Nevşehir

Scudo

Celalettin aktaş

Daimi Üye
Tepki
19
Bisiklet
Sedona
merhaba arkadaşlar, ben celalettin. Aslen Ankaralıyım ancak şuan iş nedeniyle Nevşehirde bulunuyorum. Sedona 650b bisiklet kullanıyorum. Herkese keyifli ve huzurlu günler diliyorum.

Oğuz han T

Daimi Üye
Tepki
179
Bisiklet
Carraro
Merhaba Celalettin bey Bende Oğuz Han Aslen Nevşehirliyim nörüyonuzz :) Nevşehir de . Havalar sular nasıl heralde yağmur yağıyormuş duydum çok sevindim malum çok kurak oralar bilirsiniz.

Celalettin aktaş

Daimi Üye
Tepki
19
Bisiklet
Sedona
Oğuzhan bey merhaba, evet son 10 gündür aralıklarla atıştırıyor rahmet:) geceleri yağıyor, gündüz yine yok. ben burada özel bir firmada inşaat mühendisiyim. TOKİ konutları yapıyoruz. Yağmur aslında işime gelmiyor, ama kuraklık çok daha kötü:)

Oğuz han T

Daimi Üye
Tepki
179
Bisiklet
Carraro
@celalettin aktas

Maşallah Toki Bayağı modernize etmiş güzelleştirmiş merkezi hayran kaldım şahsen. Kolay gelsin hayırlı işler.

Celalettin aktaş

Daimi Üye
Tepki
19
Bisiklet
Sedona
Çok teşekkürler :)

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Emin Töre

Üye
Tepki
15
Bisiklet
Scott
Merhaba Celalettin Bey, forumda ki yazınızı yeni gördüm. Ankara' da yaşıyorum. Ürgüp merkez olacak şekilde Zelve, Avanos ve Göreme civarında 40+ yaş amatör bisiklet binicilerine uygun(bisikletçi demeyim, biz sadece eğlence için bisiklet kullanıyoruz) ağırlıklı olarak asfalt dışı rota önerilerinizi öğrenmek isteriz. Mapmytracks vb. Rota paylaşım programları çok faydalı oluyor. Sizin de bu konuda ki deneyimlerinizi ve kullandığımız rotaları görmekten mutlu oluruz. Saygılarımla.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Celalettin aktaş

Daimi Üye
Tepki
19
Bisiklet
Sedona
@EMİN TÖRE

Emin bey merhaba. Yaklaşık 1 senedir buradayım, asfalt dışı kayda değer bir rota bilmiyorum. Genelde akşamları kullanıyorum. Hafta sonları vaktim olmuyor. Onda da ürgüp yokuna doğru gidip 9 km sonra Derinkuyu ayrımından geri dönüp içeri patika yoldan tekrar şehre dönüyorum. yaklaşık 20 km lik bir tur oluyor. Ortalama %8-11 eğimli çıkış var. Bir sırt çantası bakıyorum onu alır almaz, Nevşehir uçhisar ürgüp avanos ve tekrar Nevşehir şeklinde tur yapacağım. Eğer bizi yormaz tırmanmayı da severiz derseniz, ürgüp otelle bölgesinden kayseri yolu var, orada tepeye kadar tırmanıp, erciyes ve Yeşilhisar- kuş gölü manzarısını seyredip tekrar ürgüpede dönebilirsiniz. Trafik neredeyse hiç yok denecek kadar ve kıvrıla kıvrıla giden yollar var.

Emin Töre

Üye
Tepki
15
Bisiklet
Scott
@celalettin aktas

Celalettin Bey, cevabınız için çok teşekkür ederim. İnternette, Kapadokya Bölgesinde bisiklet binebileceğimiz yerler var mı diye kabaca bakarken. "Kapadokya Dağ Bisikleti Festivali" yapıldığına dair yazılar ve resimler görünce aklımıza düştü oralara gitmek. Forumda da hazır sizi bulmuşken danışalım diye düşündük. Vaktiniz olurda gittiğiniz rotaları bizimle de paylaşırsanız çok memnun oluruz. Sağlık günler dilerim. Saygılarımla.

Celalettin aktaş

Daimi Üye
Tepki
19
Bisiklet
Sedona
Emin bey evet salcano sponsorluğunda genelde temmuz ayında yapılıyor, bu zamana kadar 4 defa yapılmış bu senede kesin gözüyle bakılmakta. Ancak çok yorucu bir tur diye biliyorum. Dediğim gibi öyle uzun uzadıya bir tur yapmadım. Ancak bir iki planım var, yapabilirsem size kesinlikle bilgi vereceğim.

Emin Töre

Üye
Tepki
15
Bisiklet
Scott
@celalettin aktas

Celalettin Bey,
tekrar merhaba. Zaten biz +45 yaş, bisiklete kısa mesafeler binen kişileriz. Ürgüpte yapılan yarışmaları görünce aklımıza geldi. "Biz de gidip 5-10 km binelim oralarda" diye. Yoksa yarışmacıların hızında, uzunluğunda ve zor parkurlarda binmek ne haddimize. Gelişmeleri sizden öğrenmeye devam edeceğiz. Saygılarımla.

fatihözüdoğru

Daimi Üye
Tepki
197
İsim
Fatih Özüdoğru
Bisiklet
Bianchi
Selamınaleyküm, Nevşehirde yaşıyorum. Memurum Bu sene aynı kurumda çalışan bir arkadaşımla kron xc 250 bisiklet aldık benim bisiklet turkuaz siyah arkaşınki sarı siyah . Yaklaşık 3 aydır kullanıyoruz en son üçhisara gidip geldik. Herkese iyi forumlar

M.A.Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
508
Bisiklet
Diğer
Aleykum Esselam, hoşgeldiniz. Hayırlı olsun. Hayırlı kazasız sağlıklı sürüşler dilerim.

Tepki
18
Bisiklet
Felt
vardı ama gidiyorum konyada görüşürüz :)

fatihözüdoğru

Daimi Üye
Tepki
197
İsim
Fatih Özüdoğru
Bisiklet
Bianchi
Var Nevşehirde yaşıyorum.

Avanosta çalışır Nevşehirde yaşarım. Genç Hizm. ve Sp. İlçe Müd. Avanos Memurum. Yolunuz Düşerse beklerim Avanos Atatürk Spor Salonuna

Emrah Demirci

Forum Bağımlısı
Tepki
482
Bisiklet
Scott
Bende varim yazlari günlük ürgüp nevsehir ise gidiş gelis