Mosso hakkında sorular, cevaplar, öneriler ve tartışmalar.

Scudo

Berke ÖZTÜRKMEN

Forum Bağımlısı
Tepki
306
Bisiklet
Diğer
Evet sitedeki yol bisikleti kategorisindeki tek bisiklet bu. Ve bisikletin gidonuna bakın.

Ümit bisikletin de eğer doğru ise mosso kadrolarını ithal edip donanım ekleyerek satacak olması da bir gelişme. Sonuçta mosso kadrolar gerçekten güzel ve kaliteli kadrolardı. Veya kendi isimleri ile boyatarak kadro ithal etmeleri de mümkündür ama ümit adı ile piyasaya sürmeleri stratejik olarak ne kadar doğru olur orası tartışılır.

• Beğen
Tepkiler: Enis AYKUŞ

Ercan Saygılı

Forum Demirbaşı
Tepki
767
Şu bisikleti görünce koskaca fabrikanın hiç mi satınalması yok kalitesi yok,proje yönetimiyok bisiklete binen kimsesi yok mu diye diye düşünmekten kendimi alamıyorum. Bi bak dimi etrafına neler yapılıyor, sürme böyle estetik yoksunu bisikletleri piyasaya.

Tepki
13
bizm iş yerınde normal bi ümit bisiklet var on numara sanayide süper gidiyo şuana kadar bi sorun çıkmadı sadce 2 sefer teker patladı viteste yukseğe cıkınca zincir atyıo.:D

• Beğen
Tepkiler: Enis AYKUŞ

Enis AYKUŞ

Aktif Üye
Tepki
43
bisiklet çesitlerini hangi siteden görecegiz adress ne

akifberkant

Forum Bağımlısı
Tepki
1.566
Bisiklet
Salcano
Mossalar çıkmış;(link)

-Paşa-

askssy
Tepki
579
Bisiklet
Specialized
şu bisiklette hiç mi hiç estetik yok hem ümit ismi de bence çok çekici değil ama inş. en iyi yerlere gelirler rekabet artsın ki biz de cok paralar vermekten kurtulalım

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.473
Bisiklet
Cannondale
Bu Ümit Bisikletin kendi modeli Mosso değil arkadaşlar hatta birkaç defa kadro açıları gidon vb üzerine konuşuldu, yukarıdaki bisiklet üzerine.
Topik de eskiymiş :p

borab

Forum Demirbaşı
Tepki
146
sayfayı yeni gördüm

markayı ÜMİT BİSİKLET pazarlıyor...

(link)

Tepki
35
Bisiklet
Cube
(link)
ve mossobisiklet.com sitesinde olan modeller Turkiye'de uretilen modellerimi ? Forumlarda okudugum kadariyla Turkiye'de Umit bisiklet Mosso modellerini uretiyor.
Bu iki sitede satilan Mosso modellerini arattigim zaman hic bir yabanci sitede rastlayamiyorum bu modellere sadece bu iki sitede cikiyor.
Yani uzun lafin kisasi bu modellerde kaliteden odun verilmismidir?

Tepki
35
Bisiklet
Cube
@mustafa şükrü yıldırım

Mesajinizi tam olarak anlayamadim,kaliteden odun verilmis gibi durmuyor denilince kaliteli anlami cikiyor fakat umit bisikletin bu kadar iyi is cikaracagini sanmam dediginizde kalitesiz urun olmus oluyor.

Levent Sönmezer

Daimi Üye
Tepki
91
Bisiklet
Mosso
@Fatih BASAK

Selam. Hayır arkadaş şunu demeye çalışmış..
Mosso gövdeleri üreten ülke bildiğiniz gibi Taiwan. Çin dahil birçok ülkeye (asya bölgesinde) avrupanın yakalayamayacağı miktarda satış gerçekleştiriyor mosso.

Bu seri üretim hızını ve kazancını iyi bir anlaşma yapmadan başka bir ülkeye devretmez. Ümit bisiklette resimlerde gördüğün Türkçesi Yağlı Kaynak sistemi yok olsa bile çok büyük eğitim ve yetenek gerektiriyor kaynak teknisyeni için. Yani kısaca Türkiyede bu üretimi şu an için yapan yok.
Bizim insanımız yatırım yapmaktan çekindiği için bu ürünleri çıkartamıyoruz; çok daha iyisini yapabiliriz..
Bir Aluminyum alaşım kaynağı çok zahmetli evrelerden geçer.
Tüplerin uygun çaplarda imali, montaj masaları, gazaltı kaynak makineleri, xray yada rontgen cihazı, penetrant (çatlak ve boşluk bulma)testleri,kaynak telinin yaptığınız alaşım tipine uygun(2016,6050,7005v.s) olması..Kaynak telleri ayrıca çok stoklanamaz korozyona uğrarlar.İşte bütün bunlar maliyettir ve taklit edilmesi tabiri uygunsa astarı yüzünden pahallıya gelir.

Daha onlarca ayrıntı var kafanı karıştırmayım. Bende Mosso Lead gövde kullanıyorum emin olun Trek,Giant,Scott gibi markalarla neredeyse eş değer.
Gönlünüz rahat olsun.
Görüşmek dileği ile..

• Beğen
Tepkiler: naim sarıcalı

Ali_Ozturk

Üye
Tepki
7
(link)
ARKADAŞLAR BİR TANE KADRO BULDUM.DAHA YENİYİM. 1-2 YILDIR MBT KULLANIYORUM.YENİ BİR BİSİKLET TOPLAMAK İSTİYORUM.SİZCE BU KADRO NASIL ALMALIMIYIM.. TİPİ VE GÖRÜNÜŞÜ VE DE İŞLEVİ NASIL ....

Msgl

Forum Bağımlısı
Tepki
292
İsim
Musa
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ürün stokta bulunmamaktadır.Yazıyor ama görünüşü iyi.