Manisa'da kaldırımda bisiklet sürene 235 TL ceza kesilmesi

Vahap Demir

Daimi Üye
Tepki
531
Bisiklet
Sedona
Trafik kurallarına herkes uymalı bisikletliler dahil. Bu kısmı tamam da sanki bu abimiz bir işgüzarlığa kurban gitmiş gibi geliyor bana.

Scudo

Liberi Spiritu

Hüseyin EROL
Tepki
775
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
b'Twin
Olayın özü şudur; Polis abiyi uyarıyor. Abimiz de polis ile biraz ağız dalaşına giriyor. Polisde ''Öyle mi, gel o zaman ver kimliği'' diyor. Kısacası polis ilk söylediğinde abimiz kaldırımdan aşağıya inmiş olsa o cezayı yemiyecek. Ortada bir kanun varsa nihayetinde herkesin uyması gerek. Biz boşuna her ay CM'de bi taraflarımızı yırtmıyoruz ''bisiklet de bir taşıttır'' diye.

efaruk

Daimi üye
Tepki
355
İsim
Faruk
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Yani yazılmaması gereken olaydır. Bisiklet ya. Bırakın insanlar bisiklete binsin. Hangi bisikletlinin bir yayayı ezdiği ve öldürdüğü görülmüş. Yaya yolunu kullanarak. Soru işareti ve cevabı tahmin edilebilir. Yok böyle bir bisikletli. Ha bisikletli zarar verse verse kendine verir. Konuştuklarım genelleme tabi ama %90 doğru. Burda @Liberi Spiritu denildiği gibi polisle bir laf münakaşası var gibi duruyor. Bence yazılmasındı yani. Bisikleti ve bisikletlileri seviyoruz

Perzeus

Üye
Tepki
51
İsim
Perzeus
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bir çok arkadaşımız ne yazik ki polisi suçlamış. Olayın içeriğini sadece vatandaşdan dinleyerek polisi suçlamak yanlis olsa gerek. Senelerdir bizler de forum üyeleri bisiklet kullanıyoruz hangimize polis ceza yazdı arkadaşlar. Bu polis bu adama niye ceza yazmış olabilir. Büyük ihtimalle polis bu arkadaşı uyardı bu arkadaşda polise terbiyesizlik yapti uyarısını dikkate almadi ve yedi cezayi. Ayrica bu masum arkadaslar postacı bisikletleriyle terör sacanlar var ben 13-15 yaşındayken koskoca yolda mahalle arası kaldırım yok etrafta araç yok bir şey yok hızla gelip bana sırtımdan çarpmıştı ve ben olduğu gibi yere çamura dusmustum arkadan ıslık çalarak gelmisti ve yaşça benden büyüktü üstüne bana kızıp gitti . Bu sadece benim başıma gelmemiştir muhtemelen.

efaruk

Daimi üye
Tepki
355
İsim
Faruk
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Öncelikle sizin meslektaşınız ile bir bisikletli arasında oluşmuş bir olaya yorum yaptığımızın altını çizmek isterim. ikinci olarak da azcık bana cevap yazmış gibi olmuş. O sebepten şunları söyliyim müsaadenizle. @Perzeus dikkat ederseniz sadece; ceza yazılmasaydı iyiydi babından konuştum kardeş. Yani tatsız bir olay olmuş, keşke olmasaymış dedim. Tabi ki iki tarafı dinlemek lazımdır her zaman. Burası da zaten bisiklet forum. Ortada zaten bir münakaşa olduğu için yazılmış olmuş artık her neyse. Yani bisikletli olarak kullanabileceğimiz adam gibi yolumuz yok iken kaldırımdan uslu uslu giden bir adama bisikletinden pahalı bir ceza kesilince insanın canı sıkılıyor, günlük bisiklet kullanıcısı olarak azcık empati yapınca..
Terör saçan diye teenage bisikletli gençlere de şey etmişsiniz. Keşke en kötü terör bisiklet terörü olsa şu ülkede. Başka diyeceğim yok. Selametle

• Beğen
Tepkiler: KaracaAbdullah

Perzeus

Üye
Tepki
51
İsim
Perzeus
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Terörün her türlüsünü lanetliyoruz kardeş size cevaben yazmamıştım üstünüze alınmışsınız hiç sorun değil ben başımdan geçen olayı anlattım.şuan ki yaşımda olsaydim o bisikletlinin bisikletini kaldırır o adamın üstünde kırana kadar vururdum ona . Kaldırımdan uslu uslu gittiğini nereden biliyorsun ? Azıcık empati yapabilmekten bahsediyorsunuz kendinizi polisin yerine koyarak neden empati yapmıyorsun? Konu ile alakalı haber sitelerinde yorum kisimlarini okudugunuzda bir çok vatandaşın bisikletlilerden şikayetçi durumda olduğunu gorursunuz. Kendinizi kaldırımda giden yayalarında yerine koyarak empati yapın? Esinizle kaldirimda 2 yasinda cocugunuzun elini tutarak yavas yavas giderken arkadan bir bisikletlinin size ıslık caldigini dusunun veya esinizin koluna carptigini düşünün veya cocugunuza. Bende bir bisikletliyim bu forumda polis olarak değil bir bisiklet kullanicisik olarak bulunmaktayım eğer ki taraf olacaksam zaten bisikletlilerden taraf olurum. Empati den bahseden sizi empatiye davet ediyorum.

efaruk

Daimi üye
Tepki
355
İsim
Faruk
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
biraz sert olmadı mi, ben polis karşıtı değilim bir çok da polis arkadaşım var
ne hakla karşı tarafa vurmayı kendine hak görüyorsun?
polis de olsan o şekilde davranma. benden sana bir abi tavsiyesi
yumuşak huyluluk her zaman evladır
bu kadar geniş ferah bir forumda laf dalaşına girmeyelim rica ederim.
herkes haddini bilecek. o şekilde bir olay yaşamış olmanız bu dediklerinizi savunmanıza yetmez.
tekrar söyliyim, o kadar sert davranma. başını derde sokarsın. öfkeyle kalkan her daim zararla oturur
bu arada hiç bir bisikletli gibi konuşmuyosun. direk katı bir şekilde meslektaşını savunuyorsun.
gel bir de polisin yerine koyalım kendimizi.
in dedi. inmedi. polis de nasıl bana karşı gelirsin dedi. ve cezayı yazdı.
evet peki sence polis burda yüzde kaç işini yaptı? yüzde kaç dediği olmadığı için yazdı?(bunun büyük kısmı ego tatmini)
eğer çok disiplinli bir polis ise gördüğü gibi yazsın ticket ı eline versin. niye laf dalaşından sonra yazılır çoğu ceza?
ayrıca sürü psikolojisi yanıltıcıdır. haberlerin altındaki yorumdan bana bahsetme. videoyu izle.
adam işine giden bir adam;
ben bu videoyu yeni izledim. şu an tamamen adamın tarafındayım. şu halden anlamayan, ego ile iş yapan zevat benim gözümde bir hiç.

• Beğen

Perzeus

Üye
Tepki
51
İsim
Perzeus
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Kimin tarafında olduğun beni ilgilendirmiyor kardeş. Yolda giden Bir çocuğa gelip vuran sonrada bağıran birini sen görsen çiçekle karşılar alkışlar kardeş bisikletine bir şey oldumu der çocuğa iki tane de tokat çekersin herhalde . Bisikletliyi kayırmak gerek nede olsa değil mi?
Haber altına yapılan yorumlara sürü piskolojisi diyemezsin eğer ki diyorsan sende habere bakip yorum yapiyorsun sende o sürüdensin.
Polisin yerine kendini koydun Empatiyi yaptin demek ,polis bu adamı durdurmadan kimliğini almadan neye ceza yazacak bu tarz olaylar için şehrin tüm mobesa kayıtları incelenip adam tespit edilip evinden kollukla alınıp karakola goturulup ifadesimi alınacak? Tabi ki polis orda tutup yaptığı hatalı davranışı söyleyecek cezasinı yazacak. Sanmayin ki polis ceza yazınca ego tatmini yapıyor bu kadar basit değil bu işler.Mesaji okuyun silecegim burada kimseyle tartışmak istemiyorum mesleğimiz polis olunca hatalı olan biz oluyoruz her zaman

efaruk

Daimi üye
Tepki
355
İsim
Faruk
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
çünkü hatalısın. farazi olay üstünden konuşuyorsun.
yok çarparsa yok bilmem vurursa..
bu adamın o işlerle ne alakası var. ben senle tartışmıyorum. düşüncelerim neyse onu yazıyorum. istediğini yapabilirsin.

Perzeus

Üye
Tepki
51
İsim
Perzeus
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bak işte senin haklı olduğunu düşünmen beni hatalı mi yapıyor . Ben kime ne anlatıyorum :) saydiklarimin hepsi oluyor sen yapmıyor olabilirsin ama ne yazik ki oluyor. Biz bu olayları sürekli görüyoruz .Adam 50 yaşında eşşeğe meylediyor şimdi biz 50 yaşında adam öyle şey yapmaz mi diyelim veya her 50 yaşındaki adam sapik mi diyelim ne diyelim ? Taraf olma diyelim daha doğru olur değil mi?

Konu uzadı mesajlari silme yokmuş Konuyu takibi bıraktım. İnşallah yanlış anlasilmamisimdir sadece l beyanlarla kisileri suçlu veya suçsuz diye yargılamayalım. Cümleten iyi pedallamalar.

Hakan38

hı garbon
Tepki
204
İsim
Hakan Atabay
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yaya kaldırımında gidip kimseye zarar vermeyen bisiklete ceza kesiyorlar ama bisiklet yolunda yürüyen yayaya ceza yok sonra bisiklet yolunun adı yürüyüş yolu oluyor :( o zaman ben bisiklet yolunda giderken yayalara vura vura geçebilirim polis vermiyosa cezayı biz verelim :rolleyes:

Decsan

Forum Bağımlısı
Tepki
902
İsim
Ethem C.
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mehmetsunu
Öncelikle Serkan mıstınoglu o dönemde bu başlığa yazmamı engelledi sen de bu durumdan faydalandın ve yukarıdaki mesajı yazdın.
Öncelikle bunun adı oportünizmdir..

İkincisi senin mesajlarını okuyunca tam bir iktidar yalakçısı görüyorum..
Serkan’a yaranmak için Zübükçe kıvranışların herkesin malumu..
Kendi ... boğul ne diyeyim..

SEYYAH OZİ

Daimi Üye
Tepki
654
İsim
Özkan
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
O memuru getirsinler istanbul pendik sahile yaz ayında ver eline beş koçan ceza makbuzu bi pendik bostancı yapsın makbuz yetmez yazık bu insanlara, tamam polis görevşni yapmış ama bu kurallar heryerde geçerli olması lazım üç ayda iki çift lastik yedik sahilde içen sıçan mangal yapan bisiklet yolunu bşzden başka herkez kullanıyor hepinize kazasız sürüşler

Kook

Aktif Üye
Tepki
170
Yaya kaldırımı yürüyen insanlarındır, onlara öncelik verilmesi, önlerinin kesilmemesi, önlerine atlanmaması, korna ile korkutulmaması, aşırı hız yapılmaması gerekir. Bisikletle kaldırımdan gitmek yasaktır(giderken ele alınıp öyle sürülmeli)tamam ama burası her kuralın uygulandığı gelişmiş bir ülke değil, çoğumuz özellikle de ulaşım amaçlı kullananlarımız kaldırımdan gitmişizdir ya da gidiyordur. Kurallar ve teamüller vardır, örneğin trafikte arkamızdan gelen araca yol vermek zorunda değiliz fakat bir iyi niyet, görgü olarak veriyoruz ya da trafiğin çok hızlı aktığı bir yerden biz yavaş kalacaksak kaldırımdan gitmemiz trafiğin selameti, kaza olmaması açısından daha mantıklı değil mi. Adam yukarıda yazdıklarımdan birini yapmışsa tamam ceza yazılsın ama efendi efendi gidiyor ve buna rağmen ceza yazılıyorsa art niyet, bisiklet düşmanlığı ararım. Keşke haberciler bulunduğu caddenin o anki durumunu da çekseydi de ne kadar lurallara uyulduğunu hepimiz görseydik.

• Beğen

DurgunDeniz

Daimi Üye
Tepki
419
@Perzeus
Polislere olan genel nefretin sebebi yapıdaki yaşanan yozlaşmalar.Torpiller sistemin çökmesi vs.Bu yüzden polis şöyle böyle diyoruz vs...Ama bu da çok doğru sayılmaz zira işini iyi yapanları da var az olsa da,tüm polisler iğrenç tu kaka deyince kurunun yanında yaşta yanıyor.İşini kötü tapan polisi savcısı hakimi devlet çalışanı çok var.(ne yazık ki bu tipler ağırlıktalar)Ama bu işe çaba vermiş ve özellikle saha koşulları etkisiyle darmadağın olmuş(çatışmalar,çoğumuzun insanın şahit bile olmadığı ağır olayların içinde olmak vb) yıpranmış insanlar da var.Bir de bu durumu yanlış bulan ama karşı koyamadığı için bıkıp boyun eğen vs.Hepsini boğazına kadar yolsuzluğa batmış gibi düşünmemek gerek.Kaldı ki torpil sadece yasayla değil tüm toplumun bilinçlenmesiyle bitebilecek bir şey.Bu başlıktaki çoğu kişi illa sağdan soldan bağlantılarıyla iş bağlamak zorunda kalmış bir çok kişi vardır.Çünkü torpilsiz iş dönmüyor gibi bir şey.Bana ne bu haksızlık ben torpil istemem vs deyince de işsizlikle sınanıyor insanlar çünkü torpilsiz iş yok gibi.Bu noktadan sonra iki seçenek var.Ya torpil bulmayı reddedip işsiz kalacak veya torpilsiz girebildiği sevmediği bir iş bulacak ya da buna boyun eğip bağlantı arayacak.İkincisini yapmış zorunda kalmış olabilirsiniz ama bu doğru değil.Biliyorum birinciyi göze almak kolay değil.Ama risk alıp bu yozlaşmaya dur demezsek bu böyle sürer gider.Değişim istiyorsak bedellere katlanmak zorundayız.

Asıl konuya dönersek bisikletli arkadaş haksız yasal açıdan.Zira kaldırım yayaların hakkı.Bisikletçilerin trafikte yolun sağ şeridini kullanmaları gerekiyordu yanlış hatırlamıyorsam.Ama adama trafik teröristi gibi muamele etmek yersiz zira yollar bisikletçiler için tehlikeli ve bu konudaki düzenlemeler çok yetersiz bu yüzdende daha az tehlikeli olan kaldırımı kullanıyorlar.Ha ama bu da doğrusu değil.Doğru olan kuralları delmek yerine bisikletçi olarak yolda varlığını kabul ettirmek.Bu yüzden yaptığı be olursa olsun bir kural ihlalidir.

Yukarıdaki mesajlaşmaları okudumda konu polis vatandaş kavgası olunca biraz fazla agresifleşmişsiniz bence.Arkdaşa bisikletliye neden ceza yazdı düşündünüz mü muhtemelen polis uyardı adam da terbiyesizlik etti gibi bir şeyler demişsiniz.Nasıl hemen kötü polis kanısına varmak yanlışsa ceza yiyen tahrik etmiştir adamı kanısı da yanlış.Sizinle biraz tartışmıştık başka bir konuda.Ben polisleri genelleyince kızmoştınız(haklılık payınız da vardı,sanki hepsi öyleymiş gibi bir kanı çıkmıştı ortaya sonra yanlış olduğunu da kabul ettim zaten bir sonraki mesajda).Çıkan tartışmada ben geri adım atıp hatamı kabul etmeme rağmen beni teröristlikte itham etmiştiniz.Biraz daha sakin değerlendirseniz olayları olmaz mı?Nasıl benim de zamanında yaptığım bu genelleme çok yanlışsa sizin ki de öyle.Bahsettiğim itham çok ağır itham.Özellikle sahada çalışan biriyseniz bu tarz konuşmalar sizi özellikle kırıyor olmalı.Ben işimi düzgün yapıyorum gelen lafa bak gibi ama sizin de bu konularda sakinliğinizi kaybettiğinizi görüyorum.Buna hiç gerek yok zira konuşarak her şey rahatlıkla çözülebilir bana göre.

Yorgun

Aktif Üye
Tepki
152
İsim
Tacir
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@efaruk

Hocam yanlış anlama ama bu adama ceza az gelmiş fikrimce . Videonun 0.13 kısmında adam ters yönden gelib yolun ortasına park ediyor ...
Ülke şartlarında bisiklet yolunun olmaması bisikletini haklı kılmaz . Empati yaparak çuvaldızı önce kendimize batırsak bir çok olumsuz şeylerin önünü almış oluruz .

Son düzenleme: