Köpek saldırısı ve ısırmasından kurtulmak için...

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.
Scudo

Şafak Başlar

Forum Demirbaşı
Tepki
347
Bisiklet
b'Twin
5-10 tl ye , göze sıkılan spreylerden atılıyor. onlar köpeklede işe yarar mı ki ?

serhat toy

Forum Demirbaşı
Tepki
369
Arkadaşlar yapmayın lütfen iki havlayan köpeciğe biber gazı mı sıkacaksınız.

Bir de ne konuymuş ya 62 sayfa :D:D
Şaştım doğrusu.

• Beğen
Tepkiler: ilkcan çağdaş

ilkcan çağdaş

Forum Bağımlısı
Tepki
265
serhat kardeş,ayrı bir konu açta,millet rahat etsin.62 sayfa ömür gibi geliyor insana:D

Tepki
4
ne yazık ki köpeklerden korkutularak yetiştirilmemizin kötü bir sonucu bu 61 sayfa. piskopat bir sahibi yoksa her hangi bir köpekten korkmaya gerek yok arkadaşlar. iç güdüsel olarak hızlı hareket eden tanımlayamadıkları cisimlere karşı tepki gösterirler. çok ısrarcı olurlarsa takipte inin bisikletten ve sert bir ses tonuyla konuşun. insan olduğunuzu farketmeleriyle şaşkın bakışlarla uzaklaşıcaklardır. biber gazı sıkarak ya hayvana işkence edersiniz ya da gerçekten kendinize saldırtırsınız aman diyim.

Ömer Soykan

Daimi Üye
Tepki
70
@Ömer Osman YAVUZ

Arkadaşımızın yerine ben cevaplayayım;

Küçükken bana rahmetli dedem öğretmişti, köpeklerle karşı karşıya kaldığımda tekrar ederek okumamı söylemişti.

Her türlü zarardan korunmak için okunan dua:

- Euzü bikelimâtillahittammâti min şerri mâ haleka -
Manası:
Bütün yaratıkların şerrinden Allah’ın kusursuz kelamlarına [âyetlerine yani Kur’ana] sığınırım.

ozic

Aktif Üye
Tepki
108
ne ayeti arkadaş şakamı yapıyosunuz. Köpek saldırırken adam nasıl oksun ayeti, zaten korkuyordur büyük ihtimalle köpek ten kurtulmak istiyosa. Korkmayan bu soruyu sormaz. Cevaplara bak ya hey allam :D

• Beğen
Tepkiler: Alp Mehmetoğlu

caner ünsal

Forum Bağımlısı
Tepki
485
Bisiklet
Scott
http://i573.photobucket.com/albums/ss176/cnytklc/100_5331.jpg

http://i573.photobucket.com/albums/ss176/cnytklc/100_5332.jpg

http://i573.photobucket.com/albums/ss176/cnytklc/100_5333.jpg

İzmirden benimde yollara arasıra karşılaştığım bisiklet gurubu,Köy kenarından geçerken üstelik sahipli köpeklerden biri tarafından içlerinden biri ısırılmış. köpeklerle karşılaşınca panik yapmama ya da onları kışkırtacak hareket yapmama konusunda tecrübeliler. Bisikletlerden inip sakince durmuşlar ve resimde de göreceğiniz gibi bacağın arkasında köpeğin "üst iki köpek dişi" yarası, önde de alt çene ön dişlerinin battığı yer görülüyor.
Siz ne yaparsanız yapın küçük bir oranda da olsa bazı köpekler ısırır. Köpekle karşılaşınca her zaman dikkatli olmakta fayda var.bazen ne yapmak istediğini sezmek mümkün. Enderde olsa ısırırlar köpekle karşılaşmaları pek küçümsememek lazım

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
@jef

Her ne olursa olsun karşınızda ki bir hayvan ve iç güdüleri ile hareket ediyor. Kısaca onun için neyin tehdit oluşturup oluşturmadığını kestirmek çok zor. En başında önleminizi almanız gerekiyor. Yok ben dururum dilinden anlarım tarzı yaklaşımlar görüldüğü gibi her zaman etkili olmuyor. Özellikle birden fazla köpekle karşılaşıldığında durmak hiç iyi fikir değil. Köpekler için biber gazı yerine onların keskin koku alma yeteneklerinden yola çıkarak hiç sevmedikleri fakat bizlerin algılayamayacağı bir koku türünü keşfetmek gerekiyor. Etkili mesafeside en az 10 m2 olacak. Malum ses etkili aletler sağır köpeklerde işe yaramıyor.

Tepki
69
Merhaba arkadaşlar,
Bu konu o kadar hassas ki 60 üzerinde sayfa doldurulmuş. Üşenmeden boş bir vaktimde hemen hepsine bir göz attım. Deneyimleyenlerden ve bilgi sahibi olanlardan yararlanarak mevzuyu kısaca özetleyerek olursak: Ultrason aletler birşeye yaramıyor, köpeklerden korkmamak tek çözüm, elimizde çok zor anlarda bulunduracağımız (tabi ki uzun yolculuğa çıkıyorsak her an bunları yanımızda taşıyamayız) koruyucu darbe verici ya da kesici aletler en son çözüm. Yani gerçekten bir insanın başına gelmesi olasılık olarak ihmal edilebilir oranlarda olan durumlar için.
Köpeklerden çok korkmam. 4-5 sene aktif bisiklet sürdüm, kırsal alana da çıktım. İnanılmaz gelecek ama daha bir kere bile köpek ne peşime takıldı ne de havladı. Bilmiyorum neden. Ancak yaya olarak 3-4 kez ciddi köpek saldırısına maruz kaldım. Yaptığım şey küfrederek bağırmak ve kendimi gaza getirmek. İşe yaradı. Ancak hala bazı türlerde işe yarar mı bilmiyorum.
Ben hala bu işin esrarını çözebilmiş değilim. Yaya olarak bile maruz kaldığım bisiklet saldırısına onca yıl bisiklet kullandığımda neden uğramadım? Şimdi yıllar sonra kendime güzel bir bisiklet alıp tekrar yollara düştüm. Umarım aynı şekilde gider.
Hepinize keyifli gezintiler

ilker K.

Aktif Üye
Tepki
150
İsim
ilker
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Şehir - Tur
biber gazının köpekler üzerinde etkisi nasıl deneyen varmı

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@ilker KISA

Arkadaşım önce biber gazını kendi yüzüne sık bakalım nasıl acı veriyor? Gözlerini nasıl yakıyor? Hayvancağızlar ağızlarını açıpta konuşamıyorlar diye böyle işkence edilmesi mi gerekir? Küçükken bile bisikletle şehirdeki evimizden köye giderdim, 10 yaşlarında falandım. Köpekler havlardı peşimede takılırlardı ama daha hiçbirinin birşey yaptığına şahit olmadım. Köpeklerin derdi sizle değil, bisikletin dönen tekerleriyle. Hayvanlar tekerleri sevmiyor, kırsalı bırakın şehiriçinde bile biçok sokak köpeği geçen arabaların tekerlerine doğru havlar. Kediyi köpeği takmadan sürmenize bakın, o hayvancağızlar çoğu zaman, çoğu durumda bizlerden daha insaniyetli oluyorlar. Biber gazıymış, bilmem kaç frekans sesmiş uğraşmayın bunlarla, hayvanlara işkence etmeyin..

kaanaysel

Üye
Tepki
46
Bir çok defa köpekle karşılaşmamda durarak atlatmıştım. Fakat bir gün enerjimin çok yerinde olduğu bir anımda, Köpekler sardı etrafımı, sağlam bir sprint ile herhalde 60-65km'ye kadar çıktım. Köpek öyle büyüktü ki, havlayınca nefesi yetmiyor diye geri kalıyordu ve havlamayı kesti. Fakat hala yanımda koşuyor ve sadece tırnak seslerinin asfalta sürtünmesini duyuyordum ki son bir kez havladı ve sokak içinden artık dostu mu çıktı nesi çıktı bilmem tam 90derece açı ile bir çaktım ki ne çakış... Ondan sonra ise Maşam kırılmış ve ben 28 gün boyunca yattığımı biliyorum. Çekilen film sonucu kas yırtılması tespit edildikten sonra eskiden köpekleri çok seven biri olarak artık çoğundan nefret ediyorum! Köpek bu ne yapacağı belli olmaz. Durursun kaçar, durursun ısırır. En iyisi bizden uzak tutmak...

• Beğen
Tepkiler: Dinamo

Göktuğ ÖZEL

Aktif Üye
Tepki
48
Arkadaslar köpek kovalaması halinde ben ne zaman hızlansam daha cok vahşileşiyor ancak deneyimlerimin sonucu olarak durup üzerlerine gittiğimde bırakıyorlar peşimi =)

Göktuğ ÖZEL

Aktif Üye
Tepki
48
@Selcuk ASLAN

MÜKEMMEL ANLATMIŞSINIZ!!!! ARKADASLAR BİR KERE DENEYİN DERİM! EMİN OLUN İŞE YARIYOR! SIRF HIRS YAPIYORLAR ONDAN KOSUYORLAR!

OMER AYYILDIZ

Daimi Üye
Tepki
211
@M.Burak KARADAĞ

süper yaa :D :D

Bende geçen sürüş esnasında su içerken karşıda 3 köpeğin beni, havlayıp taciz etmek için beklediklerini gördüm birbirlerinden cesaret alıyorlardı, suluğun kapağını kapatırken başladılar havlamaya
ele başlarının gözünün içine bakıp "kes sesini suluğu kafana yersin" şeklinde sert çıkınca işi uzatmayıp sustular :D

Kısaca soğuk kanlılık ve kendinize güven önemli :in:

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.