Kış için neler almalı?

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@alipasha Decathlonunkilerden sadece içi polarlı olanı kullandığım için diğerlerinin içini kontrol etmek için mağazaya gidip görmeniz gerekebilir. Yine de içi kalın olabilir.

Rusya Tataristan soğuğunda kumaş pantolon/ kot pantolon altına Tchibo içliği giydim performansından gayet memnun kaldım. Tuvalet ihtiyacı içinde iç çamaşırına benzer bir açıklığı ile kolaylık sağlıyor.
Buna ek olarak Propel içlikler de ince olması sebebiyle tercih edilebilir.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Tchibo'da spor ürünleri yeniden satışa girmiş bilginize.

Termal tayt: (link) 2 sene önce almıştım çift kat içi pamuklu sıcak tutuyor. Üst katmanı çok yoğun yağmura maruz kalmadıkça su geçirmiyor.
Mont: (link) bunu ilk defa aldım bugün bakalım nasıl çıkacak.

• Beğen
Tepkiler: Groims

Mert 29

Üye
Tepki
9
İsim
Mert
Bisiklet
b'Twin
@Kerem Groims

içlik polyester iplik (link)

polar (link)

rüzgarlık btwin bisiklet için yine

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mert 29 Aslında ilk sormam gereken ilk soru, yol bisikleti mi şehir bisikleti mi kullanıyorsunuz? Farklı fikirler verebilirim cevaba göre

Holiganguc

Daimi Üye
Tepki
204
İsim
İlker Ü.
Bisiklet
Carraro
Benim önemli ölçüde faydalandığım bilgilendirme yazısını sizinle paylaşmak isterim. Harici sıcaklığa göre giyinme alışkanlığı için faydalı olabilir.

(link)

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

• Beğen
Tepkiler: mehmetpaydas

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
havalar gerçekten soğudu.. özellikle bisiklete binerken buz gibi hava vuruyor.. termal içlik, rüzgarlık, balaklava gibi kıyafetlerle her türlü önlemi alıyorum..

ama ben bu kadar önlem alırken yanımdan "kısa şort ve tshirt" ile geçen bisikletçiler görüyorum şaşırıyorum..

ya ben abartıyorum yada bunlar bambaşka bir dünyada yaşıyor :krktm:

Mehmet Cetinbudak

Aktif Üye
Tepki
242
İsim
Mehmet Cetinbudak
Bisiklet
Cannondale
Mesela arkadaşlar Salı gecesi Bursa'da hava soğuktu.

Neler giydiğimi yazayım, size de faydası olur belki.

En alta, fileli içlik.
Üstüne AEROFIT 900 BİB ŞORT - SİYAH/MAVİ B'TWIN
(link)

Üstüne, 300 Bisiklet Uzun Kollu Bisiklet İçliği B'twin
(link)

Üzerine Altura Raceline Windproof Cycling Jacket
(link)

Ayaklarıma, çorap, üzerine 2mm neopren çorap TRIBORD, ayakkabı, ayakkabı kılıfı.
(link)
Paçalarıma reflektörlü paça bantı.

Pantalon olarak, yağmur pantolunu,
(link)

Kafama polar maske B'twin, bu maskenin ense kısmı açık kaldığı için enseyi de kapatan, boyunu da koruyan buff.

Gözüme de, hız ve soğuğun birleşmesiyle gözlerim yaşarmasın ve tabi önümü göreyim diye gözlük (benimki numaralı) :)
Kafaya da tabi ki kask, kaskın üzerine yağmur koruması ince bir plastik takılabiliyor.

Şimdi problem şu.
30 dk civarı performanslı sürünce terledim tabi, ama üşümedim.
Sonra akşam yemeği de yemediğim için, bir tatlıcıya gittim.
Orada farkettim ki, en çok problem olan katmanım "Uzun Kollu Bisiklet İçliği B'twin" katmanı. Terden ıslanmış ve üşütüyor. Zaten aldığımdan beri pek severek kullanamıyordum. Tavsiye etmem açıkcası. Normal bir bisiklet forması giysem daha iyi olurmuş diye düşündüm.

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mehmet Cetinbudak Yukarıda belirttiğim gibi, Polyester oranı yüksek, pamuk ya da yün olmayan içlik tercih edilmeli. En alt katmanlar mutlaka bunlardan olma ki üsüme hissi olmasın. 2. ya da 3. katman suyu emebilir orada sorun yok deri teması asıl sorun.

(Kesinlikle reklam amacı yoktur. Gazete haberini paylaşmaktayım.) Bu ve benzeri ürünleri kullanabilirsiniz. Almanıza gerek yok gidin mağazada bakın kumaş türünü anlayın benzerini alın.
(link)

Mehmet Cetinbudak

Aktif Üye
Tepki
242
İsim
Mehmet Cetinbudak
Bisiklet
Cannondale
@Kerem Groims

Deri teması yok aslında temelde ve bahsettiğim içlik polyester.

Dediğiniz gibi 2. Katmanda yer alıyor, sadece kol kısımları deri ile temastaydı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Groims

alipasha

Üye
Tepki
66
İsim
Ali Tuzcuoğlu
Bisiklet
Tern
Bu aşağıdaki ürünleri aldim. Daha once bu havalarda hiç bisiklet kullanmadım. Ürünler yeterli midir? Nasıl kombin yapmam gerekiyor?

Alt içlik (link)
Üst içlik (link)
Rüzgarlik (link)

Üst içlik üzerine spor tshirtüm var onu giyecegim. Hava geciren. Peki tayt üzerine ne giyeceğim?

@Mehmet Cetinbudak
@Kerem Groims

Holiganguc

Daimi Üye
Tepki
204
İsim
İlker Ü.
Bisiklet
Carraro
@Mehmet Cetinbudak

Hocam aynı sıkıntıyı aynı ürünle bende yaşadım. Bu termal uzun kollunun altına bisiklet için olan kolsuz gözenekli ismini hatırlayamadığım bisiklet atletini giyerek çözdüm. Şöyle deyim. Kesin çözüm oldu. Ter çok üşüme hiç yok. Eskişehirde -7 dış, -15 bisiklet üstü sürüşte denedim.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Holiganguc

Daimi Üye
Tepki
204
İsim
İlker Ü.
Bisiklet
Carraro
@Çağdaş sevinguler

File atlet, termal içlik(btwin), eşofman üstü, windoroof.

Ter ve üşüme hiç olmadı. Sadece en alta file atleti giymediğimde çok terliyordum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Savaş Acıboz

Aktif Üye
Tepki
161
Bisiklet
Merida
nedense bu kış zor geçiyor , hava şartlarından ve güzergahtaki devam eden inşaatlardan binemiyorum strese girdim arkadaşlar.İhtiyaca göre tam tekmil ekipmanlarım hazır ama imkan bulamıyorum maalesef.Gelip gidip temizlik yapıp bakıp geçiyorum.Dolayısıyla trainer yada roller kış için şart bence , önceliğim roller fakat fiyatları pahalı geliyor ayrıca zevk alırmıyım diye düşünüyorum.
Birde ne zamandır aradığım Rock Racing forma takım olarak edindim henüz kullanamadım.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
dün sağnak yağmura ve tersten esen soğuk rüzgara karşı sürdüm bir saat tempolu bi şekilde
zaten yaz kış çıkıyodum artık yollar ıslak olsada çıkarım herhalde yağmur yağmasın yeter
bir termal içlik bir forma bir rüzgarlık yetiyor
bisiklet montu almıştım ama hiç gerek yokmuş boşuna almışım yağmur olmadığı sürece yedi sekiz saat gidiyorum bu şekilde üşüme olmuyor
ama herkesin bünyesi aynı değil tabi

Evde spor yapmaktansa en ağır şartlarda bile dışarıda olmak daha güzel bence

cngz

Daimi Üye
Tepki
333
İsim
cengiz
Bisiklet
Specialized
Kış mevsiminde her hava şartına uygun giyinmek önemli.Malesef bu durumda maliyetler artıyor.
Yağmurlu hava
Açık ama sıfırın altında
Sıfır ile 10 derece
10 ile 15 derece
Rüzgarlıı hava
Bu yukarıdaki durumların kombinasyonuna ve her bünyenin bu hava şartlarına uyum tecrübesine göre giyinmek en doğrusu gibi.

NKurtuldu

Forum Bağımlısı
Tepki
1.205
Bisiklet
Canyon
5-10 derecenin altında günlerde evde trainer ı tercih ederim. Aksi halde nabız gereksiz yükseliyor.