mümkün olduğunca çok kişinin görüşü lazım

Salih Eroğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
290
Bisiklet
b'Twin
@hulusi.yalgın

Kaleyi boşalttık ama senin için sen daha taç'a out'a atma çabasındasın hatta illa kendi kaleme atayım diyorsun hayırlısı olsun :D

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
herkeze burada aynı gerçeği söylemeye devam ne alırsanız alın mtb yol bisikleti ,şehir bisikleti , önce ne yapacaksınız şunu

1- önce seleye oturmadan iki bacağınızın arasına kadroyu alın mesafe apış arasına 3-4 parmak olacak bu o.k mi tamam o zaman sorun yok
2- seleye oturun pedallardan biri aşağıda olsun ayağınızı koyun asla diziniz kırık olmayacak sele ayarı tamam mı tamam .ok sorun yok bisikletinizi alın

ha mesele ne ....sorun ne ,
2008 de karbon scott scale 26 jant bisiklet aldım ve sadece fox yüzlük amörtisörü 600 yuro idi 4300 lira para saydım 4500 idi o seneler scott lar pahalı idi ve pazarlıkla 4300 e indirdim evet ne oldu peki,
şu oldu 200 km kısa mola anlayışları ve tempo yaptım bana traktör gibi geldi nerede uzun asfalt yollarda ama dağlık sert zeminlere bi girdim keçi yollarına süratle daldım aman allah değeri buymuş dedim bu karbonun o fox yüzlük ü yokuş aşağı çatlak toprak zeminlerden inerken açıyordum valla kendimi hummer cipte zannediyordum, evet mtb budur 1976 da altımda pejo yol bisikleti var idi uzun mesafeleri 28 jantla almak tabi kısa zamanda olur ve elimdeki bu karbonu bol bol ormanlarda kullandım sonra dedimki arkadaş ben artık stabilize sert düz toprak ve asfaltta ve uzun etaplarda hız istiyorum aynen alexrims jantlar takıldı ve amortisörü 500 liraya sattım, zevkini almış idim sert çatlak keçi yolların ..istanbulda bıçkıdere etabı vardır asfalt ve stabilize yoldur bisiklet 26 jant iken o etabı 3 saatte alıyor idim 60 km yi, sadece ilk 60 km de basıyor idim mola yapmıyor idim rampalar cabası 28 jant olunca bisiklet, 2 saat 10 dakikada 60 km yi devirdim kendime 50 dakika fark attım ,,,evet 26 jant bisiklet orman içindir amortisör sert zeminlere girmek için ,işin zevki orada, ama sürat diyorsanız uzun yollarda stabilize ve sert düz toprağa da girmek istiyorsanız oradan asfalta o vakit bi adet türkiyede daha yeni yeni algılanan cyclo cross bike alacaksınız ama derdi sürat olan alsın derim, kısa mola anlayışı olan alsın ve uzun yollara gitme derdinde olanlar alsın bu bisikleti şehir bisikleti ilede uzunlara gidersiniz ama yüklenirseniz 30 kiloyu sürat yapamazsınız 30 kilo yük ile sürat yapmak eşyanın tabiatına aykırıdır ..

Tepki
2
Bisiklet
Atala
@Kudret Kurtcebe

1- sele mi 3-4 cm olcak ?
2-ayağımı yere mi koyucam aşağıda olan pedala mı?

tam anlayamadım bunları

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@hulusi.yalgın

hulusi bey..

şimdi önce seleye oturmayacaksınız ,bisikletin kadrosunu iki bacağınız arasına alın apış aranıza 3-4 parmak mesafe olacak yukarda değiştirdim cm olmayacak yalnış yazıldı ve değiştirdim mesajı , 3 parmak kaç cm geliyorsa ya da 4 parmak kaç cm geliyorsa ...
ikinci olarak seleye oturacaksınız pedallardan birini aşağı pozisyona alın ve üzerine basın diğer ayak tabi yere zemine basacak diz kırık olmayacak ..

Kerem Kekeç

Aktif Üye
Tepki
28
Bisiklet
Whistle
Ben de city bike kullandım sadece teker inceliği farkı ve gidon ergonomisi farkı var. Dağ bisikleti kadrosu, maşa zaten aynı yaylı. Bunun dışında teker biraz ince ama dişli. Kalite olarak marka bazında bir şey diyemem ama hibrit bir tür olduğu için en performanslısı bu diye düşünüyorum.

Furkan Çınar

Forum Bağımlısı
Tepki
217
Bisiklet
GT
@hulusi.yalgın
Kullanırsın tabi neden kullanamayasın ? Sadece şehir bisikletiyle daha rahat edersin asfalt yolda. Kron'ları ise kaliteli bulmuyorum malzeme kalitesi olarak, en azından Salcano ile kıyaslandığında ;)

Tepki
2
Bisiklet
Atala
@Furkan Çınar

hocam baya araştırdım senin gibi düşünen gerçekten çok az kişi var büyük çoğunluk kron daha kaliteli diyor. çoğunluğa uyucam ben de sen benim yerimde olsan sen de çoğunluğa uyardın :D tabi ki fiyat da önemli ama önceliğim kronda

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Kafaya bisiklet almayı koydum iki ay önce. Henüz ne forumdan haberim var, ne de mtb, şehir, yol bisikleti diye bir sınıflandırmanın olduğundan. Bir tek bildiğim Kron almak istediğim.
İzmit'teki Kron bayisini aradım, 500 TL'ye alabileceğim bisikletin XC150 olduğunu söylediler. Mesai çıkışı atladım gittim bayiye. XC150'yi gördüm, gayet şık göründü gözüme. Baktım yanında 28" Tourer var. Bana işveli bakış atıyor. Hem amortisörsüz hem de bagajı var. Dedim 200 TL fazla vereyim ama bu olsun.
Kron Tourer 21 Vites 28" bisikletimden memnun muyum, hem de nasıl. İlk binişimde 13 km yol gittim, yorulmadım.

Tepki
2
Bisiklet
Atala
@mtkeskin

benim 200tl arttırma gibi bi imkanım yok ama ikinci el de almak istemiyorum. daha önce de dediğim gibi pişman olursam kendim ettim kendim buldum derim :)