Kron bisiklet hakkında sorular, cevaplar ve öneriler.

Scudo

qatrio

Aktif Üye
Tepki
63
bence bu kadar ugraşa grek yok xc2000 daha iyi ama bana göre tabiki sen hangisini istersen onu al.

Burak Meşe

Forum Demirbaşı
Tepki
260
Xc2000'de mekanik disk fren var. Eğer disk fren için alıyorsan bence alma. Hidrolik disk frenli bir bisiklet alırsan daha iyi olur. Yada v fren alırsan iyi olur. Mekanik disk frenin bir avantajı yok. Mekanik disk frenin fiyat farkı ile daha iyi donanıma sahip bir bisiklet alabilirsin.

Özgür!

Forum Bağımlısı
Tepki
539
scott reflex 60 : 14 kg (kendi sitesinde belirtilmiş ayrıca tartıldı)
kron xc 1000 : 12.8 kg olarak belirtilmiş fakat onu da tarttık 14.5 çıktı

sönmez

Daimi Üye
Tepki
217
@Özgür!

Scott un ağırlığını blmiyorum ama xc 1000 16" için ağırlık kesin ve net olarak
13.4kg dır.

OnurCalp

Daimi Üye
Tepki
22
valla içmden geldi yazdım öyle kötü niyetim yoktu ama sen neden öyle anladın bilmiyorum :D

Exiledd

Üye
Tepki
14
Kron Xc'nin 17.5" için ağırlık 14.5 kg oluyor o zaman öyle değil mi ?

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
Şimdi
Kron ve Scott kıyaslanırken sadece kadro bakımından kıyaslarsak
Scott Hobi kullanım için sanırım Kron XC kullanımı için
Kadro ağırlığı bakımından sanırım Kron daha hafif Scott a göre!

Ve aynakolda Scott da dikkat ettim Krondan daha iyi durumda değil!

ilk sayfadaki kıyaslamalara bakabilirisiniz!

bütce ve kullanım amacınız bence bu seçimin cevabını açıkca ortaya çıkarır!

Şu daha iyi demiyorum!

ben olsam 2 bisikleti de yakından görürüm
beğendiğimi alırım ;)

okayugurlu

Üye
Tepki
0
"Yetişkin" selamlar,

Ben de CT 1000 almayı düşünüyorum, memnun musun? Yeni sayılabilecek bir model olduğu için kadrosundan %100 emin değilim. Ancak muadili TREK FX serisiyle arasında bayağı bir fiyat farkı var. Lastikler 28 " 700 x 35 değil mi?

Teşekkürler,

OKAY

B

BF Okuru

Misafir
@sonmez

17,5" xc1000 i doğru bir tartıyla tarttığımda gerçekten de 12,8 civarı olduğunu gördüm;inanmayanlar kaçkar bisikleti arayıp sorabilirler...

castelloterminator

Aktif Üye
Tepki
57
kron xc1000 de gidonu nasıl daha rahat çevrilebilir hale getirebilirim?hızlı giderken farkettim kontrol gittikçe zorlaştı bu gidonun sıkı olduğu için galiba.
gidon borusunun üstundeki vidayı gevşet derseniz tamamen çıkardım yine aynı .gidonu biraz yükseltip gevşetemedim çunki amortisör ile gidon arasında boşluk kaldı.. yoksa yanlış başka birşeymi var?

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
@castelloterminator

Merhaba

Ben evde amatörce bisiklet bakımı bölümümde bu konuyu biraz açıklamıştım. Aşağıda yazdığım gibi.

Size kısaca tarif edeyim.

Resimde gördüğünüz alyan anahtarının takıldığı 2 vidayı gevşetin sonrada yukardaki sizin tamamen gevşettiğiniz vidayı ya sıkarak yada gevşeterek gidonun serbest dönecek şekline getirin. Yeniden bu alyan anahtarının olduğu 2 vidayı iyice sıkıp üsteki vidayıda biraz daha sıkıp, ön freni sıkarak bilya yataklarında boşluk kalıp kalmadığını kontrol edin. üst yatakta boşluk varsa 2 vidayı yeniden gevşetip üsteki vidayı biraz daha sıkmanız gerekir. Ama burayı bir bisikletçi önünden geçerken kontrol ettiriseniz, yatakların bozulmasını da önlemiş olursunuz..
Gidonu fazla gevşeteceğim derkende bilya yataklarınıda bozarsınız, haberiniz olsun.

(Ön gidon boğazındaki bilya boşluğunu almak için benim nazar boncuğumla kapalı olan yeri alyan anahtarıyla çok az sıkmanız gerekir. Aslında buranın çalışma prensibini biliyorsanız. Önce resimdeki sol ve sağdaki alyan anahtarlı boğazı tutan yeri gevşetip üsten sıkarak veya gevşeterek bilyaların ayarını yapmanız gerekir. Ama çalışma sistemini bilmiyorsanız yatakları çok sıkarak veya gevşek bırakarak bozabilirsiniz. Onun için gidon dönüşünde ve maşanızda bir arıza yoksa buraları sadece sıkın. Bu kısmı da, bilmiyorsanız bisikletçinize yaptırmanız daha iyi olur)

http://i196.photobucket.com/albums/aa200/huseyin_album/2506/25-06-2007KRONBAKIMI008.jpg

Kolay gelsin.

castelloterminator

Aktif Üye
Tepki
57
cevabınız için teşekkürler dediğiniz şeyleri denemiştim ama ya boşluk kaldı yada sertliği deişmedi yarın tekrar denerim.

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
@castelloterminator

Eğer gidonu çıkartıp ordaki parçaları çıkartıp bilyalara kadar inip su sızdırmazlık lastik contasınıda çıkardıysan contayıda takarken ters tarafa taktıysan gidon tabi sert kalır. Lastik conta bilyalara deymeyecek şekilde takılacak.

Ama en iyisi bir bisikletçiye dizdir o kısmı.

castelloterminator

Aktif Üye
Tepki
57
ilginiz için tekrar teşekkürler bisikleti yeni aldım ilk aldığımda böyle sertti dediğiniz contayı çıkarmadım ama sertlik ayarı yapamıyorum.

Tepki
1
Evet arkadaşlar ikisinden birini alacağım. Hangisini önerirsiniz? Hangisi daha kullanışlı hangisi daha hafif?

KRON XC 500 ün amortisor kilidi var mı? Sedona Borla nın amortisorunde bu mevcut mu?

Saygılar

biyani

Aktif Üye
Tepki
71
borla almanın nedeni amortisor kilidimi başka nedenin nedir bende bisiklet alma derdindeyimde