lastik seçimi

bedo

Forum Bağımlısı
Tepki
332
öncelikle IRC mythos hakkında bilgi istiyorum ve mythos un bir kaç çeşiti varmı
ve hem asfalt hemde arazide tam performans verirmi ayrıca başka önereceğiniz lastik varmı
not,. 2.10 dan aşağı olmasın önereceğiniz lastik
bilgileriniz için şimdiden teşekkürler

Scudo

bedo

Forum Bağımlısı
Tepki
332
sitenin adresi için teşekkürler ama sitedeki çoğu lastik türkiyede yok yada ben bulamıyorum.,, konu günceldir

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Bu gün IRC Mibro'larımı arazide ciddi anlamda test ettim. 580 gr.lk lastikler öncelikle oldukça iyi çekiş sağlıyor arkada. Biraz temkinli olduğunuzda en dik ve çamurlu çıkışlarda dahi patinaja düşmüyor. Ayrıca yanal dişlerinin de oldukça sık olması nedeni ile virajlarda da gayet iyi bir performans veriyor. Çamur tutmadığı için tutuşundan bir şey kaybetmiyor.
Şiddetle tavsiye olunur.

Sinto

Forum Bağımlısı
Tepki
2.052
@HaliliOzturk

bu lastiklerin kalınlığı kaç???? nereden temin edebilirim ??

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.806
Bu lastikleri kullanıyorum Asfalt yolda iyi olduklarını söyleyemem. Ama arazi için çok güzel lastiktir.

Sevgiler...

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Mibro'lar 2,10 ölçüde. Tubeless ve normal versiyonları mevcut. Sanırım Tubeless OLMAYANLARI Efor Bisiklet'te var sadece, ben alırken öyle söylenmişti.

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
asfaltta kullanılmıyor çünkü diş yapısı asfalta hiç uygun değil.

bedo

Forum Bağımlısı
Tepki
332
@sinto

bu lastik hakkında bilgisi olan varmı:rolleyes:

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.806
@sinto
Tayfur kardeşiminde söylediği gibi. Dişler yüzünden asfaltta rahat gidilmiyor. Çıkardığı vuvvv seside cabası..

Sevgiler..

Sinto

Forum Bağımlısı
Tepki
2.052
@Serkan Taşdelen

ses önemli değil :Dbenim için önemli olan yol tutuşu

bedo

Forum Bağımlısı
Tepki
332
bu konunu üzerinden baya geçti fakat forumda konu kirliliği olmasın diye bu konudan devam etmek istiyorum şu anda kullandığım bisikletimin üzerinde ırc mıbro var halil abi önermişti fakat bu lastikler 2,10 ben 2,30 veya 2,35 olan kalınlıkta istiyorum fazla ağır olmayan bir lastik arıyorum şu ana kadar düşündüğüm bi kaç tane lastik
corratec fat man =iyi bir lastik fakat fiyatı biraz yüksek
schwalbe bıg jım =hakkında pek fazla bir bilgim yok
schwalbe bıg betty=fr için uygun bir lastik hafif fiyatı yüksek tr de yok
cst 2,35 =ağır bir lastik fazla hız kesmeleri
sizce street tarzı için bu lastiklerden hangisi seçmeleyim fakat çok çok fazla hızz kesmemesi lazım :rolleyes:

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
ben şu an cst'nin 2.35" olan modelini kullanıyorum kareli dişleri olandan(başka var mı bilmiyorum) asfaltta çok güzel tutuyo ama aslı hünerini toprakta ve tozlu yollarda gösteriyo tabiki asfaltta hzı baya kesiyo ama olsun o kadarda eğer asfaltta hızı kesmesini istemiyosan ben 60psi a getiriyorum havasını zaten dev gibi lastik sadece orta ksımındaki 2 kare sıra değiyi yola buda nispeten daha az yavaşlık sağlıyo...Ama lastik havasını 30 psi a getirdiğin zaman lastikler resmen yola yapışıyo...

Sinto

Forum Bağımlısı
Tepki
2.052
bende tioga 2,10 DH lastikleri var ama henüz kullanmaya kıyamadım :) yazın kullanıcam

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
tioga factory dhler toprakta inanılmaz yol tutuyo asfaltıda güzel ama ıslak zemini gördüm mü umudu kes...burda bir arkadaşım var daha dün gözümün önünde düştü ıslak zeminde...

bedo

Forum Bağımlısı
Tepki
332
ben yavaş yavaş cst 2,35 lastikleri düşünmeye başladım fiyatına göre çok güzel lastikler bence .,d.berkay ın dediğine katılıyorum lastiğe göre yüksek psı hava vurduğumuzda daha az hız keser bencede :)

Ginger Fergus

Aktif Üye
Tepki
65
ağırlıklı olarak asfallt ta kullanmak ama arada birde çok ağar olmayan arazi şartlarına girmek için yeni kullanmaya başladığım Michelin Hard Terrain leri tavsiye ederim. .. asfaltta yol tutuşu mikemmel... yanal dişleri sayesinde virajlardada çok iyi tutunuyo.... hızlanması çok iyi ... bence müthiş konforlu bir lastik... araziye gelince.... çok ağar olmayan şartlarda denedim 40 km hıza çıktım gayet iyiydi.. kontrol ve tutuş açısından ...zaten sert her tür zeminde kullanılabilir deniyor... performansı çamur ve yumuşak toprakda zayıf olabilir .. ama haricinde bi sorun çıkarmaz diye düşünüyorum.... ham maddesi kevlar.. yani telsiz ... çok dayanıklı olduklarını düşünmüyorum ama konfor için bence mükemmeller...

bu arada agarlıkları 465 gr fiyatıda teki 29 euro...