Kron

ProfessionaL

Forum Bağımlısı
Tepki
700
İsim
Hasan Kılınç
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Scudo

Sercan Can

Daimi Üye
Tepki
40
Bisiklet
Carraro
Mekanik disk fren genelde tavsiye edilmez.

V-Fren veya Hidrolik disk fren tercih edin.

aykut168

Üye
Tepki
2
bence uğur arkadaşım sen 2.el salcano astro 210 v al süper kilitlemeli maşada var

Oğulcan Yürek

Aktif Üye
Tepki
81
bak arkadaşım bu sitede benim çözemediğim birşey var millet kulaktan dolma bilgilerle gelip bir bisikleti kötülüyor bendede xc-250 V fren bisiklet var mayıs ayında aldım bugune kadar bi kere bile sorun çıkarmadı ben anlamıyorum millet bu bisikletten ne istiyor ?Çoğu kişi yok maşası yok arka attırıcısı cartı curtu diye bahaneler buluyor , benim bisikletim 2000 km'yi geçti bugune kadar hiç birşey olmadı bakımını bile kendim yapıyorum düzenli olarak temizleyip yağladınmı hiç birşey olmuyo emin ol.Şuan bende birde kron-active var oda 3.500 km de ondada hiç sorunum yok ben sana kron marka bisikleti öneririm modeli fark etmez adamlar yapmış :)

Tepki
9
Bisiklet
Kron
Parçalara baktım ama pek fark yaratıcak değişiklikler göremedim.Zaten aynı sınıf bisikletler. Carraro'yu daha çok tavsiye etmemin nedeni görüntü olarak güzel olması :D Birde bianchi bünyesinde bir marka diye biliyorum yani İtalyan. :) Ayrıca carraro'nun ön mekanik disk freni bulunuyor. Bu gibi ufak ayrıntılar farklı sadece.Seçim sizin tabi. :)

izmitli30

Üye
Tepki
3
İsim
mücahit
arkadaşlar KRON TX 500 ŞEHİR BİSİKLETİ almayı düşünüyorum. tavsiye ediyormusunuz ? bu bisikletin özellikleri sizce nasıl ? kron marka bisikletlerde maşa sorunu söylentisi var.siz ne dusunuyorsunuz ?

Tepki
5
İsim
Efe A.
Bisiklet
Kron
@izmitli30
@izmitli30
hayır ben kron xc 250 v-fren modelını kullanıyorum kesınlıkle sıkıntısı yok ammaaa... ))) ben kron umu alalı 1 yıl zaman oldu ve ben değiştirmek istiyorum nedeni kesinlikle bisiklet değil başka markalar ve modeller denemek istememdir. 1 yılda kadromda yada bisikletin hiç bir yerinde çizik göçük gibi şeyler olmadı sizin baktığınız modeli görüyorum ve inceleme şansım oldu gerçekten canavar gibi bir bisiklet alanlara hayırlı olsun...

eren cerciz

Aktif Üye
Tepki
266
Bisiklet
KTM
Bir yıldan uzun süredir kron tx 500 kullanıyorum. Her gün işe bisikletle gidip geliyorum ve uzun yolculuklara da çıktım. Şimdilik 2000 km'den fazla yol yaptım, lastik patlaması dışında sorun yok:) hatta geçen hafta çadırı falan yüklenip 4 günlük tura çıktık. Ben son derece memnunum ama tabii senin beklentilerin neler, ona uyar mı bilemem. Bir de foto ekleyeyim :) image.jpg

izmitli30

Üye
Tepki
3
İsim
mücahit
@eren cerciz disk frenmi senin ? kadro boyları kaç oluyor bunların ? benim boy 185

Kadro -Double butted avantajı nedir ? ayrıca bu kronlarda maşa sorunu olduğunu söylüyorlar.

kron tx 500 disc.jpg

V frenmi ? Disc Frenmi ?

Dosyalar

eren cerciz

Aktif Üye
Tepki
266
Bisiklet
KTM
@izmitli30
Bisikletim V fren. Kadro boyu da 52 cm yani 20 inch civarına geliyor. Benim boyum da 1.75. Kadro double ile ilgili bir bilgim yok açıkçası. Maşa konusunda henüz bir sorun yaşamadım. Fiyat - performans açısından son derece memnunum. Fren olayını soruyorsan ben v fren tercih ettim çünkü bakım tamir kolaylığı olur diye düşündüm :)

Tepki
18
İsim
Furkan
Bisiklet
Bianchi
Arkadaşlar merhaba.
Bende uzun bir süredir bisiklet bakıyorum o mu bu mu derken kronun kadroları göze hitap ettiğinden bu markaya yöneldim. Ama aklımda 2 soru var. Bir süredir xc ve tx modellerini inceliyorum. Bisikleti çok fazla dağda bayırda kullanmıcam ama illaki sağdan soldan bir yerlerden geçeriz. Aklıma takılan ilk konu bu. Şehir serisiyle dağ serisi arasında çok fark var mı, yani xc serisi alırsam örneğin 100 km mesafede çok fazla yorar mı, yokuşlarda felan çok sorun olur mu? Tx serisi alırsamda dağda bayırda lastik patlaması çok yaşayabilirmişim gibi geliyor. İkincisiyse modeller arasında kararsız kalışım xc veya tx 500,1000. Fiyatları;
XC500 V: 1100tl / TX500 V: 1050tl
XC500 HD: 1300tl / TX500 HD: 1250tl
XC1000 HD: 1650tl / TX1000 HD: 1700tl

XC500
Kadro:Double Butted Aluminyum
Kadro Boyları:16", 18", 20"
Maşa:Suntour XCT Kilitlemeli
Gidon:Kron Aluminyum
Boğaz:Kron Aluminyum
Sele Borusu:Kron Aluminyum
Sele:Kron Vealen
Ön Jant:Kron Neo Aluminyum
Ön Göbek:Shimano RM33
Arka Jant:Kron Neo Aluminyum
Arka Göbek:Shimano RM33
Lastik:Kenda Kick Back
Vites Sayısı:3 x 8 = 24
Arka Vites:Shimano Acera ARDM360
Ön Vites:Shimano Tourney AFDTX51L6
Fren Kolu:Shimano BLM-355
Vites Kolu:Shimano Acera SLM360
Arka Ruble:Shimano CSHG31
Aynakol:Shimano AFCM171
Orta Göbek:Taiwan Rulmanlı
Zincir:KMC-Z92
Ön Fren:Shimano Hidrolik AM355
Arka Fren:Shimano Hidrolik AM355
Rotor:Shimano SMRT20S

TX500
Kadro Boyları:18", 20", 22"
Maşa:Suntour CR-8 Kilitlemeli
Ön Göbek:Shimano TX800
Arka Göbek:Shimano TX800
Lastik:Kenda
Vites Sayısı:3 x 8 = 24
Arka Vites:Shimano Acera ARDM360
Ön Vites:Shimano Tourney AFDTX51L6
Fren Kolu:Shimano ASTEF65
Arka Ruble:Shimano CSHG31
Aynakol:Shimano AFCM171
Orta Göbek:Taiwan Rulmanlı
Zincir:KMC-Z92
Ön Fren:Shimano ABRM422
Arka Fren:Shimano ABRM422

XC1000
Kadro Boyları:16", 18", 20"
Maşa:Suntour XCM Gidon Kilitlemeli
Ön Göbek:Shimano RM35
Arka Göbek:Shimano RM35
Vites Sayısı:3 x 9 = 27
Arka Vites:Shimano Deore ARDM591
Ön Vites:Shimano Alivio AFDM430L6
Fren Kolu:Shimano BLM-445
Vites Kolu:Shimano Alivo SLM430
Arka Ruble:Shimano CSHG30
Aynakol:Shimano AFCM430
Orta Göbek:Shimano Monoblok BBUN26
Zincir:KMC-Z99
Ön Fren:Shimano Hidrolik EM445
Arka Fren:Shimano Hidrolik EM445
Rotor:Shimano SMRT54

TX1000
Kadro Boyları:18", 20", 22"
Maşa:Suntour NCX RL Gidon Kilitlemeli
Ön Göbek:Shimano RM35
Arka Göbek:Shimano RM35
Vites Sayısı:3 x 9 = 27
Arka Vites:Shimano Deore ARDM591
Ön Vites:Shimano Alivio AFDM430L6
Fren Kolu:Shimano BLM-445
Vites Kolu:Shimano AFCM430
Arka Ruble:Shimano CSHG30
Aynakol:Shimano AFCM430
Orta Göbek:Shimano Monoblok BBUN26
Zincir:KMC-Z99
Ön Fren:Shimano Hidrolik EM445
Arka Fren:Shimano Hidrolik EM445
Rotor:Shimano SMRT54

Herhangi birini kullanan varsa yorumlarını yazabilirse sevinirim

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@furkanzkan307 Xc500 HD kullandım gayet memnundum ancak disklere bir kez yağ kaçtı, rotor falan da değişti hatta ama ne olursa olsun o seslerden kurtulamadım.Kaç kez bakım yaptırdım, temizlettim nafile.Sattım gitti.Xc 500 Beni yormadı, bir gün içerisinde max 120 KM yol yaptığımı hatırlıyorum.Gayet hızlıydı benim için ve hiçbir zaman yol lastığı takmadım hep Mtb lastiği vardı üstünde.Maşa da gayet iyiydi, hiçbir sorun yaşamadım.Genel olarak frene yağ kaçırmazsan hiçbir sıkıntı çıkmaz, frenler çok sağlam tutuyor kaç kez kaza yaptım :D

ersnpk

Daimi Üye
Tepki
516
İsim
Ersin
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@furkanzkan307 tx şehir xc serisi ise dağ bisikleti öncelikle ne istediğinize karar vermelisin : ) ben xc 1000 29 jant kullanıorum ve çok memnunum tur lastiği taktım şehirdede dolaşıyorum rahatca..

izmitli30

Üye
Tepki
3
İsim
mücahit
@Uptown Cyclist bende 3,4 gündür araştırmalarım sonucunda TX 500 HD karar kıldım. ama kafama takılan bi kaç soru var ? bu bisiklet kac kılo ? ayrıca bu bisikletlerde maşa sorunu var diyorlar ne derece doğru ? birde double butted kadro avantajı nedir ?

HD fren ve V fren arasındaki fiyat farkı 200 tl kadar..ben hd istiyorum ama +200 tl boşa vermiş olmuyoruz değilmi ? V frende alsam aynı işlevi buda görmüyormu ? önceki bisikletim ön hd ,arka V frendi.. HD frende ani yada bayır aşağı yavaşlama durumlarında ses yapıyordu..bu ses her bisikletin HD fren sisteminde varmı ?

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@izmitli30 bu ses her bisiklette olmaz zaten durduk yere de olmuyo.Başka bisikletler de kullanadım.Aslında arkadaşımda var Xc750 mesela ve 2 yıllık onda hiçbir ses yok ve o da Hd.Açıkçası Hidrolik Disk alırsanız, fren gücüne şaşıracaksınız.Ağzım açık kalmıştı ilk kullandığım zaman, bildiğiniz araba freni gibiydi.Zamanla performansı kaybolmadı da ötmesine rağmen çünkü yağ vardı içinde sürekli bir türlü çıkaramadığım -_- Aslında şehir içinde gerek yok diyorlar Hd'ye, boş ağırlık falan diyorlar ama öyle bir güven veriyor ki inanamazsınız.Endişelerim var hatta alacağım yol bisikleti V olacağı için.Maşa'da da dediğim gibi hiçbir sorun yaşamadım.Kilitledim, şehir içinde kullandım, açtım araziye girdim ve belirgin bir şekilde fark ediliyordu konfor yani memnundum ben.Kadro sağlamdı elbette Downhill yapmadım, ama bayağı zorladığıma inanıyorum.Kaldırımlardan, banklardan atlıyordum sürekli ve ciddi kazalarım da oldu, toplasanız en fazla üç, beş çizik oluştu ama bunlar Xc 500 için.Tx500'ü bilmiyorum :\ açıkçası Ağırlık konusunda benim bisiklet 14'e yakındı.Her seferinde dördüncü kata çıkarıyodum alışkın olduğumdan mıdır bilmem sorun olmuyodu.V fren elbette iş görecektir ama, HD'nin güvenini vereceğini sanmıyorum.Dediğim gibi benim de tereddütlerim var alacağım bisiklet V olacağı için.Duracağınız yere yaklaşmadan biraz daha önce frene basarsınız sorun çözülür, bakımı basittir V'nin.Hd'de bir sorun olduğu zaman ne yazık ki başını ağrıtabilir özellikle sesi yokuş aşağı bir kamyondan daha çoktu benim bisikletin.Araziyle, zor hava şartlarıyla pek işim olmaz diyorsanız HD'ye pek de gerek yok açıkçası :) Ama... Çok sağlam ve güvenilirdi bunu kimse inkar edemez.Öyle ki frene basmaya korkuğum için en az 3 kez elektrik direğine girmişliğim var acemiydim o zamanlar tabb :D Mesaj uzun oldu biraz ama idare edin :p

ersnpk

Daimi Üye
Tepki
516
İsim
Ersin
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Şehir - Tur
hd fren verdiğin fiyat farkında değer kesinlikle özellikle şok fren ve rampa inişlerinde verdiği güven tartışılmaz v frenle mukayese edilemez çamuda yağmurda yaş kuru her yerde tam tutuş sağlar v de kullandm şu an hd kullanıorm arada çok fark var

• Beğen
Tepkiler: izmitli30
Tepki
18
İsim
Furkan
Bisiklet
Bianchi
Sanırım tercihimi xc den yana kullanıcam. Peki xc500 ile xc1000 arasında çok fazla bir fark var mı. Biri acera-tourney diğeri deore-alivio. Yani arasındaki fiyat farkına değermi.

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@furkanzkan307 Xc1000 alabiliyorsanız onu alın.Çok kısa bir mesafe kullandım ve gayet güzeldi.500 de pişman etmez sizi.Benim başlangıç bisikletimdi