Niğde

OzgurBB

Üye
Başlık
2
Tepki
1
İsim
Özgür
Bisikleti aldım arkadaşlar.Kron xc 500,beyaz boyalı.Lumia 1320 telefonum ile takas ettim.Şimdi onu biraz yol için uygun hale getirmeyi düşündüm ve çifti 80 liraya 26x1.50 yol dış lastik,40 liraya geniş pedallar,40 liraya biraz daha geniş bir sele.10 liraya kendinden yapışkanlı yama,20 liraya zincir için yağ,10 lirayada barend,birde 10 liraya arka ayaklık aldım.Bunlarda geldikten sonra binmeye başlayacağım :)

endersemiz

Aktif Üye
Başlık
5
Tepki
120
İsim
Ender Semiz
Bisiklet
b'Twin
Hayırlı olsun. :)

turanilhan

Aktif Üye
Başlık
17
Tepki
92
İsim
Turan
Bisiklet
Kron
Hayırlı olsun, akıllı telefonla takas etmeniz çok güzel olmuş. Böylelikle, telefonların bilgisayarların yarattığı sanallıktan kurtularak bisikletle, doğayla, sporla iç içe olarak gerçekten yaşadığınızı hissedeceksiniz.

Tepkiler: OzgurBB

air28-3

Forum Bağımlısı
Başlık
2
Tepki
4.620
İsim
Ersin
Bisiklet
Geotech
Niğde' ye yol bisikletimle bir kaç sefer geldim.Sizin de yolunuz kayseri ye düşerse mini bir tur yapabiliriz.Saygılar..:harika:

Başlık
8
Tepki
86
İsim
Çağlar
Bisiklet
Sedona
Bisikleti aldım arkadaşlar.Kron xc 500,beyaz boyalı.Lumia 1320 telefonum ile takas ettim.Şimdi onu biraz yol için uygun hale getirmeyi düşündüm ve çifti 80 liraya 26x1.50 yol dış lastik,40 liraya geniş pedallar,40 liraya biraz daha geniş bir sele.10 liraya kendinden yapışkanlı yama,20 liraya zincir için yağ,10 lirayada barend,birde 10 liraya arka ayaklık aldım.Bunlarda geldikten sonra binmeye başlayacağım :)
bisikletin hayırlı olsun kardeşim güle güle kullan. yazları niğdedeyim ben de bir kaç hafta içinde bisiklet alacağım şu an araştırma aşamasındayım. inşallah denk gelirsek beraber bir tur yaparız:)

Başlık
4
Tepki
7
Bisiklet
Beldeyama
kardesım mrb. son mesaj 13 mayıs'da gelmıs. hala buralardamısın takılıyo musun saydaya?

Arda Oral

Daimi Üye
Başlık
18
Tepki
181
Bisiklet
Salcano
Merhaba hâlâ Niğde de misiniz

eksi27

Üye
Başlık
0
Tepki
1
İsim
Hasan Hüseyin Ekşi
Bisiklet
b'Twin
mrb ben niğdede okuyorum aslen gaziantepliyim ve bu ay icersinde niğdeye gelıcem okul acılacagı ıcın ama niğdede malasef bekledıgım bısıklet ortamını goremedım bısıkletımı gelırken getırsem gezıce bılcegım dostlar bulabılırmıyım ?

Tepkiler: çağlar k arslan
Başlık
8
Tepki
86
İsim
Çağlar
Bisiklet
Sedona
Merhaba arkadaşlar ben Temmuz ve agustos aylarında Niğde'de aşağı yukarı hergün kısa turlara çıktım. 20-30 km civarı. Kendi memleketim olmasına rağmen bisiklet konusunda çok çok geri bir yer maalesef.bisiklet kullanan insanı seviyorlar ama uzaktan trafikte yokmuşsunuz gibi davranıyorlar. Çünkü bisikleti hala çocukların evlerinin önünde eğlence olarak sürdüğü bir oyuncak olarak görüyorlar. Şehir içinde bor caddesinde bir kaç kez araçlarla sürtüşme yaşamak durumunda kaldım. bor yolunda bor otogarının orada beni görmeyip hatalı sağa dönüş yapıp kaldırıma giren araç tarafından ezilme tehlikesi geçirdim. Polisi aradım kaza oldu gelin bana çarptılar diye bor polisi sen karakola gel dedi şaka gibi di mi ? Karakola gittim Arabanın fotograflarını çekmiştim gösterdim polislerin tanıdığı çıktı küçük yer ya. Bu arada bisiklet sürülür mü sürülür çok dikkatli olmak şartıyla elbette sürülür ,bor yolu üç şeritli kocaman bir yol oldu kemerhisara kadar rahatça gidebilirsiniz o yoldan. Bor çevre yolu zengen yolu bisiklet için müsait yollar. Ben gitmedim ama Kayseri nevşehir taraflarına da gidilebilir sanırım gidilebiliyor o taraflara da yollar müsait ben akşam saatlerinde bi kaç saatlik küçük turlara çıktığim için Kayseri nevşehir taraflarına gitmedim.
Son olarak ben sürdüysem Niğde'de bisikleti herkes sürebilir. Son olarak akşam iş çıkış saatlerinde bankalar caddesi bor caddesi terminal caddesi üzerinde bisiklet ile Trafiğe kesinlikle girmeyin gerekirse inip Kaldırımda elinizle götürün bisikleti daha hızlı gidersiniz gideceğiniz yere çünkü şehir içinde yayaların karşıya geçtiği geçitler çok saçma her an önünüze yaya çıkabiliyor bi de o geçitlerde dikkatli olmak lazım. Bi de akşam trafiği eklenince içinden çıkılmaz bir hal alıyor.

Başlık
4
Tepki
7
Bisiklet
Beldeyama
arkadaslar ben spor amaclı belderia marka bisikelt aldım. sizikiler kdar iyi bi bisikletim yok sanırım.. zaman buldukca cıkıp gezmeye calsııyorum.gümüşlerde bahcemiz var 8 km gidiyorum ara sıra. donusu rampa oldugu ıcın kolay donuluyo.. dunde vali konagındaki taşlı yoldan tırmandım, sonra da arka yoldan kayabası mahallesıne tam gaz saldım bısıketi.. sizler kadar uzun yollara gidecek bisikletim yok ama kısa yollara arkadasınız olabilirim. mesela barajlara vs gidebiliriz :)

Merhaba arkadaşlar ben Temmuz ve agustos aylarında Niğde'de aşağı yukarı hergün kısa turlara çıktım. 20-30 km civarı. Kendi memleketim olmasına rağmen bisiklet konusunda çok çok geri bir yer maalesef.bisiklet kullanan insanı seviyorlar ama uzaktan trafikte yokmuşsunuz gibi davranıyorlar. Çünkü bisikleti hala çocukların evlerinin önünde eğlence olarak sürdüğü bir oyuncak olarak görüyorlar. Şehir içinde bor caddesinde bir kaç kez araçlarla sürtüşme yaşamak durumunda kaldım. bor yolunda bor otogarının orada beni görmeyip hatalı sağa dönüş yapıp kaldırıma giren araç tarafından ezilme tehlikesi geçirdim. Polisi aradım kaza oldu gelin bana çarptılar diye bor polisi sen karakola gel dedi şaka gibi di mi ? Karakola gittim Arabanın fotograflarını çekmiştim gösterdim polislerin tanıdığı çıktı küçük yer ya. Bu arada bisiklet sürülür mü sürülür çok dikkatli olmak şartıyla elbette sürülür ,bor yolu üç şeritli kocaman bir yol oldu kemerhisara kadar rahatça gidebilirsiniz o yoldan. Bor çevre yolu zengen yolu bisiklet için müsait yollar. Ben gitmedim ama Kayseri nevşehir taraflarına da gidilebilir sanırım gidilebiliyor o taraflara da yollar müsait ben akşam saatlerinde bi kaç saatlik küçük turlara çıktığim için Kayseri nevşehir taraflarına gitmedim.
Son olarak ben sürdüysem Niğde'de bisikleti herkes sürebilir. Son olarak akşam iş çıkış saatlerinde bankalar caddesi bor caddesi terminal caddesi üzerinde bisiklet ile Trafiğe kesinlikle girmeyin gerekirse inip Kaldırımda elinizle götürün bisikleti daha hızlı gidersiniz gideceğiniz yere çünkü şehir içinde yayaların karşıya geçtiği geçitler çok saçma her an önünüze yaya çıkabiliyor bi de o geçitlerde dikkatli olmak lazım. Bi de akşam trafiği eklenince içinden çıkılmaz bir hal alıyor.
kardesım ben en fazla 10 km gidiyorum :) eger yol duz ise biraz da akıntı varsa sorun degıl ama rampalar da sıkıntı tırmanması zorluyor seni. senin gibi takısma hiç yasamadım. genellıkle ters yoldan giderim ben, karsıdan gelen arabaları gorurum. fertege kadar giderim ordan hastaneye gıden yoldan tırmanır sonra rampadan bırakırım kendımı.. iş cıkısında da sorun yasamadım.. yayalar zaten korkuyo senden bıraz hızlı gıdınce :)

@eksi27 gel gel muhakkak bulursun olmadı tek tabanca gezersin :)

Tepkiler: çağlar k arslan
Başlık
8
Tepki
86
İsim
Çağlar
Bisiklet
Sedona
@aqladikca06 kardeşim bisikletin hayırlı olsun bisiklet inan bu işin küçük bir kısmını oluşturuyor senin içindeki spor Aşkı, keşfetme Aşkı önemli olan. Yeter ki o isteğini kaybetme zamanla daha iyi bisikletin de olur inşallah. Niğde'ye bisikleti sevdirme konusunda yapmış oldugun katkıların için teşekkürler ayrıca :)

Başlık
4
Tepki
7
Bisiklet
Beldeyama
@çağlar aslan tesekkur ederım.. aslında biraz daha kesenin agzını acıp 600 700 e de alırdım ama askerlık, iş basvurusu derken sabit bi yerim yok gibi su an.. gecici aldım gibi bisey sayılır :) gecen gun bi adam bisikleti nerden aldın diye sordu yolda :) cogu kısı bisiklet selesini kaca taktırdın diye soruyo :)

Tamer50

Üye
Başlık
1
Tepki
32
İsim
Tamer
Bisiklet
Salcano
Konu açamadığım için buraya yazıyorum. Foruma ziyaretçi olarak girerek edindiğim bilgilerle kendime salcano xrs 030 tiagra modelini aldım. Hepinize teşekkür ederim. Adım Tamer ALTUNER Niğde Çiftlik ilçesinde görev yapmakta olan bir beden eğitimi öğretmeniyim, Nevşehirliyim hafta sonları memlekete arabamla gidiş geliş yapıyordum, artık fırsat buldukça bisikletimle gideceğim.

air28-3

Forum Bağımlısı
Başlık
2
Tepki
4.620
İsim
Ersin
Bisiklet
Geotech
Tamer50 Bey niğde bisiklet takımında kardeşim var sizi onunla tanıştırmak isterim.Onda da şu an xrs 030 var, kendisi de niğdede besyo okuyor

Tamer50

Üye
Başlık
1
Tepki
32
İsim
Tamer
Bisiklet
Salcano
@air28-3 Tanışmak isterim Niğde BESYO mezunuyum bende.

Başlık
0
Tepki
1
İsim
Selami Buğra DEMİREL
Bisiklet
Bisan
Merhaba ben bisiklete yeni başladım düzenli profesyonel bir antrenmanım henüz yok. Niğde Bor'da yaşıyorum. Niğde'de bisiklet grubu yada etkinliğine rastlamadım bu forumu görünce de sormak istedim. Niğde'de faaliyette olanlar var mı acaba? Belki hemen katılamam ama en azından tanışmış oluruz. Saygılarımla.

Tepkiler: caesar

caesar

Forum Bağımlısı
Başlık
14
Tepki
776
İsim
caesar
Bisiklet
Salcano
Bende Niğde deyim ancak bir hayli uzak bir ilçesinde:) Merkezde olsam bir organizasyon yapabilirdik.

süleymank

Üye
Başlık
0
Tepki
3
İsim
Süleyman
Bisiklet
Lapierre
Merhabalar, bende Niğde'deyim (merkez). işe hergün bisikletle gelip gidiyorum. Aynı işyerinde bir arkadaşımda hergün gidip geliyor. Müsait olunca haftasonları çevre ilçelere gidip geliyoruz. Geçen sene Çamardı ve Çiftehan turlarımız oldu. Bu senede günlük tur planlarımız var katılmak isteyenlerle tanışıp plan yapabiliriz.

Başlık
0
Tepki
1
İsim
Mustafa Memiş
Bisiklet
Salcano
Selam dostlar. Bende foruma Niğde'den yazıyorum. Dün itibariyle ilk bisikletim olan Salcano Hector aldım, niye aldım bilmiyorum içim de bir ses bisiklete bin dedi ve uygun fiyatı da görünce alasım geldi aldım. :D Yaş:26 Merkezdeyim.

Tepkiler: caesar

süleymank

Üye
Başlık
0
Tepki
3
İsim
Süleyman
Bisiklet
Lapierre
Selam dostlar. Bende foruma Niğde'den yazıyorum. Dün itibariyle ilk bisikletim olan Salcano Hector aldım, niye aldım bilmiyorum içim de bir ses bisiklete bin dedi ve uygun fiyatı da görünce alasım geldi aldım. :D Yaş:26 Merkezdeyim.
Hayırlı olsun.

Yukarı Alt