Kron XC2000 vs Carraro 436 Daytona

Hangisini seçmeliyim?

• Toplam katılım
    86
Scudo

Bahadır Ulusoy

Forum Bağımlısı
Tepki
231
İsim
BAHADIR ULUSOY
Bisiklet
Salcano
ben de kron xc1000 almayı düsünüyorum sende xc2000 al abisi olsun benimkinin :)

• Beğen
Tepkiler: Ömer Soykan

Ömer Soykan

Daimi Üye
Tepki
70
@baha446

Kron XC1000'in 2012 modeli kadrosunda bir hata olduğu için geri çekilmiş, haberiniz olsun.(Eforbisiklet'e sordum). Bu arada anket çok çekişmeli gidiyor.

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kron vs Carraro
Her ikisiyle de ilgili söylenecek çok şey varsa da ilk olarak aktuel yanıyla başlayalım.
Google arama motoruna Kron,yazdığınızda,önce kronometre,ardından kronik,sözcükleri pencerede açılır.Google kron'u tanımaz.Zanneder ki biz....mu demek istedik.
Google arama motoruna Carra,dediğinizde o durumu kavrayıp...ro yu da sonuna yapıştırır ve sizi web sayfasına iter.

Carraro'da ilerlediğinizde karşınıza markanın sahibi Hintli, "sarda group" diye,güler yüzlü ve komik görünümlü bir aile çıkar.
Kron da ilerlediğinizde bir özel ya da tüzel kişilik bulamazsınız.İyice uğraşırsanız Sanayi bakanlığından alınan üretim lisansları,belki.

Bisikletlerin teknik detaylarına girmeden,bazı yanlış anlamalara karşın da bisikletlerimden birinin xc 500 olduğunu belirteyim;bu iki bisikletten herhangi birinin diğerinden daha iyi olduğunu söylemek oldukça subjektif bir belirleme olur.Bana göre C-D segmentinde ürünler.Elbette marka daima öde yer alır.Burun ucuyla da olsa.

Osman D.

Forum Bağımlısı
Tepki
261
Bisiklet
Cube
@Ömer Soykan

Kron gerilerden geldi ve carraroyu yakaladı , geçmesi an meselesi

Tepki
89
kronun bu kadrosu üç kez işlenerek inceltilmiş çok kaliteli bir kadro. üzerideki malzemeler de oldulça yeterli. ama beğenmezsen parçaları değiştirme şansın var. kadro değişimi ise çok sıkıntılı bir iş. ben kompenantları daha kötü olmasına rağmen sırf kadro kalitesinden dolayı salcano astro almayıp kron xc500 almıştım geçen yıl. hiç pişman değilim. bazı parçaları zamanla değiştiriyorum.

• Beğen
Tepkiler: Esfer

Ömer Soykan

Daimi Üye
Tepki
70
@erdal kılıç

Evet, zaten düşünmemi sağlayan neden de bu.

@Derya Keçeci
Olaya markalama yönünden bakmışsınız. Kron "ben kaliteyim" diyerek ürününün özelliklerini biraz düşük tutmasına rağmen rakip ürüne oranla fiyatı yüksek tutuyor. Carraro ise köklü bir marka fakat sanırım Türkiye'de tutundurma politikası uyguladığı için yüksek donanımlı ürünlerini daha düşük fiyata sunuyor. :)

Ömer Soykan

Daimi Üye
Tepki
70
Bisikleti ileriye dönük almak istediğim için sağlamlık olarak Kron daha önde sanki...

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ömer kardeşim,malesef anlattığım tam anlaşılmamış,bir sinopsis yapayım.
Kron,ben kaliteyim diyemez zira böyle bir bisiklet yok.Kısaca kron hayali bir markadır.Fiyattan ödün vermemesinin sebebi Türkiyede tutulmuş olmasıdır.Türkiyede tuttu mu tutar,tutmadımı tutmaz.Ülkemiz bu konuda gariplikler ülkesidir.

Carraro italyan şirketi değildir artık.Bahsettiğim gurup tarafından alınmıştır.Şu an piyasada söz sahibi olabilmek ve rekabet gücü elde edebilmek için çalışmakta.Ne olur bilemem.Fiyat işi önemli.Kalite bizde 2.3 planda.O sebeple Hyundai gibi güdük bir araç piyasayı açıkara elinde tutmakta.

• Beğen
Tepkiler: Gokalp Gokmenler

Ömer Soykan

Daimi Üye
Tepki
70
@Derya Keçeci

Kron'u, edebi değerden yoksun fakat Türkiye'deki ergen kitle yüzünden popüler olan bir kitaba benzettiniz. Şimdi doğru anlamışımdır umarım. :)

• Beğen
Tepkiler: Sinan Ceylan

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Süpersin,
Anlatımda kendime ciddi güvenirdim ancak "Aklı başında" ergenleri görmek te büyük bir mutluluk:)

• Beğen

Ömer Soykan

Daimi Üye
Tepki
70
@Derya Keçeci

Haha :D. Bu arada listeme Carraro 473 H RACE 27, Whistle Miwok 1160D ve 1161D'yi de ekledim, uygun fiyata bulabilirsem alıcam.

onur tuna

Daimi Üye
Tepki
128
Bisiklet
Salcano
@Özkan YMNR

ciddimisin dalgamı geçiyorsun

onur tuna

Daimi Üye
Tepki
128
Bisiklet
Salcano
@Derya Keçeci

abi biz ne yapalım peki İstanbul'a 120 km mesafede oturuyorum ama burada kron, bianchi ve salcano'nun bazı modellerinden başka bisiklet yok. bana demeyinki "e o zaman istanbula git, gidemem çünkü hem gidişim çok maliyetli hemde bayiisinin kendi şehrimde olan bir markayı almak isterim. yani kısacası cannondale, merida, scott izmit'e geldi de bizmi binmedik. birde carraro'nun yabancı ülkelerdeki modelleriyle buradakiler arasında bir hayli fark var gibi (sadece kataloglardan bakarak yorum yapıyorum ama). Fakat yine de nasıl üretim yapıldığını "görmeden" bu şekilde kron'u yerip carraro'yu övüyorsanız bence bu mantıklı değil. zira dünyanın en kaliteli üretimini yaptığını iddia eden toyota üretim hatasından batıyordu neredeyse.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
onur tuna

Merhaba, bir çok bisiklet satışı yapan firma internet üzerinden online satış yapmakta ve satın aldığınız bisiklet kutusu açılmamış şekilde sıfır olarak elinize ulaşmaktadır. Size uygun kadro boyu ve modeli beğendikten sonra satın almanız için "şayet kredi kartı kullanmıyorsanız" herhangi bir engel olmamalı diye düşünüyorum. :)

Tepki
89
marka ve dünya pazarındaki yeri iyi diye bi bisiklet alınmaz bence. marka tabiki önemli ama bisikletin üzerinde yazan yazıya değil bisikletin kendisine bineceğiz. cararo iyi bir marka ama arkadaşımızn dediği bisikletin kadrosu carraronun en düşük modellerinden. kron ise en yüksek olanından. ona göre değerlendir.

Tepki
26
Bisiklet
Carraro
İnsanı Daha yüksek donanımlı , daha güzel kadro yapısına ve görüntüsüne sahip bir bisikleti değilde Daha fazla ücret ödeyip Daha düşük donanımlı bisiklet almaya iten mantıklı hiçbir sebep olamaz.Sonradan pişmanlık duymamak için Carraro 436 yı tercih edin derim.
900 tl ye alabilirsiniz.Bisikletlerin üzerine binip bir-iki pedal çevirme şansınız olsa doğru karar vereceğinizden emin olabilirsiniz.

• Beğen

onur tuna

Daimi Üye
Tepki
128
Bisiklet
Salcano
@Erdal YILMAZ

kredi kartını çok düşük limitli acil durum kurtarıcısı olarak kullanmayı yeğeliyorum, her daim nakit çalışırım. bir de haklısınız belki ama internet üzerinden ne pazarlık şansın var ne görme şansın var ne deneme. he olsa burada muadili mesela görsen denesen sonra internetten daha avantajlı bir şekilde kapına kadar getirtsen eyvallah ama öyle afaki alışveriş böyle durumlarda pek olacak bir şey değil gibi geliyor bana (-ki internetten çok alışveriş yaparım)

onur tuna

Daimi Üye
Tepki
128
Bisiklet
Salcano
@erdal kılıç

bende aynen bunu demek istiyorum