Narlıdere-Güzelbahçe arasındaki yol planlaması

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
197908

otoban viyadükünü geçtikten sonra taa Güzelbahçe'ye kadar olan bu yolun tam ortadan değil de, görseldeki gibi tuhaf bir şekilde sola yanaşık şekilde bölünmesinin nedeni nedir.. "araçlar sağ tarafa parketsin" diye düşünüyorlarsa oldukça aktif bir yol olduğu için öyle çok fazla parkeden de olmuyor yani.. halbuki bu yolu tam ortadan bölseler, iki kenarda da bisikletler için oldukça güzel bir pay kalıyor..

belediyeye mail atıp sorsak mı napsak.. yine hayallerde mi yaşıyorum acaba :D

Scudo

tzeybek

Aktif Üye
Tepki
180
İsim
Tamer Zeybek
Bisiklet
Cannondale
Doğalgaz boru hattı geçtiği için yol çok bozuk ve yamalı yamalı haldeydi. Bunu gidermek açısından kısa bir bölümü 1-1,5 km kadar tamir amaçlı olduğunu düşünüyorum.

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.464
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu yol bana lazım olacak. Lütfen İzmirliler bir gayret, bir kampanya "urladan konak a bisiklet yolu istiyoruz."

emreertuna

Üye
Tepki
145
İsim
Emre Ertuna
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sahil kenarına bir bisiklet yolu yapılacak şeklinde duymuştum, doğruluğunu bilmiyorum.

cumhursonmez42

PERFORMANS YOL GRUBU
Tepki
60
İsim
cumhur sönmez
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
yolu görünce tam paylaşımlık yol olarak düşündüm urla merkeze kadar efsane olurdu cok sık kullanılan rota

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
İzmir den taşınmadan önce Narlıdereye kadar bu kesim de çalışma vardı, 8 sene öncesinden bahsediyorum, ince bir yama yapılmıştı ama asfalt seviyesinden düşük bir yama idi. Trafiğin yoğun olduğu hafta sonları ve akşam üstleri yolun bu kesimi tehlikeli oluyordu. Bisiklet yolu olacaksa eğer sahil tarafında ki şerit üzerinde olur gibi.

tzeybek

Aktif Üye
Tepki
180
İsim
Tamer Zeybek
Bisiklet
Cannondale
Arkadaşlar;

Fotoğraf da görünen kısım tamirat amaçlıdır.. 2018 yılında İBB sinin açıkladığı proje link aşağıdadır.

(link)

mybikelife2000

Aktif Üye
Tepki
604
İsim
BARIŞ YILDIRIM
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
2 sene geçmiş hala Güzelbahçe'de herhangi bir bisiklet yolu yok.

Eski mesajları yazan arkadaşlara katılıyorum.

Bu hat ; yani üçkuyular'dan Urla'ya kadar olan alan bisiklet yolu için çok ideal .

En son Hatay'da 25 km lik yol yapıldı.Çok da güzel oldu .

Burası sahil kesimi; alıp bisikletini çıkacaksın yola;hem spor hem de sosyalleşmek

Tüm belediyelerde pandemi ile birlikte yeni trend bisiklet yolları yapıp bisikleti teşvik etmek değil miydi ?

BEnce bu hata bu tarz bir bisiklte yolu harika olur.

Tolga Uşaklı

Forum Demirbaşı
Tepki
1.097
Bisiklet
Lapierre
Üçkuyular - Urla arası yol bisikletçisinin kanayan yarası, asfalt kalitesi kötü.:)
İzmir'de olduğum zamanlarda antrenman için kullandığım bir rota, her iki yönde de yolun yüzeyi yol bisikleti için kötü. Doğalgaz çalışmaları sonrasında bir türlü adam olmadı. İyi bir asfalt yüzey olsa bisiklet yoluna ihtiyaç yok, herkes ana yolu kullanıyor.
Evimin önü olduğu için İzmir'de olduğum her gün buralardayım.

Belediye projesinde bir hareket yok, 2018 yılında açıklandı, öyle kaldı.
Geçen ay Tunç Soyer gelip 10 tane bisiklet ve 2 - 3 tane istasyon koydu sahile o kadar.
Sahilevlerinde yapılan kıyı düzenlemesi bu tarafa gelmedi, yakın tarihte bir hareket olacağını sanmıyorum.

Metro ve diğer projeler varken sıra gelmez.

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.

Ali Kılıç 35.5

Çılgın Fixieci (fren yok, vites yok, kural yok)
Tepki
3.916
İsim
Ali Kılıç
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
Üçkuyular Urla arasında bisiklet sürmeyin. Ölürsünüz. Hatta hatta Mithatpaşa Caddesi'ne girmeyin bile... Son üç yılda en az beş bisiklet kazası oldu o yolda. Ölümlü kazalar da var bunların arasında. Kalabalık bir grupla sürmediğiniz sürece İzmir'de bu yola girmeyin.

Ama İzmirli bisiklet aktivistimsileri Tunç Soyer'in yancıları olduğu için hiçbir şey yapmıyorlar bu konuda. İşleri güçleri Tunç'a yandaşlık-yalakalık yapmak. Bisiklet sivil toplum kuruluşlarının görevi yerel yönetimlerin ensesinde boza pişirmektir, başganla aynı kareye girmek için şekilden şekile girmek değildir.

İzmir söz konusu olduğunda aklıma hep şu cümle gelir: Türkiye'nin en çağdaş, en uygar insanlarını Türkiye'nin en ilkel şartlarında yaşatmayı ve buna rağmen her seçimde %65 ile seçilmeyi nasıl başarıyorlar? Cidden bunu hiç anlayamıyorum.

erman35

Forum Demirbaşı
Tepki
1.174
İsim
ERMAN
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sağ ve sol yol kenarına inciraltı yolunda yaptıkları gibi maviye boyasalar faydası olmaz mi?

mybikelife2000

Aktif Üye
Tepki
604
İsim
BARIŞ YILDIRIM
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Üçkuyular Urla arasında bisiklet sürmeyin. Ölürsünüz. Hatta hatta Mithatpaşa Caddesi'ne girmeyin bile... Son üç yılda en az beş bisiklet kazası oldu o yolda. Ölümlü kazalar da var bunların arasında. Kalabalık bir grupla sürmediğiniz sürece İzmir'de bu yola girmeyin.

Ama İzmirli bisiklet aktivistimsileri Tunç Soyer'in yancıları olduğu için hiçbir şey yapmıyorlar bu konuda. İşleri güçleri Tunç'a yandaşlık-yalakalık yapmak. Bisiklet sivil toplum kuruluşlarının görevi yerel yönetimlerin ensesinde boza pişirmektir, başganla aynı kareye girmek için şekilden şekile girmek değildir.

İzmir söz konusu olduğunda aklıma hep şu cümle gelir: Türkiye'nin en çağdaş, en uygar insanlarını Türkiye'nin en ilkel şartlarında yaşatmayı ve buna rağmen her seçimde %65 ile seçilmeyi nasıl başarıyorlar? Cidden bunu hiç anlayamıyorum.
Dostum sana katılıyorum.

ara ara yerlerde ciddi tehlikeler var.
İlk zamanlar gece sürüyprdum; ama üçkuyular-urla arası gece sürmek çok riskli

Diğer konuya gelince; başkan İzmir ve çevresindeki bisiklet fabrikalarının yöneticileri ile yakın temasta
hatta işe birkaç kez bisiklet ile giderken vidolarını servis etti .
Ama bunlar yeterli değil ; icraat şart .

Ben doğma büyüme İstanbu'da 42 yıl yaşadıktan sonra 4 senedir İzmir'de yaşıyorum.

Maalesef İzmir şehri ; hizmet almanın ne demek olduğunu bilmiyor. Gerçekten arada çok büyük farklar var.

Lütfen siyasi olarak algılanmasın yorumlarım ( hiç oralara giresim yok)

Eftuny

Üye
Tepki
0
İsim
Eftun
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Selamlar
Karsiyakadan bir Bisiklet alıp Guzelbahceye gelmeliyim. Ama profesyonel sürücü değilim. O yolun tamamını gelemem bisikletle, ki okuduklarıma göre biraz da tehlikeli.
Sizce aldığım bisikleti toplu taşımayla nasıl getirebilirim. Lütfen yardımcı olabilecek varsa yazsın, çok memnun olurum.

tgbhzln

Moderatör
Moderatör
Tepki
347
İsim
Tuğba
Bisiklet
Peugeot
Selamlar
Karsiyakadan bir Bisiklet alıp Guzelbahceye gelmeliyim. Ama profesyonel sürücü değilim. O yolun tamamını gelemem bisikletle, ki okuduklarıma göre biraz da tehlikeli.
Sizce aldığım bisikleti toplu taşımayla nasıl getirebilirim. Lütfen yardımcı olabilecek varsa yazsın, çok memnun olurum.
bostanlı'dan üçkuyular'a vapurla geçebilirsiniz. Üçkuyular iskeleden güzelbahçe otobüsü olmalı. Bisiklet taşıyıcılı otobüs olursa güzelbahçeye kadar otobüsle gidersiniz. Otobüs olmazsa da üçkuyulardan sonra kısa bir mesafe sayılır güzelbahçe, sürerek de gidebilirsiniz. Yer yer trafiğe çıkabileceğiniz için kask, eldiven, ışık gibi gerekli güvenlik tedbirlerini almayı unutmayın lütfen.

• Beğen
Tepkiler: Eftuny

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.176
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Selamlar
Özellikle Narlıdere askeriyenin oradan Güzelbahçe'ye kadar olan kısım çok tehlikeli,grup halinde değilseniz tehlike arzediyor,o yolda ve araç trafiğinde sürmeye alışık değilseniz sürerek gitmenizi tavsiye etmem,sn tgbhzln bahsettiği gibi bisiklet taşıyıcı otobüsle gitmek sizin için en sağlıklısı.