Niğde

Scudo

Arif Sami

Üye
Tepki
2
Bisiklet
Sedona
Arkadaşlar aranızda Niğde'den olan var mı?
Ya da Niğde'den hiç birini bu forumda gören oldu mu?
Ben Niğde'de tek kaldım.........

B

berkay onaylıı

Misafir
merhaba arkadaşlar
uygulama(staj) yerimi niğde devlet hastahanesinde ayarladım. 7 temmuzda başlıyacağım, ağustosun 20 sine kadar. ama temmuzda orada olurum herhalde hafta sonları sürekli olarak tur yapanlar var ise beraber gezebiliriz.

Arda Oral

Daimi Üye
Tepki
141
Bisiklet
Salcano
Merhaba bende nigdede oturuyorum küçük bir bisiklet grubumuza var iletişime gecelim

Arda Oral

Daimi Üye
Tepki
141
Bisiklet
Salcano
Bende nigdede yasiyorum arkadaşlar mesaj atarsaniz bulusabiliriz

OzgurBB

Üye
Tepki
1
İsim
Özgür
Hepinize selamlar.Niğde Üniversitesinde okuyorum ve kendime bir bisiklet bakınıyorum.Aldığım gibi okula devamlı onunla gideceğim.Bor Toki-Fen Edeb. Fak. arası günlük en az 10 km yapar.Bunun dışında da mümkün olduğunca üstünde olacağım

• Beğen
Tepkiler: Fevzi Orak

İsa Yavaş

Daimi Üye
Tepki
154
Bisiklet
b'Twin
Hoşgeldiniz. Umarım kendinize en uygun bisikleti alırsınız.

OzgurBB

Üye
Tepki
1
İsim
Özgür
Bisikleti aldım arkadaşlar.Kron xc 500,beyaz boyalı.Lumia 1320 telefonum ile takas ettim.Şimdi onu biraz yol için uygun hale getirmeyi düşündüm ve çifti 80 liraya 26x1.50 yol dış lastik,40 liraya geniş pedallar,40 liraya biraz daha geniş bir sele.10 liraya kendinden yapışkanlı yama,20 liraya zincir için yağ,10 lirayada barend,birde 10 liraya arka ayaklık aldım.Bunlarda geldikten sonra binmeye başlayacağım :)

jeffreyzz17

Aktif Üye
Tepki
109
İsim
Jeff
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Bianchi
Hayırlı olsun. :)

turanilhan

Üye
Tepki
65
İsim
Turan
Bisiklet
Kron
Hayırlı olsun, akıllı telefonla takas etmeniz çok güzel olmuş. Böylelikle, telefonların bilgisayarların yarattığı sanallıktan kurtularak bisikletle, doğayla, sporla iç içe olarak gerçekten yaşadığınızı hissedeceksiniz.

• Beğen
Tepkiler: OzgurBB

air28-3

Forum Bağımlısı
Tepki
4.030
İsim
Ersin
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Niğde' ye yol bisikletimle bir kaç sefer geldim.Sizin de yolunuz kayseri ye düşerse mini bir tur yapabiliriz.Saygılar..:harika:

Tepki
84
İsim
Çağlar
Bisiklet
Sedona
@OzgurBB
bisikletin hayırlı olsun kardeşim güle güle kullan. yazları niğdedeyim ben de bir kaç hafta içinde bisiklet alacağım şu an araştırma aşamasındayım. inşallah denk gelirsek beraber bir tur yaparız:)

Tepki
7
Bisiklet
Beldeyama
kardesım mrb. son mesaj 13 mayıs'da gelmıs. hala buralardamısın takılıyo musun saydaya?

eksi27

Üye
Tepki
1
İsim
Hasan Hüseyin Ekşi
Bisiklet
b'Twin
mrb ben niğdede okuyorum aslen gaziantepliyim ve bu ay icersinde niğdeye gelıcem okul acılacagı ıcın ama niğdede malasef bekledıgım bısıklet ortamını goremedım bısıkletımı gelırken getırsem gezıce bılcegım dostlar bulabılırmıyım ?

• Beğen
Tepkiler: çağlar k arslan
Tepki
84
İsim
Çağlar
Bisiklet
Sedona
Merhaba arkadaşlar ben Temmuz ve agustos aylarında Niğde'de aşağı yukarı hergün kısa turlara çıktım. 20-30 km civarı. Kendi memleketim olmasına rağmen bisiklet konusunda çok çok geri bir yer maalesef.bisiklet kullanan insanı seviyorlar ama uzaktan trafikte yokmuşsunuz gibi davranıyorlar. Çünkü bisikleti hala çocukların evlerinin önünde eğlence olarak sürdüğü bir oyuncak olarak görüyorlar. Şehir içinde bor caddesinde bir kaç kez araçlarla sürtüşme yaşamak durumunda kaldım. bor yolunda bor otogarının orada beni görmeyip hatalı sağa dönüş yapıp kaldırıma giren araç tarafından ezilme tehlikesi geçirdim. Polisi aradım kaza oldu gelin bana çarptılar diye bor polisi sen karakola gel dedi şaka gibi di mi ? Karakola gittim Arabanın fotograflarını çekmiştim gösterdim polislerin tanıdığı çıktı küçük yer ya. Bu arada bisiklet sürülür mü sürülür çok dikkatli olmak şartıyla elbette sürülür ,bor yolu üç şeritli kocaman bir yol oldu kemerhisara kadar rahatça gidebilirsiniz o yoldan. Bor çevre yolu zengen yolu bisiklet için müsait yollar. Ben gitmedim ama Kayseri nevşehir taraflarına da gidilebilir sanırım gidilebiliyor o taraflara da yollar müsait ben akşam saatlerinde bi kaç saatlik küçük turlara çıktığim için Kayseri nevşehir taraflarına gitmedim.
Son olarak ben sürdüysem Niğde'de bisikleti herkes sürebilir. Son olarak akşam iş çıkış saatlerinde bankalar caddesi bor caddesi terminal caddesi üzerinde bisiklet ile Trafiğe kesinlikle girmeyin gerekirse inip Kaldırımda elinizle götürün bisikleti daha hızlı gidersiniz gideceğiniz yere çünkü şehir içinde yayaların karşıya geçtiği geçitler çok saçma her an önünüze yaya çıkabiliyor bi de o geçitlerde dikkatli olmak lazım. Bi de akşam trafiği eklenince içinden çıkılmaz bir hal alıyor.

Tepki
7
Bisiklet
Beldeyama
arkadaslar ben spor amaclı belderia marka bisikelt aldım. sizikiler kdar iyi bi bisikletim yok sanırım.. zaman buldukca cıkıp gezmeye calsııyorum.gümüşlerde bahcemiz var 8 km gidiyorum ara sıra. donusu rampa oldugu ıcın kolay donuluyo.. dunde vali konagındaki taşlı yoldan tırmandım, sonra da arka yoldan kayabası mahallesıne tam gaz saldım bısıketi.. sizler kadar uzun yollara gidecek bisikletim yok ama kısa yollara arkadasınız olabilirim. mesela barajlara vs gidebiliriz :)

@çağlar aslan
kardesım ben en fazla 10 km gidiyorum :) eger yol duz ise biraz da akıntı varsa sorun degıl ama rampalar da sıkıntı tırmanması zorluyor seni. senin gibi takısma hiç yasamadım. genellıkle ters yoldan giderim ben, karsıdan gelen arabaları gorurum. fertege kadar giderim ordan hastaneye gıden yoldan tırmanır sonra rampadan bırakırım kendımı.. iş cıkısında da sorun yasamadım.. yayalar zaten korkuyo senden bıraz hızlı gıdınce :)

@eksi27 gel gel muhakkak bulursun olmadı tek tabanca gezersin :)

• Beğen
Tepkiler: çağlar k arslan
Tepki
84
İsim
Çağlar
Bisiklet
Sedona
@aqladikca06 kardeşim bisikletin hayırlı olsun bisiklet inan bu işin küçük bir kısmını oluşturuyor senin içindeki spor Aşkı, keşfetme Aşkı önemli olan. Yeter ki o isteğini kaybetme zamanla daha iyi bisikletin de olur inşallah. Niğde'ye bisikleti sevdirme konusunda yapmış oldugun katkıların için teşekkürler ayrıca :)