İnceleme Mosso 771TB3 Dmd Deore Şehir Bisikleti

Scudo

thieft3000

Forum Demirbaşı
Tepki
439
İsim
tolga
Bisiklet
Mosso
@Turgul.erkilic hocam aldim bisikleti sonunda ama bişeye kafam takıldı senin bisikletin lastikler ne bendeki rubena flash 700x40 geldi sitede chaoyang 700x32 yazmış lastik zırhlımı değilmi çok emin olamadım,görünümü resimde var lastiğin.2018-04-06 23.48.09.jpg 2018-04-06 23.50.14.jpg

Konunun başında yazmışsın gerçi sonradan gördüm.

:harika:

• Beğen
Tepkiler: Tugrul.erkilic

Işıklar Gazisi

Forum Demirbaşı
Tepki
681
Bisiklet
Mosso
771 TB3 için
2016 modellerinde 40c Rubena Flash vardı.
2017 de ise 32c Choayang ile geliyor.

Benimkisi 2016 modeldi ve zırhsız olmasından dolayı oluşan lastik patlamalarına bir son vermek amacıyla zırhlı lastik aldım.

thieft3000

Forum Demirbaşı
Tepki
439
İsim
tolga
Bisiklet
Mosso
Hadi yaw:agla: Banada yeni lastik alma yolu göründü ozaman

Tepki
85
İsim
Tuğrul Erkılıç
Bisiklet
Mosso
@thieft3000 hayırlı olsun hocam Allah kaza bela vermesin. Zırhlı lastik almanızı tavsiye ederim 2 sene oldu daha lastiğim patlamadı. İlk bisikletimde 3. Km de lastik patlamıştı. Yanımda tamir seti de yoktu eve yürüyerek dönmüştüm:koptum::koptum:

• Beğen
Tepkiler: thieft3000

Ned Stark

Giant Escape 2
Tepki
153
İsim
Onur
Bisiklet
Giant
Ben bir şey merak ediyorum bunun frenler hidrolik disk ya hani vfrene çevirilebiliniyor mu ?

Hakan Ergül

Aktif Üye
Tepki
143
İsim
Hakan
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
merhabalar bende bu modelin maşalı olan modelini almak istiyorum uzun süre merida crossway 500 düşünüyordum aslında halende aklımdan tam çıkmamış durumda ama şuanda mosso 770tb3 deore modeli ağırlık kazanmaya başladı.mossonun ekipmanı meridadan daha iyi olmasına rağmen fiyatı daha da ucuz.o yüzden büyük ihtimalle mosso 770tb3 deore de karar kılacağım.bir çok arkadaş maşasız modellerin daha performanslı olduğunu belirtti.ama ben yinede herşeye rağmen konfordan yanayım.performans yapmayacağım için büyük ihtimalle bu modelde karar kılacağım.artık bayilere gelmesini bekliyorum.geldiğinde alacağım.fiyatlar geçen seneye göre epeyce artmış bayi fiyatları 3400 lira olmuş.ama artık bu yola baş koydum geri dönüş yok. :) bu model kullanan arkadaşlara sormak istediğim bir şey var vites geçişleri nasıl kullanan arkadaşlar biraz daha bilgi verebilirmi acaba.birde benim boyum 1.67 bacak arası uzunluğu 72cm...bana 41 mi olur 46 mı

Hakan Ergül

Aktif Üye
Tepki
143
İsim
Hakan
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@yorgun bekçi bu yukarıdaki belirtilen maşasız model 3229 maşalı olanı da 3429 lira...

• Beğen
Tepkiler: Lawyer58

Hakan Ergül

Aktif Üye
Tepki
143
İsim
Hakan
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@yorgun bekçi malesef öyle ama iyi bir bisiklet sahibi olmak için bu parayı vermeyi göze alacağım artık.

• Beğen

cube gtx

Üye
Tepki
49
İsim
berkay
Bisiklet
Cube
bence 29 luk bir mtb al derim 28 ile 29 zun çember boyutu aynı diye istediğin zaman ince lastikleri söküp arazi lastiğne çevirebilirsin diye mosso 770tb3 deore ile benzer donanıma sahip olan bu modeli buldum
mosso 2971 DEORE

mahden

Forum Demirbaşı
Tepki
842
Bisiklet
Sedona
@Hakan Ergül Hakan Bey, o maşadan beklediğiniz konforu elde edemeyeceksiniz çünkü 3-5 gün sonra maşayı kitleyip bir daha açmayacaksınız, bir gün olur da uzun bir sürüş yaparsanız ve de yüklü olursanız "ulan ne gerek varmış" diyeceksiniz, bunları yaşadım, forumdaki çok kişi de yaşadı. Size tavsiyem imkanınız varsa 5'er kilometre düz ve amortisörlü maşası olan bisikletler ile sürüş yapmanız olacak..

Tepki
85
İsim
Tuğrul Erkılıç
Bisiklet
Mosso
@Hakan Ergül hocam k.bakmayın biraz geç gördüm. Benim boyum 165 46 kadro kullanıyorum.

@Hakan Ergül vites geçişleri çok hoşuma gidiyor hissetmiyorsunuz bile. Ayarını ben kendim yaptım saniyelik tepki veriyor.

@mahden maşa konusunda size katılıyorum. Alırken bende amörtüsörlü sipariş vermiştim ama aldığım bayi yanlışlıkla düz maşa sipariş vermiş. İstersen değiştiririz ama 3 haftaya yakın beklemen gerekir fabrikadan geldi bu dediler. Bende beklemeye dayanamadım ve düzü aldım. Uzun yolda kesinlikle ihtiyacın olmuyor ve iyi ki düz almışım diyorum. Bu biaiklette gerçekten ihtiyaç yok çünkü yüzde 95 asfaltta sürüyorsun. Stablize toprak yolda da kullandığım zamanlar oldu ama düşündüğünüz kadar büyük bir ihtiyaç değilmiş onu anladım:):)

• Beğen

Hakan Ergül

Aktif Üye
Tepki
143
İsim
Hakan
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Tugrul.erkilic sağol tuğrul kardeşim.bir şey daha soracağım ..aslında ikisinide deneme şansım olsa karar vereceğim.ama bırak ikisini ellerinde hiç birisini deneme şansım bile olmuyor.çünkü bayilerin ellerinde teşhir olarak pek yok..

iki sorum olacak sana : şehir içinde kullanırken bile biliyorsun yollar otoban gibi değil.pürüzlü ve tırtıklı yollarda mevcut.böyle yollarda kullanırken rahatsızlık veriyor mu
bir de boyum 1.65 46 kullanıyorum demişsin peki iç bacak uzunluğun ne kadar o da çok önemli..46 bedenden memnun musun.sana herhangi rahatsızlık verdimi.

@mahden eyvallah arkadaşım çok sağol

@cube gtx sağol ama mtb kesinlikle düşünmüyorum

Tepki
85
İsim
Tuğrul Erkılıç
Bisiklet
Mosso
@Hakan Ergül asfalt yollarda çok rahatsızlık duymadım yani keşke kilitlemeli maşa alsaydım dediğimi hiç hatırlamıyorum ama iyi ki düz maşa almışım dediğim çok oldu :)
Bacak boyunu bisikleti almadan önce ölçmüştüm yanlış hatırlamıyorsam 72 73 gibi bir şeydi

• Beğen
Tepkiler: Hakan Ergül

Ned Stark

Giant Escape 2
Tepki
153
İsim
Onur
Bisiklet
Giant
Bu bisiklete vfren takılabiliyor mu bileniniz var mı?