Merida Kullanıcıları Kulübü

Bartu Bilgi

Daimi Üye
Tepki
193
İsim
Bartu B.
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Merida
Merhaba arladaslar spd aldım çok güzelmiş bayırlarda artısı oluyor fakat antremandan sonra böyle lekeler oluyor siliyorum kuruyunca yine çıkıyor sizde de oldumu nasıl çözerim bu sorunu ?

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Scudo

adilmusazafer

Forum Demirbaşı
Tepki
255
İsim
Adil Musa ZAFER
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Bartu Bilgi bunun adi sanirim ter izi :) kullandiginiz corap nefes alabilir olsun.

Bartu Bilgi

Daimi Üye
Tepki
193
İsim
Bartu B.
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Merida
@adilmusazafer
Coraplarımı btwin aldım bisiklet çorabı diye kalitesizmiş o zaman.Başka çoraplada deneyim teşekkür ederim

m.baykal

Üye
Tepki
4
Bisiklet
Merida
Selamlar sevgiler, sadece merida kadro kullanıcısıyım galiba bu beni sizden birisi yapıyor :D

nuruasakir

Forum Bağımlısı
Tepki
320
İsim
recep
Bisiklet
Salcano
merhaba merida scultra veya reacto serisinin stock jant ağırlığını bilen var mı ?

nuruasakir

Forum Bağımlısı
Tepki
320
İsim
recep
Bisiklet
Salcano
@Yavuz S. teşekkürler.bu aralar bisiklet alıcam listemde meridada var sıfır scultra 400.2. el aksiyum jantlı karbon bisiklet veya sıfır 105 setli mosso salcano alu bisiklet arasında gidip geliyorum tabi merida ile aralarında 750 tl fark var.

m.baykal

Üye
Tepki
4
Bisiklet
Merida
Herkese iyi forumlar. Siteyi bisiklete ilgi duymaya başladığım günden itibaren takip ediyordum ancak üye olmak bugüne kısmetmiş.

ismim Musa, 32 yaşındayım ve istanbul'da yaşıyorum.

Benim bir sorunum var. yardımlarınızı esirgemezseniz minnettar olurum.

142X12 sokma milli jant seti aldım ancak kadroma uyumsuz. Ön jant sorununu Fox 32 Float Evolution maşa alıp çözdüm ancak arka jant sorunum devam ediyor. 142X12 sokma mil almış olsam kadroya bir şekilde uydurabilirmiyim. Şayet uymaz ise adaptör almam gerekecekmi.

herkese teşekkür ederim.

Farklı konu açmadan sormak istediğim bir şey daha vardı. Big seven 300 (2015) kadroya uyumlu furş setinin nasıl olması konusunda bilgi sahibi değilim. Alt ve üst furş kapakları sorunsuz.

wwwolcano

Üye
Tepki
49
İsim
Volkan Hatipoğlu
Bisiklet
Diğer
Arkadaşlar yeni aldığım merida cyclocross 9000 bisikletimi paylaşmak istedim
Cyclocross tarzıyla ilgilenen veya yorum yapmak isteyenlerin fikirlerini almak isterim

1*11 sistem
Aynakol 40
Casette 11-32
Sram force x1 set ve sram force hidrolik disc fren
Dt swiss r 23 jant
Carbon kadro
Specialized power sele
Zipp gidon boğazı ve gidon seti( carbon)
Merida carbon sele borusu
Maxxis mud wrestler lastik 33 cm
8 kg

Bartu Bilgi

Daimi Üye
Tepki
193
İsim
Bartu B.
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Merida
Sculturamla gittiğim turda yaptığım video nasıl olmuş ?

vahapaydin

Daimi Üye
Tepki
175
İsim
Vahap
Bisiklet
Merida
@Bartu Bilgi

Cole Rollen Elite'ten iki takımı toplamda 3500 km kadar kullandım, memlekette de ilk kullananlardan biriyim. Fren yüzeylerinde ilk serilerde bir aşınma oluyordu ancak sonradan çözdüler bu sorunu.

Onun dışında da ödeyeceğiniz fiyata göre çok ama çok kaliteli bir jant seti. Bu tarz ufak tefek şeylere takılmamalı kanımca ;)

Rogeshavro

Üye
Tepki
0
İsim
Ozan
Bisiklet
Merida
Merhaba arkadaşlar. Uzun süredir gerek forumlardan gerekse bisiklet satış noktalarından yeni alacağım bisiklet üzerine yoğun araştırmalarım oldu ve bu süre zarfında biraz bütçe ayırabildim. Uzun süre Mosso 7571 Acera 27.5 üzerine yoğunlaşmıştım fakat sonrasında aynı fiyata Merida big nine 20d almaya karar verdim ve aldım fakat henüz tam binemeden ufak bi kaza geçirdim(kaldırıma çıkarken ön teker kaydı ve düşmeyle beraber zincir attı). Sonrasında servisini aradım ve anında gelip aldılar. Kafamda oluşan soru işareti şu doğru bir tercih yapıp yapmadığım noktasında kararsızım.

Dosyalar

Tepki
83
İsim
çağlar
iyi günler. merida speeder 100 modelini araştırıyorum. Hafta içi işe gidip geliyorum ve hafta sonu günlük tur ve yılda 1-2 kez de kamplı tur yapıyorum. speeder 100 ün lastiğinin küçük olması bu durumda sorun yaratır mı? yük taşırken vb... son olarak Speeder 100 modelini önerir misiniz?

Tepki
68
İsim
Alperen
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaslar bi arkadasim asli bisikletin ana satis noktasinda merida bisikletlerde %25 e varan indirim yapildigini soyluyor dogrucmudur

sadi imren

Bursa Tur Komitesi | B.T.K
Tepki
5.442
İsim
Sadi İMREN
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@cyurdasiper Bende de speeder 200 var asfalt yolda bozuk yolda kullanıyorum taş gibi maşallah yük taşımada kastın nedir ben 108 kilo biniyorum kadro altı kadro üstü ve sele altı 3 adet çantam sürekli dolu oluyor. Gerçi bu aralar 100 kiloya düştüm rahatladım :)

sadi imren

Tepki
5.442
İsim
Sadi İMREN
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@alperenakal kardeşim sitesine gir orada iletişim telefonları var ara sor sana zahmet bizi de bilgilendirmiş olursu(link)

@ÇaNakkaLeRuHu arkadaşım tabii daha gideceğim çok yol var kilo anlamında daha da rahatlamam lazım :) sen nasıl istersen

• Beğen
Tepkiler: ÇaNakkaLeRuHu

sadi imren

Tepki
5.442
İsim
Sadi İMREN
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant