Mosso hakkında sorular, cevaplar, öneriler ve tartışmalar.

celikkadro

Daimi Üye
Tepki
350
İsim
Tayfun
Arkadaslar merhaba,

Forumda yeniyim, sadece burada baslik acabiliyorum.

Bu yastan sonra yol bisikleti almaya niyetlendim. Hadi hayirlisi....

Forumdaki ilgili basliklarin neredeyse tamamini oludum. f/p urunu olarak one cikan modellerden birisi olan mosso 735tca 105'i bir yerde bulabildim. Yarin bakmaya gidecegim, kadro boyu uygun olursa ve fiyatta anlasirsak alacagim.

mosso yol bisikleleti kullananlarin ortak sikayeti jantlar ve lastiklerin kotu olmasi. Bunlar disinda bisiklete bakarken ozellikle dikkat etmem gereken noktalar var mi?

Boyum 1.70, ic bacak 80cm. Fabrikanin web sayfasindaki geometri tablosuna bakarsak,

(link)

Bana uygun kadro boyu 49. Boyu benimkine yakin olan arkadaslar kullandiklari kadro boyunu soyleyebilir mi?

Simdiden tesekkuler

735 denilen bisiklet 730 cikti. mosso'yu simdilik beklemeye aldim.

yerli marka bisikletlerden almayi dusunuyorsaniz cok saglam pazarlik yapin. kredi kartina taksit yaparken bile indirim yapiyorlar.

Scudo

gokberk88

Daimi Üye
Tepki
211
İsim
gökberk
Bisiklet
Mosso
ne janttan nede lastikten yana bir sorunum olmadı. 750 km kullandım lastiğim 1 kere patladı. ama getten şikayetçiyim onun yüzünden 5 defa lastiğim patladı. yeni bir get seti taktırdım şimdi öyle bir sorunumda kalmadı. lastiklerin ıslak kuru yol tutuşu güzel. jantlarda akor tutuyor.

Volks

Forum Demirbaşı
Tepki
607
İsim
Volkan
Bisiklet
Specialized
4k km oldu, bisiklette mekanik vs hiç bir sıkıntı yaşamadım. 730 TCA kullanıyorum, gayet de güzel. Alu carbon olmasına rağmen diğer alulara göre daha hafif ..

ichinichi

Üye
Tepki
83
İsim
Hakan E.
Bisiklet
Mosso
Aynı bisikletin Tiagra donanımlısı bende mevcut. Hem ilk hem de ilk yol bisikletim olduğundan dolayı, bisikletin gerçekten güzel olduğunu söyleyebilirim. Ama tabi daha iyilerini kullanmış birilerinin bunu kullansa farklı fikirleri olabilir. Ben aldığım için memnunum açıkçası.

H.T

Forum Bağımlısı
Tepki
1.284
İsim
Hasan
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Daha yeni aldim bugun topladim 2 km surdum:) baslangic iicin daha iyisini bulamadim cok arastirdim.

Zen.eren

Daimi Üye
Tepki
207
İsim
Burak Eren
Bisiklet
b'Twin
Bende yol bisikletine yeni katılmak üzere olan bir dostunuzum ancak 2 mode arasında kaldım Carraro RC 052 ve Mosso Tca 730.Carraro hakkında birkaç bilgi edindim ancak mosso tca 730 hakkında hiç inceleme yada pek yorum yok.Yardımlarınızı bekliyorum.

H.T

Forum Bağımlısı
Tepki
1.284
İsim
Hasan
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
@Zen.eren (link)
buna bir bakın isterseniz.Pek farkı olacağını sanmıyorum.

Zen.eren

Daimi Üye
Tepki
207
İsim
Burak Eren
Bisiklet
b'Twin
@H.T 2016 tca 735 fiyatları malum ben en fazla 2000 verebilecegim diye girdim bu işe şu anda 3000 e yükseldi gibi bütcem ancak daha fazla veremem.

• Beğen
Tepkiler: Zefal017

H.T

Forum Bağımlısı
Tepki
1.284
İsim
Hasan
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
@Zen.eren tca 735i nakit olarak 3bine alabilirsiniz sanirim.satan yerlere sormak lazim.

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.338
İsim
Mugen
@Zen.eren
3000 nakit çıkartabiliyosan acele etme, modelleri de gidip gör, diğer markalara da bakmalısın, bu bütçeyle baya mutlu olabileceğin bi bisiklet alabilirsin, endurance mı race mi istiyorsun onuda deneyerek anlayabilirsin.

Mustafa Şükrü Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
784
Bisiklet
Giant
Arkadaşlar merhaba, 2.el neredeyse binilmemiş kadar temiz mosso 1727H legarda aldım, garanti belgesi falan mevcut ancak maşada sanki ufak bir boşluk var ve frenlerken sanki titreme oluyor. Yalova'da ki mosso bayisine gittiğimde bu maşaların giriş seviyesinde olduğu ve bu durumun normal olduğu söylendi. Maşa iyi çalışsa da çok kaliteli olmadığının bende farkındayım merak ettiğim konu diğer legarda modellerinde de böyle bir şey var mı maşada ? Bisiklet resimde olduğu gibi.

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.469
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Maşa boşlugu kaliteden ötürü degil maşa boşlugunun alinmamasindan olur , sacmalamislar. Eger maşanin alin borusu kesildyse belki spacer kisa gelmis olabilir. Bilen biri maşanin boslugunu alsin bakimdan anlayan biri tabi

Buğra C

Buğra Hoca
Tepki
705
İsim
Buğra Canata
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Mosso Legarda 1527 kullanıcısıyım. Suntour SF13-NRX maşa var üzerinde. Toplam 3000 km üzeri oldu alalı. Hiç maşa veya kilit mekanizmasında boşluk sorunu yaşamadım.