mümkün olduğunca çok kişinin görüşü lazım

Tepki
2
Bisiklet
Atala
iyi günler. klasik bi yeni üye cümlesiyle başlıyım. çocukluğumdan beri ilk defa bisiklete merak sardım. bütçem en fazla 450. daha yukarı 1 tl çıkmaz. mümkün olduğunca çok kişinin görüşü lazım çünkü mtb ile şehir bisikleri arasında kaldım. haftada 2-3 gün yarım saat 1 saat turlamak için alıcam bisikleti. ve asfalt dışında kullanmıcam. sormak istediğim şu. şehir bisikletinin mtbye göre çok çok çok daha rahat olduğunu kabul ediyorum ama hepimizin çocukluğu mtb ile asfaltta geçti. e ben çocukken saatlerce mtb kullanıyodum asfaltta neden şimdi kullanamıyım ? ayrıca salcano ng650si olan bi arkadaşım var bi çıktımı en az 2 saat sürüyor. ben o kadar bile sürmicem. mtbdeki ısrarımın nedeni de benim için 450tl gibi büyük bi para vericeksem eğer bisikletim görünüşünün içime sinmesi gerekiyor. bu konudaki yorumlarınızı bekliyorum.

diğer kafama takılan konu ise eğer mtbde almadaki fikrim değişmezse salcano ng650 mi yoksa kron xc150 mi ? bu soru daha önce burada sorulmuş ama benim merak ettiğim bu konuda kesin yargıları olan var mı ? hani ' kron al bence ' değil de ' kesinlikle kron/salcano al yoksa şu nedenlerden dolayı pişman olursun ' gibi. ayrıca bu iki modeli kullanmış olanların da fikirlerini öğrenmek isterim.

tüm bunların yanında 450tlye sıfır, spor görünümlü ve ihtiyacımı karşılayacak bi şehir bisikleri tavsiye ederseniz değerlendirebilirim. şimdiden teşekkürler.

Scudo

TaylanEr

Aktif Üye
Tepki
53
Bisiklet
Carraro
İllaha ki bu ikisinden birini alacaksan, ben Kron derim. Servis ve parça olayı biraz daha rahat...

Tepki
3
Bisiklet
Salcano
İyi akşamlar. Öncelikle mtb ve şehir bisikleti konusuna bir açıklık getirmelisiniz. Eğer tam da dediğiniz gibi sadece asfaltta kullanacaksanız mtb gereksiz ama olur da bazen engebeli yollardan geçerim diyorsanız mtb düşünebilirsiniz. 450 tl ye claudbutler ın oxford model bisikletine bir göz atın derim arta kalan paraylada kask ve ışıklandırma sistemi alırsınız. Fakat nostaljik görünümlüdür. Eğer mtb konusunda kesin ve ısrarcıysanız ben kron xc150 derim. Ama kesin bir şey söylemek doğru olmaz çünkü iki bisiklet arasında dağlar kadar bir fark yok. Her ikisinde ucuz Zoom maşa mevcut. Ayrıca Kron un aynakolu daha kaliteli. Burada karar vermek size kalmış görüntü itibariyle Kron çok daha çekici görünüyor bana. Bu arada sanırım 480 ve 520 tl arasında değişiyor kron xc 150 fiyatları. Umarım doğru bir karar verirsin. Bulunduğun şehirde servis olup olmaması da bir hayli önemli eklemiş olayım.

Tepki
2
Bisiklet
Atala
pazarlıkla peşin para 450ye bulurum diyorum xc150yi. mtb dememin nedeni görünüşünün daha güzel olması. çünkü o kadar para verceksem baktığım zaman uuu demeliyim :) dediğim gibi hepimizin çocukluğu mtb ile asfaltta geçti zorlansam da bi süre sonra alışırım gibi geliyor.

genelde xc150 tavsiye ediliyor ama kullananı görmedim daha. arkadaşımda ng650 var ve bisiklet kullanan insan gördükçde durdurup bi kaç soru soruyorum bi süredir. durdurduğum kişilerden de 2 tanesinde ng650 çıktı. maden xc150 tavsiye ediliyor neden ng650 kullanan daha çok var. yoksa bana mı denk geldi bilmiyorum.

Tepki
3
Bisiklet
Salcano
Kron Salcano kadar yaygın değil her yerde ve çoğu kişi senin kadar araştırıp sormuyor ben Çorum'da kron sorunca 'o ne bisiklet mi?' demişlerdi mesela. Salcano yılların markası güvenilir servisi her yerde var ve daha rahat servis işleri. Kron görüntü itibariyle ng650 den daha iyi ama.

Tepki
2
Bisiklet
Atala
ikisi arasında sakın şunu alma gibi bi yorum yapılamaz anladığım kadarıyla. o zaman arada fiyat farkı çok olmazsa kron alayım.

Emre Sertkaya

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Kron
istanbulda olduguna gore servıs sıkıntısı cekecegını sanmıyorum . Kron ya da salcano al kesinlikle diyemem ikiside hemen hemen aynı gibi . Bana kalırsa kron xc 150 al derim . bir çift de yol lastıgı alırsın . Bir de ng650yi daha cok goruyorum demissin bence daha ucuz oldugu için olabılır bazı yerlerde 2011 2012 model ng650ileri ucuzdan verıyor olabılır vs . kron xc 150 yeni yeni cıktı .Geçen sene kronun xc 150 modelı yoktu . xc 250 vardı en dusuk model olarak dag bısıkletı kategorısınde . bende xc 250i almıstım daha amator oldugum ıcın fazla masraf yapmak ıstememıstım isi ilerlettıgım de daha ust modellere bakarım demıstım eger o zamanlar kron xc 150 olsaydı onu alırdım heral .d ng 650 de fena degıl goruntu olarak kronun yanında eksık sayılır . tabı renkler zevkler kişiden kişiye değısır ben gorusum o . performans olarak 2 sini de alabılırsın o kadar ciddi bir ustunluklerı yok .

Altınbaşak

Daimi Üye
Tepki
125
İsim
Mehmet
Bisiklet
Carraro
(link)

bu konuya bakarsanız çok yararlı olacağını düşünüyorum.ve ben de xc150 diyorum.

Tepki
2
Bisiklet
Atala
çok teşekkürler hepinize yorumlarınız için. kararımı verdim fiyat farkı çok fazla olmazsa kron alıcam

Umut Kılınç37

Forum Bağımlısı
Tepki
139
Bisiklet
Salcano
''haftada 2-3 gün yarım saat 1 saat turlamak için alıcam bisikleti. ve asfalt dışında kullanmıcam'' bende öle diyordum ama insan alışınca bırakamıyor.

• Beğen
Tepkiler: Engin Öz

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Asfalt dışında kullanmayacaksan, az sabret şehir bisikleti al. Sırf görüntüsü için MTB alıp kendine eziyet edeceksin asfaltta.

Furkan Çınar

Forum Bağımlısı
Tepki
217
Bisiklet
GT
Asfaltta mtb kullanan birisi olarak kesinlikle şehir bisikleti diyorum. Ben yine de MTB alacağım derseniz kesinlikle Salcano diyorum, Kron'un görüntüsüne aldanmayın.

Tepki
2
Bisiklet
Atala
@Furkan Çınar

kronun görüntüsüne aldanmayın demenin nedeni nedir ?

ve ilk mesajda dediğim gibi eskiden hep mtb kullanırdık ne değişti yine kullanamam mı ?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Salcano bundan en az 15 sene öncesine kadar çok iyiydi.şimdi ne satış ve satış sonrası hizmet var nede ilgi alaka.kron derseniz özellikle dağ bisikletlerine hiç bulaşmayın;450 tl ye 2. el iyi bir bisiklet alabilirsiniz.sonuçda bir ürün alacaksınız ama bu ürün başınızı ağrıtmaktan öteye gitmeyecekse.hiç almayın.herkes malını satana kadar ilgi alaka gösterir sonrası hüsran mesela (link) bunlara bir bakın.

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.945
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
@hulusi.yalgın

Selam, MTB'yle asfaltta sürülmez mi diye soruyorsunuz ya, asfaltta koşu için arazi ayakkabısı kullanmayı deneyin derim bir fikir verecektir. Koşulmaz mı? koşulur tabii ki, ama bir gün uygun bir koşu ayakkabısı giyince pişmanlık duyacağınıza bahse girerim. Neden böyle söylüyorum? 1998-2010'a arası devamlı koştum; arazide, tartan pistlerde ve asfaltta koşmak durumunda kaldım. Giydiğim ayakkabıların ne kadar farkettiklerini görünce paradan kaçınmayıp araziye en uyumlusunu almaya özen gösterdim hep. Yanlış ayakkabı giyince ayaklarımın altı su topladı, topuk ağrıları çektim, yanlış çorap giyince tırnağım çürüdü ve daha neler neler... city-bike veya hibrid bisikletleri ön planda tutmanız yararınıza olur.

Fatih Çetin

Forum Bağımlısı
Tepki
681
Bisiklet
Focus
Kron XC 150 modelinde de 26 x 2,10 lastik var sanırım. 1,75 ile değiştirirseniz asfalt kullanımında da rahat edersiniz.

Salih Eroğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
290
Bisiklet
b'Twin
Sen mtb al kardeşim boşver milleti, seneye de ikinci el olarak yarı fiyatına satar, benim gibi şehir bisikletine geçersin, yarı yarıya zarar edince gözün açılır kendiliğinden bir aydınlanma, bi'nirvana yaşarsın :D

Emrah ONAN

Daimi Üye
Tepki
185
Bisiklet
Carraro
bir musibet bin nasihattan iyidir, ille de mtb alacaksanız forum 2. el e bir göz gezdirin bunun gibi bisikletler bulabilirsiniz.
(link)

Tepki
2
Bisiklet
Atala
şehir bisikletinin çok daha rahat olduğunu biliyorum ama inanın mtb almazsan içimde kalıcak pişman olursam da kendim ettim kendim buldum derim artık :) zaten spor görünümlü bi şehir bisikletine param yetmez. ikinci el de almak istemiyorum. hiç olmadı lastiklerini değiştiririm. amatörlüğe daha ilk adımın bu kim ilk seferde gol atmış ki :)

Emre Sertkaya

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Kron
@hulusi.yalgın

al hocam sen mtb slım lastık takarsın . Şehir bisikletindeki gibi rahat olmasada mtb ile uzun yol yapanlar var . ayrıca o fiyata adam akıllı sehır bısıkletı ne alacaksınki ? sehır bısıkletı al dıyorlar onerı vermıyorlar yok 1 ay bekle dıyorlar . Sen al mtb nı zaten oyle 2 bınlıralık bır bısıklet almıyosun zarar etme gıbı bır durumunda olmaz . 2 bın lıralık mtb alsan sonra sehır bısıkletıne gececem desen zarar edersın cunku tekrar 2 bın lıraya satamazsın baya bır ındırımle satman gerekır . ama sen bu xc150 i 450e alsan 350e satarsın ilerde , 100 lıra zarar edersın ama satacagını sanmıyorum :D bende de xc 250 var eğer ılerde sehir bısıkletı ya da kendi bisikletimi toplarsam satmayı dusunmuyorum ya bende kalır ya da baskasına hedıye ederım . Yurtdısında o kadar bısıkletlı var gorsenız bu adamlar bunlara mı bınıyor dersınız onemlı olan turu cınsı degıl sızın nasıl kullandıgınız . adamlar alıyorlar 4 5 bın lıralık bısıklet haftada 1 ya bınıyo ya bınmıyo ( genelleme yapmıyorum atlamasın bazıları ).