Mosso Legarda 1521 MSM

Scudo

7haiku

Daimi Üye
Tepki
379
İsim
Ömür
Bisiklet
Diğer
@armağannazlı Hayırlı-uğurlu olsun, çok hoş görünüyor. En sonunda bisiklet arayışımı bu hafta sanırım Legarda ile sonlandıracağım :)

akndgl

Daimi Üye
Tepki
224
İsim
Akın
Bisiklet
Carraro
(link)hayırlı olsun, güle güle kullanın. Benim Carraro 224teki orta göbek arızası yüzünden birkaç gündür Mossyu kullanıyoorum, 3 günde o kadar alıştım ki bisiklete, neredeyse Carraro yapılıp ona geçeceğim için üzüleceğim :)

• Beğen
Tepkiler: M.Fatih
Tepki
28
Bisiklet
Mosso
Bugün ilk kez ise gittim geldim strava yı calıştırmayı unutmusum ): kac km gittim geldim bilmiyorum ama keyifliydi kesinlikle :) bu donus yolu sonu mosso mun öz çekimi :p IMG_20150629_190055153.jpg IMG_20150629_185506680.jpg IMG_20150629_185443781.jpg

• Beğen
Tepkiler: Orkovelis

Orkovelis

Üye
Tepki
27
İsim
Orhan Veli
Bisiklet
Mosso
@M.Fatih Sanırım yanlış anlattım. :) Sele ayarı için seleyi söküp taktım. Şimdi seleye oturunca ya da biraz baskı yapınca öne arkaya doğru kayıyor sele. Demek istediğim buydu. İyice sıkıştırdım ingiliz anahtarıyla ama fayda etmedi.

M.Fatih

Daimi Üye
Tepki
370
İsim
M.Fatih
Bisiklet
Mosso
@Orkovelis Şimdi anladım, o vidanın iki tarafında da somun var birini sıkarken diğerini de tutman lazım, yoksa sıkarsın ama boşa döner.

• Beğen

GKMDGN

Üye
Tepki
7
İsim
gökmen
selamlar,
1521 HYD modelini kullanan arkadaslar varmı acaba forumda, tavsiye edermisiniz bu modeli.

Orkovelis

Üye
Tepki
27
İsim
Orhan Veli
Bisiklet
Mosso
@M.Fatih Yok hocam sanırım kurcalarken yalama ettim mandalı. Bisikletçide komple değiştirdim düzeldi. Doğru dürüst bir alet seti almadan kurcalamayacağım aleti artık. :(

Bu arada şu rezilliği sizle paylaşayım.

https://i.hizliresim.com/RY292Y.jpg :mad:

• Beğen
Tepkiler: M.Fatih

M.Fatih

Daimi Üye
Tepki
370
İsim
M.Fatih
Bisiklet
Mosso
@Orkovelis Neyse boza boza öğrenirsin artık :). Bu fotoyu bir de bşb'ye yolla bence

@GKMDGN Bu konuyu baştan beri okursaniz 1521 V için yaptığımız yorumların aynısı hyd için de geçerli çünkü tek fark fren sistemi

• Beğen

Hakkaniyet

Üye
Tepki
7
İsim
tahir
Bisiklet
Salcano
@M.Fatih
Ben mossonun kadro kalitesimolarak salconodan önde olduğunu asla düşünmüyorum suanki bisikletim olan salcono ng650yi almaya gittiğimde satıcı ısrarla mossoyu almamı önerdiğinde biraz kıllandım ve hafiften incelediğimde kadrosunda ki kalitesizlik olayı anlamama yetti bana göre yanlış seçim ama hayırlı olsun genede

Hakkaniyet

Üye
Tepki
7
İsim
tahir
Bisiklet
Salcano
Valla olay şöle bi dacıa ile passat arasındaki fark gibi hemen ke
ndini belli ediyor

akndgl

Daimi Üye
Tepki
224
İsim
Akın
Bisiklet
Carraro
@HAKKANİYET Biz Mossoyu dünyanın en büyük kadro üreticileri arasında yer alan bir firma olarak biliyorduk, kadrolarının da gerek mukavemet, gerekse performans açısından son derece iyi olduğunu. Ayrıca Mosso ürettiği kadrolara ÖMÜR BOYU GARANTİ verdiğini de söylüyor çok garip. Demek ki dünya genelinde neredeyse tüm bisikletçileri uyutmuş bu Mosso denen kadro firması. Bir sürü mukavemet testleri ve laboratuvar analizleri falan da boş demek ki, halbuki bunlara hiç gerek olmadan sadece bir bakışta analiz edebilen bir teknolojiye sahip olduğunuz için de sizzi ayrıca kutluyorum.

Hakkaniyet

Üye
Tepki
7
İsim
tahir
Bisiklet
Salcano
Senin şimdiye kadar yanlış bilgilerle donatılmış olman benim suçum değil hep varsayımlarla konuşuyorsun mosso kadrosuna ömür boyu garantide vermiyor ayrıca ayrıca mossonun bi fabrikası olduğu bile mecul alt tarafı tayvan malı öle aman aman bi teste tutulduğuda doğru değil dediğim gibi ha bi fuji için bunları söyleseydiniz hak verirdim ama emin olun 6 aya kadar mossonun her hangi biyeri elinizde kaldığında bana hak vereceksiniz

M.Fatih

Daimi Üye
Tepki
370
İsim
M.Fatih
Bisiklet
Mosso
@HAKKANİYET @akndgl Bkz."Kron mtb konusunda kendini baya geliştiren bir firma ama kadro konusunda mosso dan daha iyi olabileceği konusunda size katılmıyorum. Çünkü kron bir zamanlar o dediğiniz xc 4000 kadroları mosso ya yaptırıyordu. Örnek: 2009 model Kron xc 4000 kadro arkadaşım kullanıyor. Kadro mosso yapımı. Kadro kulağının olduğu kısmı hatta kadro kulağını incelerseniz mosso nun logosunu görürsünüz. Ayrıca bisan Zeus serisininde bazı kadroları mosso yapımıdır ve bence gayet mükemmel kadrolardır. Ayrıca mosso kendi üretim yaptığı gibi bazı kadrolarında direk dedacciai borular kullanır. Ki dedacciai aluminyum boru ve özellikle yol bisikleti kadrosu konusunda dünya lideri ( şahsi görüşüm) bile sayılabilir." (Alıntıdır)

Salcanove Carraro 6061 Alüminyum alaşım kullanırken Mosso modeli 7005 Alüminyum alaşım kullanmaktadır ki bu markalarin hemen her bisikletinde bu durum aynıdır. 7005 alaşımınneden daha iyi olduğuna gelirsek ise ;
6XXX: Al-Mg-Si alaşımları. Esas alaşımelementleri magnezyum ve silisyumdur.Şekillendirilme kabiliyeti yüksek
olan bu alaşımlar özellikle ekstrüzyon ile üretilen parçaların imalatında sıklıkla kullanılır.

7XXX: Al-Zn alaşımlar. Bakır esas alaşımelementi olup, magnezyum, krom ve zirkonyumilave alaşım
elementleridir. 7XXX serisi, alüminyum alaşımlarının en yüksek mukavemete sahip olanıdır. Uçak parçaları yapımı
ve diğer yüksek dayanım istenen yerlerdekullanılır.

• Beğen
Tepkiler: el_Aksa_1903

Kubilay Koparan

Forum Demirbaşı
Tepki
365
İsim
Kubilay Koparan
Bisiklet
Salcano
@M.Fatih hocam bir söz vardır bilirmisiniz ?

"40 âlimi bir delille ikna ettim de 1 cahili 40 delille ikna edemedim" diye.

Tam da durumu açıklıyor sanırım

• Beğen
Tepkiler: akndgl ve M.Fatih

Kubilay Koparan

Forum Demirbaşı
Tepki
365
İsim
Kubilay Koparan
Bisiklet
Salcano
Bu arada bu sıralar bende bundan "aldırmayı"düşünüyorum ;:)
Avrupa Yakasında satan yer varmıdır ?