spor Merkezleri Müdürlüğünden alınmıştır.

Muhtemel parkur: (link) haritada, ilk ayrımda turuncu, ikinci ayrımda pembe ve ikinci pembenin devamında turuncu yoldan devam edip, bugilerden inip spor salonunda bitiyor. Muhtemelen 3 tur ve toplam parkur uzunluğu 10.5 km.

Scudo

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
@erkuty

Merhaba Erkut'cum

Bu kadar hevesli yarış planları sunduğuna göre mutlaka sende katılıyorsundur.

Senden artık burda iyi bir derece bekliyoruz ona göre. derece almadan sakın karşımıza çıkma .:D
Hadi sana başarılar dilerim. ;)

Sevgi ve selamlarımla.

• Beğen
Tepkiler: Erkut Yiğit

Erkut Yiğit

Forum Bağımlısı
Tepki
822
@Ender Alıcıoğlu
Teşekkür ederim Ender Abi. İlk yarışım. 1/3lük dilime girmek bile derece sayılır benim için. İyi niyetiniz ve bu güzel mesaj için teşekkürler...

is_bike

Üye
Tepki
11
yıldız kategorisi yok mu? veya bunun la ilgili bilginiz var mı?

Uğur Taşdemir

Forum Bağımlısı
Tepki
598
Elit B kategorisi 90 dakika ile birlikte oluyor. Bu arada parkurun 10 km olması normal değil, mutlaka kısaltılacaktır.

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Evet 10km parkur olmaz...

eYa

Forum Bağımlısı
Tepki
781
UCI kurallarında "Kısım 2. Arazi Sürüşü (Cross-Country - XC) Yarışları" bölümünde "Yarış özellikleri" başlığı altında der ki :

"Olimpik Arazi Sürüşü (Cross-Country) yarışları için tur uzunluğu 5 ile 9 kilometre arasında olmalıdır. İdeal şekil yonca yaprağı formudur. Yarış parkurunda her kilometre bitişe kalan mesafeyi belirtecek bir şekilde işaretlenmelidir."

10 km olmaz görünüyor doğal olarak. Ancak 3 tur mantıklı tabi.

Uğur Taşdemir

Forum Bağımlısı
Tepki
598
3 tur 40+ yaş ve 16- yıldız kategori için olabilir ama bayanlar,master 30+ ve elit B için en az 4 tur olur(10 km den değil tabii, ona göre kısaltılır).

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Herzamanki gibi yarış alanında olacağım...

austa1959

Üye
Tepki
30
@Selim Çam

selim selam.polonezköyden sonra ankarada da yarışmayı düşünüyordum ama kocaelinden arkadaş bulamadım gidecek birde hala forumda okuduğuma göre yer problemi varmış.çadır bile kurdurulmuyormuş.o nedenle hala kararsızım.

eYa

Forum Bağımlısı
Tepki
781
Yine gelmeye niyetimiz var ama bu sefer de kaçırıcaz gibi :(

memocy

Forum Bağımlısı
Tepki
714
eğer parkur bu ise; teknik yok denecek kadar az olacak,10 küsür km. ama hızlı bir yarış bizi bekliyor.
Çıkışlar 3-4 bisiklet yanyana çıkabilecek kadar rahat,bolca da single track var.Hızlı gidilen toprak yollarda ara ara kaygan zemin var.
Parkurun %99'u toprak..

latif kavak

Daimi Üye
Tepki
102
@memocy

bende ankaralı bır arakadastan duydum senın dedıgının tam aksıne super teknık yerlerı ve ınıs cıkısları olan bır karkurda olcakmıs ama tam kesın deılmış....(( inşallah duydugum gıbı olur:D ))

yarısa 3 gun kaldı ama halaaa parkurun nerde olcagı belli deil

Erkut Yiğit

Forum Bağımlısı
Tepki
822
@latif kavak
Patika yarışa dahil olsaydı belki haklıydı teknik iniş konusunda. Ama şu görüntü itibariyle teknik anlamda zorlayacak 1-2 kısa çıkıştan başka birşey yok.

Parkur belli, isteyen gidip Odtü Spor Merkezi Müdürlüğünde, Şahin Bey'den öğrenebilir. Ama siyah beyaz olduğundan çok anlaşılmıyor, biz çözemedik...

10 KM olayı: Biz biraz farklı bir parkurdan gittik, biraz dolaştık, ama hep ana parkuru takip ederek gittik. Arkadaşınki tam 10 km, benimki 10.5 km gösterdi. Ama tamamen greyder ile düzeltilmiş olan yoldan gitseydik, sanırım 9'a inerdi bu, ama biz single trek'leri seçtik. Yarışta da single treklerden gidilecek büyük ihtimal.

gascon

Daimi Üye
Tepki
303
Ben bugun aksamustu biraz erken cikip birkac tur atacagim. Yukseklik grafigini de cikartmis olurum. Eger yardimi olacaksa biraz fotograf da cekebilirim. Anladigim kadariyla parkur daha once Mehmet'in gonderdigi Google uydu fotosunda kirmizi cizgiden baslayip (yalincak'i cikip) daha sonra sari ile devam ediyor, Bugilerin basinda kirmiziyla birlesip devam ediyor. Dogru mu acaba?