Ne demek üşüyorum

Çağdaş78

Forum Bağımlısı
Tepki
4.573
İsim
Çağdaş
Erzurum ile istanbul u karşılaştırmak ne derece doğru olur? Havadaki nem belli bir sıcaklık aralığının üzerinde yada altında olduğunda daha da bezdirici soğuk yada sıcak hissedilmesine neden oluyor.

Scudo

mmehmedd

Aktif Üye
Tepki
211
İsim
mehmed çelebi
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Çağdaş78
Doğrudur kardeş elbette ki nem adamın iflahini keser. Ama buradaki kuru soğuk o sebepten iki veya üç katlı giyinmek şart. Ama bir Ardahan memelekti varki orada hem soğuk hemde nem var. Ölmek için birebirdir. Erzurum onun yanında mevsimlik kalır

Discovery II Mini cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Çağdaş78

turac000

Daimi Üye
Tepki
144
Ne balaklava ne de buff ile rahat edebildim. Balaklava teri dışarı atamıyor, buff ise üşütüyor. Ayrıca ikisinde de yuksek performansta nefes almak zor :/ Öneriniz nedir =?

• Beğen
Tepkiler: yusufgs36

dodurgalı_06

Forum Bağımlısı
Tepki
1.171
İsim
Mustafa Erdoğan
Bisiklet
Kron
Yav bu Ankara ayazı karşıdan esen rüzgarla birleşince cidden adamı donduruyor. Yani hem üşüyorsunuz, hem hareket edemiyorsunuz anlamında donduruyor ekipmansız çıktıysanız. Bugün hafif de nem vardı, en yüksek 2 dereceyi gördüm Çankaya'da. Bi çıkayım dedim bisikletle, fatura yatırmaya gittim ptt'ye. Kısa mesafe diye almadım buff, maske falan. Almadığıma pişman oldum. Öyle bi rüzgar vardı ki normalde 60 kmh'dan aşağı düşmediğim yokuştan aşağı inerken pedala yüklenerek 20 kmh'a zor tutundum. Ve o an yüzünüzde hissettiğiniz (yani on saniye sonra hissedemeyeceğiniz) soğuğu düşünmeye çalışın... Bir de bu soğukta o yokuşu tekrar çıkmak zorundasınız. Nefes nefese :eek:. Eve geldim ki 2-3 dk bazı kelimeleri telafuz etmekte zorlandım, zaten nefes borunuzun ve ciğerlerinizin içten bir yanma ile yerlerini öğrenmenizi saymıyorum bile. Neyse yani 3 saat kendime gelemedim.

Anlayacağınız şudur ki, siz siz olun uygun ekipmanlarla yola çıkın. Sonra Allah korusun yüz felci falan tehlikeli şeyler cidden. Benim böyle anlattığıma bakmayın yani büyük tehlike geçirdim sonradan farkettim. Pazardan aldığınız takımı 50 tl'ye gelen ekipmana gücünüz yetiyorsa onu alın. Hiç yoktan iyidir. Soğuk bu valla şakaya gelmez. Bu arada ayakları alüminyum folyoya sarma fikri iyiymiş yukarda bi mesajda gördüm de.

Hepinize sıcak sıcak sürüşler olsun, yolunuzda buzlanma olmasın, tekerinize taş değmesin.

Eren Sarp

Aktif Üye
Tepki
314
İsim
Eren
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhabalar sorum konu ile alakalı olduğu için buraya sormak istedim :)

15 tatil dolayısı ile tavuk çiftliğimize geldik ve yarın doğum günüm. Kendimce bir şeyler hazırlamak istiyorum bu bakımdan bir kaç malzeme almam gerek fakat en yakınımızda ki yer 30 km uzaktaki ilçe ve ailem 2 gündür gidelim diyor fakat unutuyor bende bisikletim ve ekipmanım olduğu için kendim gitme kararı aldım. Hava 3 derece fakat rüzgardan dolayı 0'ın altında hissettiriyor base layer, kısa forma takımım ve yağmurluk/rüzgarlık gibi bir şeyim var rüzgardan çarpılmadan, soğuktan donmadan nasıl gidip gelirim ? Rüzgar sağımdan esmekte.

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
7.155
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
@Eren Sarp mahrumiyet bölgesindesin ve ne giyeyim diye soruyorsun :) Neyin varsa giy, üzerine de montunu giy derim. Rüzgara da mümkün olduğunca sırtını dön :harika:

• Beğen
Tepkiler: Eren Sarp

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.989
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Eren Sarp
Öncelikle şimdiden doğum gününüzü kutlarım. İyisinden eldiven, ayakkabıya göre 1 ya da 2 çift çorap ya da çorabın dışına sarılmış alüminyum folyo, baş için boyunluk, bandana, el için eldiven şart.

Vücudun kalanı için varsa en alta termal takım, yoksa atlet tişört ve ceket gerek. Bu kıyafetleri rüzgar geçirmeyen türden seçmek lazım. Son olarak bu kıyafetlerin yedeklerini çantaya atın çünkü terleyip değiştirme ihtiyacı duyacaksınız.

Cem Tunç

@bike33travel
Tepki
381
İsim
Cem Tunç
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Triathlon
Bisiklet sürerken belim açılıyor, e soğukta pek hoş olmuyor tabi, sırta nasıl önlem alınabilir?

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.989
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Cem Tunç
Askılı bisiklet forması+bisiklet içliği. Bisiklet içliklerinin arka kısmı özellikle uzun olur.

• Beğen
Tepkiler: Cem Tunç

Çağdaş78

Forum Bağımlısı
Tepki
4.573
İsim
Çağdaş
@Eren Sarp bazen şartları fazla zorlamamak lazım. 2 teker 4 teker 6 teker de olur. Önce sağlık.

Mura7Mac1t

Üye
Tepki
170
İsim
Murat
Bisiklet
Giant
Lcw den polar boyunluk aldım. Üstten boğumlu bere de oluyor. Genelde boyunluk olarak kullanıyorum çok güzel oluyor. Kısaca bere, boyunluk, eldiven miss gibi oluyor. İçlik olarak da bildiğimiz içlikleri giyebilirsiniz. İçlik yoksa penye pijama da giyilebilir. Ben dün Bursa soğuğunda 16 dakika tur yaptım. Beremi evde unutmuşum montun kapşonunu takınca da etrafı göremedim. Kısa sürdü. Bazen arkadaşlar çanta soruyorlar. Ben katlanır bisiklet kullanıyorum. Foto da gördüğünüz decathlon çantam var. İç çamaşırı, kitap vs ne lazımsa dolduruyorum. İşimi görüyor. Çok para harcamaya gerek yok. Bakın arkadaşlar eğer bir insan bir şeyi seviyorsa ve yapmak istiyorsa yapar. Elinde tepsi ile bisiklet üstünde servis yapan çocuklar görüyorum. Onlara içimden helal olsun, Allah yardımcısı olsun diyorum.
Bu yazdıklarımdan bisiklet üst baş alınmasın, gerek yok gibilerinden anlaşılmasın. Saygılar143316 dosyayı görüntüle 143316 dosyayı görüntüle

Lcw den polar boyunluk aldım. Üstten boğumlu bere de oluyor. Genelde boyunluk olarak kullanıyorum çok güzel oluyor. Kısaca bere, boyunluk, eldiven miss gibi oluyor. İçlik olarak da bildiğimiz içlikleri giyebilirsiniz. İçlik yoksa penye pijama da giyilebilir. Ben dün Bursa soğuğunda 16 dakika tur yaptım. Beremi evde unutmuşum montun kapşonunu takınca da etrafı göremedim. Kısa sürdü. Bazen arkadaşlar çanta soruyorlar. Ben katlanır bisiklet kullanıyorum. Foto da gördüğünüz decathlon çantam var. İç çamaşırı, kitap vs ne lazımsa dolduruyorum. İşimi görüyor. Çok para harcamaya gerek yok. Bakın arkadaşlar eğer bir insan bir şeyi seviyorsa ve yapmak istiyorsa yapar. Elinde tepsi ile bisiklet üstünde servis yapan çocuklar görüyorum. Onlara içimden helal olsun, Allah yardımcısı olsun diyorum.
Bu yazdıklarımdan bisiklet üst baş alınmasın, gerek yok gibilerinden anlaşılmasın. Saygılar20171103_130321.jpg 20171103_130321.jpg 1516864317778690744471.jpg

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.971
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisiklet sporunda kullanılan termal içliklerin temel özelliği nefes alabilir olması ve oluşan teri vücutta tutmayıp bir üstteki katmana aktarabilir olmasıdır.Klasik içlikler nefes alabilir fakat teri uzaklaştıramaz ve üşütür

Demir Atlı Adam

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.215
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mmehmedd
çocukken fren olmayan bisikletlere bindik. arka tekere ayakla fren yaptırırız olur biter :D

• Beğen
Tepkiler: Cem Tunç

ulsbyrm

Aktif Üye
Tepki
142
İsim
ulaş bayram
Bisiklet
Cube
ocak sonunda tur yaptık üç günlük.üşürüz diye düşündük ama bergama çanakkale yolunda üşümek bir yana güneş yanığı olacaktık neredeyse :)

termal de kullanıyoruz ama daha çok kat kat giyinme modelini tercih ediyorum kendi adıma

yusufgs36

Aktif Üye
Tepki
238
İsim
isa
Bisiklet
KTM
@keremkucuk041 hocam hazır tavuk yemeyeli yıllar oldu, bakliyatlardan Allah'a şükür şu ana kadar bir alerji yaşamadım. kesin olarak bildiğim yer fıstığı ve penisilin. bazen de meyveler ve diğer ilaçlar hocam

• Beğen
Tepkiler: keremkucuk041