Mosso Legarda 1521 MSM

M.Fatih

Daimi Üye
Tepki
370
İsim
M.Fatih
Bisiklet
Mosso
@Orkovelis Işık dışında çok iyi ;)

@Orkovelis Bunlar da benim değişiklerim
1. Cateye Velo Wireless Kablosuz Hız Göstergesi (90 TL)
IMG_20150627_024729.jpg
2.Zefal Sele Altı Çantası (45 TL)
IMG_20150627_024720.jpg
3. Silikon İkili Led Işık (5 TL :harika:)
IMG_20150627_024742.jpg
IMG_20150627_024752.jpg
IMG_20150627_024908_HHT.jpg
4. Kendi Yaptığım ve Yapışkanlı Fotoğraf Kağıdı İle Normal Yazıcıdan Çıkarttığım Stickerlar
IMG_20150627_024943.jpg
IMG_20150627_024954.jpg

ŞİMDİLİK BU KADAR ZATEN SADELİK SEVEN BİRİYİM :)

Scudo

Milbert Hofen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.623
Bisiklet
Canyon
@Orkovelis
Öncelikle hayırlı olsun.
Uzun zamandır okuduğum en içten, en samimi ve en hoş mesaj size ait.
Umarım hevesinizi kıracak bir öküz karşınıza çıkmaz.
Güzel günlerde kullanmanız dilegiyle.

AliÇimen

Daimi Üye
Tepki
256
İsim
Ali Çimen
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar sormak istediğim 650 TL lik fiyatına göre sizce nasıl? Hak eder mi? Jant kalitesi nasıl hemen akort koyverir mi? Genel olarak bir değerlendirebilir misiniz?

M.Fatih

Daimi Üye
Tepki
370
İsim
M.Fatih
Bisiklet
Mosso
@xxkowboyxx bu konunun başından beri ben ve benden başka 2 arkadaşım daha incelemesini yorumlarını yazdı zaten. Lütfen sormadan önce okuyalım.

• Beğen
Tepkiler: akndgl

AliÇimen

Daimi Üye
Tepki
256
İsim
Ali Çimen
Bisiklet
Salcano
@M.Fatih Kusura bakmayın haklısınız ben sadece fotoğraflara ve 1. sayfaya bakmıştım. Ama dediğiniz gibi değerlendirmeler olmuş.

• Beğen
Tepkiler: M.Fatih
Tepki
28
Bisiklet
Mosso
Arkadaşlar bende dün aNkara dan aldım kargoya da dün teslim ettiler bugün teslim aldım. Kutuyu görünce şok geçirdim bukadar büyük olacağını tahmit etmemiştim ( hic kutulu bisiklet görmediğim halde neden daha küçük bir kutu bekledim o da ayrı mesele) güc bele bizim küçük polaya sıkıştırıp servisin yolunu tuttum. Servis uc saat sonra gel diyince pazarlık la onu ikibucuk saate indirip biraz iki saat sonra dayanamayıp servisteydim :p bir de ne göreyim benim at hazır kurulmus halde bekliyor dükkanın önünde :) fotolardakinden daha güzel geldi bana iste fotoları

Dosyalar

Orkovelis

Üye
Tepki
27
İsim
Orhan Veli
Bisiklet
Mosso
İyi dilekleriniz için hepinize teşekkürler.

Bir sorum var, şu vites geçişleri niye çok sert? Bana mı öyle geliyor. Katur kutur edip geçiyor.

M.Fatih

Daimi Üye
Tepki
370
İsim
M.Fatih
Bisiklet
Mosso
@armağannazlı Aramıza hoşgeldin yeni Mosso'cu :) Hayırlı olsun bisikletin ama o basit kornayı çıkar bence havasını bozmasın bisikletin.
Led ışığın linkini alta paylaşıyorum aldıktan sonra mavi renk istediğinizi belirtin mesajla :
(link)

@Orkovelis Önce bi vites ayarı yap kullandıkça azalacaktır çünkü daha yeni ve esnek değil henüz. Bir iki ay sonra da bir güzel yağlarsın mis gibi olur.:)

• Beğen
Tepkiler: Orkovelis

Orkovelis

Üye
Tepki
27
İsim
Orhan Veli
Bisiklet
Mosso
@M.Fatih Teşekkürler. Bir de şu seleyi ayarlayamadım yahu. Bir sokeyip ayarlayayım dedim sele zırt pırt çıkıyor. Oturmuyor. Derdi nedir bunu.

Tepki
52
İsim
özgür uçar
Bisiklet
Mosso
Bu sene mossoda satış patlaması yaşanıyor sanırım.benim legarda 1527 yi görenler almak istedi fakat fabrikayı bile arattık bulamadık.boluda başka turlu bulacağım biryerde yok maalesef.bugun eski full suspansiyonlu bisikletime bineyim dedim inanın iki dakika suremedim hemen indim üstünden.ben daha önce nasıl kullanmışım bunu dedim kendi kendime :)
Mosso legarda yaşam tarzım oldum boluda tanımayan kalmadı nerdeyse hiç inmiyorum ki üstünden :)

• Beğen
Tepkiler: 7haiku

Sulo0o

Üye
Tepki
14
İsim
Süleyman E.
Bisiklet
Mosso
Merhabalar,
Bisiklet almaya karar veripte foruma bakındığımda bütçeme uygun bisikletler arasında mossoyu görmüş; onla ilgili araştırma yaparkende bu yazıyı ve yapılan yorumları bol bol okudum. Sonunda bende kararımı verip Mosso Legarda 1521 MSM v aldım. Bugün bir hafta oldu bisiklete binmeye başlayalı. Her foruma girdiğimde ve ya bu başlığı gördüğümde yazmak benimde aklıma geliyordu ancak hiç foto çekmediğim için yazmamıştım. Bugün havanında yağışlı olmamasını fırsat bilerek bastım pedala.. Karşınızda bisikletim ve bugün yaptığım gezintiyi özetleyen bir kaç fotoğraf..

2015-06-28 16-35-03.JPG
2015-06-28 16-35-10.JPG 2015-06-28 16-35-18.JPG
2015-06-28 16-36-46.JPG 2015-06-28 17-47-26.JPG 2015-06-28 17-47-55.JPG 2015-06-28 16-36-46.JPG

Kütahya daki Dumlupınar üniversitesinin iki kampüsü arasında gidip geldim.. Keşke Diğer kampüstede foto çekseydim dedim şimdi. Bu arada geçen gün rampa çıkarken maşa kilitli değildi bugün kilitlemiştim.. Gerçekten çok fark ediyormuş.. Herkese iyi forumlar..

Tepki
28
Bisiklet
Mosso
@Sulo0o hayırlı olsun güle güle kullan tekerine taş değmesin :p arka aydınlatma güzel görünüyor :) uzun inisler ve ciddi kötü yollar dışında maşayı kilitletip kullanmakta fayda var bence :)

• Beğen
Tepkiler: Sulo0o

M.Fatih

Daimi Üye
Tepki
370
İsim
M.Fatih
Bisiklet
Mosso
@Sulo0o Hayırlı olsun, Mosso'cu dostlar git gide artıyor. :) Bu sene soğuk bir kış günü gelmiştim fotoğraf çektirdiğin yere Araştırma Görevlisi alım sınavı için soğuktan nefes alamıyordum Hatay'da hava 20 derece civarında olduğu için bi gömlek bi ceket gelmiştim, otobüsten indim hava buz Allahım bu nasıl bir soğuktur dedim içime işliyordişliyordu :) Sonuçta kabul edilmedim tabi :)

@Orkovelis Bu arada cevap vermeyi unuttum Sele ayarı için @suat akman dan yaptığım alıntı işine yarayacaktır.

"Sele yuksekligi icin klasik olarak pedal asagidayken dizin hafif kirik olmasi basitlestirilmis tanimina uygun ayarliyoruz - foto P1

Sele kizagini ise pedal yere paralel iken dizimizden dusey, yere 90 derece acili hayali bir cizginin, ayak pedala dogru pozisyonda basili iken pedal mili ile ayni duzlemde oldugu varsayimina gore hareket ediyoruz - fotoP2"
p1.gif
p2.gif

Sulo0o

Üye
Tepki
14
İsim
Süleyman E.
Bisiklet
Mosso
@M.Fatih kutahyanın soğuğu öyledir.. Yeni gelen öğrencilerde fakulteden otobüs durağına kadar burunlarının duştuğunu sanıyorlar.. İyi dilekler için teşekkür ederim..
@armağannazlı çok teşekkür ederim iyi dilekler için.. Bencede maşa açık olunca çok konforlu ama rampalar zorlu kapalı olunca kut diye vuruyor asfalttaki yamalar bile.. Burada aizonoi antik kenti var benimde memleketim aynı zamanda amcamların yanına gidicem bisikletle kondisyon için yukleniyorum ama oruçken yordu baya..

• Beğen
Tepkiler: M.Fatih