Kedi sever bisikletçiler

Can Çelik

🛠 🛠 🛠
Tepki
6.817
İsim
Can Çelik
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
  • Beğen
Tepkiler: ozgozer
Scudo

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Her kedi yapmaz. Nasıl razı ettiniz??
Her kedi özeldir ve hepsinin kendine has bir karakteri vardır.
Bu kedi ise inanılmaz zeki bir kediydi.Diğer hal ve hareketlerini görseniz yok canım bu kadar da olmaz derdiniz.Bunu onlarca kedi ile teması olan birisi olarak söylüyorum.
Bu kediciği diğer kedilerim gibi İzmir sokağından evimize misafir ettik.O da bizi kendine esir etti.
Yavruluktan itibaren bir çok hastalıkla mücadele etti.Hep yanında olduk, çok mücadele ettik ancak kadersiz bir kediydi.Özgürlüğüne düşkün kendi başına buyruk karekteri olan bir kediydi.Evimizde iyi bakılmasına rağmen sokaktan koparamamıştık.Arada bir sokağa çıkardı.Tam her şey yolunda gidiyordu derken şeref yoksunu bir sürücünün bilinçli olarak aracıyla çiğnemesi sonucu Rahmet-i Rahman'a kavuştu.?Ki bu kedicik karşıdan karşıya geçerken iki tarafına da bakarak geçmeyi akıl edebilen bir canlıydı.
Ben dükkandayken olay gerçekleşmiş,annem ve sokağımızdaki hayvansever bir ablamızın kamera kayıtları ile şikayeti üzerine Kabahatlar Kanuna göre ceza aldırılmış.Allah biliyor ,eğer ben orada olsaydım adamın etini kemiğinden sıyırırdım ve bir şerefsizin adamdan sayılması yüzünden de Türk Ceza Kanuna göre yargılanırdım.

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.156
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
hamlet2006 tam pikaçu ya

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: hamlet2006

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.585
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Her kedi özeldir ve hepsinin kendine has bir karakteri vardır.
Bu kedi ise inanılmaz zeki bir kediydi.Diğer hal ve hareketlerini görseniz yok canım bu kadar da olmaz derdiniz.Bunu onlarca kedi ile teması olan birisi olarak söylüyorum.
Bu kediciği diğer kedilerim gibi İzmir sokağından evimize misafir ettik.O da bizi kendine esir etti.
Yavruluktan itibaren bir çok hastalıkla mücadele etti.Hep yanında olduk, çok mücadele ettik ancak kadersiz bir kediydi.Özgürlüğüne düşkün kendi başına buyruk karekteri olan bir kediydi.Evimizde iyi bakılmasına rağmen sokaktan koparamamıştık.Arada bir sokağa çıkardı.Tam her şey yolunda gidiyordu derken şeref yoksunu bir sürücünün bilinçli olarak aracıyla çiğnemesi sonucu Rahmet-i Rahman'a kavuştu.?Ki bu kedicik karşıdan karşıya geçerken iki tarafına da bakarak geçmeyi akıl edebilen bir canlıydı.
Ben dükkandayken olay gerçekleşmiş,annem ve sokağımızdaki hayvansever bir ablamızın kamera kayıtları ile şikayeti üzerine Kabahatlar Kanuna göre ceza aldırılmış.Allah biliyor ,eğer ben orada olsaydım adamın etini kemiğinden sıyırırdım ve bir şerefsizin adamdan sayılması yüzünden de Türk Ceza Kanuna göre yargılanırdım.
Bende hamile kalan bir kediyi apartmanın bodrum katına aldım. Ona yatması için özel yer ve tuvalet için kum yaptım. 4 yavru doğurdu ve hepsi birbirinden güzel. Birisinin arka bacakları felçli doğdu ama sonradan nasıl olduysa açıldı. Apartman bodrumuna ilk hamile kedi almam değil. Daha öncesinde de 2 kez aldım ve bodrumda doğurup bakmasına yardımcı oldum. Ama genelde yavrular biraz ayaklanınca sokağa çıkıyor ve ne yazık ki araba altında kalıyorlar. Sonrasında ben baya bir üzülüyorum. O yüzden nasıl bir üzüntü ve acıdır çok iyi biliyorum. Adını "Yabani" koyduğum kedi şimdiye kadar içlerinde gördüğüm en anaç kedi çıktı. En fazla bodrum katına inen merdivenlere kadar çıkıyor ve yavruları başıboş bırakmıyor. Önümüzdeki günlerde imkan bulursam yabani ve yavrularının fotoğraflarını sizinle paylaşırım. Kediler gerçekten çok farklı canlılar. Hepsinin kendi karakteri var. Mahalle sakini olarak saydığımız 5-6 kedimiz mevcut. "Ciyak" "Koca Kafa" "Sarı" "Yabani" "Nilüfer" "Playboy" hepsi birbirinden değişik karakter ve görünüşlerde hayvanlar. Ben bu ölçüde ayrı karakter yapılarına sahip olma nedenlerini hayatın sillesini yemiş olmalarına bağlıyorum. Sonuç olarak hepsi sokak kedisi.

Son düzenleme:

Hami Bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.575
İsim
Hami Bulut
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kurumun bahçesinde bulunan Norveç(İsveçte olabilir ?) orman kedisi. Atılmıştı, sonra diğer kediler dövdü falan kendisini sevdirmez. Kuyruk ve boyun altı çok asil bir görüntü veriyor kediye.
DSC_0024-EFFECTS.jpg

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.585
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Evet arkadaşlar; Bodrumdaki anne ve yavrulardan bahsetmiştim. 2 gündür yavrulara ıslak mama şöleni yaşatıyorum. Size de küçük bir videosunu atayım dedim.

Bonus fotoğtaf (anne ve yavrular)

WhatsApp Image 2019-11-20 at 10.46.51.jpeg

Tepki
787
İsim
yakup
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
kediler diğer hayvanlara göre neden bu kadar pozitif ayrımcılığa maruz kalıyorlar acaba... neden köpek sever ,iguana sever veya muhabbet kuşu seven bisikletçi grubu kedi severlerden daha az?