Kron

ersnpk

Daimi Üye
Tepki
516
İsim
Ersin
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Şehir - Tur
evet kron kadro tasarım konsunda ii bi yerde xc1000 çok kasar beni diyorsan xc500 al zaten baktm 2015 modellerde kitlenebilir maşa var şu mavi renginimi gördün sen :)

Scudo
Tepki
18
İsim
Furkan
Bisiklet
Bianchi
Kırmızıydı benim bayide baktığım ama arkadaş her rengi bir hoş duruyor : )

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.095
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
xc500'de kilitlenebilir maşa var.Kendim kullandım o bisikleti.Gidondan kilitli değil ama var.Ağırlık ayarı vs vs...

izmitli30

Üye
Tepki
3
İsim
mücahit
dün akşam üzeri 2 dükkana uğradım.ilk gittiğim dükkanda tx 500 hd için %7 indirim yaparım dedi daha aşağı düşmedi .bende o dükkandan ayrılıp aslında gündüzden telefonla konusup nakitte iyi indirim yapacağını telefonda düşündüğüm dükkana gittim.orada ise tx 500 hd yoktu..sana V fren verelim dedi.ama kafamda hep hd kurduğum ve onu almak istediğim için pek içime sinmedi.nekadar olur son ne diyorsun dediğimde nakitte 1050 tl son fiyat verdi..ilk gittiğim dükkanda ise 1150 tlye V fren için fiyat verdi..ama ben inat ettim neden bilmiyorum HD alacağım. napmalıyım sizcE ?

Tepki
18
İsim
Furkan
Bisiklet
Bianchi
Bende xc500 alıcaktım ama vazgeçip tx e karar verdim. tx500 harbi atik bi bisiklet üzerine çıkınca hissediyosun. HD lisinin ağırlığını bilmiyorum ama v fren 12.5-13 kg arası, elektronik tartı olsa daha kesin sonuç çıkarda. Frenlere gelirsek zaten şehir bisikleti alıyosun HD ye çok ihtiyaç olmaz sanırım. V fren hem işini fazlasıyla görür hem paran cebinde kalır, ekstra aksesuar alırsın. Şahsen ben öyle yapıcam. Bayide fiyatını 1150 dediler banada zar zor 1100 yaptık ama internetten daha uygununu buldum. Hayırlısıyla pazartesi günü sipariş vericem geldiğinde ilk izlenimimi ve fotoğraflarını atarım:)

Tepki
18
İsim
Furkan
Bisiklet
Bianchi
Yk bisiklet, gerçi senin bayide indirdiğin fiyatla aynı 1035tl ama telefonla tekrar konuşucam velo boynuzlu elcik de alıcam ikisine tekrar fiyat isterim. Samsun merkezde sadece tek kron Bayisi var sanırım, ordada çok indirim yapmadılar, o yüzden internetten sipariş vericem. Ama o fiyata bayiden alabiliyorsan al bence, en ufak sorunda gidebilirsin rahat olur.

vatan

Daimi Üye
Tepki
113
İsim
Vatan
Bisiklet
Mosso
@Gökhan Ö.
Mekanik fren alıcam 550 tlye çok mu sıkıntı olur ?

Can Çelik

🛠 🛠 🛠
Tepki
7.001
İsim
Can Çelik
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
Kron paramın üstüne yattı bana yeni bisikletimi vermiyor. Daha 5 aylık fd2100'ün kadrosu kırıldı ve garantiye sokmadılar. Sele borusunu tolerans içinde kullanmama rağmen tolerans dışında kaldı dediler ben o bisiklete stajdan gelen bütün paramı bağlamıştım hakkımı helal etmiyorum.

İşte KRON'UN 5 AY SÜPER UZUN ÖMRE SAHİP ULTRA KALİTELİ O KADROSU:
303910 dosyayı görüntüle

Bu da tolerans dışında kullandığımı iddia ettikleri o sele borusu.
303911 dosyayı görüntüle

Sele borusunun boyasının aşındığı yerden tolerans işaretinin kadro içinde kalacak şekilde kullanılmış olduğu anlaşılıyor. Buna rağmen hâlen tolerans dışında kullanıldığı konusunda ısrarcı olup bisikleti garantiye sokmuyorlarsa ben bunda kötü niyet ararım kimse darılmasın gücenmesin.

Forum yöneticilerine de laflarım var. Bu yaşadığım olayı dün "KRON REZİLLİĞİ" başlığı altında da aynen burada yazdığı gibi anlattım ama forum ana sayfasında yeni mesajlar bölümünde "KRON REZİLLİĞİ" başlığını görmek forum yöneticilerini rahatsız etmiş olacak ki başlığı kapatıp altında yazılan mesajları da arşive alınmış mesaj yazımına kapalı şu başlığa taşımışlar: (link)
Neden forumdaki bir üyenin Kron firmasıyla yaşadığı sorunları örtbas etme gereği duydular? Neden haksız olan taraf olmasına rağmen Kron firmasını koruma gereği duydular? Bunların açıklanmasını istiyorum. Ve derhal "KRON REZİLLİĞİ" başlığını yeniden açıp mesajlarını da o başlığa geri taşımalarını istiyorum.

Başlıkta da kesinlikle bir yanlışlık yoktur. Durduk yere çatlayan ve garatisi devam eden bir bisikletin yenisinin verilmemesi REZİLLİKtir. REZİLLİĞİN KRON tarafından yapılmış olması da KRON REZİLLİĞİdir. Yani başlığın "KRON REZİLLİĞİ" olarak açılmış olmasında herhangi bir yanlışlık yoktur.
Buradan devam edelim. Sele borusunun tam boy fotosunu atar mısın?

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot
Buradan devam edelim. Sele borusunun tam boy fotosunu atar mısın?
IMG_20230508_194824.jpg

Kron firmasının ısrarla tolerans dışında kullandığımı iddia ettiği o sele borusunun tam boy fotoğrafı. Sele borusu kelepçesinin yaptığı aşıntı tolerans işaretinin üstünde kalıyor ama KRON burnunun dikine gidiyor benim çöp bisikletlerine verdiğim parayı geri vermemek için. Sıfır bisiklet parası verdim bana verdikleri şey hurda çıktı. KRON almadan önce 10 kere düşünün derim.

Can Çelik

🛠 🛠 🛠
Tepki
7.001
İsim
Can Çelik
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
Olmuşla ölmüşe çare yok. Zeytinburnu Demirciler Sitesi'nde alü bisiklet kaynağında tecrübeli bir usta var, ona kaynattırabilirsin.

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot
Olmuşla ölmüşe çare yok. Zeytinburnu Demirciler Sitesi'nde alü bisiklet kaynağında tecrübeli bir usta var, ona kaynattırabilirsin.
Sağol kalsın almamayım. Ben sıfır bisiklet parasını kaynatılmış hurda bir bisiklete binmek için vermedim. Gerekirse kron fabrikasında olay çıkartırım zaten bu gidişle öyle olacak gibi ama olan olmuş diyip sıfır bisiklet parasına kaynaklı bisiklete binmem

Bostancı Sanayi sitesinde de bildiğim bir kaynakçı var yoksa yine bisiklet konusunda deneyimli çoğunlukla otomobillerin alüminyum jant, aks, motor bloğu gibi ağır yüklere maruz kalan alüminyum parçaları da tamir ediyor. Yerin adı da kardeşler torna ve kaynak. hatta 3 ay önce diğer bisikletimi orada kaynattırmıştım.

Haa, bu bisikletin de markası KRON, 2016 model bir TX 150 olur kendisi. 26000 km ve 6 yıl 9 ay bindikten sonra orta göbek yeri ile sele borusunun girdiği parçanın birleştiği kaynak yerinden çatlamıştı. Tabi ki garanti namına bir şey kalmamış olduğundan kaynattırdım. Yeni aldığım katlanır bisiklet kadar ömrü kısa olmadı tabi ama KRON kadrosu çatlıyor maalesef, gerçekten adı kadrolar üretiyorlar, iki tane KRON bisikletim oldu ikisi de çatladı işte.

B

BF Okuru

Misafir
304014 dosyayı görüntüle

Kron firmasının ısrarla tolerans dışında kullandığımı iddia ettiği o sele borusunun tam boy fotoğrafı. Sele borusu kelepçesinin yaptığı aşıntı tolerans işaretinin üstünde kalıyor ama KRON burnunun dikine gidiyor benim çöp bisikletlerine verdiğim parayı geri vermemek için. Sıfır bisiklet parası verdim bana verdikleri şey hurda çıktı. KRON almadan önce 10 kere düşünün derim.
Sele borusunun maks limitine yakın kullanmışsınız, bisiklet size kadro olarak küçük mü geliyordu, neden bu kadar uzun sele borusu ile kullandığınızı algılayamadığım için soruyorum (bisiklet katlanırsa sorum geçersizdir). Benim bisikletimde bu oran ortalara yakın bir noktaya denk geldiği için soruyorum.

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot
Sele borusunun maks limitine yakın kullanmışsınız, bisiklet size kadro olarak küçük mü geliyordu, neden bu kadar uzun sele borusu ile kullandığınızı algılayamadığım için soruyorum (bisiklet katlanırsa sorum geçersizdir). Benim bisikletimde bu oran ortalara yakın bir noktaya denk geldiği için soruyorum.
Bisiklet Kron FD 2100 markalı 20" jant katlanır bir bisiklet idi. Sele borusu da orijinal sele borusu Max. limiti belirten işareti de kadro içinde kalacak şekilde kullandım yani limiti aşmadım. Sele borusu boyasının aşındığı yerden de bunu anlayabilirsiniz. Evet Max. limite yakın kullandım ama sonuç olarak limiti aşmadım hiç bir zaman.

B

BF Okuru

Misafir
Bisiklet Kron FD 2100 markalı 20" jant katlanır bir bisiklet idi. Sele borusu da orijinal sele borusu Max. limiti belirten işareti de kadro içinde kalacak şekilde kullandım yani limiti aşmadım. Sele borusu boyasının aşındığı yerden de bunu anlayabilirsiniz. Evet Max. limite yakın kullandım ama sonuç olarak limiti aşmadım hiç bir zaman.
Anladım hocam, katlanırmış zaten , ben normal bisiklet gibi düşünmüştüm o nedenle absürt gelmişti. Normalde üretim-malzeme-işçilik-tasarım hatası olan ürünün hasarın giderilmeli ya da muadili tarafınıza verilmeli. Garanti süresi zaten geçerli demiştiniz. Çok geçmiş olsun, umarım tez zamanda konu çözüme kavuşur.

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
12.004
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
...Gerekirse kron fabrikasında olay çıkartırım...
Sosyal medyada açık olarak paylaştınız mı? Servis 9.5 yıllık TV'nin arızasını gideremeyince Facebook'tan Philips'in sayfasında açık olarak haklarımı hatırlatan (ekonomik ömrü tamamlanmadığı için parça tedariği ve tamiri ya da dengi yeni TV verilmesi) tek bir paylaşımla ilgilenmelerini ve çözmelerini sağlamıştım. Firmalar için sosyal medya her şey, forumlar hiçbir şey.
Bir yolla firmanın resmi yanıtını alırsanız tüketici hakem heyetindeki süreç hızlanır.

RmzBurak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.646
İsim
Remzi Burak
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
twitter, instagram, facebook, linkedin ...
ne kadar sosyal ağ var ise hepsinden bir şekilde iletişime geçip gönderilerinin altına sorunlarınızı yazın. @Spartiat hocamın dediği gibi sosyal medya da dönüyor tüm mevzu.

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot
twitter, instagram, facebook, linkedin ...
ne kadar sosyal ağ var ise hepsinden bir şekilde iletişime geçip gönderilerinin altına sorunlarınızı yazın. @Spartiat hocamın dediği gibi sosyal medya da dönüyor tüm mevzu.
Sosyal medya kanadından da gerekli çalışmalara başladım. Instagram'dan catlak_kron adlı hesap tamamen bu amaç için var hatta: (link)

Kron Instagram sayfasının en son paylaştığı gönderi altına da bu hesapla yorum attım bakabilirsiniz: (link)

Tabi ki bu daha başlangıç. Erişimim olan tüm sosyal medyalardan gerekli hamleleri yapmaya devam edeceğim

Ekleme: Kron Instagram sayfasının son 20 paylaşımına gerekli yorumlar yapıldı
Ekleme 2: Kron firması Instagram'da paylaştığım hikayeleri gördü şimdi gerekeni yapmaları için bekleyeceğiz:
IMG_20230509_111541.jpgScreenshot_2023-05-09-11-04-18-456_com.instagram.android.jpg

Son düzenleme:

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
12.004
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Sosyal medya kanadından da gerekli çalışmalara başladım. Instagram'dan catlak_kron adlı hesap tamamen bu amaç için var hatta: (link)

Kron Instagram sayfasının en son paylaştığı gönderi altına da bu hesapla yorum attım bakabilirsiniz: (link)

Tabi ki bu daha başlangıç. Erişimim olan tüm sosyal medyalardan gerekli hamleleri yapmaya devam edeceğim

Ekleme 2: Kron firması Instagram'da paylaştığım hikayeleri gördü şimdi gerekeni yapmaları için bekleyeceğiz:
304041 dosyayı görüntüle304042 dosyayı görüntüle
Önce doğrudan Kron'a hitap edip sorunu çözmelerini rica eden bir paylaşım daha iyi olurdu bence. Ona cevap gelmezse, hakem heyeti yolu da kapanırsa bu yola başvurulabilirdi. Doğrudan bu yola başvurmanın ters tepebileceğini düşünüyorum ama yaşadığım sorunlar genelde rica ya da heyet aşamasında çözülüp hiç bu yolu kullanmam gerekmediği için emin değilim, sadece tahmin ediyorum.

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot

304041 dosyayı görüntüle304042 dosyayı görüntüle
Kron Instagram paylaşımlarımı da görmüş ve üstünden 1 gün geçmiş olmasına rağmen tarafıma herhangi bir geri dönüş yapmamış olup paramın üstüne yatmaya devam etmektedir. Bu kadar yüzsüzlük olmaz be!

KRON REZİL!!!

K
R
O
N

R
E
Z
İ
L
!
!