Klasik bisiklet üzerine lakırdılar

Can Çelik

🛠 🛠 🛠
Tepki
6.995
İsim
Can Çelik
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
Ama hallettim çok şükür, eski bir göbekten çıkardım kazasız belasız.
Bişey değişmedi, şimdi de eski göbek kapaksız kaldı. Kendime tornada yaptırdığımda fazladan yaptırıcam, parası bişey tutmaz.

• Beğen
Tepkiler: el Cezeri
Scudo
B

BF Okuru

Misafir
Bişey değişmedi, şimdi de eski göbek kapaksız kaldı. Kendime tornada yaptırdığımda fazladan yaptırıcam, parası bişey tutmaz.
Göbek hasarlı olduğu için problem olmadı hocam. Ama elimde göbek olmayada bilirdi tabi. Alüminyum dan mı yaptıracaksın, eğer ebatları aynı ise ben de alabilir miyim.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

evrendogan

Üye
Tepki
64
İsim
Evren Doğan
Başlangıç
2022—23
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Haklısınız hocam, benim kabahatim. Biraz acele ettim biraz da elimin ayarı yok derken sonuç bu. Ama hallettim çok şükür, eski bir göbekten çıkardım kazasız belasız. Teşekkürler yardımlarınız için.

Abi göbek eski olduğu için bir kaç site haricinde hiç şey bulamamıştım. Neyseki hallettim çok sağol.

Şöyle de bir durum var, son zamanlarda yeterki esnafa işin düşmesin. Akbaba gibi bekliyorlar. Bisikletin boyaması için bir kaç yerle görüştüm, kimi hiç oralı olmadı kimi 7 bin ₺ istedi. Kafayı yemişler. Sorsan iş yok. Paramın delisi miyim, Kendim giriştim işe astarı attım, bakalım sonuç güzel olur inşallah.
311943 dosyayı görüntüle
Sonuç nasıl oldu üstad?

-Deniz-

🌴🌴🌴🌴
Tepki
1.027
İsim
Deniz
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Can bence sen ondan seri üretime soktur. Parayı bulursun. 😀 Ben de patlatmıştım. Herkes bir defa patlatmış olsa 2000 müşteri falan olur kafadan.

• Hahaha
Tepkiler: Can Çelik
B

BF Okuru

Misafir
Sonuç nasıl oldu üstad?
Eğer göbeği soruyorsanız sorun yok üstadım. Boyayı soruyorsanız henüz başlayamadım, şimdilik sadece astarı attım. Havaların 15-20 derece olduğu zamanları kolluyorum, şu an epey soğuk boya sağlıklı olmayabilir.

Erhan Ertan

Bisikletli Operatör
Tepki
1.105
İsim
Erhan Ertan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
Portrenin tamamını görmek isteriz.
Kalkhoff Club, 28 (622 lastik) jantlar, Sachs göbekten 3 vitesli, boya durumu oldukça iyi. Hollanda'dan getirilmiş, bu şekilde beklemiş. Ön arka jantları farklı. Yapım yılı ile ilgili internette tam bir bilgiye ulaşamadım. Bagajı az kusurlu, kaynaksız halledilir.
IMG-20231130-WA0005.jpg
IMG-20231130-WA0004.jpgIMG-20231130-WA0007.jpg
İşlerimin yoğunluğu sebebiyle belki bu şekilde 1-1,5 sene bekleyecek tahminen.

• Beğen
Tepkiler: Hakan Vidilli

evrendogan

Üye
Tepki
64
İsim
Evren Doğan
Başlangıç
2022—23
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Eğer göbeği soruyorsanız sorun yok üstadım. Boyayı soruyorsanız henüz başlayamadım, şimdilik sadece astarı attım. Havaların 15-20 derece olduğu zamanları kolluyorum, şu an epey soğuk boya sağlıklı olmayabilir.
Boyayı merak etmiştim, yapınca paylasirsan seviniriz, selamlar

Özcancan

Argon 18
Tepki
820
İsim
Özcan
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba arkadaşlar
Görseldeki bisiklet KTM Formula modeli. Ne kadar eder sizce almayı düşünüyorum ama satıcı uyanık bir tip sıkıştırıp duruyor. Bir de yol bisikletine çevirebilir miyim?80867F88-FDA6-4FD0-A161-66927709869C.jpeg

• Beğen
Tepkiler: Ali Kılıç 35.5

Can Çelik

🛠 🛠 🛠
Tepki
6.995
İsim
Can Çelik
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
Satıcı nasıl sıkıştırıyor yahu. "Bunu yarın almazsan akşam silahla kapındayım ha ona göre" falan mı.

Sıkıştırmacı satıcıyı geçersek. İskeleti açıları ve zincir borusu uzunluğu itibariyle yol iskeleti değil. Ama koç dümen takılıp yol bisikleti yapılabilir tabi. Alın borusunun uzunluğu göze çarpıyor. Alın borusunun boyuna bakılırsa bu iskelet en az 60 cm. En az 1.90'lık birinin bineceği bir bisiklet.

Erhan Ertan

Bisikletli Operatör
Tepki
1.105
İsim
Erhan Ertan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
Satıcı nasıl sıkıştırıyor yahu. "Bunu yarın almazsan akşam silahla kapındayım ha ona göre" falan mı.

Sıkıştırmacı satıcıyı geçersek. İskeleti açıları ve zincir borusu uzunluğu itibariyle yol iskeleti değil. Ama koç dümen takılıp yol bisikleti yapılabilir tabi. Alın borusunun uzunluğu göze çarpıyor. Alın borusunun boyuna bakılırsa bu iskelet en az 60 cm. En az 1.90'lık birinin bineceği bir bisiklet.

Aynakol Shimano FF System, çok güzel 👍

B

BF Okuru

Misafir
Maşanın astarı bitmişti, boya aşamasına henüz geçemedim malum hava muhalefeti. Ama Dremel yordamıyla kadronun ince tesviyesini hallediyorum. Bagaj takma yerlerini iptal ettim daha derli toplu oldu. Her yer pürüzlü, nasıl işçilik yapmışlar anlamadım. Aksilik olmazsa bir kaç aya biter diye tahmin ediyorum 😅
IMG_4928.jpegIMG_4926.jpegIMG_4923.jpegIMG_4924.jpegIMG_4713.jpeg

B

BF Okuru

Misafir
Klasik kadroya bu işlemi yapan oldu mu ? Yeni nesil jant takabilmek için 04:00 dakika dan itibaren yaptığı işlemi yapmayı düşünüyorum.

Can Çelik

🛠 🛠 🛠
Tepki
6.995
İsim
Can Çelik
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
Maşayı dışarı kasarak fazladan stres vermeye gerek yok. Klasik bisikletlerde kullanmak için yapılmış 36H kaset göbekler var ve bu göbekler flanş arası mesafe olarak dar oluyor maşayı kasmasın diye. O tip bir göbek kullanmak daha mantıklı. Sağ kontra somunu iptal ederek oradan da 4-5 milimetrelik bir kazanım olabiliyor.

B

BF Okuru

Misafir
Maşayı dışarı kasarak fazladan stres vermeye gerek yok. Klasik bisikletlerde kullanmak için yapılmış 36H kaset göbekler var ve bu göbekler flanş arası mesafe olarak dar oluyor maşayı kasmasın diye. O tip bir göbek kullanmak daha mantıklı. Sağ kontra somunu iptal ederek oradan da 4-5 milimetrelik bir kazanım olabiliyor.
64826512-176b-4de3-a68c-ecca19172923.jpeg2147e695-b463-4ee6-bdac-8b7c2d3fcf1d.jpeg
Kadronun drop out açıklığı 126 mm geliyor, jantta aynı şekilde 126 mm. şu an sorunsuz. Ama daha güncel daha hafif bir jant seti ile 9-10 vites yapayım dedim, hem de STİ kollarla vites değişimi daha rahat olur, ama bunu yaparken de kadroyu kucağıma almak istemiyorum. Bakalım hayırlısı.

Can Çelik

🛠 🛠 🛠
Tepki
6.995
İsim
Can Çelik
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
Ama daha güncel daha hafif bir jant seti ile 9-10 vites yapayım dedim, hem de STİ kollarla vites değişimi daha rahat olur, ama bunu yaparken de kadroyu kucağıma almak istemiyorum.
11s'e kadar freehub gövdesi aynı uzunluğa sahip. 11'de bir boy büyüğe geçiyor. Yani bu göbeğe 10s takabilirsin.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Ali Kılıç 35.5