Kedi sever bisikletçiler

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.589
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
kediler diğer hayvanlara göre neden bu kadar pozitif ayrımcılığa maruz kalıyorlar acaba... neden köpek sever ,iguana sever veya muhabbet kuşu seven bisikletçi grubu kedi severlerden daha az?
Köpekler saldırıyor. İguana daha hiç görmedim. Muhabbet kuşu senelerce besledim. Kediler popülasyon olarak daha çok oldukları ve daha fazla hayatımızın içinde olduklarından kaynak olduğunu düşünüyorum. Ha birde; Konu başlığı kedi sever bisikletçiler.

• Beğen
Tepkiler: Çetin ŞAHİNÖZ
Scudo
Tepki
787
İsim
yakup
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Köpekler saldırıyor. İguana daha hiç görmedim. Muhabbet kuşu senelerce besledim. Kediler popülasyon olarak daha çok oldukları ve daha fazla hayatımızın içinde olduklarından kaynak olduğunu düşünüyorum. Ha birde; Konu başlığı kedi sever bisikletçiler.
bende onu soruyorum zaten konu başlığı açılacak kadar pozitif ayrımlıcılık yapılmış diğer hayvanlara biraz haksızlık olmuyormu diye düşünüyorum:(

Tepki
787
İsim
yakup
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@trainspotting35 yok zaten birileri beni tutuyor engel oluyor demedim ki fikrimi belirttim sadece... iguana için başlık açmam yine öteki hayvanlara haksızlık olur bu arada... belki hayvansever bisikletçiler tarzı birşey olabilir

Tepki
787
İsim
yakup
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@trainspotting35 bu arada iquana sever bisikletçiler diye başlık açmama sizce adminler izin verirmi ? bana pek ihtimal dahilinde gelmiyor açıkcası

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
6.915
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
Mahallemizde yaşlıca bir ablamız var. 3-5 kiloluk epey iri iguanası omzunda gezer hep. Sık sık mahallenin dondurmacısında karşılaşırız, hayvana ilgiyle bakarız :)
Bir ilginçlik de geçen hafta mahallemizin pazarında gördüm. Bir abimiz omzunda papağanıyla pazar alışverişi yapıyordu, elinde çantalar.
Acaba papağanı eğitti de pazarlık etme aşamasını hayvana mı yaptırıyor diye düşünmedim değil :ssrtcbya: Bu marrull üç lirra etmez, ikiden verr, dört tane alayım :komik:

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.471
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mad Buddha
Aslında bu konuda İstanbul'un en şanslı (Sokak Hayvanları İçin) semtlerinden birinde yaşıyorum. Büyükçekmece gerçekten hayvanseverleri ile meşhur. Sokaklar köpek çetelerimiz arasında pay edilmiş. Aynı mıntıkanın kedisine dokunulmaz. Her evin önünde su kabı, mama kabı vardır. O kaplar asla kaybolmaz, tekmelenmez. Bizim apartmanda 2 köpek, 2 kedi var daire sayımız 12 ve devamlı ikamet eden daire sayımız 10 olmasına rağmen. Bizde de balık mevcut kendi çapımızda. Sokağımıza düşen kedi, köpek hariç sayılar bunlar.

Çetin ŞAHİNÖZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.893
Bisiklet
Sedona
Dostlar, hayvan sevgisinin (ama gerçekten sevgi, yani köle köpek yetiştirmekten ve kullanmaktan bahsetmiyorum) belli bir türe yönelimi fazla olsa da o kişilerin diğer hayvanlara da asla kötü davranmadığı ve onlara da elinden geldiğince yardım ettiği bir gerçek. Bu başlıkta da var örneği.

Sadece belki kediler küçük ve daha oyuncak gibi olduğu için (bu bazen hayvanların zararına oluyor bile) belki daha tercih ediliyor olabilir. Sonra her tür köpeği öyle kucağa alıp mıncıklayamazsınız.

Bilemiyorum ben de 1 köpek ama sayısız kedi sahipliği yapmış birisiyim. Bakım ve teminleri daha kolay, temizliği daha kolay vs. yada yanılıyor olabilirim ama gerçek hayvanseverler pek ayırt etmez.

Bu yaz oğlumla bir yavru kaplumbağa, bir kaç kurbağa, bir yavru yılan, çok sayıda kertenkele, baktık.

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35