İnceleme Mosso 771TB3 Dmd Deore Şehir Bisikleti

Enesbmalik

Üye
Tepki
1
İsim
Enes Yalçındağ
Bisiklet
Carraro
@thieft3000 öncelikle cevabın için teşekkür ederim.bende bisikleti bir hafta önce aldim.Bende kullanım deneyimlerimi sizinle paylaşmak istedim.Daha önce genelde düz masa bisiklet kullandım amartisor ne kadar konfor olsa da boşuna ağırlık ve hızını kesen bir durum olarak görüyorum.Daha önce carraro 330 ve specialized sirus ful karbon kullandım.Bu bisikleti almamdaki en büyük sebep üzerindeki gurup set freb seti hepsinin deore olmasıydı acikcasi.Yazdiklarim bazıları gibi bisikletin yerin dibine sokmak kötülemek için kesinlikle değil onu baştan söyleyeyim birebir neyse onu yazacağım.Bisikleti aldıktan sonra yaklaşık 45 km bir yol yaptım daha önce kullanmis olduğum hem carraro hemde specialized ten çok çok kötü geldi hatta hayal kırıklığına uğradım diyebilirim. Specialized ile kıyaslamam doğru olmayabilir o konuda hak veriyorum çünkü hem karbon bir bisikletti ben üzerindeki gurup set hıza dair yola dairdi ama aynı kategoride olup üzerindeki seti daha düşük olan carrarodan çok çok kötü geldi bana niye diyecek olursanız.Bu bisiklete bindiğimde tepkimeler çok kötü geldi carraro da veya diğer bisikletimde bastın mi giderdi ama bu bisiklette pedalı bırakır bırakmaz bisiklet gitmek istemiyorum diyor resmen diğer bisikletlerle de aynı yolu geldim ama nasıl keyif almıştım mossoyla gelirken bu yol ne zaman bitecek diye işkence haline geldi.Yokuslarda olsun düz yolda olsun sprite çıkayım az basayım diyorsunuz mesela bisiklet gitmiyor ya resmen.Deddigim gibi carraronun göbekler daha basit birşey olmasina rağmen ful deore olmamasına rağmen alüminyum seviyesi olarak çok daha kötü bir seviyede alüminyum olmasına rağmen tepkimeler bundan çok çok daha iyiydi.Bisikleti daha bir defa 45 km binip satisa koydum.Bisiklet bu derece hayal kırıklığına uğrattı beni.Sorun bende de olabilir veya belki bisikletimde bir sorun olabilir ama ben ne yasadiysam olduğu gibi sizlerle paylaşmak istedim.Umarim faydalı olmuştur.

• Beğen
Tepkiler: thieft3000
Scudo

karadavud

Üye
Tepki
0
İsim
fatih
Bisiklet
Bianchi
@Enesbmalik Hem faydalı oldu, hem soğuttu ? maşa düz olanı değilmi kaça almıştınız acaba

thieft3000

Forum Demirbaşı
Tepki
439
İsim
tolga
Bisiklet
Mosso
@Enesbmalik bana mtb den sonra daha rahat geldi, benim turlar genelede 80 km yi geçmiyor, oda 6-7 saati buluyor bol molalı olduğu için fazla konfor aramıyorum, fazla yol bisikleti deneyimim de yok. ama 50 kadro almıştım 54 alsam olurmuş kısa geldi bisiklet biraz.

Enesbmalik

Üye
Tepki
1
İsim
Enes Yalçındağ
Bisiklet
Carraro
@Enesbmalik Hem faydalı oldu, hem soğuttu ? maşa düz olanı değilmi kaça almıştınız acaba
Ben 3800 e nakit aldım ?

Ben 3800 e nakit aldım ?evet düz maşa olanı aldım
@Enesbmalik bana mtb den sonra daha rahat geldi, benim turlar genelede 80 km yi geçmiyor, oda 6-7 saati buluyor bol molalı olduğu için fazla konfor aramıyorum, fazla yol bisikleti deneyimim de yok. ama 50 kadro almıştım 54 alsam olurmuş kısa geldi bisiklet biraz.
Beğenmenize sevindim güle güle kullanın herkes farklı tabi ?

Tepki
85
İsim
Tuğrul Erkılıç
Bisiklet
Mosso
Bir süredir forumu takip edememiştim yoğunluktan dolayı. Bisikleti almadan önce incelememden faydalanıp alan arkadaşlara hayırlı olsun, incelemem sonucunda vazgeçenlere de inşallah tam istediğiniz gibi bir bisiklet bulur ve alırsınız:)
@Enesbmalik bisiklette istediğim gibi sprint e çıkamıyorum yazmışsınız. Ben de tam aksine trafikte araçların arasından hızlanmak istediğimde 45 km hıza çok seri bir şekilde çıkabiliriyorum ama ben bisikleti spd pedal ile kullanıyorum, vitesin ayarlarını kendim yaptığımdan geçişlerini biraz daha serileştirdim bunların etkisi olmuştur illaki. Göbekler deore olduğundan dolayı sürtünmeden dolayı olan kayıp çok az ister istemez bunun da etkisi oluyor. Karbon fiber kadrolu bir bisikletle kıyaslamamak lazım dediğiniz gibi arasında klasman farkı var:) Carraro ile şöyle kıyaslamanızı tavsiye ederim eğer bisiklet hala elinizde duruyorsa ters çevirin bisikletleri ve arka tekerlerini aynı kuvveti uygulayarak çevirin bırakın hangisinin tekeri daha uzun süre dönecek karşılaştırın. Ben mossonun daha uzun süre döneceğini düşüyorum çünkü deore göbeğin sürtünme katsayısı daha düşük olma ihtimali çok yüksek.

• Beğen
Tepkiler: alper2508 ve Uno

Evooo8

Üye
Tepki
0
İsim
erhan
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhabalar geçen hafta 771tb3 deore aldım bi kac sorum olucak cvpliyan olursa çok sevinirim, orta hızlarda belli viteslerde pedal kısmına hafif titreşim hissi veriyor bunu bilen varmı??

darkcradle

Üye
Tepki
5
İsim
Aslan N. Ş.
Bisiklet
Bianchi
Zincir ön aktarıcıya sürtmediğine eminmisin bir hafta parçalar oturur vites ayarları vidaları tekrar kontrol et

Evooo8

Üye
Tepki
0
İsim
erhan
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@darkcradle kontrol edicem zincir degip degmemesini ama problem sanki vites ayarindan kaynaklı gibi geliyor yavaş hızda giderken pedal titreme hissi olmuyor orta yuksek hızlarda başlıyor o his. Umarım ciddi bir problemi yoktur

darkcradle

Üye
Tepki
5
İsim
Aslan N. Ş.
Bisiklet
Bianchi
@Evooo8 sürekli mi yani her noktadamı titreme yapıyor yoksa belli bir noktadan geçerken mi yapıyor