Mosso Legarda 1521 MSM

alierkanimrek

Forum Demirbaşı
Tepki
339
Bisiklet
Carraro
@akndgl Hayırlı olsun, ben garanti başlasın diye servise kurulum yaptırdım, frenler dengesiz basıyor, vitesler zor geçiyordu, sonra oturup hepsini kendim ayarladım, vitesler yağ gibi oldu.

Haklısın elcikler çok rahatsız eldivensiz elini parçalar adamın. Uzun mesafe kullanmadığımdan sele idare ediyor ama uzun sürüşlerde değiştirmek gerekebilir.

Lastikler kalın, bana gelenler bariz yamuk ve hamuru kötü, acayip pis kokuyor, 700x32 ile değiştirdim, akıcılık, hızlanma vs.çok fark etti, benim önceki Carraro dan çok çok iyi.

Ağırlık konusunda haklısın Carraro öküz ölüsü gibi kalıyor yanında, ama bisikletin önü ile arkası arasında ağırlık dengesizliği var, önü çok hafif, bütün ağırlık arkada, ağırlık merkezi arkada kullanılırsa keskin virajlarda ön tekerde kayma riski seziyorum bazen.

Gidon çok uzun geldi bana iki taraftan 3cm kestim, çok rahat oldu.

• Beğen
Tepkiler: akndgl
Scudo

Ege.

Üye
Tepki
7
@alierkanimrek
@akndgl

Size gönderilen mdm de arka aktarıcı altus mu. Ben msm de altus mdm de ise tourney sanıyordum.

Ayrıca msm de ki süspansiyon kilitlemeli mi.

M.Fatih

Daimi Üye
Tepki
370
İsim
M.Fatih
Bisiklet
Mosso
@Ege. İksinde de arka artırıcılar altus ön tourney. MSM 'bin süspansiyonu kilitlemeli.

akndgl

Daimi Üye
Tepki
224
İsim
Akın
Bisiklet
Carraro
@Ege. aynen, maşa dışında hepsi aynı.

Typre256

Üye
Tepki
1
İsim
Mehmet
Bisiklet
Mosso
Evet arkadaslar bende aldim bisikletimi 2 kere kisa sureli binme firsatim oldu bu surec icerisinde elciklerin degismesi kanaatindeyim cok sert ve rahatsiz edici bi malzemesi var hareket kabiliyeti istedigim duzeyde degil ya da ben cesaret edemedim :) sele de cok rahatsiz ediyor kullanirken soyle bi ayaga kalkip rahat edip tekrar oturtuyor insani :) bunlarin disinda her seyinden memnun kaldim disarida gezerken begenen ve ilgili gozleri n olmasi beni cok mutlu etti :) yalniz bir sey fark ettim arka tekerlegi dondurdugumde tekerlek yamuk donuyor yani teker donusunu yaparken pabuca yaklasiyor uzaklasiyor bunun sebebi neyden olabilir ? On tekerlek ile arka tekerlege yaklasik ayni kuvveti uygulayip cevirdiginde on teker daha fazla donuyor normal mi bu ?

M.Fatih

Daimi Üye
Tepki
370
İsim
M.Fatih
Bisiklet
Mosso
@Typre256 Bisikletin hayırlı olsun elciklere kısa sürede alışırsın emin ol, ama ilgili gözlere alışman zaman alacak ;). Arka tekerin yamuk dönme sebebi akort ayarı olmadığından panik yapmaya gerek yok herhangi bir bisikletçi 5 dk da akort yapıp verir. Ön tekerin daha hızlı dönmesinin sebebine gelince ön tekerin bağlı olduğu herhangi birşey olmaması ama arka tekere bağlı bir ruble ve zincir ağırlığı olduğundan daha az döner gayet normal bir durumdur. Sele ye gelince haklısın biraz sert ve küçük bunun için de sana şu seleyi önerebilirim : (link)

Typre256

Üye
Tepki
1
İsim
Mehmet
Bisiklet
Mosso
@M.Fatih cevabiniz icin tesekkurler hocam sele guzel ama suan boyle bir fiyati vermem zor gibi gorunuyor :) akort ayarini kendimiz yapabilir miyiz acaba yoksa beni asar mi bu is

M.Fatih

Daimi Üye
Tepki
370
İsim
M.Fatih
Bisiklet
Mosso
@Typre256 Aynen seni aşar hocam bisikleti ters çevirecek ufak bi akort anahtarı var yüzük gibi tekeri çevire çevire sıkılması gereken yerleri eliyle tespit edip sıkıcak. İnce iş yani ama 5 dk süremez @Emre Örsel in dediği gibi kendi servisine götür herşeyini ayarlar ücretsiz

Orkovelis

Üye
Tepki
27
İsim
Orhan Veli
Bisiklet
Mosso
Esenlikler dilerim sevgili arkadaşlar. Bugün (link)alarak aranıza katılmış bulunmaktayım. Öğleden sonra 12:45 gibi gittim bisikletçiye. Dün aramıştım ellerinde tek bir tane kaldığını, 16 inç kadro boyu olduğunu söylediler. Bende biraz aceleci biriyimdir, hemen olsun isterim. Haliyle ertesi gün koşarak gittim.:) Pek tecrübem yok açıkçası. Elimde bisikletle Karaköy'de dolanıyorum. :( Bisikleti aldığım yerde bana Bostancı Sahil'i tavsiye ettiler. Bende hiç bilmiyorum oraları. Neyse dedim atladım Karaköy'de vapura. Kadıköy'e gittim. Oradan Metro'ya binip Bostancı'ya geçtim. Yürü baba yürüyorum. Şimdi acemiyim, cesaret edemiyorum trafiğe çıkayım. Sevgilisine sarılmış aşık gibi bisikleti tutmuş yürüyorum. Gel zaman git zaman nasıl olduysa buldum yolu. Baktım ki bisiklet yolu var, ilk bakışta pek bir küçük geldi. Neyse dedim Orhan, haydi atla şu bisiklete. Korkunun ecele faydası yok. Birden gözüme büyük geldi bisiklet. Dedim kesin düşerim ben bundan. :D Hazırladım kendimi, bastım pedala. Ooo... Dedim bu gidiyor ya bu. Korkacak bir şey yokmuş.:) Çokta güzel ortam vardı. Sür baba sürdüm. Hah başta küçük geldi demiştim ya. Hakkını verelim bayağı büyük bir parkur yapmışlar. Gittikçe gidiyordu. 2 saat kadar sürdüm orada. Yemeğimi de yanıma almıştım. Çektim kayalıkların oraya bir güzelde karnımı doyurdum. Şu resimleri de çektim.:)

https://i.hizliresim.com/QAoRdg.jpg
https://i.hizliresim.com/XvrBzD.jpg
https://i.hizliresim.com/DM0MOy.jpg
Daha sonra Kadıköy'e doğru yol aldım. Bu sefer biraz cesaretlendim tabii. Yoğun trafiklerden kaçınsam da az biraz katıldım trafiğe. Onun dışında kaldırım canavarlığı yaptım biraz.:islik: Gerçi boştu milleti rahatsız etmedim derken birinin bedduası tuttu sanırım, sırt çantam tek taraftan koptu.:mad: Haliyle bisiklete binemedim ondan sonra. Çünkü tek taraftan takınca denge sağlayamıyordum. Kopuk yerlerden falan bağlayayım dedim yine olmadı. Çaresiz yine mazlum gibi elime aldım sazımı, tıngır mıngır gittim. Kadıköy-Karaköy yapıp tramvay ile Taksim'e çıktım. LCW'de ucuza çanta bulurum belki dedim.Çanta da beni çileden çıkardı tek koldan sarkıyor, orama burama vuruyor. Günümün içine etti yani. E birazda doyamadım daha sürmeye. :) Çanta alıp sürerim dedim biraz daha... Velhasıl geldim mağazanın önüne, bisiklet kilidi falan olmayınca bırakmaya korktum dışarıda, görevliye rica ettim çantam koptu 2 dk şu köşeye koyup çanta alabilir miyim? diye. Sağ olsun sorumluluk alamıyoruz vs. diye geçiştirdi. Peki dedim düştüm yine yola. Bilen bilir Kasımpaşa Stadı'nın yanında uzunca bir yokuş vardır. Açıkçası dayanamadım, kopuk yerden orama burama doladım çantamı, aşağı doğru aktım gittim. :D Yol biraz arnavut kaldırımı gibi. Nasıl tarif edilir bilemedim, girintili çıkıntılı yani. Aşağı inene kadar Azer Bülbül gibi titredim. :eek: Oradan sonra da eve kadar bisiklete binmeden geldim. ( Bir o kadar dik bir Kulaksız yokuşum vardı çünkü.)

Apartman 5 katlı ve biz 5. kattayız. 5 katı bisiklet elimde, çantaya küfürler dilimde çıktım. Yarın önce bir kask, eldiven vs. alırım. Sonra adalara uğrayıp birazda orada turlarım. Ertesi gün Sütlüce Sahil yaparım. Ohh ohh süper.:komik: Uzun süredir bu kadar mutlu olduğumu hissetmemiştim. 22 yaşındayım, çocuk gibi mutluyum. Hadi be oradan deli diyeceksiniz ama evde kendi kendime halay çekip türkü söylüyorum yahu acayip bir yaşam sevinci getirdi bana. :)

M.Fatih hocam sana da çok teşekkür ederim, çok yardımcı oldun.

Bu arada merak edenlere söyleyeyim Karaköy PROBIKE aldığım yer. 650 TL nakit şeklinde aldım.

7haiku

Daimi Üye
Tepki
379
İsim
Ömür
Bisiklet
Diğer
@Orkovelis Hayırlı olsun güle güle kullanın. Güzel anlatmışsınız :) Bu arada sele çok aşağıda gibi. Bacak boyunuza göre yükseltirseniz rahat edersiniz: (link)

• Beğen
Tepkiler: Orkovelis

Orkovelis

Üye
Tepki
27
İsim
Orhan Veli
Bisiklet
Mosso
@7haiku Teşekkür ederim. 167 boyum var, selem gibi bende kısayım.:) Ama biraz daha yükseltebilirim sanırım, yarın bir kontrol edeyim.

M.Fatih

Daimi Üye
Tepki
370
İsim
M.Fatih
Bisiklet
Mosso
@Orkovelis Allah hayırlı etsin sonunda kavuşmuşsun, sürüp keşfettikçe daha mutlu olacak daha da seveceksin. Teşekkürlük birşey yapmadım ama teşekkürün için çok sağol. :)

• Beğen
Tepkiler: Orkovelis

akndgl

Daimi Üye
Tepki
224
İsim
Akın
Bisiklet
Carraro
@Orkovelis Hayırlı olsun, güle güle kullanın.
Bizim de bu bisikleti seçmemizde @M.Fatih arkadaşımızın katkısı büyük. Ayrıca Mavi-Siyah S kadroyu bulmamızda yardımcı olan @QEXEC e de çok teşekkür ederiz.
Akşamüstü yaptığımız şehir turumuzdan Bisiklet ve Mutluluk temalı resmimizi de ekleyerek iyi geceler dileyelim :)

11224773_10153457332748035_2849351596606807761_n.jpg

M.Fatih

Daimi Üye
Tepki
370
İsim
M.Fatih
Bisiklet
Mosso
@akndgl Ne demek, ne yaptık ki. Mutluluğunuz daim olsun. İyi pedallamalar.

• Beğen

Ege.

Üye
Tepki
7
@akndgl

Hayırlı olsun. Bu arada Mosso mavi rengiyle diğerinden çok daha hoş görünüyor doğrusu. :)

• Beğen

Orkovelis

Üye
Tepki
27
İsim
Orhan Veli
Bisiklet
Mosso
@M.Fatih
Hocam ben aksesuar bulmak için uğraştığımdan zaman bulamadım pek binmeye. İlk aldığım günden sonra binmedim henüz. Yarın işe bisikletimle gideceğim. :) Kask, eldiven, pedli tayt, iki adet el lambası, 50mm U-kilit, kablo kilit, gidon aynası.

Kilitler;
(link)
(link)
Kask;
(link)
Eldiven;
(link)

Bir türlü uygun fiyata ışık bulamadım. Bende gidip 18 liraya iki tane el feneri aldım. Çift taraflı bantla sabitledim. Renk pek uymadı ama iyi aydınlatıyor.:) Gece sürüşü için reflektörlü yelek alacağım.

Resimler çıkmadıysa buradan;
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)

Bu da benim koçero;

https://i.hizliresim.com/rQG6vM.jpg
https://i.hizliresim.com/XvZ9p6.jpg
https://i.hizliresim.com/MEjo4a.jpg
https://i.hizliresim.com/94jglQ.jpg

Karanlıkta...