Nitelikli dolandırıcı

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

Süleyman Çakır

Aktif Üye
Tepki
107
Bisiklet
Corratec
Arkadaşlar merhaba, herkese hayırlı günler dilerim. Bu yazıyı yazıp yazmamak konusunda çok tereddütler geçerdim. Bu tereddütler nedeniyle zaten olayın üzerinden neredeyse 6 ay geçti...

Forum üyelerinden X şahsı, yaklaşık 500 TL paramı gasbetti. Kendisine defalarca mesaj atmama ve durumumun kötü olduğunu, acil paraya ihtiyacım olduğunu belirtmeme rağmen bana cevap yazmaya bile tenezzül etmedi. Üstüne üstelik, "tatik için para biriktiriyorum, sana paranı gönderemem dedi ve bilmem ne adalarına tatile gitti. Tek bir şey söylüyorum: "Beni zor durumda bıraktığı gibi, kendisi de zor durumda kalsın. Çocuğum rızkını gasbettiği kadar, kendi çocuğundan da çıksın!"

Adını burada ifşa etmekten hayâ ediyorum. Zaten bu yazıyı yazmamak için de baya direndim. Ama vicdanımı rahatlatamadım. Merak edenlere özelden bilgi, resim vs. gönderebilirim. Ben kendisini kısa süre önce engelledim. Yazacağı bir cevap varsa buraya yazsın, siz de okuyun. Ama bu kadar bariz ve rezil bir durum için ben şahsen hiçbir cevabı kabul etmeyeceğim. Benim hayat prensibim, "komşusu açken tok yatan bizden değildir" düsturudur. İhtiyacı olan birisi için ben her türlü sıkıntıya katlanarak o kişinin sıkıntısını gidermek için elimden geleni yaparım. Bırakın birisinin parası benim üzerimdeyken tatile falan gitmeyi, bir insan sıkıntıdayken gece gözüme uyku dahi girmez. Neyse, Allahından bulsun!

Scudo

Ali.K

Forum Bağımlısı
Tepki
488
Gerçekten böyle bir durum varsa ve olayı detaylı bir şekilde yazarsanız daha faydalı olur bana kalırsa. Zira, herkes o kişiyi merak edecek ve alışveriş yaparken o kişiden uzak durmak isteyecektir. Geçmiş olsun..

• Beğen
Tepkiler: vebag
S

slcktutar

Misafir
Geçmiş olsun ama yazınızın amacını anlayamadım isim vermeyerek bizleri bu kişiye karşı uyarmamış olmuyormusunuz?

Yağız Gökmen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.854
İsim
Yağız GÖKMEN
Bisiklet
Focus
geçmiş olsun hocam isim verin başkasının canı yanmasın zaten forumda karaliste diye konu var yazmanız sıkıntı olsaydı öyle bir konuyu yönetim açmaz idi

ATALAY16

Forum Bağımlısı
Tepki
1.712
İsim
Fatih Mehmet ATALAY
Bisiklet
Sedona
aynen hocam detaylı bir resim ve konuyu açıklarsanız seviniriz geçmiş olsun bu arada

volkan Öz

Forum Demirbaşı
Tepki
586
Bisiklet
Specialized
Niye açıklamıyorsun.Şerefsizlere prim yaptırıyorsun.Açık açık yaz neler yaşadığını.2 gün sonra başkasına para takacak olursa vicdan azabı duymayacakmısın.
Ayrıca site yönetimininde elinde bu kişiye ait bilgiler mevcut ise onlarıda göreve çağırıyorum.

mtmecax

Üye
Tepki
55
İsim
mt
Dolandirici bu yaziyi okusa, "ben bu adamı 500 tl dolandirdim, adam daha ismimi bile aciklamiyor hehe" demez mi? Neden koruyorsunuz dolandırıcıyı? Benim de bazen 5 10tl hakkimim yendigi oldu ama para ufak diye yazmadim. 500 tl az degil. Bu adami piyasadan silmek icin ismini aciklamaniz gerektigini dusunuyorum.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Para o kadar önemli değilde asıl koyan birilerine güveniyorsun ya o olaydan sonrada diğerlerinede ister istemez o gözle bakıyorsun ya..

Parayı kendilerine Tanrı edenlere lanetler olsun. İnsanları bilerek ve isteyerek üzenler misliyle belasını bulsun.

SAVAŞ

Üye
Tepki
51
Bisiklet
Carraro
isim yok. olay yok.
itham var, beddua var.
oldu mu şimdi bu?

madem bir konu açıyorsun olayı ve ismi iyice anlatacaksın.. mümkünse objektif olacaksın.
hatta o eleman gelecek, bir de kendi yönünden olayı anlatacak.

yoksa hangi düzgün insan "tatil parası biriktiriyorum, senin çocuğunu rızkını tatilde yiyecem" der..

olmamış bir konu.

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.877
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Kanıt varsa parayi verdiginize ve karsiligini alamadiginiza dair adli yola basvurun...
Ayrica para borc mu verilmis yoksa ticari bir anlasma (2. el alisverisi vb.) icin mi yapilmis bahsetmemissiniz!
Bu tip vakalardan dolayi yuzyuze olmadikca, elden al-ver yapilmadikca 2. el alisverisine soguk bakiyorum maalesef :(

• Beğen
Tepkiler: Murat B.

itsaboutyou

Daimi Üye
Tepki
343
İsim
Kerem
Bisiklet
Canyon
En azından soyadını filan saklayarak resimleri ekleyebilirsin.

Süleyman Çakır

Aktif Üye
Tepki
107
Bisiklet
Corratec
kıymetli arkadaşlar, şahsen, 500-600 TL'lik parçaları dahi hiçbir garanti, kapura vs. istemeden karşı tarafa gönderen birisiyim. Ve bu konuda 1 kere dahi sıkıntı yaşamadım. Dolayısıyla derdim para değil... Burada isim ifşa edilmeyecek. Özelden isteyene yazarım!

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Buraya konu açıp beddua etmenizin size hiçbir yararı yok. Şahsın bilgilerini yönetime verin ve gidip savcılığa suç duyurusunda bulunun. Yanlış anlamayın ama ben avukatım ve mesleğim gereği size de şüpheyle bakarım. Elinizdeki deliller nedir? Aranızda nasıl bir alışveriş geçti? Bunları bilmiyoruz bize de açıklamak zorunda değilsiniz. Birine bir suç isnat ediyorsanız bunu kanunların öngördüğü şekilde yapın.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Avukat edem buradaki durum şu....o şahıstan hala bir ihtimal paramı alabilirmiyimdir adını zıkretmemesi...ya kurtarabilirsendir konuyu açma nedeni bence.

@Onur YCL

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Benim gördüğüm kadarıyla @Süleyman Çakır derdini bizimle paylaşmış. İsim zikretmediğine göre birine de suç isnat etmiş sayılmaz. :)

Süleyman Çakır

Aktif Üye
Tepki
107
Bisiklet
Corratec
@BF Okuru
Mesele vicdan rahatlatma meselesi arkadaşım. Para meselesi değil. Unutma, "boynuzsuz koyunun, boynuzlu koyundan hakkını isteyeceği bir gün var!"

Süleyman Çakır

Aktif Üye
Tepki
107
Bisiklet
Corratec
@SAVAŞ

Hayatımda hiç kimseye ithamda bulunmadım. Özelden isteyene her türlü bilgi belge gönderiliyor. Asıl sizinki bir itham!

Anıl Erdoğan

Forum Carbonbaşı
Tepki
1.786
İsim
Anıl ERDOĞAN
Bisiklet
Cube
Bence isim ve konuyu daha iyi açmanız lazımki başkalarının da canları yanmasın...

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.